reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 105

ÖYP 2011 Nevşehir Üniversitesini Kazananlar

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda ÖYP 2011 Nevşehir Üniversitesini Kazananlar Konusunu İncelemektesiniz

bende aradım, bu hafta içinde yüksek bir ihtimalle olacağını söylediler bakalım artık....

 1. #31
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  bende aradım, bu hafta içinde yüksek bir ihtimalle olacağını söylediler bakalım artık.

 2. #32
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  bugün aradım yine, sanki birimler birbirinden haberdar değil gibi,
  p. dairesi fakültenize gönderdik yönetim kurulu kararı çıkacak diyor, i.i.b.f 'yi arıyorum kurul kararı çıktı, evraklarınız personel dairesi işlemindedir diyor.

  şimdi aramayacağım, öğleden sonra durumu izah etmek için personel dairesini tekrar arayacağım.

  sizlerde bir gelişme var mı?

 3. 17-08-2011, 12:13

  Yardımcı Doçent Doktor


 4. #33
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  Nasıl iş yapıyo bunlar yaa, diğer üniversiteler nasıl halletti bu işide, nevşehir bu kadar uzatabiliyo anlayamıyorum. Bnde az önce personel daireyi aradım ama konuşabilecek birini bulamadım. bir saat sonra tekrar arayacağım. biraz ısrarcı olup hergün aramamız gerekecek sanırım. bu gidişle bayramdan sonraya kalırsak hiç şaşırmam doğrusu.

 5. #34
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  Alıntı food Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Nasıl iş yapıyo bunlar yaa, diğer üniversiteler nasıl halletti bu işide, nevşehir bu kadar uzatabiliyo anlayamıyorum. Bnde az önce personel daireyi aradım ama konuşabilecek birini bulamadım. bir saat sonra tekrar arayacağım. biraz ısrarcı olup hergün aramamız gerekecek sanırım. bu gidişle bayramdan sonraya kalırsak hiç şaşırmam doğrusu.
  insan aramaya da çekiniyor, rahatsızlık vermeyelim işleri yoğundur, ramazan falan diyoruz ama empati yapmıyorlar sanırım, burada beklediğimiz her gün tam bir zaman kaybı, ne yüksek lisans yapılacak yer belli, ne danışman belli, ne de tez belli günler bomboş geçiyor.

 6. #35
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  Sibel hanımla şimdi görüştüm, "evraklar evrak kayıttan geçer geçmez atamaları yapacağız" dediler, evraklar şuanda evrak kayıtta imiş.
  arkadaşlar zannımca yarın ya da en geç cuma günü Hayırlı haberleri alırız inşallah.

 7. #36
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  umarım öyledir, dediğin gibi boşa geçiyor günler. Bende şimdi aradım bana da personel dairenin işlemleri tamamladığını söyledi sibel hanım. yarın onlar beni aramasa da ben onları arayacağım, pzt gelip göreve başlayacağımı söylemek için yeter yaa

 8. #37
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  . başka bir üniversite'den aldığım bilgiye göre işlemler hızlı yapılırsa 2-3 günde evrak teslimden çıkarmış, tabi bu o bölümün çalışma hızına bağlı.
  cumartesi pazar geldi diye hiç sıkıntı yapacağım aklıma gelmezdi

 9. #38
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  Dün öğlen 2 gibi nevşehir üniversitesinden aradılar ve kimlik fotokopim ile askerlik belgemin eksik olduğunu bunların dışında bir problemin olmadığını söylediler. onları da hemen fax ile ulaştırdım.

  Halbuki başvuru sırasında hem kimlik fot. hemde askerlik belgesi yanımdaydı ama gerek yok onlara demişlerdi, şimdi de bu belgeler eksik dediler gerçekten neler oduğunu anlamak güç.

  En geç haftaya salı günü telefonla arayarak, işe başlamamız söylenecekmiş. Büyük ihtimal bayramdan sonra başlayacakmışız. Biraz ağır ilerliyoruz ama yol adldığımızı öğrenmekte güzel. Geç olsun, güç olmasın demekden başka bir şey gelmiyor elden

 10. #39
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  öncelikle yaşadığın gelişmelerini bizlerle paylaştığın için çok teşekkürler food. Sanırım yaşadığın sıkıntı ilk başta evrakları teslim ettiğim bölümden kaynaklanıyor. Ben yökün teslim etmemizi istediği evraklarla beraber askerlik belgesi ve kimlik fotokopisini de götürmüştüm. malum yök bu iki evrağı listesine koymamıştı, fakat evraklarımı teslim ettiğim yerdeki çalışan arkadaş sağ olsun "biz yinede alalım" dedi.

