reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12

Yüksek Lisans Yapmıyor Olma Sorunsalı

Akademik Kadro İlanları 2013 Forumunda Yüksek Lisans Yapmıyor Olma Sorunsalı Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba arkadaşlar, Ben güz dönemi için araştırma görevlisi ilanlarına başvurmak istiyorum fakat çoğu ilanda yüksek ...

Yeni Üye

Question Yüksek Lisans Yapmıyor Olma Sorunsalı

Merhaba arkadaşlar,

Ben güz dönemi için araştırma görevlisi ilanlarına başvurmak istiyorum fakat çoğu ilanda yüksek lisans yapma zorunluluğu olduğu için önceden yüksek lisansa başlamam gerekiyor (Sanırım başvuru tarihleri uyumsuz olabileceği için aynı dönem içinde hem YL hem de araştırma görevlisi olmak için başvuramam).

Şimdi sorum şu ki; Bahar döneminde yüksek lisansa başladıktan sonra bir dönem için ders almasam araştırma görevlisi ilanına başvururken sorun olur mu? Ya da ders almadığım için yüksek lisansta bir sorun?

Teşekkürler :)
    I.Can Karaduman bunu beğendi.

Editör
    Alıntı muhammedcibelik Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar,

Ben güz dönemi için araştırma görevlisi ilanlarına başvurmak istiyorum fakat çoğu ilanda yüksek lisans yapma zorunluluğu olduğu için önceden yüksek lisansa başlamam gerekiyor (Sanırım başvuru tarihleri uyumsuz olabileceği için aynı dönem içinde hem YL hem de araştırma görevlisi olmak için başvuramam).

Şimdi sorum şu ki; Bahar döneminde yüksek lisansa başladıktan sonra bir dönem için ders almasam araştırma görevlisi ilanına başvururken sorun olur mu? Ya da ders almadığım için yüksek lisansta bir sorun?

Teşekkürler
    Öğrenciliğiniz aktif olduğu sürece ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Kaydınızı yenilediğiniz sürece öğrenciliniz aktif olur. Kaydınızı yenileyin; ama isterseniz derslere girmeyin, yine de öğrenciliğiniz aktif gözükür. İlanlara başvuru yapabilirsiniz. Kazanırsanız 3 yıl içinde YL'yi bitirmek durumunda olacaksınız. kaybettiğiniz dönemleri hesaba katarak kaç yılınız/döneminiz kalmış kendinizde hesaplayabilirsiniz.

Yeni Üye
    Alıntı srcnyldz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ...Kazanırsanız 3 yıl içinde YL'yi bitirmek durumunda olacaksınız....
    Araştırma görevlisi olduktan sonra 3 yıl içinde YL'ı bitirmem mi gerekiyor? Yoksa kastettiğiniz yüksek lisansı 3 yıl içinde bitirmem gerektiği mi?

Bu arada cevabınız için çok teşekkür ederim
    memurum bunu beğendi.

Yeni Üye
    Araştırma görevlisi olduktan sonra 3 yıl içinde YL'ı bitirmem mi gerekiyor? Yoksa kastettiğiniz yüksek lisansı 3 yıl içinde bitirmem gerektiği mi?

benim de aklıma takıldı araştırma görevliliğini başka bir ilde kazanırsak ne olacak...

Editör

Yeni yönetmelik ile Ar. Gör olduktan sonra yönetmelikte belirtilen Lisansüstü öğrenim sürelerini aşmamanız gerekmektedir. Ar. Gör. olmadan, sadece öğrenci olarak lisansüstü süre sınırlaması halen yoktur. Sadece 3 yıl harç ödemezsiniz, üç yıl sonra harç ödemeye başlarsınız.

Yüksek Lisans
    Bende bu dönem yüksek lisansa başlayamayacağım gibi gözüküyor, çünkü istediğim ünivlerde bölümüm için tezli kontenjan açılmadı. Dolayısıyla akademik kadrolara da başvuramayacağım. Bir dönem özel öğrenci olarak kayıt yaptırmayı düşünüyorum, gelecek dönemde asil kadroya girmek daha kolay olur, hocalar tanır en azından diyorlar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yeni Üye
    Cevaplar için çok teşekkür ederim.

Yeni Üye
    Alıntı srcnyldz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Öğrenciliğiniz aktif olduğu sürece ilanlara başvuru yapabilirsiniz. Kaydınızı yenilediğiniz sürece öğrenciliniz aktif olur. Kaydınızı yenileyin; ama isterseniz derslere girmeyin, yine de öğrenciliğiniz aktif gözükür. İlanlara başvuru yapabilirsiniz. Kazanırsanız 3 yıl içinde YL'yi bitirmek durumunda olacaksınız. kaybettiğiniz dönemleri hesaba katarak kaç yılınız/döneminiz kalmış kendinizde hesaplayabilirsiniz.
    hocam kaydın her dönem mi yenilenmesi gerekiyor. ben kayıtlı görünüorum; ama gitmiyorum. danısmanımın bana kızıp da ders kaydımı yapmama gibi bir lüksü var mı?

Editör
    Alıntı alfisti Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam kaydın her dönem mi yenilenmesi gerekiyor. ben kayıtlı görünüorum; ama gitmiyorum. danısmanımın bana kızıp da ders kaydımı yapmama gibi bir lüksü var mı?
    Her hocanın bir öğrenci limiti vardır. Hiçbir hoca çalışmayan, derse devam etmeyen bir öğrenci ile çalışmak istemez. Sizi seminer ve uzmanlık dersinden bırakabilir, biraz daha ileri giderse danışmanlığınızı bırakabilir. Sizden yeni danışman bulmanızı isteyebilir. Ama illaki bir şekilde kaydınız yenilenir. Yeterki dönemlik kayıt fişinizi doldurun.

Doktora
    Alıntı lovestoned Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bende bu dönem yüksek lisansa başlayamayacağım gibi gözüküyor, çünkü istediğim ünivlerde bölümüm için tezli kontenjan açılmadı. Dolayısıyla akademik kadrolara da başvuramayacağım. Bir dönem özel öğrenci olarak kayıt yaptırmayı düşünüyorum, gelecek dönemde asil kadroya girmek daha kolay olur, hocalar tanır en azından diyorlar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    Sizin için tabi ki daha iyi olur, ama her üniversite özel öğrenci olarak kabul eder mi ki ?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap