reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6

bir üniversiteye araştırma görevlisi iken başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak

Akademik Kadro İlanları 2013 Forumunda bir üniversiteye araştırma görevlisi iken başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak Konusunu İncelemektesiniz

arkadaşlar bir üniversitede araştırma görevlisi kadrosu var, başvurmayı düşünüyorum ancak benim bölümümle aynı bölüm değil. ...

Yüksek Lisans

bir üniversiteye araştırma görevlisi iken başka bir üniversitede araştırma görevlisi olmak

arkadaşlar bir üniversitede araştırma görevlisi kadrosu var, başvurmayı düşünüyorum ancak benim bölümümle aynı bölüm değil. ben mühendislik alanında yl yapıyorum, başvuracağım bölüm mühendislik dışı bir bölüm.

haliyle tereddütte kaldım.

diyelim ki bu kadroya başvurdum, kazandım daha sonra da mühendislik kadrosu açıldı bir yerlerde. burayı bırakıp mühendislik kadrosu açılan yerde -yine mülakat, ales, yds, ortalama gibi koşulları sağlayarak- araştırma görevlisi olabilir miyim?

teşekkürler.

Editör
    Alıntı vby Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar bir üniversitede araştırma görevlisi kadrosu var, başvurmayı düşünüyorum ancak benim bölümümle aynı bölüm değil. ben mühendislik alanında yl yapıyorum, başvuracağım bölüm mühendislik dışı bir bölüm.

haliyle tereddütte kaldım.

diyelim ki bu kadroya başvurdum, kazandım daha sonra da mühendislik kadrosu açıldı bir yerlerde. burayı bırakıp mühendislik kadrosu açılan yerde -yine mülakat, ales, yds, ortalama gibi koşulları sağlayarak- araştırma görevlisi olabilir miyim?

teşekkürler.
    söz konusu görevinizden istifa etmek kaydıyla bu mümkün fakat bu şekilde bir kadroyu boşu boşuna yakıp birinin iş fırsatını engellemiş olursunuz. Bu sebeple istemediğiniz şeylere geçici iş umuduyla başvurmamanızı öneririm.
    Research Assistant, PhD Candidate (2019)
    Chapter Author @ Springer Publishing Co.

Yüksek Lisans
    Alıntı vby Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    arkadaşlar bir üniversitede araştırma görevlisi kadrosu var, başvurmayı düşünüyorum ancak benim bölümümle aynı bölüm değil.
    .
    .
    .
    Alıntı Ink Bottle Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    söz konusu görevinizden istifa etmek kaydıyla bu mümkün fakat bu şekilde bir kadroyu boşu boşuna yakıp birinin iş fırsatını engellemiş olursunuz. Bu sebeple istemediğiniz şeylere geçici iş umuduyla başvurmamanızı öneririm.
    Özel sektörden bahsediyor olsak tamam da, akademiye kapak atmaya çalışmaktan başka bir şeye benzemiyor bu "şimdi buraya atanayım, sonra başka yerde açılırsa oraya atanırım" durumu.

Hoş değil..

Yeni Üye
    Soruyu soran arkadaşın durumu farklı gerçi de benim soruma biraz yakın bir başlıkta diye buraya yazıyorum.
    Halen doktora yapan biri, başka bir üniversiteye araştırma görevlisi kadrosuna başvursa, kaydının bulunduğu Üniversitedeki doktora derslerine nasıl devam edebilir? Ya da devam edebilir mi?

Editör
    Alıntı Huma Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Soruyu soran arkadaşın durumu farklı gerçi de benim soruma biraz yakın bir başlıkta diye buraya yazıyorum.
    Halen doktora yapan biri, başka bir üniversiteye araştırma görevlisi kadrosuna başvursa, kaydının bulunduğu Üniversitedeki doktora derslerine nasıl devam edebilir? Ya da devam edebilir mi?
    Bu durumda 3 yol vardır.

1) Atandığınız okul yakınsa dersinizin olduğu gün derse gidersiniz kalan günler atandığınız okulda çalışırsınız.
    2) Dersinizin olduğu okula görevlendirilirsiniz (senet imzalamanız vs. lazım)
    3) Atandığınız okulda eğitim varsa yatay geçiş yaptırabilirler veya yeniden başlatabilirler.

İkinci seçenek sadece 33a kadrolarında geçerlidir. 50d de görevlendirme verilmez.
    Research Assistant, PhD Candidate (2019)
    Chapter Author @ Springer Publishing Co.

Yeni Üye
    Alıntı Huma Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bildiğim kadarıyla haftada 1 gün akademik izin hakkınız var onu kullanarak derse devamınızı sağlıyabilirsiniz. Konuyu atandığınız okulun bölüm baskaniyla konuşmanız dogru olur. Okullar bu tarz bir izinden hoşlanmayabiliyorlar cunku. özelliklede doktora yaptıgınız bölüm atandiginiz üniversitede mevcutsa . Diğer seçenek kaydınızı kadronunuzunda bulundugu okula aldırmak.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap