reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 10 - Toplam 10
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Nazmi

Görev yerine ne kadar uzaklıkta ikamet edilebilir.

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Görev yerine ne kadar uzaklıkta ikamet edilebilir. Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Bir devlet üniversitesinin ilçedeki MYO programlarında görev yapıyorum.Amirimiz bize ilçede görev yapmamızı söylüyor fakat ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    04-2011
    Nerden
    Bartın
    Mesaj
    158

    Görev yerine ne kadar uzaklıkta ikamet edilebilir.

    Merhabalar,

    Bir devlet üniversitesinin ilçedeki MYO programlarında görev yapıyorum.Amirimiz bize ilçede görev yapmamızı söylüyor fakat ilçe tam bir mahrumiyet bölgesi ve MEB öğretmenlerinin doğu görevi yaptığı bir yer.Fakat Bölge olarak ülkenin batısındayız.

    İlçe, il merkezine 67 km uzaklıkta.İl merkezinde ikamet etsem, amirim bana yasal yaptırım uygulayabilir mi?

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı akademi_53 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,

    Bir devlet üniversitesinin ilçedeki MYO programlarında görev yapıyorum.Amirimiz bize ilçede görev yapmamızı söylüyor fakat ilçe tam bir mahrumiyet bölgesi ve MEB öğretmenlerinin doğu görevi yaptığı bir yer.Fakat Bölge olarak ülkenin batısındayız.

    İlçe, il merkezine 67 km uzaklıkta.İl merkezinde ikamet etsem, amirim bana yasal yaptırım uygulayabilir mi?
    Merhaba, rektörlüğün 13/b-4 maddesi ile üniversitenin herhangi bir biriminde herhangi bir şekilde görevlendirilebilirsiniz. Bunun karşısında göreve itiraz edebilirsiniz, ayrıca uzaklık konusunda bir sınır yok çünkü kurum içi görevlendirme yapılmaktadır.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Nerden
    Antalya
    Mesaj
    1.356
    Alıntı akademi_53 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,

    Bir devlet üniversitesinin ilçedeki MYO programlarında görev yapıyorum.Amirimiz bize ilçede görev yapmamızı söylüyor fakat ilçe tam bir mahrumiyet bölgesi ve MEB öğretmenlerinin doğu görevi yaptığı bir yer.Fakat Bölge olarak ülkenin batısındayız.

    İlçe, il merkezine 67 km uzaklıkta.İl merkezinde ikamet etsem, amirim bana yasal yaptırım uygulayabilir mi?
    İstediğiniz yerde ikamet edebilirsiniz, bu görevinizi yerine getirmeye engel olmadığı sürece sorun yok.
    "In a completely sane world, madness is the only freedom!" J.G.B.

  4. #4
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    04-2011
    Nerden
    Bartın
    Mesaj
    158
    Alıntı ahmedoff Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    İstediğiniz yerde ikamet edebilirsiniz, bu görevinizi yerine getirmeye engel olmadığı sürece sorun yok.
    Bu konuyla ilgili yasal dayanak konusunda beni bilgilendirebilir misiniz?

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı akademi_53 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu konuyla ilgili yasal dayanak konusunda beni bilgilendirebilir misiniz?
    Hocam aksi bir yasal düzenleme olmadığı için kimse sizin nerede oturduğunuza karışamaz, ben de hacettepede çalışırken ilçe myo'daydım ve 75 km uzaklıktaki merkezde oturuyordum kim neden karışsın ki siz görevinizi düzgün yerine getirdikçe.
    ahmedoff bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #6
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    04-2011
    Nerden
    Bartın
    Mesaj
    158
    Hocam görevimizi yerine getirsek de, üniversitelerdeki birim yetkilileri üniversitelerin özerkliği konusunu kendi işlerine göre yorumlayıp, bazı konuları mobing konusu yapabiliyorlar.

    Biz sıkıntımızı buradan tam anlamıyla ifade edemiyoruz.Ancak Biz birim amirimizin önüne bir yasal evrak koymalıyız ki bizimle uğralmayı bıraksın, ben bunun peşindeyim.Yani hangi tönetmeliğe göre bizim ikamet ettiğimiz yere karışamıyorlar.

  7. #7
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı akademi_53 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam görevimizi yerine getirsek de, üniversitelerdeki birim yetkilileri üniversitelerin özerkliği konusunu kendi işlerine göre yorumlayıp, bazı konuları mobing konusu yapabiliyorlar.

    Biz sıkıntımızı buradan tam anlamıyla ifade edemiyoruz.Ancak Biz birim amirimizin önüne bir yasal evrak koymalıyız ki bizimle uğralmayı bıraksın, ben bunun peşindeyim.Yani hangi tönetmeliğe göre bizim ikamet ettiğimiz yere karışamıyorlar.
    Hocam karıştıkları bir yönetmelik yok işte mesai saatleri dışında ne yaptığınızla ilgili bir yönetmelik bulunmuyor maalesef, oturduğunuz yer en son karışacakları durumdur.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  8. #8
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    11-2014
    Mesaj
    29
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam karıştıkları bir yönetmelik yok işte mesai saatleri dışında ne yaptığınızla ilgili bir yönetmelik bulunmuyor maalesef, oturduğunuz yer en son karışacakları durumdur.
    hocam bir çok üniversite bu duruma karışıyor. en basiti çalıştığınız merkez dışında bir yerde aldığınız sağlık raporları kabul edilmiyor. Bununla ilgili yakın arkadaşlarımdan duyduğum bazı örnekler var.

  9. #9
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Nerden
    Antalya
    Mesaj
    1.356
    Alıntı Mi Ya Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam bir çok üniversite bu duruma karışıyor. en basiti çalıştığınız merkez dışında bir yerde aldığınız sağlık raporları kabul edilmiyor. Bununla ilgili yakın arkadaşlarımdan duyduğum bazı örnekler var.
    Oturduğunuz yere karışamazlar, rapor tamamen farklı bir konu.

    Nokia 3330 cihazımdan gönderildi
    "In a completely sane world, madness is the only freedom!" J.G.B.

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı Mi Ya Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam bir çok üniversite bu duruma karışıyor. en basiti çalıştığınız merkez dışında bir yerde aldığınız sağlık raporları kabul edilmiyor. Bununla ilgili yakın arkadaşlarımdan duyduğum bazı örnekler var.
    Hocam kurumuzunun olduğu ilin dışındaki yerlerden alacağınız raporlar zaten geçersiz bu durum yasal olmadığı için kabul etmiyorlar bunun oturulan yerle bir bağlantısı yok sonuçta.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. 35. Madde Görevlendirmesi Çıkmadan İptal Edilebilir mi?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 18-06-2014, 17:19
  2. Öyp atamaları iptal edilebilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan edaedar
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 26-08-2013, 20:54
  3. Açıköğretimden görev çıkıp görev günü gidilmezse ne olur?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Akademisyen_50
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 03-06-2013, 13:14
  4. MEB'den ÖYP'ye geçince doğum iznine devam edilebilir mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan dimitri
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 22-12-2012, 13:11
  5. neredei ikamet edicez??
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sskon
    Cevap: 11
    Son Mesaj: 01-08-2011, 18:41

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git