reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 10 - Toplam 10
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen erenk

Ozel sektör hizmet sürelerinin memuriyetten sayılması

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Ozel sektör hizmet sürelerinin memuriyetten sayılması Konusunu İncelemektesiniz

36C/4 maddesi geregince Ozel sektör hizmet sürelerinin memuriyetten sayılması Sent from my iPad using Tapatalk...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2014
    Mesaj
    61

    Ozel sektör hizmet sürelerinin memuriyetten sayılması

    36C/4 maddesi geregince Ozel sektör hizmet sürelerinin memuriyetten sayılması


    Sent from my iPad using Tapatalk

  2. #2
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2014
    Mesaj
    61
    Merhaba, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 36/C-4 maddesinde, “Basın Kartları Yönetmeliğine göre, basın kartına sahip olmak suretiyle*gazetecilik yaparak memurluğa girenlerin;*meslekleriyle ilgili görevlerde istihdam edilmeleri şartıyla, fiilen gazetecilik yaparak geçirdikleri sürenin ¾' ü fiilen memuriyette geçmiş sayılarak; bu sürenin her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yılı bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir. “ ifadesi yer almaktadır. Tu m sartları tasımama ragmen personel daire baskanlıgı önce olmaz dedi sonra da DPB den görüş sormaya karar verdi. Bu haktan yararlanmama bir mani var mıdır ? (Not: Uzman kadrosundayım)


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2014
    Mesaj
    61
    Bu konuda bilgi sahibi olan kimse yok mu ?

    Vodafone Smart ultra 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

  4. #4
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    09-2014
    Mesaj
    61
    @Nazmi hocam sen de mi bilmiyorsun


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #5
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Nerden
    Antalya
    Mesaj
    153
    Konu eski ama bu soruyu bende merak ediyorum. Tecrübeli hocalarım belki bizi bilgilendirebilir?

    Benimde kamuda 4, özelde 4 yıl olmak üzere 8 yıllık bir sgk hizmet dökümüm var (makine mühendisi). Yakında araştırma görevlisi olarak başlayacağım (evrak teslimi aşamasındayım). Bu 8 seneyi derece ve kademelere saydırabilir miyim?

  6. #6
    Akademik Forum
    Misafir
    Kamuda geçen dört yıl sayılır derece ve kademe alınır ancak özelde geçen dört yıl memuriyette kıdeme sayılmaz. Emeklilikte sayılır.

  7. #7
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Nerden
    Antalya
    Mesaj
    153
    Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kamuda geçen dört yıl sayılır derece ve kademe alınır ancak özelde geçen dört yıl memuriyette kıdeme sayılmaz. Emeklilikte sayılır.
    Cevap için teşekkürler hocam. equinox'un belirttiği özelde geçen sürenin 3/4'ünün sayılması mevzusu sadece gazetecilik mesleği için mi geçerli?

  8. #8
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    12-2014
    Nerden
    Antalya
    Mesaj
    153
    657 Sayılı kanunun madde 36, C bendi, 1.fıkra

    "Teknik hizmetler sınıfına girenlerden (mühendislik), memurluğa girmeden önce yurt içinde meslekler,n, serbest olarak veya resmi veya özel müesseslerde ifa edenlerle memuriyetten ayrıldıktan sonra bu işlerde çalışsarak yeniden memuriyete girmek isteyenlerin teknik hizmetlerde geçen sürenin 3/4'ü toplamı memuriyetten geçmiş sayılarak bu süreler her yılı bir kademe ilerlemesi ve her üç yıl için bir derece yükselmesi verilmek suretiyle değerlendirilir".

    Bu durumda, 4 yıllık özel sektör mühendislik tecrübem bana 1 derece olarak geri dönmeli diye düşünüyorum. Ne dersiniz?
    teknokartal bunu beğendi.

  9. #9
    Yardımcı Editör
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    466
    Bende tecrübemi paylaşayım.

    Bende ÖYP araştırma görevlisi olarak atanmadan önce özel sektör tecrübem vardı. Önce kurumumla konuşup bunun sayılmasını istedim. Mümkün olmadığını söylediler. Bende SGK'ya gidip dilekçe verdim. Bayağda uğraşmıştım o zaman. Bir hocamızın söylediği gibi SGK kuruma cevap göndermiş. Çalıştığım yılların derece olarak dönmeyeceği emekli olurken bunların hesaba sayılacağı belirtilmiş. Emekli olurken o dökümüde çıkartıp ona göre bir hesaplama yapılacak.

  10. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2017
    Mesaj
    10
    Merhaba arkadaslar. Benimde ozel sektorde 10 yıl tecrubeden sonra ögretim gorevlisi kadrosuna gectim. Derece ve kadememe etkisi olurmu. Meslek makine mühendisligi.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Araştırma Görevliliğine Geçiş Öncesi Özel Sektör Çalışma
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan mmuratfatih
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 26-01-2017, 17:36
  2. ÖYP'de öngörülen eğitim sürelerinin başlama tarihleri...
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan muhatapx
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 27-04-2016, 18:44
  3. ÖYP'ilerin Bir Yıl Dolunca Görev Sürelerinin Uzatılması
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan zeyzey
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 08-04-2016, 16:26
  4. Uzmanlığın Akademik Tecrübe Sayılması Hk.
    Uzman forum içinde, yazan ccaglar
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 02-02-2014, 00:19
  5. ozel ogrencilik
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan nbalive
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 14-01-2012, 02:33

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git