reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

-->> top of science // journals // rankings

Akademik Etkinlik Duyuruları Forumunda -->> top of science // journals // rankings Konusunu İncelemektesiniz

MERHABALAR ; şu tabloyu yorumlayamadım ,bu konuda gerekli araştırmayı önceden sağlamış bir arkadasımız aşağıda yer ...


 1. #1
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  11-2015
  Nerden
  ►►
  Mesaj
  126

  top of science // journals // rankings

  MERHABALAR ;

  şu tabloyu yorumlayamadım ,bu konuda gerekli araştırmayı önceden sağlamış bir arkadasımız aşağıda yer alan tablonun nasıl yorumlandığını ve bir derginin kalite derecelendirmesinin nasıl yapıldığı konusunda tecrübelerini bizlerle paylaşırsa memnunluk duyacağım.kendi akademik çalışmalarım ile meşgul olduğumdan inceleme sağlanamadı.


  scimago

  SJR : Scientific Journal Rankings

  LÜRFEN DİKKAT !..

  symo++ etiğe aykırı herhangi bir imge bulunduran hiçbir yorumu cevaplandırmayacağı kararını almıştır. iletişimde bulunmak isteyen arkadaslarımızın bu hususu gözönünde bulundurmaları önemle rica olunur!.


  iyi günler.
  Son düzenleyen symo++, 18-07-2016 saat 14:54. Sebep: metin son kez düzenlendi.

 2. #2
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  11-2015
  Nerden
  ◄◄ VE-RI-TAS
  Mesaj
  207
  Merhaba ;

  IF > 20 olduğunda genel olarak o dergi iyi bir dergidir diyebiliriz.
  IF çok küçük olduğunda da o dergi kötüdür denmez. yani açıkçası şimdi mühendislik düzenlemeye çalışıyorum. ama tabi bunlar teoriyi kulanılır hale getirlir hale getirerek oluyor. yapan da böyle yapmış benim bildiğm ihtiyacınız olan şey perspektif.bu durumda teorik dergiler de kötüdr denmez. şimdi matematik soyuttur örneğin , böyle olunca iyi dergiler pür matematikçilerden makaleyi almak bile istemiyor. arkadasım doç. dr bunun 15 taneye yakın veya daha fazla indexli makalesi var . şimdi doğal olarak üzülüyor. geçen ona hatalısın dedim , yanlış anladı sanıyor ki ben dergileri yaa bilimi bu şekilde clasifiye ediyprum. hayır o değil. sadece iyi drgilere bakarsan mühendisliğe genişçe yer verdiklerini görürsün demek istemiştim.

  neyse bu başlık sonradan da güncellenebilir.
  ayrıca nature physics ve translational psychiatry geri döndü ilginç. psychiatry biz istiyoruz dedi. submit edin bi görelim dedi. (önceden uygun değil demişti) şimdi fiziğin editorial office den ileti geldi. sizi tanımak istiyoruz demişler ,yaf iyi dergi böyle herşeyi profesyonel oluyo.

  bu arada nature her yönüyle iyi bence. Science AAAS kadar entellektüel değil başlıkları ama eminim çok çalışkan yazarları. kullandıkları formuller ağırdır ve hatalı da değildir. bua çalışkan olduklarını gösteriyor. (perspektif ayrı bişi) tabiiki her dergi bünyesinde saçma makaleler de var. matematik dergilerinin tamamına perspektif gözüyle baksan hepsi saçma

  anlat anlat sabahtan akşama kadar birsürü formul var ,bide bi işe yarasa anlıycağım da. zaten bazı makaleler de çok zor ,öyle ki saç beyazlatır. genelde birazda bundan muhtemelen , matematik-fizik dergileri kısa sürede cevap vermeyebilir literatüre. ulan 2 yıl cevap alamadım diyen gördüm.

  nature hepsini 6 ayda sonuçlandırır. genelde elle tutulr bişi yazdı iseniz de 3 gün içinde 2. elemeye alınıp alınamayacağını da anlıyorsunuz.
  Son düzenleyen Gamze, 25-09-2016 saat 22:56.

 3. #3
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  11-2015
  Nerden
  ◄◄ VE-RI-TAS
  Mesaj
  207
  Selam , harvard dan ulaşan ; MIT ve oxford kaynaklarından derlenen bilgilere göre :

  "hata yapmanın (bilim etiği bilerek ve isteyerek ihlal edilmedikçe) bilimde üzülmek için bir gerekçe olmadığı"
  " insan olma hüviyetiniz gereği , kendinzi "at the top of science" (de) görmek için din,milliyet ,yaş ve ekonomik statü nün belirleyici bir unsur olamayacağı"

  algılanmıştır.
  kendimden bir ekleme yapmak istedim. "farklı yönleri ne kadar eğri ne kadar doğru tartışılır ,ancak modern bir yüzyıldayız. bunu iyi dergilerin arşivlerindeki literatürlerden anlamak çok kolay (ağır formulizayonlar), bu yüzden de ,radyo tekrar aynı şekilde keşfedilemeyecek. yani yeni bir şey yapmak istiyorsak , "newtonun 1. kanunu" gibi neredeyse zaten "kesin" olan bir kuralı atlayıp geçemiyoruz aslında."

  ....
  Son düzenleyen sueno, 16-09-2016 saat 01:47.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git