reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 8 - Toplam 8
Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 1 gönderen Nazmi
  • 1 gönderen sheerap
  • 2 gönderen 47
  • 1 gönderen bigthunder

Kadro İçin Büçük Üniversitemi Küçük Üniversitemi Daha Garanti

Akademik Kadro İlanları 2013 Forumunda Kadro İçin Büçük Üniversitemi Küçük Üniversitemi Daha Garanti Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba arkadaşlar... Bir biyoloji mezunu olarak niyetim niyetim yüksek lisans yapıp bırakmak değil okulda kalmak. ...

Yeni Üye

Kadro İçin Büçük Üniversitemi Küçük Üniversitemi Daha Garanti

Merhaba arkadaşlar...
    Bir biyoloji mezunu olarak niyetim niyetim yüksek lisans yapıp bırakmak değil okulda kalmak. Burda da okul seçimi kafamı karıştırıyor. Yıllarca öğrenci olarak kalmak istemiyorum. Eski ve büyük üniversitelerde kadro olayı büyük sıkıntı ama oturmuş bi eğitim var. yeni kurulmuş olanlarda araştırma görevlisi ihtiyaçları daha çok olabilir diye düşünüyorum ama yeni bi üniversitenin bütçesi nasıldır oda sıkıntı.Bir yol haritası çizmeme yardım ederseniz çook sevinirim.
    Birde ALES:81 YDS:57.5 NOT:72 ile yüksek lisans başvurularında ve ilerde kadro olaylarında bir avantajım olurmu...

Akademikpersonel.org
    Alıntı sheerap Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba arkadaşlar...
    Bir biyoloji mezunu olarak niyetim niyetim yüksek lisans yapıp bırakmak değil okulda kalmak. Burda da okul seçimi kafamı karıştırıyor. Yıllarca öğrenci olarak kalmak istemiyorum. Eski ve büyük üniversitelerde kadro olayı büyük sıkıntı ama oturmuş bi eğitim var. yeni kurulmuş olanlarda araştırma görevlisi ihtiyaçları daha çok olabilir diye düşünüyorum ama yeni bi üniversitenin bütçesi nasıldır oda sıkıntı.Bir yol haritası çizmeme yardım ederseniz çook sevinirim.
    Birde ALES:81 YDS:57.5 NOT:72 ile yüksek lisans başvurularında ve ilerde kadro olaylarında bir avantajım olurmu...
    Hacettepeden isteyerek ve bilerek Bozok üni.ye geçen biri olarak size tavsiyem yeni kurulan taşra üni.lerine gidin derdiniz kadro ise
    vitaminc bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

Yeni Üye
    Kücük uniye gidelim biz buyuturuz demi
    Nazmi bunu beğendi.

47
    47 Çevrimdışı
    Editör
    Küçük üniversitelerle ilgili (Buradaki "küçük" ifadesinden kastım düşük nüfustur altını çizmek isterim) birkaç noktayıda olaylara geniş perspektiften bakmak adına unutmamak gerekiyor.
    Küçük üniversitelerin bir çoğu büyük üniversitelerden gelen elmanları sevmiyor nedenlerine gelince:

1- Sadece kadro için burada olduğunu yarın iyi bir fırsat çıkıncı bavulunu toplayıp araksına bile bakmadan dönüp gideceği düşünüyor. Bu yüzden o adamın kendi bir basamak olarak kulanacağının gayet tabi farkında. Örnekleri her üniversitede mevcut.
    2- Büyük üniversitelerden gelen bazılarının (altını çiziyorum bazıları) ego problemleri ve herkesi cahil olarak görmesi. Veya kültürel faklılıkları analiz edemeyip kendini ifade edemeyişi veya diğer üyelerin farklılığını kavrayamayışı. Sonuçta bu durumda her iki tarafta huzursuz olacaktır. Ancak farkılı ortamlara adapte olan kültür ve anlayış seviyesi yüksek insanlar bunu büyük bir avantaja çevirebiliyor. Ortama renk katabiliyor ve yeni bakış çaıları getirebiliyorlar.
    3- Dışardan gelip çok biraz daha iyi eğitimli elemanı almak yerine, kendileri yetiştirdikleri öğrencilerin arksasında durduğunu göstermek ve o bölüme uzun yıllar hizmet edecek vefa gösterecek kendi yetiştirkileri elmanları tercih edecekelerdir. Büyük üniversitelerde dışarıdan gelen bir eleman o üniversite için o kadroya yeterli eleman yetiştiremediği gerekçesiyle utanç olarak bile addedildiğini biliyorum.

Küçük üniversitelerin güzel tarafı rekabet var ancak büyük ünilerdeki gibi düşmanlık yok. Yaptığınız iş daha çok dikkat çekiyor ve taktir ediliyor. Bu bakımdan küçük üniversiteden büyük! üniversiteye giden sonra da kafasını duvara vuran adamlar biliyorum. Huzur var yani

Not: 3 üniversite değiştim 4 yakında 2. si büyük, birisi orta büyük , 4. harbiden küçük
    Nazmi ve Mrvsnt bunu beğendiler.

Yeni Üye
    Ben daha ne kucukteyim ne buyukte baslangic olarakta kucuk bir universitede egitime baslayayim ozaman

Akademik Forum
    Misafir
    Peki hocam, özel üniversitelerin öğretim görevlisine verdiği maaşlar devlet universitelerininkinden düşük diyorlar. Doğruluk payı var mısır?

Yeni Üye
    Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki hocam, özel üniversitelerin öğretim görevlisine verdiği maaşlar devlet universitelerininkinden düşük diyorlar. Doğruluk payı var mısır?
    doğrudur hocam, ortalama 1500/2000 bandındadır. Ama özeldeki araştırma olanaklarının yüzde 5' i devlette yoktur.

Yardımcı Doçent Doktor
    küçük büyük ne fark edecek ki zaten Türkiye'deki bir çok akademisyen ile birlikte çalışacaksınız hatta yurtdışındakilerle bile sizin büyük bir üniversitede olmanız bir şey değiştirmez ancak ben millete işte şurda asistanım diye hava atacaksanız orası ayrı
    merzer bunu beğendi.
    Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap