reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 129

ÖYP 2011 Kocaeli Üniversitesini Kazananlar

ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü Forumunda ÖYP 2011 Kocaeli Üniversitesini Kazananlar Konusunu İncelemektesiniz

öypalp Demiş ki: iyi de yökte yanlış bilgi verenler için bu dediğiniz ibare yazmakta. Eğer ...

 1. #31
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  92
  Alıntı öypalp Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  iyi de yökte yanlış bilgi verenler için bu dediğiniz ibare yazmakta. Eğer ki bir lisans mezunu bu ilana başvuru yapabiliyor ise suç yökte, çünkü ortada verilmiş yanlış bir bilgi yok
  Kesinlikle. Bir lisans ögrencisi yüksek lisans şartı bulunan bir yere başvurup o kazanma durumunu hak edebiliyorsa sistemde bir açık var demektir. Merkezi yerleştirme sisteminin gözden geçirilmesi, master ve lisans mezunlarını tercihlerinin ayrı ayrı yerleştirilmesi gerekir. Bu da yökün görevidir diye düşünüyorum çünkü organizasyonu yapan onlar. Bir lisans öğrencisi o numaralı tercihi yapıp kazanabiliyor, hatalı tercih yapmış yada göz ardı ederek tercih yapmış da olabilir. Bunun engellenip karışıklığa sebebiyet vermemek bence YÖK e düşüyor.

 2. #32
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  92
  Gayet açık. Yüksek lisans mezunu olmayan başvurup kazanmışsa, ataması iptal edilir. Bu arada doktoradan sonra Kocaelide kalma hayali kuranlara Allah kolaylık versin...Halihazırdaki o kadar kadro bekleyen elemanı varken, sizi orada nasıl kadro verirler, bana da anlatsınlar. ÖYPliye öncelik tanınması olayı artık yok..Rotasyon da kapıda zaten..Bir de şu üniversitelerdeki düz memurlardan aldıkları cevapları burada heyecanlı heyecanlı anlatan arkadaşlara da epey bi gülüyorum O memurlar bugün anya, yarın konya diyorlar.birisi de kendilerini ciddiye alıp birşey sorunca, moda girip kulaktan dolma bilgilerini yapıştırıyorlar
  Alpertunga84'den alıntıdır.

  Alpertunga84, insanların geleceği ile alakalı bu kadar önemli bir konuda sanki bilerek yapıyormuş gibi nasıl böyle dalga geçercesine konuşabiliyorsun? Seni biraz daha seviyeli ve ciddi olmaya davet ediyorum. Forumdaki genel yarattığın izlenim de aynı çizgide. Herkes istediği gibi düşüncesini dile getirebilir burda. Sanada kendince cevap vermek düşer ama böyle alaylı şekilde değil. Senin iyi niyetli olmadığını düşünüyorum. Lütfen biraz daha dikkatli ol ve makul bir dil kullan cevap yazarken. Burada millet geleceği hakkında bilgi alıyor.

 3. #33
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  30
  yök kontenjanları açıkladı arkadaşlar.

 4. 25-07-2011, 18:47

  Yeni Üye


 5. #34
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  30
  1.Lisans/Yüksek Lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği
  2.Lisans mezuniyetinize ilişkin Transkriptin aslı
  3.Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz ALES sonuç belgesinin aslı.
  4.Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz Yabancı Dil sınav Belgesinin aslı.
  5.12 Adet fotoğraf.
  6.Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşeküllü hastaneden alınmış sağlık raporu.
  7.Sabıka Kaydı.(Cumhuriyet Savcılığından) + askerlik tecil belgesi
  DIŞINDA KENDİSİNDEN BİR BAŞKA BELGE İSTENEN OLDU MU?

 6. #35
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  328
  Alıntı kou_meka Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  1.Lisans/Yüksek Lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği
  2.Lisans mezuniyetinize ilişkin Transkriptin aslı
  3.Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz ALES sonuç belgesinin aslı.
  4.Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz Yabancı Dil sınav Belgesinin aslı.
  5.12 Adet fotoğraf.
  6.Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşeküllü hastaneden alınmış sağlık raporu.
  7.Sabıka Kaydı.(Cumhuriyet Savcılığından) + askerlik tecil belgesi
  DIŞINDA KENDİSİNDEN BİR BAŞKA BELGE İSTENEN OLDU MU?

  İkametgah ile Cv istendi benden.

 7. 30-07-2011, 13:24

  Yeni Üye


 8. #36
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  30
  düzeltiyorum: kocaeli duyuru vermiş:

  YÖK Başkanlığınca ilgililere tebliğ edildiği üzere, ÖYP kapsamında üniversitemiz ilgili anabilim dallarında lisanüstü öğrenim yapmak üzere hak kazananların başvuruları 19 Temmuz-03 Ağustos 2011 tarihlerinde alınacaktır. Başvuruların aşağıda belirtilen belgelerle şahsen yapılması gerekmektedir. 1) Lisans/ Yüksek Lisans diplomasının aslı veya noter tasdikli örneği 2) Lisans mezuniyetine ilişkin transkriptin aslı 3) Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz ALES sonuç belgesinin aslı 4) ALES'ten muaf iseniz doktora eğitimini tamamladığınıza dair ya da öğretim elemanı olarak çalıştığınıza dair belge 5) Yerleştirmenize esas beyan ettiğiniz yabancı dil sınav belgesinin aslı 6) 12 adet fotoğraf 7) Araştırma Görevlisi olarak çalışmasına engel bir durum olmadığına dair tam teşekküllü hastaneden alınmış sağlık raporu 8) Sabıka Kaydı (Cumhuriyet Savcılığından)

  link : http://www.kocaeli.edu.tr/duyurular.php

 9. #37
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  14
  ben başka bir üniversitede öğretim görevlisi olduğum için o kurumda çalıştığıma dair belge istediler, maaş bodromu aldılar, ikametgah sordular fakat bilgim olmadığı için yazdığım dilekçenin altına adresimi yazdım yeterli olur dediler.

 10. #38
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  30
  15-30 ağustos arası yapılacak ÖYP üniversitesi tercihlerinde diyelim ki kocaeli bize çıkmadı.biz kocaeli de doktora yapamayacak mıyız?İşin tuhaf yanı, kayda gittiğimde sanki hiç tercih yapmayacakmışız gibi "doktora sürecinde bizimle birlikte çalışacaksınız.hayırlı olsun" .demeleriydi. yoksa bize tercih dışı kesin kontenjan mı açacaklar??soran ldu mu?

 11. #39
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  92
  Yok sormadım, çok mühim bir konu. Ben metalürji ve malz. kazandım, kontenjanlarda kocaeli üniversitesi - met. ve malzeme yok. Tercih yapmaz isem direk bölümde göreve mi başlayacagım? Yada tercih yaparsam da İTÜye ODTÜ ye gidebilecek miyim, herşey çok belirsiz gerçekten. Yarın koü ye gideceğim bir bilgi olursa iletirim.

 12. #40
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  5
  Merhabalar,
  Ben dün koü'deydim.
  Evraklarımı teslim ettim ve ÖYP koordinasyon sorumlusu Tamer Hoca ile görüşme fırsatım oldu.
  YÖK web sitesinde ilan edilen kontenjanların bizimle ilgili olmadığını belirtti Tamer Bey.
  KOÜ ÖYP yetiştirici üniversite olduğu için ve KOÜ yüksek lisans ve doktora programı olan bir üniversite olduğu için başka bir üniversitede görevlendirme yapılmayacağını belirttiler.
  Benim şu anda başka bir üniversitede devam eden doktora programım var.
  Bana söylendiğine göre benim doktoramı KOÜ'ye aktaracaklar. Fark dersler çıkarsa dersleri tamamlatacaklar ve doktoraya KOÜ'de devam edeceğim.

