reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Polis Akademisi Başkanlığı Araştırma Görevlisi Alımı İlanı

Akademik Kadro İlanları 2013 Forumunda Polis Akademisi Başkanlığı Araştırma Görevlisi Alımı İlanı Konusunu İncelemektesiniz

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINDAN DUYURU Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne, ...

Yardımcı Doçent Doktor

Polis Akademisi Başkanlığı Araştırma Görevlisi Alımı İlanı

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINDAN DUYURU

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda uygulanacak merkezi sınav ile giriş sınavlarında ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik, Akademimiz web sayfasında yayınlanan 20/06/2014 tarihli ve 2014/07 sayılı Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Araştırma Görevlisi alınacaktır.

Alanı / Araştırma Görevlisi / Açıklama / Kadro derecesi
    Hukuk / 1 / Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve Kamu Hukuku alanında yüksek lisans yapıyor olmak / 7
    Siyaset Bilimi / 1 / Siyaset Bilimi Bölümü lisans mezunu olmak, Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Siyaset Bilimi alanında doktora yapıyor olmak / 7
    Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler / 1 / Ekonomi ve Siyaset alanında lisans diplomasına sahip olmak ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak / 7
    Uluslararası İlişkiler / 1 / Uluslararası İlişkiler alanında lisans ve yüksek lisans diplomasına sahip olmak / 7
    Uluslararası İlişkiler / 1 / Uluslararası İlişkiler alanında lisans ve Siyasi Tarih alanında yüksek lisans diplomasına sahip olmak, Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapıyor olmak / 7
    Sosyoloji / 1 / Sosyoloji Bölümü Lisans mezunu olmak, Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans yapmış olmak ve aynı alanda doktora yapıyor olmak / 6
    Güvenlik Yönetimi / 1 / Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak, Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Güvenlik Stratejileri ve Yönetimi alanında doktora yapıyor olmak / 6
    Biyokimya / 1 / Biyokimya bölümünde lisans yapmış olmak, Eczacılık Fakültesi Biyokimya Bölümünde yüksek lisans yapıyor olmak / 7

Başvuru Tarihleri: 25 Haziran-09 Temmuz 2014
    Başvuru Adresi: Polis Akademisi Başkanlığı Personel Şube Müdürlüğü Kat. 2 Ankara/Gölbaşı Tel: 0 312 462 85 21

Detaylı bilgi için tıklayınız.
    "In a completely sane world, madness is the only freedom!" J.G.B.

Yardımcı Doçent Doktor
    daha geçenlerde kapatılacak eğitim merkezleri haline getirilerek hocaların yök havuzuna aktarılacağı söyleniyordu. şimdi ise bu alımlar çok ilginç
    Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

Yardımcı Doçent Doktor
    Alıntı bigthunder Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    daha geçenlerde kapatılacak eğitim merkezleri haline getirilerek hocaların yök havuzuna aktarılacağı söyleniyordu. şimdi ise bu alımlar çok ilginç
    Evet, öyle söyleniyordu, ama alım yapıyorlar

Hükümet paralel yapı ile mücadele kapsamında güvenlik bürokrasisinde köklü bir reforma gidiyor. Polis Akademisi'nde amir yetiştiren Güvenlik Bilimleri Enstitüsü kapatılıyor. Yerine 1 akademik yılı eğitim verecek Polis Amiri Yetiştirme Merkezi açılacak. Zamanla Polis Akademisi de tamamen kapatılacak. Polis Akademisi'ndeki öğretim kadrosu Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) havuzuna alınacak, ihtiyaç olan üniversitelere dağıtılacak. Reformdan Polis Meslek Yüksekokulları da nasibini alacak. Polis Meslek Yüksekokulları, altı ay mesleki eğitim veren Polis Meslek Eğitim Merkezlerine dönüştürülecek.
    Kaynak: http://www.sabah.com.tr/Gundem/2014/...i-tarih-olacak
    Son düzenleyen ahmedoff, 24-06-2014 saat 16:39.
    "In a completely sane world, madness is the only freedom!" J.G.B.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap