reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Bulunan 46 den 60 - Toplam 84

ÖYP'li Olup Tekrar ÖYP kadrolarına Başvuru Haksızlık Değil mi?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'li Olup Tekrar ÖYP kadrolarına Başvuru Haksızlık Değil mi? Konusunu İncelemektesiniz

thimsel Demiş ki: Hiç kimse bu konuda boşuna yakınmasın lütfen.Yarın öbür gün küsüratlı puanlarla istediginiz ...

 1. #46
  shockhan
  Misafir
  Alıntı thimsel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hiç kimse bu konuda boşuna yakınmasın lütfen.Yarın öbür gün küsüratlı puanlarla istediginiz yere atanamayıp,bir alt tercihinize atandıgınızda bu konuda yazdıklarınızı hatırlayacak mısınız çok merak ediyorum.Ben cevabını vereyim:tabi ki de hayır.Bir dahaki tercihlerde,senet vs. yükümlülüğünüz yoksa,siz de pekala yeniden tercih yapacaksınız.Meseleyi evime yakın yer olsun gibi dar bir bakış açısıyla kavramak da imkansız.YÖK tekrar başvuru hakkı vermiş,cezai olarak %3 de puan kesintisi kuralı koymuş.Tam olarak istemediği yere atanan veya bir dahaki tercihlerde kendisine daha uygun bir üniv.de kontenjan acılan ya da kazandıgı univ.nin veyahut da kazanmış olduğu ilin şartlarından memnun olmayan bir arkadaş bu şartlarda tekrar tercih etme hakkına sonuna kadar sahiptir ve bu en doğal ve de en yasal hakkıdır.Hiçkimse bunun etik bir davranış olmadıgını da iddia edemez.Bu durumda;atanmış herhangi bir arkadaşın tekrar tercih yapıp yapmamasını yargılamakla meşgul olacagınıza; ÖYP puanı %3 kesilmiş ve tekrar çalışıp bu kesintiye rağmen sizleri geçip,yeniden atanmaya hak kazanabilmiş bir arkadaşınızı nasıl geçemeyip de yerleşemediğinizi sorgulamanızı ve hatayı kendinizde aramanızı tavsiye ederim.

  bir alt tercihi istemiyorsa neden yazıyor? asıl istediği yeri yazsın bıraksın...
  İllede bi yere gitmek istiyorsa sonra neden pişman oluyor?
  Ne kadar gereksiz yakınmalar bunlar ya,
  Dertleri güzel şehirde yaşamak arkadaş ,seminer-makale-ilim-bilim düşünen kimse yok...

  Puan kesintisi hakkında da olumsuz örnekler ek tercihlerde yaşandı en kısa zamanda bu cezayı artıracaklarını düşünüyorum ve istiyorum...


  Hakkım var bidaha tercih yaparım diyorsan yap zaten ona bişe diyen yok ; sorun istemediğin halde yazdığın kadroyu ve kendini 2-3 sene akademik olarak yavaşlatmak bununda tek açıklaması var 'Beklerken para kazanamak isteği' bu kadar basit.
  benim derdim bunun kabul edilmemesi ,'hakkım var bidaha yaparım sanane gibi verilen yanıtlar' istersen 1000 kere tercih yap ama bunuda kabul et.
  idaelist bir yaklaşımla haklı olduğunu savunma.


  birde olayı 'bunlarla uğraşacağınıza bu puanları geçin girin'e dönüştürmek kadar mantıksız,etik dışı bir olay yok...

  a üniversitesi ortalamsı ile b üniversitesi ortalaması arasında farktan tutta,ilanlarda istenen şartlara göre değişiyor atama kriterleri ,
  iyice öss'ye döndürdünz olayı...