  şurayı tam anlayamadım en geç salı günü işe başlamamızı söyleyeceklerse neden bayramdan sonra başlıyoruz?

  yüksek lisans başvuru tarihleri geçer bayramdan sonraya. çalışanlar bunun farkında değil mi acaba?

  Tabi ki Geç olsun da güç olmasın, zaten dediğin gibi elden de bir şey gelmiyor.

 11. #40
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  bende o evrakları yanımda götürdüm ve ısrarla bunların da diğer evraklarımla alınmasını söyledim ancak gerek yok diye almadılar

  ben şuan yüksek lisansıma zaten devam ettiğim için, öyp yüksek lisans başvuru tarihinin biteceği aklıma gelmedi doğrusu. ancak görevli en geç salıya sizleri arayacağız dediğinde, ozaman salı yada çarşamba gelelim ve başlayalım ozaman dedim.
  Ancak ısrarla hemen gelmeyin, bekleyin önce biz sizi arayalım, sonra da göreve başlarsınız dedi

  İsterseniz bir de siz görüşün; öyp lisans üstü eğitim başvuru tarihinin ay sonunda dolduğunu hatırlatın. Beni arayan numara 530 780 77 52 (cep no değil, üninin santrali) arayan kişi de öyp kurum koordinasyon biriminden zeki bey.
  Size ne diyeceklerini merakla bekliyorum
  umarım akıllarına gelmiştir ve haftaya başlarız

 12. #41
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  kontör kalmamış araya araya tl yükletip geldim , malum saatte 12'yi bulmuş, cuma'dan sonraya kaldı, iletişime geçer geçmez sizi de bilgilendireceğim.
  Sibel hanımla da görüşsek mi acaba?, Sibel hanım evraklar elimize geçer geçmez sizi ararız demişti.

  yüksek lisans durumum sizinkiyle aynı sanırım. bende bu sene tez aşamasına geçecektim. benim durumlar biraz karışık olduğu için tez önerisinin yetiştirilmesi konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünüyorum. kaldı ki biz Nevşehir üniversitesinden y.lisans yaptığımız üniversiteye y.lisansı bitirip geri gelmemiz için gönderilirsek ( 35. madde ile sanırım) ,y. lisans yapacağımız üniversiteye atanma sürecini yaşayacağız ki bu ne kadar sürer varın siz tahmin edin ..

 13. #42
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  bende şuan tezime devam ediyorum ve yılbaşına doğru tezimi bitirmeyi umuyorum. Benim nevşehirde atandığım bölümde şuan hiç bir hoca olmadığı için beni burada tutmanın anlamsız olduğunu söylediler ve şuan yüksek lisans yaptığım üniye 35. madde ile görevlendirileceğimi söylediler.

  Göreve başlar başlamaz görevlendirme için dilekçe yazacağım. dilekçenin sonuçlanıp görevlendirmenin yapılması 15-30 günü bulurmuş. o zamana kadar nevşehirde kalmam gerekecekmiş.

  Muhtemelen senin durumunda aynı şekilde gerçekleşir. ancak atandığın bölümde hocalar var ise önce onların görüşü alınacak ve o doğrultuda yükseği nerede yapacağına karar verilecektir.

 14. 19-08-2011, 12:06

  Yardımcı Doçent Doktor


 15. #43
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  novgorod haklı üçümüzünde öyp lisans üstü kontenjanlarına başvurmamıza gerek yok. Benim yoğun analiz dönemlerim olduğu için mecburen burada olmak zorundayım, bu yüzden 35. madde ile görevlendirme isteyeceğim. ünim de öyp de olmadığı için öyp kapsamından çıkacağım. zaten benim için çok fazla da avantajı yok öyp nin. yüksek lisansı bir an önce bitirmek daha önemli.

  novgorod senin ünin nevşehire yakınsa eğer sana da istadiğin tarihler için 39. madde ile görevlendirme yaparlar. ayda bir, iki ayda bir, yada sen nezaman istersen bir kaç günlüğüne görevli olarak gidip gelebilirsin. Benim bildiklerimde bu şekilde

