Merhaba arkadaşlar,

Bilindiği üzere KHK ile 50/d'li yapıldıktan sonra bazı ÖYP'li arkadaşlarımız kendi dilekçeleri alınarak veya taleplerine başvurulmaksızın doğrudan idarenin takdiriyle yeniden 33/a kadrolarına atandılar. Kendi talepleri olsun veya olmasın bu arkadaşlarımızın zorunlu hizmetleri ile ilgili bir husus hakkında danışmak istiyorum:

<<KHK ile 50/d'li olduktan sonra üniversitesince yeniden 33/a kadrosuna ataması yapılan ÖYP'lilerin zorunlu hizmetleri, yalnızca yeniden 33/a'lı oldukları tarihten itibaren aldıkları görevlendirmelere ilişkin mi olacak yoksa eski senetleri de canlanacak mı?>>

Bazı üniversitelerin yeniden 33/a'ya atanmadan önceki görevlendirmelere ilişkin eski senetleri iade ettiklerini biliyorum. Henüz işlem tesis edilmese de bazı üniversitelerin de şifahen eski senetlerin geçerli olduğunu, zorunlu hizmetin yeniden 33/a'ya atanmadan önceki görevlendirmeleri de kapsadığını söylediklerini duydum. Bu konuda bilgi sahibi olan, yeniden 33/a'ya atandıkları tarihten önceki senetlerini iade alan veya alamayan var mı?

Teşekkür ederim şimdiden.