Akademik Personel | 26 Mart 2017, Pazar

2015 Üniversitelere Göre Öğretim Elemanı Kadroları Dağılımı Resmi Gazetede

2015 Üniversitelere Göre Öğretim Elemanı Kadroları Dağılımı Resmi Gazetede
       

2015 Üniversitelere Göre Öğretim Elemanı Kadroları Resmi Gazetede Yayınlandı Buna Göre Öğretim Üyesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Kadrolara Alınacak Öğretim Elemanı Dağılımları Belli Oldu.

Öğretim Üyesi ve Öğretim Üyesi dışında kalan Öğretim Elemanlarının (Öğretim Görevlisi, Araştırma Görevlisi, Okutman, Uzman) kadrolarına ait 2015 Üniversite kadro dağılımları 9 Ocak 2015’de resmi Gazetede yayınlanmıştır.

Bu liste sebert bırakılacak kadroların onaylanması anlamına da gelmektedir. Ancak kadrolar henüz serbest bırakılmamıştır. Yayınlanan kadro dağılımlarına ait alımların her yıl olduğu gibi bu yılda Mart-Nisan aylarında ilana çıkılmaya başlayacağını düşünmekteyiz.

Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

 

Üniversitelere göre kadro dağılımını gösteren Resmi Gazete yazısına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Not: 67 Sayfalık PDF dokumanı yüksek boyutlu olduğu için indirilmesi zaman alabilir.

 

       

Yorumlar

 1. burakademik dedi ki:

  bu sayıları çözen profesör oluyor

 2. arda dedi ki:

  Ben de bir şey anlamadım. Adminler bu dosyanın ne anlama geldiğini açıklayabilir mi ?

 3. docdr dedi ki:

  Bu cetvellerdeki kadrolar halen universitelerdeki mevcut kadrolarla ilgili değişiklikleri göstermektedir. Dolu kadrolar derece kademe ilerlemesi olan öğretim elemanlarının üst derecelere atanabilmesi içindir. Boş kadrolarda yapılan değişiklikler ise akademik yükselmeleri sağlayabilme için. O nedenle bu değişiklikler yeni eleman alımından çok mevcutlarla ilgili. Ancak araştırma gör, okutman, gibi kadro sayıları bir fikir verebilir.

 4. uzman69 dedi ki:

  arkadaşlar bu kadrolar yökün üniversitenin elinde hali hazırda bulunan kadroları karşılık göstererek kadroları nı ihtiyaçlarına binayen dönüştürdükleri durumlardır.Yani mart ayındaki bu yılın kadroları ile ilgileri bulunmamaktadır.

 5. Mehmet dedi ki:

  PDF’teki boş kadroları yaklaşık ne zaman kullanmaya başlayabilir üniversiteler?

 6. ibrahim dedi ki:

  Ne anlama geldiğini bilen birisi anlatabilir mi acaba

 7. murat dedi ki:

  arkadaşlar biri bunların tam olarak ne anlama geldiğini açıklayabilirmi? boş kadro dolu kadro falan birşeyler yazıyor!!! mart-nisan ayında üniversitelerin açacakları kadro sayısımı oluyor bunlar?

 8. Mert dedi ki:

  Arkadaşlar,

  Burada yayınlanan sayılar kadar mı yıl içinde yeni kadro açılacak?
  Mesela Ankara Üniversitesi’nde hiç araştırma görevlisi görünmüyor “serbest bırakılması uygun görülen kadrolar” kısmında… Sadece “değiştirilmesi istenen kadrolar” kısmında 23 adet var. Ne demek bu şimdi ?

 9. drsn dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Bu pdf olarak verilen dosyadaki sayılar neyi belirtiyor. Yani serbest bırakılması uygun görülen kadrolar, dolu kadro değişikliği ve boş kadro değişikliği diye ayrılmış ve altında sayılar verilmiş. Burada verilen sayılardan hangisi üniversitelerin 2015 yılında alacakları öğretim elemanı sayısıdır?

Yorum Yaz