reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 20 - Toplam 20

atandığım okulun y.lisansı orada yapmam yönünde ısrarına rağmen...

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda atandığım okulun y.lisansı orada yapmam yönünde ısrarına rağmen... Konusunu İncelemektesiniz

sedabtmn Demiş ki: benim anlamadığım şey bu oraya gitmekten bu kadar kaçacağımız ünileri neden tercih ...

 1. #16
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  41
  Alıntı sedabtmn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  benim anlamadığım şey bu oraya gitmekten bu kadar kaçacağımız ünileri neden tercih ediyoruz yani ölim değil sonuçta tabiki herkes daha köklü ünilerde daha yüksek puanlı ünilerde eğitim almak ister yani ylni ve doktoranı ankara , istanbul yada ne bilim izmir vb.. büyük köklü ünilerde yapmak önemli bir avantaj ama eninde sonunda dönüp akademik hayata devam edeceğimiz yer şu an gitmemek için direndiğimiz üniler bunu da göz önünde bulunrurup oana göre tam karar vermek gerek bence?
  insanlar öyp programına yök başkanının dediğine göre özenle seçilmiş "MR çekilmiş" kaliteli üniversitelerde master-doktora yapıcaz ümdiyle başvurdu. çünkü 2010'da bilinen öyp programı bu şekilde idi. Bu sene ise yök herhangi bir açıklama yapmadan köklü ünilerede kadro verdi. Bi bakıma bence beklenmedik bir durumla karşılaşıldı. Dumlupınar bence kısmen sistemi oturmuş bir üniversite kendi öğrencilerini kendisi yetiştirmek istemesi mantıklı. Umarım doğuda altyapısı, binası vs. olmayan 3 tane yar.doçu yoplayıpta master açan ünilerde aynı talepte bulunmazlar. Yök'ün lisansüstü eğitim yapılacak üniversiteleri netleştirmesi gerekir. Örneğin osmangazi,kocaeli, ktü gibi ünilerde öyp asistanı yetiştircek kapasiteye sahipken, doğuda yeni kurulan ama master programı açan altyapısı olmayan bir üninin öyp asistanı yetiştirebilceğini sanmıyorum. eğer yök yetiştirebilisiniz derse bilim, milim, adam yetiştirmek hikaye küçük ünilere amele arayıp adınıda öyp koymak oluyor bu sistem. bi de yağlandırıp ballandırıp anlatılmaması lazım o zaman peşinen herşeyin belirtilmesi lazım ki insanlar neye başvurduğunu bilsin.

 2. #17
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  41
  bir de sedabtmn hocam, altyapısı olmayan bir üniye henüz yolun başında olan ve yetişmeye ihtiyacı olan arş.grv.lisi olarak gitmek var. bir de iyi bir ünide kaliteyi eğitim almış genç bir öğretim üyesi olarak gitmek var. Bunun arasında çok fark olduğunu düşünüyorum. Yani burda kimsenin gitceği yeri beğenmemesine rağmen tercih ettiğini düşünmüyorum. O yere iyi yetişip gitmek istediği inancındayım. Tabi idealist düşünenler için..

 3. #18
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  91
  tabiki dediğiniz doğru benim bu konuda sizin düşüncelerinize ve dediklerinize katılmamak elde değil.. örneğin benim atandığım üniversite de köklü bir üniversite olmasına rağmen ben hoca olacaksam şu an odtü ankara üniversitesi gazi gibi ünilerde kendimi yetiştirmek isterim.. ki öypnin ilk baştaki amacı da bu dediğiniz gibi .. o zamanlar zaten başvuruları da direk eğitimi alacağınız üniye yapıyoordunuz şimdiki gibi atanacağınız görevlendireceğiniz ünilere değil.. ancak umarım kadrosu yeni bir öğretim görevlisi yetiştirecek güçte olmayan okullarda eğitim vermekte ısrar etmezler... ben böyle olacağını anımsamak dahi istemiyorum .. ama isyan eden arkadaşların çoğu ben gibi aslında kötü olmayan elemanını yetiştirebilecek kadroya sahip olan üniler ama elbette saydığımız o ççook daha köklü ünilerin eğitimleri gibi eğitim veremeyebilirler fakat kişi istediği sürece kendini yetiştirebilir bu sözüm tabiki hocası bile olmayan yeni yada oturmamış üniler için değil yanlış anlaşıldıysam özür dilerim hocam.

 4. #19
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  41
  estg sedabtmn hocam evet benim de kastım o zaten osmangazi, kocaeli,ktü de olupta odtü, ankara, istanbul gibi ünielre gitmek isteyenler var kendilerince haklılar çünkü programa girişte öyle tanıtıldı. ancak bu üniversitelerde haklı çünkü altyapıları odtü, itü gibi olmasa da var. zaten bi kısmında büyük ünideki proflardan daha dinamik yurtdışı doktoralı yr.doç lar bile var. ama doğu ünilerindeki altyapısı yok ve bildiğiniz gibi master programı hatta başka küçük üniyle ortaklaşa doktora açmak çok zor değil. ancak bunlarla bitmiyor bina, laboratuar altyapı lazım. inşallah bu ünilerde bizimde masterımız var diyipte tutmak istemez aksi halde öyp tamamen amacından sapmış olacak, hakkımızda hayırlısı olsun umarım herkes istediği gibi yetişme ikmanına ve ülkesine hizmet etme imkanına sahip olur

 5. #20
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  11
  arkadaşlar merhaba bende öyp kapsamında atandım fakat üniversitem 35. maddeye sıcak bakmadığını ve yakınlarda biryerde doktora yapmamı istediğini söyledi bende öyp kapsamında olmayan fakat çalıştığım anabilimdalı bünyesinde imkanı olan bi üniversitede eğitime başladım yani git gel yapıyorum sürekli. bu durumda ileride bi sıkıntı çıkar mı sizce?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Aynı Anda Hem Lisansı ve Hem de Yüksek Lisansı Okuyabiliriz
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan svd.ua
  Cevap: 84
  Son Mesaj: 17-08-2016, 22:21
 2. Cevap: 6
  Son Mesaj: 23-08-2012, 23:36
 3. ÖYP İle Atandığım Üniversitenin Atandığım Bölümünde Yüksek Lisans Yapıyorum
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan CanKırığı
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-08-2012, 00:08
 4. Okulun uzamasi durumunda nedir bu kesilen odenekler?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan erdemkan
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 07-10-2011, 10:03
 5. Cevap: 2
  Son Mesaj: 21-08-2011, 13:14

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git