reklam
reklam
Akademik Personel | 23 Ekim 2016, Pazar

2015 – 2016 Motosiklet Modelleri

13 Ekim 2015
2015 – 2016 Motosiklet Modelleri
       

 

Motosikletler hız tutkunlarının gözdesidir. Motosikletler az yakıt tüketmesi ve çevreyi daha az kirletmesi bakımından en fazla tercih edilen taşıtlardandır. Son yıllarda üretilen motosiklet modelleri, eskiden beri süre gelen ‘motosiklet tehlikelidir’ görüşünü yıkmaktadır. Motosiklet modellerinde güvenilirlik ve hız en önemli unsurdur. Şehir içi ulaşımda kullanılacağı gibi şehirlerarası ulaşımda da kullanılır. Şehirlerarası ulaşımı motosikletle yapmak isteyen kişi, motosikletin bakımını yaptırmak zorundadır.

En çok tercih edilen motosiklet modelleri arasında yamaha, honda, kawasaki gibi modeller gelir. Bu motosiklet modelleri arasında en çok talep gören marka Yamaha modellerdir. Yamaha FZ8, firmanın son ürettiği motosikletler arasındadır. Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, DOHC, Öne eğimli paralel 4-silindir motor tipine sahiptir. Motor hacmi 779 cc.’dir. Çap ve strok ise 68.0 mm x 53.6 mm’dir. Yakıt sistemi elektronik yakıt enjeksiyonudur. Debriyaj tipi; ıslak, çoklu disktir. Ateşleme sistemi elektriktir. Diğer motosiklet modelleri ile kıyas yapıldığında daha sağlam ve dayanıklıdır. Arka süspansiyonu ortadan ayarlanabilen süspansiyondur. Ön tekerleğin hareketi 131 mm.’dir. Yamaha’nın ürettiği motosiklet modelleri arasında tekerlek hareket en makul olanıdır. Motosikletin minimum yerden yüksekliği 140 mm.’dir. Yakıt tankı kapasitesi 17 litredir. Yağ tankı kapasitesi 3.8 litredir.

1980 yılından bu yana motosiklet modelleri ile ünlenen yamaha, sektördeki en iyi motosikletleri üretip satışa sunar. Motosiklet modellerine dair her ne var ise yamaha açtığı yedek parça servisi ile bulunmayan parçaları satışa sunar. Ürettiği motosiklet modelleri arasında zamana meydan okuyan üretimler mevcuttur. Kolay marş özelliği ile anında hareket edersiniz. Motosiklet modellerinde şık ve zarif tasarım kullanırlar. Siyah, gri, kırmızı gibi renklere ağırlık verilir. Üretimini gerçekleştirdiği modellerin her türlü sorununda servis, kullanıcıların yanındadır.

Motosiklet üretiminde basit sistemi tercih etmiştir. Klasik çizgilere sahip, basit sistemli motosiklet üretimine ağırlık verilmiştir. Sürücüsünü yormayan, kullanırken keyif veren motorlardır. Yamahanın ürettiği motosiklet modellerinin çoğunda zincir takma derdi yoktur. Kurulduğu günden bu yana hep aynı mantıkla ve kalıpla hareket eden yamaha motorları bozulduğunda parçasını bulmakta sıkıntı yaşamazsınız. Kendi yedek parça servisinden getirtebilir. Yamaha marka motosikletlerin egzozlarında ağırlıklı olarak susturucu kullanılır. Egzozda susturucu sevmiyorsanız çıkarttırabilirsiniz. Artan teknolojik özellikler sayesinde motosikletlerde bulunan özellikler daha da güçlendirilmiştir. Sokakta, şehirlerarası yollarda ister hız yapın ister yapmayın, aldığınız motor size hız tutkusunu iliklerinize kadara yaşatacaktır. Teleskopik çatallar ve alüminyum jantlara sahip olan tekerlekler sizi her zaman taşıyacaktır. Aldığınız motosikletin bakımını düzenli olarak yaptırırsanız, ilk aldığınız gündeki gibi sağlam olur. Yapılan bakımlarla motosikletin ömrünü uzatırsınız.

Almak istediğiniz motosiklet modeline maddi olarak gücünüz yetmiyorsa, bir miktar eksiğiniz varsa o zaman motor kredisi alarak açığınızı kapatabilirsiniz. Kredi ile sahip olmak istediğiniz motorun sahibi olursunuz. Hayallerinizi süsleyen motosiklet modeli artık sizin olur.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz