reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 14

mecburi hizmetin başka üniversiteye aktarımı

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Forumunda mecburi hizmetin başka üniversiteye aktarımı Konusunu İncelemektesiniz

35. madde kapsamında doktoramı tamamlayıp üniversiteme döndüm. mecburi hizmetimi başka üniversiteye aktarmak istiyorum. ancak YÖK'ün ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2015
    Mesaj
    1

    mecburi hizmetin başka üniversiteye aktarımı

    35. madde kapsamında doktoramı tamamlayıp üniversiteme döndüm. mecburi hizmetimi başka üniversiteye aktarmak istiyorum. ancak YÖK'ün 18 subat 2015 tarihli kararında eş durumu ve sağlık dışında başka üniversiteye geçiş yapılamayacağı bildirilmiş. kendi üniversitem istifa etmeden muvafakatname verse de zorunlu hizmeti gitmek istediğim üniversiteye aktaramaz mıyım?bunu mu anlamak gerek alınan karardan?

    bu durumla karşılaşmış olan varsa cvplarsanız memnun olurum.
    Eklenmiş Dosya Eklenmiş Dosya

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2015
    Mesaj
    14
    aynı durumdan bende muzdarıbım. bır bılgısı olan

  3. #3
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    570
    Sağlık ve eş durumları haricinde aktarım yapamazsınız

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2015
    Mesaj
    14
    Alıntı biophysics Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Sağlık ve eş durumları haricinde aktarım yapamazsınız
    aynı durum MEB burslularını da kapsıyormu? Yanılmıyorsam 35.madde dekı degısıklık OYP lıler ıcın cıkarılmıs

  5. #5
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    570
    Alıntı gokhan07 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    aynı durum MEB burslularını da kapsıyormu? Yanılmıyorsam 35.madde dekı degısıklık OYP lıler ıcın cıkarılmıs
    2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin 19/11/2014 tarihli ve 6569 sayılı Kanunla değişik üçüncü fıkrası

    "Yurt içi veya yurt dışında yetiştirilen öğretim elemanları, genel hükümlere göre bağlı oldukları yükseköğretim kurumlarında mecburi hizmetlerini yerine getirmek zorundadırlar. Bu mecburi hizmet, eş durumu ve sağlık mazeretleri hariç olmak üzere başka yükseköğretim kurumlarında ve kamu kurum ve kuruluşlarında yerine getirilemez. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere, yükseköğretim kurumlarında görev verilmez." şeklinde düzenlenmiştir

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    08-2015
    Mesaj
    14
    Alıntı biophysics Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    2547 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin 19/11/2014 tarihli ve 6569 sayılı Kanunla değişik üçüncü fıkrası

    "Yurt içi veya yurt dışında yetiştirilen öğretim elemanları, genel hükümlere göre bağlı oldukları yükseköğretim kurumlarında mecburi hizmetlerini yerine getirmek zorundadırlar. Bu mecburi hizmet, eş durumu ve sağlık mazeretleri hariç olmak üzere başka yükseköğretim kurumlarında ve kamu kurum ve kuruluşlarında yerine getirilemez. Bu yükümlülüğü yerine getirmeyenlere, yükseköğretim kurumlarında görev verilmez." şeklinde düzenlenmiştir
    Cevabiniz icin tsk hocam. YOK u aradigimda 1416 li oldugumu soyleidigimde, universite arasinda gecise izin verdiklerini soyledi. Yukaridaki maddeyi bildigim icin tam emin olamadim, belki konustugum memur bilmiyordur. Bu yuzden basindan gecen bi arkadas yardim etse bu karisiklik ortadan kalkabilir

    - - - Güncellendi - - -

    Alıntı gokhan07 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Cevabiniz icin tsk hocam. YOK u aradigimda 1416 li oldugumu soyleidigimde, universite arasinda gecise izin verdiklerini soyledi. Yukaridaki maddeyi bildigim icin tam emin olamadim, belki konustugum memur bilmiyordur. Bu yuzden basindan gecen bi arkadas yardim etse bu karisiklik ortadan kalkabilir

    Yanilmiyorsam kucuk uni den buyuk uni gecislerine izinv erilmiyor.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    14
    bildiğim kadarıyla çok zormuş öypden öyp ye muvafakat. ama yapabilen arkadaşlar varmış. Forumda açılan bir konuda yazmıştı bir arkadaş geçmişte.

  8. #8
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    04-2013
    Mesaj
    181
    zorunlu hizmetsiz yani senetsiz öyp'de doktora sürecinde geçiş durumu nedir bilen var mı?çakılı kadro diye doktora bittikten sonra geçebilirsiniz diyen var,izin verirler diyen de...yok mu yardımcı olabilecek kimse

  9. #9
    Akademik Forum
    Misafir
    doktoranız bittikten sonra başka üniversitede kadro bulabilirseniz istediğiniz yere gidebilirsiniz diye biliyorum sonuçta senet olayı olmadığı için kimseye bağlı değilsiniz.

  10. #10
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    04-2013
    Mesaj
    181
    evet ancak eş durumunda doktora sürecinde talepte bulunsak gönderirler mi ki acaba





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. öypden başka bir üniversiteye geçiş
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan PHİLP
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 01-09-2015, 22:16
  2. ÖYP Haklarının Başka Bir Üniversiteye Aktarımı Mümkün mü?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan lead
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 28-10-2013, 19:19
  3. Cevap: 25
    Son Mesaj: 05-01-2013, 11:17
  4. öyp ve başka üniversiteye gönderme
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bahadirm
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 27-09-2011, 11:54
  5. Cevap: 9
    Son Mesaj: 28-07-2011, 19:54

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git