  Benim kafamı karıştıran ise farklı bir konu oldu.
  Şu anda KOÜ ÖYP programına atandık.
  KOÜ'de kadromuz olmasına rağmen YÖK'ün doktora eğitimin sonunda zorunlu görev için bizleri başka bir üniversiteye gönderebilme ihtimali olduğu söylendi.
  Bu konunun netleşmesi için YÖK ile görüşeceklerini belirttiler.

  Bu şu anlama geliyor. Doktora eğitimi tamamlandıktan sonra yök bizi herhangi bir üniversiteye görevlendirme yaparak atayabilir gibi anlaşılıyor.

  Ancak ben bu şekilde gerçekleşeceği kanısında değilim.
  Nitekim YÖK biz atama için başvuru yaparken bu konuda bize bir bilgi vermemişti.
  İlan detaylarında da bu konuda bir bilgilendirme yapılmadı.
  Dolayısı ile böyle bir idda da bulunbması hukuken de mümkün gözükmüyor.
  Tamer bey bu konunun 1 hafta içinde netleşeceğini belirtti.

  Bizim atamalarımızın özel bir durumu var.
  ÖYP'nin amacı henüz kendi öğretim üyesini yetiştiremeyen üniversitelere ö.ü. yetiştirmek.
  Ancak KOÜ ÖYP ihtiyacı duyan bir üniversite değil, Tam tersi ÖYP yetiştiricisi bir üniversite.
  O yüzden bizim atamalarımızın özel durumu var.
  Eğer görevlendirilmemiz direk KOÜ'de olacaksa senet bile imzalamamız gerekmeyecek.
  Ancak yukarıda bahsettiğim gibi YÖK'ün bizleri kafasına göre atama yapması söz konusu olursa o zaman işler farklılaşacak.

  Umuyorum bizler için hayırlısı olur.
  Mgulcur nickli arkadaş yarın KOÜ'ye gideceğini belirtti.
  KOÜ'ye giden ya da yukarıda bahsettiğim konuda daha detaylı bilgiye ulaşanlar olursa bu platformda paylaşmaya devam edelim.

  Herkese iyi günler.

 13. #41
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  92
  Arkadaşlar gecikme için kusura bakmayın. Çarşamba günü üniversiteye gittim.

  ÖYP koordinatörü ile görüşme imkanım oldu. Öncelikle belgeleri teslim etmekle kesin ar. görlük kaydımız olmuş olmuyor. Bunun dışında 10 15 günlük süreç içinde kocaeli üniversitesinde ÖYP li araştırma görevlisi hakkını kazananlar için bir toplantı yapılması planlanıyormuş. Ayrıca 1 hafta 10 gün içinde senet olayı belli olacakmış. Biz haber veririz dediler.

  Onun dışında zorunlu hizmet için kocaeli üniversitesinin olma ihtimali de varmış, olmama da. Okul YÖk ile görüşecekmiş bu konuyu. KOÜ de zorunlu hizmet olmadığını varsayarsak YöK tarafından bize kadro açılacakmış, tabi türkiyenin neresi olur bilmiyorum. Onun dışında senette doğu...vs gibi bir ibare olmaz ise yök öyle bir şekilde doğuda zorunlu hizmet yapacaksın...vs gibi birşey deme hakkı bulunmuyormuş. Ama tabiki bunlar kişisel yorumlar arkadaşlar. Bahsettigim zaman diliminde okul ile irtibata geçmenizi tavsiye ederim, kaçırmamak için. Senet konusunda çekincesi olan varsa senet netleştiğinde seneti alıp bir bilene, avukata ...vs gösterebilir.

  Bir bilgiye ulaşırsam yine haber ederim.