 2. 08-02-2012, 01:31

  Lisansüstü


 3. #47
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  shockhan isimli üyenin yazdığı tumturaklı ama hamasi cümleleri okuyan ister istemez bu kardeşimizin CERN'de "Large Hadron Collider" projesinde atom altı parçacıklara dair araştırmalar yaptığını ya da NASA HQ'da araştırma ekibinde yer aldığını ve roket biliminde teknolojinin geldiği son noktada yeni buluşlara imza attığı düşüncesine kapılır!

  cem yılmaz'ın eski showlarından birisinde türkiye'de sanatçının yaşamı, hayat standartları ve milletimizin bu bağlamda sanatçıyı görmek istediği noktaya dair bir bölüm vardı. insanların kendi başarısızlıklarının hıncını sanatçıların "İDEALİST" ama amiyane tabiri ile "SÜRÜNEN" kişiler olarak yaşaması gerektiği; başarılı olan, gerçekten özgün ve ahlaki/etik olarak toplumun beklentilerini yansıtan sanatçının sadece "FAKİR", "sürünen" sanatçılar olabileceği; aksi durumu gösteren yani "ZENGİN", "MADDİ OLARAK BELLİ BİR DÜZEYE ULAŞMIŞ", "REFAH İÇERİSİNDE" yaşayan sanatçının en basit ve yine amiyane tabiriyle kerameti kendinden menkul "YÜCE" sanata ve meslek etiğine ihanet etmiş ve hatta "SATILMIŞ" kişiler olduğu düşüncesiyle jüstifiye etmeye çalıştıklarını kasıklarına ağrılar girene kadar izleyeni güldürerek insanların yüzüne çarpıyordu.

  işte ben shockhan isimli arkadaşımızın "AKADEMİSYEN" ve "AKADEMİSYENLİK" 'e dair bu marazi düşüncelerini okuduğumda bende bu arkadaşımızın durumunun aynen yukarıda özetlediğim durumun bilim dünyasındaki izdüşümü olduğu kanaati hasıl oldu.

  21. yüzyılda dünyanın hiçbir uygar ülkesinde, hiçbir meslek grubu için o meslek grubuna dahil olan kişilerin bizatihi kendileri veya toplumun geri kalan kısımı, hele de akademia gibi maddi manevi tüm kaygılardan arınmış olmayı gerektiren bir sahada, hararetli bir biçimde bu düşünceleri savunmaz.
  doğu toplumlarına özgü bu hamasi düşünüş artık yerini bilimin ve bilimsel ve teknik gelişme ve araştırmaların son birkaç yüzyıldır merkezi olan batı dünyasında olduğu gibi prosperite merkezli düşünceye bırakmalıdır.

  her insan ve tabii ki her meslek mensubu en verimli şekilde ancak ve ancak mümkün olan en üst düzeyde maddi ve manevi sorunlarını çözümlemiş ve bunlardan arınmış halde çalışabilir.
  bu temel noktayı kavradığımız gün ülkemizde de her meslek mensubu işini gerçekten severek, şevkle ve azimle yapıyor olacaktır.
  insan doğasının özü aksinin gerçeklik ve geçerlik kazanmasına müsaade etmez.
  unutulmamalıdır ki, insanı içinde yaşadığı bu evrende tüm diğer canlılar karşısında en benzersiz, sofistike ve üstün kılan özelliği, insan doğasının ve benliğinin temelinde yatan her zaman daha iyiye, daha güzele, daha ileriye gitme motifidir. bilimin ve bilimsel çalışmanın önkoşulu olan "araştırma" olgusu hiç kuşku yoktur ki bu temel motifin varlığı halinde anlam kazanır.

  Ben tek sorum var sadece buna cevap arıyorum;


  Yarın öbür gün küsüratlı puanlarla istediginiz yere atanamayıp,bir alt tercihinize atandıgınızda bu konuda yazdıklarınızı hatırlayacak mısınız

  O alt tercihte çalışmak istemeyen süper zeka bir akademisyen hangi akla hizmet orayı tercihlerine yazıyor?
  Bunun cevabını ben yorumlarımda veriyorum,başka açıklaması varsa bide senden dinleyelim.