 16. 19-08-2011, 12:36

  Yardımcı Doçent Doktor


 17. #44
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  145
  Alıntı novgorod Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar ben de yüksek lisansa ÖYP kontenjanları dışında, yani kendi imkanlarımla normal kontenjanlar arasından kazanarak kayıt yaptırdım. Bu yıl ders dönemim ve ben iki üniversite çok yakın olduğu için git-gel yapacağım. YÖK Yürütme Kurulu Kararlarını tek tek incelediğimde böyle bir hakkım olduğunu gördüm. Senet için kefilim olmayacak çünkü. Tez dönemimde de devamlı Nevşehir'de kalacağım, gerekirse ÖYP kapsamından çıkmak için dilekçe de veririm (ki üniversite de üst yazıyla YÖK'e gönderdiği takdirde kabul ediliyormuş). Sanıyorum sizler 35. madde ile görevlendirme isteyeceksiniz. Yalnız Bekir Bora Bey, sizin yeniden o kontenjanlara başvurmanıza gerek yok, aynı anabilim dali ise kabul edilecektir yaptığınız yüksek lisans, yıl kaybınız olacak yeniden başlarsanız... Ama tabi detayları bilemiyorum...
  Hepimiz için en iyisi olsun umarım
  öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. açıkçası bende yakmak istemiyorum yüksek lisansımı, Nevşehir'de kalmak istediğimi belirttim ama "biz öyplileri gönderiyoruz " gibi bir tavırla karşılaştım (tabi bu tavır fakültem den gelmedi onlarda orada çalışmamı istiyor). ama denklik saymama durumlarından dolayı şuan yüksek lisans yaptığım yere dönmem de ihtimaller arasında (kefilde de sıkıntı yaşamazsak tabi ). şuanda yüksek yaptığım üniversitenin tez öneri tarihi 15 eylül sonmuş :S,
  şimdi sorunda burada başlıyor , önce bir atama gerçekleşmeli ki Nevşehir'de hocalarımla görüşüp Nevşehir'de kalıp kalmayacağım belli olsun böylece yüksek lisans muamması da netliğe kavuşacaktır. birde araya bayram tatili giriyor 9 gün az da değil, vakit kaybı yaşadıkça yaşıyoruz. atama bayramdan sonra kalırsa ve en iyi ihtimalle 5 eylül tarihinde(bayram bitiş tarihi) atama olsa, şuan yükseğe devam ettiğim üniversite için tez konusu belirleyip yetiştirmem için 10 günüm olacak, istediğiniz bir tezi çalışmak ve önerisini hazırlamak için en iyi ihtimalle 10 gün yeterli midir sizce? ben pek yeterli olacağını düşünmediğim için tedirginim.
  Memnuniyetsiz insan moduna bürünmeye başlıyorum sanki .
  ayrıca yüksek lisansta öyp programından çıkıp doktora da tekrar girilebileceğinden bahsediyorlardı.

  burada sibel hanımla görüştüm. Kararlar imzada pazartesi kararınız çıkar dedi. hemen gelip işlemlerimizi halledebilir miyiz diye sordum. ilk önce bizi arayın dedi, ama dedim yüksek lisans başvuru derken fakültenizle görüşün fakültenizle dedi, kem küm ettim peki dedim kapattı , sanırım yoğunlar.

 18. #45
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  35
  Bekir bey atamalarımız eninde sonunda yapılacak. keşke siz evraklarınızı götürdüğünüz zaman dekanınız yada bölüm başkanınız ile görüşseydiniz. burada asıl karar verici organlar sanırım dekanlıklar.

  ben gittiğimde dekan ve yardımcısı ile görüştüm. benim durumumda olan herkese, her konuda yardımcı olmaya çalışacaklarını söylediler. Hele ki başlanmış bir yüksek lisans var ise kesinlikle onu tamamlamamı, zaman kaybı yaşamamı söylediler. Ancak 35. madde ile gidersem öyp den çıkacağımı ve mutlaka senet imzalayacağımı söylediler. Ancak onlar 39. madde ile zaman zaman görevlendirilip, nevşehirde ve öyp kapsamında kalmamın onlar için daha iyi olacağını söylediler. bnde tezimi bitirebilmem için laboratuvar çalışması gerektiğini, bununda nevşehir de mümkün olmadığını, ayrıca bölümde hiç hoca ve öğrenci olmadığını nevşehirde ne yapacağımı söyleyince çaresiz izin vereceklerini söylediler.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2011 Iğdır Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 10-08-2011, 13:38
 2. ÖYP 2011 Sinop Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21-07-2011, 08:05
 3. ÖYP 2011 Siirt Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 20-07-2011, 10:43
 4. ÖYP 2011 Hitit Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-07-2011, 13:31
 5. ÖYP 2011 Ege Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19-07-2011, 09:23

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git