 14. 07-08-2011, 18:58

  Yeni Üye


 15. #42
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  10
  arkadaşlar ben bu durumun üniversitenin kendi politikası olduğunu düşünüyorum. yasal bir engel konulmadığı sürece diğer bütün öyp ile başka üniversiteleri kazanan arkadaşlar gibi bizim de açılan kontenjanlara başvurma hakkımız var demektir. ben görüşmeye gittiğimde de tamer bey aynı şeyleri söylemiş, yüksek doktora kocaeli de varsa orda yapmak zorunda olduğumuzu söylemişti fakat yök ten herhangi bir yazı gelmedi demişti. bu tabi ki üniversitenin işine gelen bi durum ve bize böyle empoze etmeye çalışmaları normal çünkü sınavda gözetmen olacak, kağıt okuyacak araştırma görevlilerine ihtiyaçları var.. kendi bölümüm için konuşuyorum; eğer benim bölümüm için kocaeli üniversitesi yetiştirici üniversite olsaydı yök kontenjan açarken kocaelide de açardı (sonuçta bölümüm için doktora programı yok ama yüksek programı var) ve bana burda yapacaksın çünkü biz de yetiştirici üniversiteyiz diyebilirdi üniversite, fakat yök e başvuran üniversiteler arasından yök belli kriterlere göre üniversiteleri seçmiş ve kontenjan vermiş olmalı çünkü öyp esas ve usullerinde böyle yazıyor. yani kocaeli üniversitesi kendisine kontenjan verildiği bölümler için böyle bi gerekçe öne sürebilir ama, yetiştirici üniversite olması her bölümde yetiştirici olduğu anlamına gelmez eğer öyle olsaydı yök her bölümü için lisansüstü eğitim kontenjanı açardı..

 16. 08-08-2011, 15:27

  Yeni Üye


 17. #43
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  92
  Kesinlikle, üniversiteden belirli bir cevap çıkmazsa ve toplantı gerçekleşmezse bence toplu biçimde ÖYP kazanan bizler okul ile iletişime geçip bu olayı kesinleştirmemiz gerekiyor. Gerçekten madem kocaeli ö.ü. yetiştiriyor master doktora da başka yerde yapılabilir, o zaman kocaelinin kadro açmasının ne manası var ? Yetkililerin de görüşleri öncelikle kocaelinde görevlendirilme yönündeydi fakat sanırım son birkaç gelişme oldu ve zorunlu hizmetin başka üniversitede yapılacagına dair bir bilgi geldi. (Doktora yapılan üniversitede yar doç olarak atanmama, yök bunu yapmayı düşünüyormuş, hem sirkülasyon için hemde ingiltere...vs gibi ülkeleri örnek almaya yönelik.) Zannediyorum bir hafta 10 güne okul yök ile görüşür ve akıbetimiz belli olur.

