Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 15 - Toplam 16

Akademik Personel Kadro İlanları Hakkında Önemli Duyuru

Akademik Kadro İlanları 2013 Forumunda Akademik Personel Kadro İlanları Hakkında Önemli Duyuru Konusunu İncelemektesiniz

2008'den bu yana YÖK'ün Akademik Personel kadro ilanlarını yayınladığı sayfa yani Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi ...

Akademikpersonel.org

Akademik Personel Kadro İlanları Hakkında Önemli Duyuru

2008'den bu yana YÖK'ün Akademik Personel kadro ilanlarını yayınladığı sayfa yani Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı sayfası bu yılın sonunda devre dışı kalacaktır.

Artık veritabanı YÖKSİS'e bağlı olan ve Üniversitelerin kendi ilan girişlerini kendilerinin yaptıkları https://yoksis.yok.gov.tr/ilansayfa/ bu sayfa hizmet verecektir. Sayfa şu anda aktif durumda olup yeni ilanlar sadece bu sayfa üzerinden yayınlanmaktadır. Ancak; akademik ilanlara bakacak olanların bu yıl sonuna kadar her iki sayfayı da düzenli olarak kontrol etmelerinin gerekliliği YÖK tarafından ilan sayfasında uyarı olarak yer almıştır.

Not 1:Her iki taraftan da ilanları kontrol edeceklere sadece açıklama alanında arama yapmamalarını, ilanları tek tek kontrol etmelerini öneriyoruz. Çünkü açıklama kısmına yazılmayıp da ilanın içerisinde bölümünün yazıldığı bir çok ilan bulunmaktadır.

Not2:Akademikpersonel.org olarak biz de yeni yılda alım sistemleri birleşene kadar akademik kadro ilanlarını yayınlamaya ara vereceğiz.
    Son düzenleyen Nazmi, 09-11-2012 saat 22:41.
    nonova, Vahdet, Mr December ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

ÖYP Hakkında Sıkça Sorulan Sorular İçin TIKLAYINIZ

Lisansüstü
    bu siteyi kontrol ettiğimde verilen ilanlar var. ordaki dil sartı 50 yazıyor 50 alamayanlar basvuru yapamıyor mu ?

Akademikpersonel.org
    Alıntı burcusaglam Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    bu siteyi kontrol ettiğimde verilen ilanlar var. ordaki dil sartı 50 yazıyor 50 alamayanlar basvuru yapamıyor mu ?
    Oradaki ilanların tümünün ingilizce dil barajı 50'dir (myo'lar hariç) ve daha üstünü de isteyebilirler ayrıca yeni yasa ile 55 olacak baraj.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

PhD
    Misafir
    Keşke akademikpersonel.org kadro ilanlarını yayınlamaya devam etseydi:S

Akademikpersonel.org
    Alıntı PhD Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Keşke akademikpersonel.org kadro ilanlarını yayınlamaya devam etseydi:S
    Ne yazık ki şu yaptıkları sistemle bir takip durumu söz konusu değil. Sıralama yok, ilan no'ya göre arama yok, tarihe göre bile yok. Sistemden veri nasıl çekilebilir bakacağız ama tüm ilanlar oraya aktarılana kadar biz de gözden kaçırmamak ve eksik ilan vermemek adına kısa bir süre ara veriyoruz

Bizim ilanları girmemizin en büyük avantajı yorum yapılıp ilan hakkında soru sorulabilmesiydi, şimdi bize şu ilanın şartına bakın deseler ilanın linki bile yok, hangi ilan olduğunu bile göstereyecekler...
    nonova ve PhD bunu beğendiler.

Lisansüstü
    Yeni ilan sayfası çok kötü olmuş, eskisi daha kullanışlıydı.
    Nazmi, nonova ve nk_0910 bunu beğendiler.

Lisansüstü
    Arkadaşlar yeni sistem çok kullanışsız. Bu duruma dikkat çekmek için aşağıdaki dilekçeyi Yök'ün ilgili birimine mail atamanızı şiddetle rica ediyorum..

