reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 11

Kademe ilerlemesi sorunu

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda Kademe ilerlemesi sorunu Konusunu İncelemektesiniz

1 yıl lisede hazırlık okuduk ve kademe ilerlemesi için okula dilkeçe verdik. Ancak dilekçede 657 ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    24

    Kademe ilerlemesi sorunu

    1 yıl lisede hazırlık okuduk ve kademe ilerlemesi için okula dilkeçe verdik. Ancak dilekçede 657 sayılı devlet memurları kanunun 36. ve 48. maddesi uyarınca bizim dilekçemize olumlu cevap gelmedi. 4 yıl ve dengi olan liseler için olabilir denildi ancak maddede hazırlık sınıfı okuyanlar da yer alıyor anladığımız kadarıyla. Niçin olumsuz bir cevap olduğu da anlaşılır değil malesef. Bizim durumumuzda olan arkadaşlar var mı ya da hazırlık okuyup kademe ilerlemesi alan arkadaşlar nasıl aldı?

  2. #2
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    322
    bunun için atandığınız kadroda bir yıl doldurmanız yani asalet tasdiki gerekiyor, bir yıl dolduktan sonra işleme koyulur

  3. #3
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    24
    Ama hocam yeni atanan arkadaşlarımızın hemen işleme konuldu duyumlarımıza göre

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Tam olarak gelen oluösuz cevabı söyler misiniz?
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    5
    sayın admin;
    kademe ilerlemesi nedir açıklayabilirmisiniz? lisede hazırlık okumakla ne gibi bir bağlantısı var. herkes yaptırabiliyormu? ve nereye dilekçe yazmamız gerekli?
    Cevap verebilirseniz sevinirim.
    Birde şuanda öyp ile atandığım üniv. doktoraya başlayacağım. Böyle olduğu için öyp kapsamında olmuyorum. peki bu doktorayı enstitüme dilekçe yazıp öyp kapsamına aldırabilir miyim. Böyle bir imkanımız var mı?
    Teşekkür ederim.

  6. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Şurada tim açıklamaları bulabilirsiniz; http://www.akademikpersonel.org/thre...si-Nedir/page2
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  7. #7
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    48
    yazıyı tamamıyle aynı sekilde veriyorum:
    2914 sayılı yüksek öğretim personel kanununa göre üniversitenizde akademik personel olarak görev yapan ve lise öncesi 1 yıl hazırlık sınıfı okuyan 657 sayılı devlet memurları kanununun 36. maddesinin ortak hükümler bölümünün A bendinin 6/b fıkrası uyarınca bir kademe verilip verilemeyeceği hususunda görüş talep eden ilgili yazı incelenmiştir.
    Bilindiği üzere 657 sayılı devlet memurları kanununun 36. maddesinin ortak hükümler bölümünün A bendinin 6/b fıkrasında : "ORTAOKUL VE DENGİ LİSE VE DENGİ OKULLARIN NORMAL ÖĞRENİM SÜRESİNDEN FAZLA OLMASI HALİNDE BAŞARILI HER ÖĞRENİM YILI İÇİN BİR KADEME İLERLEMESİ UYGULANIR. BUNLARDAN TEKNİK ÖĞRETİM OKULLARI MEZUNLARININ MESLEKLERİYLE İLGİLİ GÖREVLERDE ÇALIŞMALARI HALİNDE AYRICA BİR KADEME İLERLEMESİ DAHA VERİLİR." hükmü ve 2914 sayılı yüksek öğretim personel kanununun öğretim elemanlarının sınıflandırılması başlıklı 3. maddesinin son fıkrasında: "ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ, OKUTMANLAR VE ÖĞRETİM YARDIMCILARININ GİRİŞ DERECELERİ( 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN DEĞİŞİK 36. MADDESİNİN ORTAK HÜKÜMLERİYLE GETİRİLEN KADEME İLERLEMESİ VE DERECE YÜKSELMESİNE İLİŞKİN HÜKÜMLERİ HARİÇ) DEVLET MEMURLARI KANUNU HÜKÜMLERİ UYARINCA ÖĞRETİM NİTELİĞİNE VE SÜRESİNE GÖRE TESPİT EDİLECEK KAZANILMIŞ HAK AYLIK DERECE VE KADEMELERİNE İKİ DERECE EKLENMEK SURETİYLE BELİRLENİR." hükmü yer almaktadır.
    Yukarıda yer verilen hükümler çerçevesinde 2914 sayılı yüksek öğretim personel kanununa tabi olarak görev yapan ve lise öncesi 1 yıl hazırlık sınıfı okuyan bir öğretim elemanına 657 sayılı devlet memurları kanununun 36. maddesinin ortak hükümler bölümünün A bendinin 6/b fıkrasında yer alan hükmün uygulanamayacağı değerlendirilmektedir.

  8. #8
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Mesaj
    31
    lisanstan önce myo okuyanlar için kademe ilerleme konusunda bir avantaj sözkonusu mu acaba?

  9. #9
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır değil.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  10. #10
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    09-2011
    Mesaj
    31
    teşekkür ederim cevabınıza





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Gramer sorunu
    KPDS / ÜDS Çalışma Stratejileri forum içinde, yazan baykadir
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 28-08-2012, 23:11
  2. ÖYP sorunu
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ozlemas
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 12-01-2012, 22:40
  3. öyp bölüm sorunu
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mrv_07
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 02-01-2012, 18:03
  4. Kadro ve derece ilerlemesi !
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan m.ciger
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 20-11-2011, 00:15
  5. görevlendirme sorunu!!!!!!
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan edimvar
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 12-07-2011, 13:51

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git