  Bana itaf ettiğin yazıları benzerlerini senin ve senin gibi düşünenlere yaptığım yorumlarda bulabilirsin


  Zihniyeti tekrar yazıyorum ;Bu zihniyet akademi derdinde değil 1 senedir gördük bu ve benzer olayları

  Hakkari de çalışmak mı iyi- Gazi'de üye olmak mı?

  ee be güzel arkadaşım sen şu soruya cevap ve (ilk sorumla aynıdır) Hakkaride çalışmak istemiyorsan Neden yazıyorsun?
  Senin zihniyetinin verdiği cevap şu;
  -0.005 puanla kaçırdım ben ama 1. tercihimi; Hakkari benim 2. tercihimdi..
  E Doğal olarak neden yazdın o zaman çalışmak istemiyorsan?
  bunun cevabınıda verdim
  -Beklerken para kazansam fena mı yani ; hakkımda var ...

  İşte asıl mesele bu ;hakkın var elbet ama münferit olaylardan örnekler veriyorsun 1500 e yakın 95 puana yakın adam var atanmış şekilde halihazırda görevdeler, senin mantığınla;-Güneydoğu anadolu olucağına İçanadolu olsun bidaha başvuruyum, -Ulen belki Marmara bölgesi olur bi deniyim diyerek Kadro sayısının nerdeyse 3 te 1 ni zan altına bırakıcaktır....

  Sana göre normal bir davranış olabilir bu ama benim etik,ahlak hatta idaelist akademisyen olmak isteyen kimliğimle sondan başına çelişiyor...

  Sen anlamak istememen normal ;
  Benim derdim riyakar insanların akademisyen olmak istemeleri....


  Benide merak etmişsin Heykel bölümü Mezunuyum , kendi okulumda çıkan sadece 1 ilana başvurdum bilmek istersen ona da yanlış beyan yapan birisi yüzünden gidemedim kadro 1 sene boşta kaldı sonra da yl şartı konarak ilana çıktı...

  ilkokul atışmasına dönen bu denli yorumlarla çok karışlaştık benim gibi idaelizmden yana kişilere karşı ; 'başarızsın başkalarına saldırıyorsun' böyle bir kişinin akademisyen olmasına bir yorum dahi getirmicem
  böyle bir durumda inan bana çok nazik ve empati kurarak yorum yapıorum 1 senedir bu forumda,,

 4. 08-02-2012, 02:18

  Lisansüstü


 5. #48
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bir önceki mesajımdaki dipnot sorunu cevaplıyor. parantez içerisindeki aşağıya da alıntıladığım bu nottan bahsediyorum:

  "(yukarıda yazılanların okuyanlarca esas olarak akademisyenlere ve akademiaya dair ülkemizdeki temel algıya ilişkin değinmeler olduğunun ayırdında olunarak yorumlanacağına dair inancımı belirtmek isterim.) "

  bir önceki mesajı yukarıdaki notta belirttiğim durumun ayırdında olunacağı apriori kabulü ile yazmıştım.
  özetle söylemek gerekirse, bahsettiğin konulara (düşük puanla geçici bir yere girmek, vb.) dair bir tek cümle yer almıyor benim yazımda. dolayısıyla da bu konulara dair aksi yönde bir düşünce tarafımca ileri sürülmüş değil. esasen bahsettiğin noktaların ikincil ve önemsiz noktalar olduğunu, asıl sorunun akademisyenliği, sonu krusifikasyon ile biten "isa'nın çileli yolculuğu" düzleminde görmen ve kavraman.
  benim yazım, yukarıda da belirttiğim gibi sadece ve sadece akademisyene, akademisyenliğe ve akademiaya dair temel bakış açındaki soruna dairdir.
  sağlıcakla kal

  Akademisyen kimdir?

  Ülkenin geleceğini belirleyen kişilerdir. Gelişmiş bir toplumda topluma yön veren kişiler akademisyenlerdir. Toplumun gelecekteki kapısını şekillendiren her alanda ihtiyaç duyulan insanları eğiten yine akademisyenlerdir.

  İyi bir akademisyen aynı zamanda iyi bir rehberdir. Akademisyen,yaşayışıyla da örnektir. Bilimsel olgunluğun vermiş olduğu bakış açısıyla çevresine faydalı olur, insanları yararlı işlere yönlendirir.

  Ülkenin dünya ile temas noktaları üniversitelerdir.Akademisyenler dünyadaki bilimsel faaliyetleri takip edip, yeni gelişmelerin nabzını tutarlar. Akademik faaliyetler uluslararası niteliktedir ve ülkenin gelişmişlik düzeyinin bir göstergesidir.