Sayın ilgili,

Akademik kadro ilan sisteminde yenileme yapıldığı ve yılbaşı itibariyle bu yeni duyuru sistem esas alınarak duyurulara devam edileceği sayfanızca belirtilmektedir. Bu kapsamda yeni sistem şemsiyesi altında yapılan düzenlemelere dair bazı hususlara önemle dikkati celbetmedir. Bu husuta;

1- arama özelliği randımanlı çalışmamakta ve aranan verileri kolayca sağlamak yerine kullanıcıya ekstra yükü çıkarmaktadır. Misalen sistemde tarih bölümleri için ilan arayan bir kullanıcı arama konsoluna "tarih" kelimesini yazarak aradığında aramayla alakasız onlarca sonuç belirmektedir. Bu noktada ya arama özelliğini kullanmamak ya da her bir sonuca tek tek giderek alakalı olanları ayırmak mecburiyeti doğmaktadır. Hâlbuki eski sistemin bu bağlamda arama özelliği gayet etkin çalıştığı ve sonuç ürettiği ortadadır.

2- Yeni sistemde, ana ilan sayfası üzerinde ve arama sonuçlarında "açıklama" kısmı yer almamaktadır. Halbuki sistem kullanıcıları için "açıklama" bölümünü uzun uzadıya yazılan üniversite ve fakülte adlarından ve hatta kadro sayılarından ziyade 1. derecede önem taşıdığı yadsınamaz.. Hâlbuki eski sistem bütün bu sonuçları kullanıcıya bir tablo içerisinde verdiği için yenisinden daha verimli olduğu söylenebilir.

3- Yeni sistemde maalesef "yeni sayfada aç" özelliği aktif olmadığı için kullanıcı ilanlara tek tek gitmek durumda kalmakta buda ilanları farklı pencerelerde açarak arada kıyaslama yapma imkânını ortadan kaldırmaktadır. Ancak eski sistem, bu özelliği taşıdığından kullanıcıya esnek kullanım imkanı sağladığı yadsınamaz.

4- Yeni sistemde "ileri" - "geri" butonları aktif değildir. Arama sonuçları ile bir ilanı tıklayan kullanıcı tekrar arama sonuçlarına dönmek istediğinde ana sayfaya yönelmesi ve aramayı tekrarlaması gerekmektedir. Bu işlem daha fazla mesai gerektirirken konforlu kullanımın da önüne geçtiği açıktır. Ancak eski sistemde böyle bir durum söz konusu değildir, "ileri- geri" butonları aktif olduğundan problemsize “kadro ilan sayfaları” arasında gezinmek mümkündür.

5- Yeni sistemde liste halindeki üniversite adlarına tıklandığında yine o üniversiteye ilişkin ilanlar listelenmekte bu listede halihazırda tıklanmış olan" üniversitenin adı", "fakültenin adı", "bölümün adı" ve nihayet "anabilim dalının adı" uzun uzadıya yazılı olarak kullanıcının karşısına çıkmaktadır.

Ancak bu bölümde açıklama kısmına hiç bir şekilde yer verilmemiş olması, kullanıcıya ilanda aranan kadro tipine dair herhangi bir bilgi sunmamaktadır. Kullanıcı bu bilgiye ancak ilanı tıklayıp açarak ulaşabilmekte, aranan şartlara uygun olmayan açıklamaya tesadüf ettiğinde ise bir önceki menüye dönmek için, tekrar ana sayfaya yönelerek aramayı tekrarlamak zorunda kalmaktadır. Bütün bu işlemleri ardı ardına tekrarlamasının uzun mesai gerektirdiği ise açıktır.