 18. #44
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  5
  Arkadaşlar merhabalar,bende sizler gibi sıkıntı yaşayan bir öypli olarak
  Kocaeli üniversitesi sosyal bilimler enstitüsüne yerleştirildim. -Eğitim Bilimleri Bölümüne yerleştirildim ve tercihlerde şart olarak; eğitim bilimleri yüksek lisans mezunu diyordu, ancak bu bölümde 4 anabilim dalı mevcut ve tüm anabilim dallarından yuksek lisans mezunu olanlar yerleşebiliyordu. Ben eğitim bilimleri bölümü, eğitim programları ve öğretim abd'da yuksek lisansımı tamamladım ve bu alandada doktorama devam etmek istiyorum fakat Kocaeli üni.'de eğitim yönetimi diye yine aynı bölümde farklı bir anabilimdalında doktora programı var ve bana bu abd'de kendilerinin doktora yaptıracagını, kendi abd'da baska bir unı.'ye kesinilikle gönderme taraftarı olmadıklarını belirttiler,görevlendirme olmadan git gel yaparak dahi başka bir ünide doktora yapmamın mumkun olmadıgını soyluyorlar. İlan şartlarında özel olarak abd belirtilmedi ve şuan yerleştirildiğimiz bölümde var olan doktora programında doktora yapmamız isteniyor.15-30 agustos basvuruları için gereken Öyp kazandı belgesinide bu sebeple vermiyorlar. Bense haziran ayında Boluda doktora programına yerleitim ve hali hazırda kaydım bulunuyor. En kötü şartlarda başka bir üniye doktoraya gidemesem bile Boluda doktora yapma şansım yokmu? Eger bizdeki abd'de doktora yapmayacaksanız gelmeyin, biz kesinlikle prensip olarak göndermeyeceğiz, size sağlanan kaynağın Kocaeli üniye aktarılması niyetindeyiz, başka unide kayıtlı olup bizde ar gör olsanız bile biz bu kaynakları kullanamayacagız şeklinde görüş bildiriyorlar. Fakat bu savlarını sayandıracakları herhangi bir yök yazısıda ellerinde mevcut bu yüzden eminde konuşamıyorlar. Bizler nasıl bir yol izleyelim, Durumumuzun netleşmesi için ne önerirsiniz. Üstelik Öyp üniverstelerinde açılan kontenjanların tamamı -Eğitim Bilimleri Bölümü diye açıldı ve ABD'ler belirtilmedi/mümkün olan her abd diye eklendi. Kocaeli üni için benim abd'ım doktora programına sahip değil. Ben onların ABD'da doktora yapmak zorundamıyım? Yardımcı olursanız sevinrim. Hepimizin durumlarında karmaşık noktalar var, Tamer Beyde ellerinde bir kararname yada yazı olmadığı için kendilerinin olmasını istedikleri yönünde yönlendirme yapıyorlar. Her konuştuğumuzda biz prensipte böyleyiz şöyleyiz diyor, Öyp usullerinin bir önemi yokmuş gibi konuşuyor, sıkıntılarımız ile ilgili birlik olarak, mağdur edilmememiz için gerekli sorunlarımızı yöke dilekçe yada bizzat giderek söylemeli yada görüşmeliyiz diyorum. Kocaeli üniye yerleşen tüm öypliler olarak birlik olup yökle iletişime geçip belirsizliklerin ortadan kaldırılması için uğraşmalıyız diye düşünüyorum. Sonuçta ortada bir usul var kararname var ve büyük üniversite öyplisi kucuk üniversite öyplisi diye ayırım yapılmaksızın yerleştirilmelerimiz yapıldı. Haklarımızdan emin olarak Tamer Beyle yazılı belgeler dahilinde görüşmeli ve haklarımızı aramalıyız diye düşünüyorum. Bizler sordukça onlarda yazılı belgeye dayanmaksızın kendi istekleri prensipleriyle cevap veriyorlar. Sürekli asparagas haberlerle daha işe başlamadan moralimiz bozularak demoralize oluyoruz. birlik olup, yökten üniversitelere durumlara netlik kazandıracak ve lisansüstü eğitimizle ilgili sıkıntılarımızı belirten sıralayan dikelçeler vermeliyiz ki durumumuz çözülsün diyorum.

 19. 08-08-2011, 23:18

  Lisansüstü


 20. #45
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  30
  personel numarası olarak 0262 303 11 61 numarasını arıyorum ama açan yok .başka bi numaradan ulaşan ,ne zaman haber verilceğini, vs ipucu alan oldu mu??

 21. 09-08-2011, 23:42

  Yeni Üye       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2011 Erciyes Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 160
  Son Mesaj: 05-09-2012, 09:22
 2. ÖYP 2011 Trakya Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 99
  Son Mesaj: 26-09-2011, 08:26
 3. ÖYP 2011 Kastamonu Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 46
  Son Mesaj: 08-09-2011, 14:02
 4. ÖYP 2011 Tunceli Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Ömür
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 21-07-2011, 17:13
 5. ÖYP 2011 Ege Üniversitesini Kazananlar
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19-07-2011, 09:23

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git