reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 14
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

ÖYP mi 50/d mi?

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda ÖYP mi 50/d mi? Konusunu İncelemektesiniz

merhabalar, kısa bir süre önce bir üniversitenin 50/d kadrosuna atandım, öyp ile de tercihlerimden birine ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    9

    ÖYP mi 50/d mi?

    merhabalar, kısa bir süre önce bir üniversitenin 50/d kadrosuna atandım, öyp ile de tercihlerimden birine yerleşme ihtimalim oldukça yüksek.

    1. bu durumda öyp kadrosunu tercih etmek daha mı uygun olur?

    2. öyp'ye yerleşmem halinde muvafakat mı almam gerekir yoksa istifa mı etmeliyim?

    3. araştırma görevlisinin istifa etme hakkı sayısı nedir?

    4. yarın ya da sonraki gün öyp yerleştirme sonuçları açıklanacak, istifa ya da muvafakat işlemlerini ne zaman başlatmak gerekir?

    5. tıp fakültesi asistanlarının tümü döner sermayeden aynı oranda mı pay alır? (tus asistanları, öyp asistanları, dahili tıp asistanları, cerrahi tıp asistanları, temel tıp asistanları)

    6. tıp fakültesine atanan öyp arş. gör., lisansüstü eğitim için başka bir üniversitenin tıp fakültesine 35. madde ile gönderilirse görevlendirildiği üniversitenin döner sermayesinden mi pay alır?

    7. geliştirme ödeneği atanılan üniversiteye göre mi yoksa görevlendirilen üniversiteye göre mi alınır?

    cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  2. #2
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    01-2011
    Mesaj
    227
    1. öyp kadrosu daimi kadrodur, iş güvencesi ve lisansüstü eğitim sürecindeki ödenek yardımları bakımından 50d ye göre daha tercih edilesidir bence.
    2.size kalmış.
    3.sınırsız.
    4.sonuçlar açıklandıktan sonra 2 hafta içinde atandığınız üniversite sizden gerekli belgeleri isteyecek o süreç içerisinde istifa edebilirsiniz bence.
    5.bilmiyorum
    6.7. görevlendirme aldıktan sonra tüm herşeyiniz görevlendirildiğiniz üniv.e göre yapılır.

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    41
    Alıntı bahtsız_bedevi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    1. öyp kadrosu daimi kadrodur, iş güvencesi ve lisansüstü eğitim sürecindeki ödenek yardımları bakımından 50d ye göre daha tercih edilesidir bence.
    2.size kalmış.
    3.sınırsız.
    4.sonuçlar açıklandıktan sonra 2 hafta içinde atandığınız üniversite sizden gerekli belgeleri isteyecek o süreç içerisinde istifa edebilirsiniz bence.
    5.bilmiyorum
    6.7. görevlendirme aldıktan sonra tüm herşeyiniz görevlendirildiğiniz üniv.e göre yapılır.
    hocam 3'ünde atandığımız açıklanırsa, 15'inde maaş alacağımızı sananlar var; doğru mudur bu ?

    bir ikincisi;

    örneğin akdeniz üni'ye atandık diyelim 3'ünde; ardından da Marmara'ya eğitim görmeye gittik ikinci tercihle. Böyle bir durumda senet imzalamak şart oluyor değil mi?

  4. #4
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.718
    Alıntı apturaman Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam 3'ünde atandığımız açıklanırsa, 15'inde maaş alacağımızı sananlar var; doğru mudur bu ?

    bir ikincisi;

    örneğin akdeniz üni'ye atandık diyelim 3'ünde; ardından da Marmara'ya eğitim görmeye gittik ikinci tercihle. Böyle bir durumda senet imzalamak şart oluyor değil mi?
    3'ünde atandığınız değil kazandığınız yer açıklanır. Kazandığınız yere kayıt yaptıktan sonra atamanızın olacak. Atamanız olup göreve başladıktan sonra gelen ayın 15'inde maaşınızı alırsınız. yani ocak 15te maaş alınması pek mümkün değil bu durumda yetişeceğini sanmıyorum.

    Üniversitenizin dışına her görevlendirmenizde senet imzalarsınız. Yani dediğiniz durumda senet imzalarsınız.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    11
    Mrb arkadaşlar, 657 sayılı devlet memurluğuna atanıp gitmemek 50/d kadrosuna girmeyi/başvurmayı etkiler mi?

  6. #6
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı derbo19 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mrb arkadaşlar, 657 sayılı devlet memurluğuna atanıp gitmemek 50/d kadrosuna girmeyi/başvurmayı etkiler mi?
    Akademik kadrolarda bekleme süresi yok.

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    9
    teşekkür ederim bahtsız_bedevi hocam. sanırım nazmi hoca da teyid eder cevaplarınızı. cevapsız kalan soru ise:

    tıp fakültesi asistanlarının tümü döner sermayeden aynı oranda mı pay alır? (tus asistanları, öyp asistanları, dahili tıp asistanları, cerrahi tıp asistanları, temel tıp asistanları)

    - - - Güncellendi - - -

    özellikle tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim bir konu daha var:

    yarın öyp'ye yerleştim diyelim, 50/d arş. gör. kadrosundan en son ne zaman istifa etmeliyim ki maaş açısından arada boşta kalan bir süre olmasın, eğer bu mümkün değilse söz konusu süre minimum olsun?

  8. #8
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    5.063
    Alıntı yavuzali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    teşekkür ederim bahtsız_bedevi hocam. sanırım nazmi hoca da teyid eder cevaplarınızı. cevapsız kalan soru ise:

    tıp fakültesi asistanlarının tümü döner sermayeden aynı oranda mı pay alır? (tus asistanları, öyp asistanları, dahili tıp asistanları, cerrahi tıp asistanları, temel tıp asistanları)

    - - - Güncellendi - - -

    özellikle tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istediğim bir konu daha var:

    yarın öyp'ye yerleştim diyelim, 50/d arş. gör. kadrosundan en son ne zaman istifa etmeliyim ki maaş açısından arada boşta kalan bir süre olmasın, eğer bu mümkün değilse söz konusu süre minimum olsun?
    Arada boş kalan bir süre olmaz. Ne zaman göreve başlarsanız o günden itibaren maaş işlemeye başlayacak zaten.

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    9
    hocam, yarın öyp yerleştirmem olur ve ben de 4 ocak'ta 50/d'den istifa edersem istifa ettiğim gün itibariyle maaşım kesilir diye biliyorum. öyp atama işlemleri ve öyp'den göreve başlamam yaklaşık bir ayı bulur ise aradaki bu süre içinde maaş konusunda mağdur olmaz mıyım?

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı yavuzali Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam, yarın öyp yerleştirmem olur ve ben de 4 ocak'ta 50/d'den istifa edersem istifa ettiğim gün itibariyle maaşım kesilir diye biliyorum. öyp atama işlemleri ve öyp'den göreve başlamam yaklaşık bir ayı bulur ise aradaki bu süre içinde maaş konusunda mağdur olmaz mıyım?
    Neden istifa ediyorsunuz? Yazımızı okudunuz mu?

    http://www.akademikpersonel.org/oyp-...oru-cevap.html
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git