Oysa eski sistemde, üniversitelerin ilanları, üniversite adına göre değil bağımsız olarak listelenmekte, kullanıcı için birinci plandaki açıklama kısmı öncelikli olarak sunulurken, üniversite adı, bölüm ve departman gibi kısımlar alt başlık olarak verilmektedir. Bu durumun ise kullanıcılar için kullanım kolaylığı ve aranan ilan tipine pratik ulaşım avantajı oluşturduğu yadsınamaz.

Sonuç olarak, yeni olarak nitelenen ilan sistemi, eski sisteme kıyasla pek çok özellikten yoksun ve konforsuz kullanımıyla önce çıkmaktadır. Pratik kullanımı engelleyici pek çok unsur barındırdığı gibi konuya ilgililerin ilan takibini de ciddi derecede zorlaştırmaktadır.

Sistemi yenilemekten maksat etkin kullanımı yaygınlaştırmak, yüksek verim elde etmek ve gelişen teknolojik pratiklerden istifade etmek olduğuna göre, yeni yazılım ile sistemde yapılan bu "yeniliğin" eski olarak nitelenen sistemden bir adım geriye gidiş olduğu maalesef ortadadır.

Şahsınızın ve yeni sistemin yazılımını geliştiren ekibin yukarıda işaret edilen bu hususları dikkate almasını ve bu doğrultuda sistemde iyileştirmeler yapılmasını tarafınızdan rica ederim.

Saygılar
    İsim Soyisim.
    Nazmi, Vahdet, nk_0910 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Yüksek Lisans
    sistemde mi bi sorun var yoksa ben ilan aratırken sürekli problem yaşıyorum.

Akademikpersonel.org
    Sistem baştan sona sorunlu.
    zozkir bunu beğendi.

Lisansüstü
    Yukarıdaki dilekçeyi ilgili birime faks çektim. Fakat ne derece dikkate alırlar, ilgilenen umursayan çıkar mı bilmiyorum..

ÖGEDER Yön. Kur. Başkanı
    İlan aratılamıyor ki sorun o aslında. Ayrıca hafızaya bile alınamıyor. Sürekli eleştirmekten ben bıktım ama çuvaldız iğne olayı oldu artık. Alsınlar 3 bilişim uzmanı gece gündüz çalışsın tam faalieyete geçirince soksunblar yayına. Test- deneme süresi yok. Hemen yayına. Yayındayken deneriz zaten... Neden geldim diyor insan bazen güzelim ülkeme ama ülkem de bir tane...
    Öğretim Elemanları Derneği (ÖGEDER)Genel Başkanı

İletişim: bilgi@ogeder.org

Lisansüstü
    Ya ben arama yapabiliyorum, ilan veren ünv. de çıkıyor. Yalnız şartları görmek için tıklıyorum hiçbir açıklama açılmıyor. Görülen sadece ünv. adları, ancak diğerinde olduğu gibi hangi kadro, birim neyin nesi, şartı şurtu hiçbir şey açılmıyor. Boş bir tıklama oluyor. Ünv. sitelerine girip bir saat aradım, onların da ayrıca verdiği duyurulardan zar zor bulabildim şartları. Bu şekilde de teyit etmenizi tavsiye ederim.

Akademikpersonel.org
    Sistem inanılmaz kötü bakalım şimdi bir konu açıcam hafta sonu toplu dilekçe gönderelim bu iş bu şekilde olmaz, ilan sistemi çok önemli insanlar için bunu adam gibi yapmalılar..
    PhD ve zozkir bunu beğendiler.

Lisansüstü
    Arkadaşlar sisteme üyelik eklemişler. Yönteminize göre ilanlardan haber alabiliyorsunuz. Bence deneyin hoşuma gitti.

Lisansüstü
    Ben de ilanlara bakmak istedim ancak yoksis i bir türlü açamadım. Bu web sayfası kullanılamıyor diyor sadece. Altında da şu yazıyor: "yoksis.yok.gov.tr ana makinesine bağlantı kesildi." Tarayıcımdan mı acaba diye düşünüp diğerlerinde de denedim ama sonuç aynı maalesef

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon