reklam
reklam
Akademik Personel | 22 Ekim 2016, Cumartesi

2. el Eşya Alanlar Ankara

6 Ocak 2016
2. el Eşya Alanlar Ankara
       

Ankara başkent olması nedeni ile pek çok kamu kurumuna da ev sahipliği yapmaktadır. Nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturan memurlara aynı zamanda şehirde çok sayıda bulunan üniversiteler nedeniyle öğrenciler de eşlik etmektedir. Her yıl pek çok memur Ankara’ya tayin olmaktadır. Aynı zamanda pek çok öğrenci de her yıl Ankara’daki üniversitelerde okumak için şehre geliyor. Hal böyle olunca nüfusta sürekli bir hareketlilik söz konusu oluyor. Bu durumda 2. El eşya piyasasının Ankara’da son derece hareketli ve geniş bir pazara dönüşmesine neden oluyor. Çok sayıda bulunan kamu kurumlarına gelen memurlar ev tutmak zorunda olduklarından ve aldıkları maaşlar çok yüksek olmadığından önceliği 2. El eşya alanların Ankara firmalarına veriyorlar. Pek çok firmanın bulunduğu Ankara’da kaliteli pek çok eşya bulmak da mümkün. Üstelik fiyatlar da oldukça uygun. Memurlar uzun süreli kalmayı düşünüyorlarsa bazı eşyaları spot almayı tercih ediyorlar. Ev almak gibi niyeti olanlar ise para biriktirmek istediklerinden eşyalara çok para vermeyi uygun görmüyorlar. Bu durumda da 2. El eşya alanlar Ankara’da pek çok avantaja sahip oluyor.
Memurlar dışında öğrenciler de piyasayı canlandıran bir diğer önemli faktör. Ankara’da çok sayıda devlet üniversitesi var. Bu üniversitelere bir de özel okulları eklersek öğrenci sayısının her geçen yıl arttığını söyleyebiliriz. Yurtlar tüm öğrencilere yetmediği için çok sayıda öğrenci ev tutmak zorunda kalıyor. Genellikle birkaç arkadaşı ile ev tutan öğrencilerin zorunlu ihtiyaçları oluyor. Örneğin yatak, halı, perde, televizyon, bilgisayar, ocak, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi pek çok eşya öğrenciler için büyük paralar demek olduğundan ikinci el eşya satan yerlerde çok ucuza kaliteli eşyalar bulabiliyorlar. Uygun fiyata aldıklarından bütçelerini zorlamıyorlar ve kalan paralarını öğrenimlerine harcıyorlar. Bir süreliğine bulundukları şehirde sıfır eşya almak yerine, eğitim süreleri boyunca onları idare edecek olan eşyalara yönelmek en mantıklısı oluyor. Düzenli bir yaşam şekilleri olmadığından alacakları eşyalar da aslında çok zorunlu ürünler oluyor. Ev dekorasyonu yapmadıklarından ihtiyaçları neyse onu alıyorlar. Gerek memurlar, gerekse de öğrenciler için 2. el eşya alanlar Ankara firmaları son derece büyük bir şans demek.
Bir başka grup da ev kurmak isteyenler oluyor. Yeni evlenecek ama maddi durumları pek de iyi olmayan çiftler de pek çok ihtiyaçlarınız Ankara’da bulunan 2. El eşya alanlardan yana kullanıyor. Hem bütçelerini zorlamadan evleniyorlar hem de evlerinin tüm ihtiyaçlarını piyasa fiyatının yarısından daha azına satın alabiliyorlar. İkinci el eşyalarda sıfıra yakın çok sayıda eşya bulmak mümkün. Eğer eşya almak yerine eşyalarınızı satmak istiyorsanız 2.el eşya alanlar Ankara firmalarına göz atmanızda fayda var. İçlerinde eşyalarınızı en uygun fiyata alacak ve son derece kaliteli hizmet verecek çok sayıda firma bulabilir ve oldukça makul fiyatlara alışveriş yaparak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

       

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz