reklam
Akademik Personel | 23 Mart 2017, Perşembe

2014 e-YDS Deneme Sınavı Uygulaması

2014 e-YDS Deneme Sınavı Uygulaması
       

2014 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2014): Deneme e-Sınav Uygulaması

6114 sayılı Kanun’un 3. Maddesi 2. Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılacak Elektronik Yabancı Dil Sınavlarının (e-YDS) ilk uygulaması 20 Eylül 2014 tarihinde yapılmıştır.  e-YDS’nin 2014 yılı için diğer uygulamaları, 19 Ekim 2014, 15 Kasım 2014 ve 20 Aralık 2014 tarihlerinde yapılacaktır

e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylara duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

       

Yorumlar

  1. Hasan Yılmaz dedi ki:

    Hocam ben aralık öyp alımlarına başvuracağım ancak yds puanum düşük 47.50. o yüzden kasım ya da aralıktaki e-yds’ye girmek istiyorum ancak bir seçim hakkım olduğu için ya aralık ya da kasım ayındakine başvuracağım. Aynı dönem alesin de olması kasım ayındaki sınava yeterince hazırlanamayacağım anlamına geliyor. Aralıkta girmeyi düşünüyorum bu yüzden ama bu seferde sınav puanımın öyp puan ortaalamama yansımayacağı endişesini taşıyorum. O yüzden kararsız kaldım acaba öyp alımları aralık ayında yapılacak olan e-yds sonuçlarını bekler mi yoksa kasım ayında gireceğim sınav ne olursa olsun daha mı garantidir? Lütfen birisi acil cevap verirse ona göre çalışacağım?

  2. ibrahim dedi ki:

    yeni bir deneme yayınladılar sandım bende ilk denemeymiş 🙂

Yorum Yaz