+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 9 - Toplam 9
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen sidneh

ÖYP Doktoraya Atandığın Üniversitede Devam Etmek

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda ÖYP Doktoraya Atandığın Üniversitede Devam Etmek Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba İstanbul'da bir üniversitede 50/d kadrosunda araştırma görevlisi iken doktorama tez aşamasında devam etmekteydim. 2012 ...


 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  21

  ÖYP Doktoraya Atandığın Üniversitede Devam Etmek

  Merhaba

  İstanbul'da bir üniversitede 50/d kadrosunda araştırma görevlisi iken doktorama tez aşamasında devam etmekteydim. 2012 ÖYP'si ile Muğla Üniversitesini kazandım. 9 ay kadar 39. madde ile görevlendirilerek İstanbul'da ikamet ederek doktora eğitimime devam ettim. Şimdi eşimin tayinin çıkması ile birlikte İstanbul'dan taşınarak Muğla'ya yerleştik.

  Şimdi anladığım kadarıyla 35. madde ile görevlendirilmek şart koşulmuş. Bu da benim tekrar İstanbul'a taşınmamı ve eşimin burada kalmasına neden olacak. Böyle bir şey geçerli mi?

  Tez aşamasında olduğum için doktoramı tamamlamak İstanbul'da bulunmaya ihtiyaç duymuyorum. Muğla'da kalarak doktoramı tamamlayamaz mıyım? Muğla beni üçer aylık sürelerle (veya en uzun görevlendirme ne kadar ise) 39. madde ile tekrar görevlendiremez mi? Bu görevlendirme süreleri boyunca da Muğla'da bulunacağım elbette.

 2. #2
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Hocam ÖYP'de 35. madde zorunluluğu yeni bir şey değil, hep vardı. Siz 35. madde dilekçesi verdiniz mi yoksa direkt 39. madde dilekçesi vererek mi görevlendirme aldınız? Usul ve Esaslar'a göre 2 dönem içinde 35. madde için dilekçe vermeniz gerek, yoksa ilişiğiniz kesilir.

  Tez döneminde Muğla'da kalabilirsiniz ancak bunun için de önce görevlendirme almanız, sonra o görevlendirmeyi bozmanız gerek. Umarım kadronuzu tehlikeye atmamışsınızdır.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  21
  Muğla 35. madde görevlendirmesini istedi. Hemen ardında da tezini Muğla'da yapabilir diye yazı gönderdik YÖK'e (İstanbuldaki danışmanım da uygundur diye dilekçe verdi bu konu hakkında).

  Kadromu muvaffakat ile İstanbul'dan Muğla'ya Kasım ayının sonunda aldırmıştım. 35. madde görevlendirmesi ise bu ay istendi. İşleri bizzat fakülte sekreteri yönlendiriyor da bu 2 dönem sıkıntısı olur mu şu durumda?

  - - - Güncellendi - - -

  Nette araştırınca bir iki sitede şununla karşılaştım. Sizce bu benim için çözüm olabilir mi?

  -ÖYP’de Doktora Tez Zamanı Atandığım Üniversiteye Dönebilir miyim?
  Dersleri başarı ile tamamlayarak tez aşamasına geçen ÖYP araştırma görevlileri, tez danışmanının olumlu görüşü ve YÖK Yürütme Kurulu kararı ile atandıkları yükseköğretim kurumunda tez çalışmalarını yürütebilirler.

 4. #4
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Bu durumda bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum hocam, YÖK'ten dönebilir yazısı geldiğinde Muğla'da devam edebilirsiniz.
  marido bunu beğendi.

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  4
  Nazmi Bey merhabalar,

  Size bir konuda danışmak istiyorum. Ben son Öyp alımlarında Adnan Menderes Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri anabilim dalına yerleştim. Halihazırda Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora yapmaktayım, 7. dönemimdeyim ve tez aşamasındayım.
  Yerleştiğim bölümle konuştuğumda doktorama devam edebileceğimi ama beni Marmara'da görevlendirmek istemediklerini belirtti.
  16 Eylül itibariyle göreve başladım. Ancak daha sonra üniversitenin Öyp koordinatörlüğünden arayarak doktora yaptığım bölümün ismiyle atandığım bölümün isminin uyuşmaması nedeniyle sorun olduğunu benim direkt Ankara'ya Yök'e giderek bunun sorun yaratmayacağına dair bir belge almam gerektiğini söylediler. Ben de zor da olsa Yök'e telefonla ulaşabildim. Bana atandığım bölümün dekanlık ve rektörlük üzerinden Yök Genel Kurulunda görüşülmek üzere bölüm değişikliği teklifi dilekçesi vermesi gerektiğini ifade etti. atandığım bölüm bunu kabul etse de ne tür bir dilekçe gönderilmesi gerektiğini bilmiyorlar. Bu konuda bir dilekçe formu da internette bulamadım.
  Acaba bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?..Nasıl bir dilekçe kaleme almalıyım?
  Ayrıca böyle bir dilekçe işe yarar mı?..
  bunun dışında gerek rektörlük gerekse Yök'teki yetkili benim tez aşamasında olsam bile herhalukarda 35. madde ile görevlendirilmem gerektiğini söylediler...
  Şimdiden teşekkür ederim...

 6. #6
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Eğitiminize atandığınız okulun da onayıyla Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etmek istediğinizi belirten bir dilekçe yazacaksınız hocam, YÖK de devam edebileceğinize dair yazı gönderecek.

  Evet, görevlendirme almak zorundasınız. Ancak görevlendirme çıktıktan sonra, tez danışmanınızın da onayıyla görevlendirilmenin iptali için dilekçe verebilirsiniz.

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  4
  Teşekkür ederim...
  Yökteki yetkili ile konuştuğumda bölüm başkanlığının söz konusu teklif dilekçesini vermesi gerektiğini ifade etti.
  Acaba şöyle bir dilekçe uygun olabilir mi?


  T.C. ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ NAZİLLİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA
  AYDIN  Fakültenin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimi Anabilim Dalına ÖYP araştırma görevlisi olarak atanmış olan .........'nün halen doktora öğrencisi olduğu Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümündeki lisansüstü eğitimine ÖYP Usul ve Esasların 7. maddesi 11. fıkrasına göre ÖYP kapsamında devam etmesini teklif ederim. Gereğini saygılarımla arz ederim.


  ../../2013


  Adres: ......... Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı ………………
  ................ Fakültesi /............ (İL)
  Tel: …………………………. İmza  Ek1: .............. Üniversitesi öğrenci belgesi

 8. #8
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Uygundur hocam.

 9. #9
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  4
  tekrar teşekkür ederim

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Atandığın üniversitede göreve başlayıp İstifa etmek
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aslanbjk
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 27-10-2013, 15:48
 2. Cevap: 3
  Son Mesaj: 03-07-2013, 15:04
 3. Cevap: 1
  Son Mesaj: 11-12-2012, 12:51
 4. Atandığın Üniversitede Y.Lisans Senet Konusu
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan asc80
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 27-09-2012, 14:24
 5. Bir y.lisansı dondurup diğerine devam etmek?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan apollo2907
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 14-09-2011, 18:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git