  Akademisyenler sorunlara çözümler ararlar.Bilimsel deneyim ve tecrübelerini ülkenin ve toplumun faydasına işler yapmak için kullanırlar.
  soru tekrar;

  Çalışmıyacağı bir ÜNİVERSİTE 'yi akademisyen olmak isteyen ve mesleğe Araştırma Görevlisi olarak başlıyacak bir insan neden tercih?

  Çalışacağı yeri önceden bütün tercihlerini kazanmışcasına araştırmaktan aciz mi bu Araştırma Görevlisi adayları?


  Kavram ve Kuramlara karşı yorumlarım ve düşüncelerim çok açık

  Önerim ve bilimsel düşüncelerin temeli için okunması zorunlu bi kaynak;
  Tahmin ettiğinin aksine, içinde bilim-ilim-sanat yapanların idaelleri uğruna aç kalmaları ve yoksun bir hayat sürmeleri de yok okumanı tavsiye ederim

  Immanuel Kant ve Transendental İdealizm
  Tuncar Tuğcu
  Alesta Kitabevi


  Akademik hayatında başarılar,
  her sene tercih yaparım da dersen hakkın var buyur

 6. #49
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bir önceki mesajımdaki dipnot sorunu cevaplıyor. parantez içerisindeki aşağıya da alıntıladığım bu nottan bahsediyorum:

  "(yukarıda yazılanların okuyanlarca esas olarak akademisyenlere ve akademiaya dair ülkemizdeki temel algıya ilişkin değinmeler olduğunun ayırdında olunarak yorumlanacağına dair inancımı belirtmek isterim.) "

  bir önceki mesajı yukarıdaki notta belirttiğim durumun ayırdında olunacağı apriori kabulü ile yazmıştım.
  özetle söylemek gerekirse, bahsettiğin konulara (düşük puanla geçici bir yere girmek, vb.) dair bir tek cümle yer almıyor benim yazımda. dolayısıyla da bu konulara dair aksi yönde bir düşünce tarafımca ileri sürülmüş değil. esasen bahsettiğin noktaların ikincil ve önemsiz noktalar olduğunu, asıl sorunun akademisyenliği, sonu krusifikasyon ile biten "isa'nın çileli yolculuğu" düzleminde görmen ve kavraman olduğunu belirteyim.
  benim yazım, yukarıda da belirttiğim gibi sadece ve sadece akademisyene, akademisyenliğe ve akademiaya dair temel bakış açındaki soruna dairdir.
  sağlıcakla kal
  bu arada forumda yorum yapmak için 2 tane üyeliğe gerek yok , bi tanesinden yapsanda olur bütün yorumlarını ...

 7. 08-02-2012, 02:45

  Lisansüstü


 8. 08-02-2012, 02:52

  Lisansüstü


 9. #50
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  shockhan arkadaş
  bu konuda son kez yazıyor olduğumu bildirir rezerv ile "TEKRAR" şunu belirtmek isterim ki, son iki mesajında bahsettiğin konular benim dikkate değer bulduğum ve yazılarımda değindiğim noktalar DEĞİL.
  daha önce de belirttiğim gibi, benim açından sorunlu nokta akademisyene ve akademisyenliğe bakışın. diğer konulara değinmediğim gibi o konuları dikkate değer bulmuyor ve onlarla ilgilenmiyorum. sadece ama sadece senin akademisyenliğe dair (kanımca) sorunlu ve son derece yanlış bir düzlemde temellenmiş ve şekillenmiş hamasi düşüncelerin.
  bir önceki mesajımı tekrar gözden geçirmeni ve esas olarak da 20. yüzyılın en önemli düşünürlerinden Sartre'ın "Aydınlar Üzerine" isimli denemesindeki (özellikle) "AKADEMİSYENLER"e dair pasajları dikkatle okumanı tavsiye ederim.
  tekrar sağlıcakla kal.
  umarım ileride hakettiğin yere yerleşirsin
  dikkate değer bulmadığın bir konu ise benim yorumlarımı ve akademisyenliğe bakış açımı nasıl marazi bir şey olarak görüyorsun
  benim sorunlarım o sorular cevabın yoksa ne alaka akademisyenlik kavramı bu bir?

  Benim sorunum atanıp gitmeyen ve hak olarak verilmiş bu haksızlığı savunan insalar bu iki...

  Başka bir arkadaşla 'yorumsal' kişilere hitap etmeden ve değerlendirmeye girmeden yorumlarıda ki çarpıklıklar üzerine konuşurken birden çıkarak benim akademisyene ve akademisyenliğe bakışımın yanlışlığı üzerine tabi sana göre marazi olan bu kanıya nerden vardın_? öyp de ki haksızlıkla ilgili yorumlarımdan o kavramıda nasıl çıkardığını anlamadım,,

  bende mantığıa giriş okumanı tavsiye ediyorum,çok ihtiyacın var çünkü ; konu ile alakası olamyan bir bölüme saplantılı düşüncelerini konudan alakasız birşekilde sunan sensin.
  başarılar.

  akademisyenliğe bakış açım ;
  http://www.bilgiyuvasi.com/akademisy...r-nasil-olunur

 10. 08-02-2012, 03:03

  Lisansüstü


 11. #51
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sorunun cevabını tüm yazılarında kullandığın iki kelime ile vermişsin:

  "idealist akademisyenlik"

  deontolojik olarak böyle bir kavram ve/veya olgu mevcut değildir.


  yalnızca başarılı akademisyen ve başarısız akademisyen vardır.
  başka cevaba gerek yok.
  'idaelist akademisyenlik' bizim ülke için söylenilesi bir kavramdır ve öyle leksikolojik,deontolojik olarak değerlendirilmesine gerek yoktur, anlatılmak istenen şey anlaşılır bu olgudan...

  Puanı nereyi tutarsa orayı okuyan bi milletin akademisyen olduğunda meslek ahlakını ısrarla vurgulamak gereklidir...

  gerçekler kabak gibi ortada iken ve her sene 5000-6000 potansiyel Prof.Doç.Yrd.Doç.Dr adayının hepsinin görev ahlakı ile işe başladığını düşünürsek sorun onlarda değil bizde olur.(nokta)

  Hak olarak verilen bu Haksızlığı ısrarla kelime oyunlarınla savunmaktan vazgeçmek gerekir,
  yok ''SANKİ CERN'de "Large Hadron Collider" projesinde atom altı parçacıklara dair araştırmalar yaptığını ya da NASA HQ'da araştırma ekibinde yer aldığını ve roket biliminde teknolojinin geldiği son noktada yeni buluşlara imzamı attında'konuşuyorsun'' gibi yorumlar yakışmıyor...


  bunun içinde ısrarla diyorum tekrar tercih yerine ;makale-seminer düşünün bizde rahatsız olduğunuz bu konular yerine onları konuşalım

 12. #52
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  186
  sabaha kadar tartışcaksınız galiba boşverin ya

 13. #53
  shockhan
  Misafir
  ÖYP'li Olup Tekrar ÖYP kadrolarına Başvuru Haksızlık Değil mi?

  algımızdan kuşku duyulmaması için konu başlığını göz önüne alarak yorum yapalım...

 14. 08-02-2012, 03:45

  Lisansüstü


 15. #54
  shockhan
  Misafir
  Alıntı kitokito Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sabaha kadar tartışcaksınız galiba boşverin ya
  anlatmak istediğim idaelist kavramından sürünen,para kazanamayan,başarı için hayatından feragat eden kişiler yorumunu çıkarıp ardından konu ile ne alakası ve yorumlarımda bana itaf edilen olguları savunan bir kişiye ; deontolojik türkçe kuralları ve -jik kavramlar gereği mantık hatası bulunan ' idaelist akademisyen' kavramından bütün bunları çıkarma büyük bir berecidir hakikaten..

  idaelist akademisyen türkiyenin aradığı olgudur,
  Büyük Üniversite kadrolarına bakarak ne demek istediğimi anlarsın,
  Soyisimleri aynı üyeler,Memur kafası ile Öğretim Görevliliği kadrosuna geçip başım ağrımasın amaann demeler ve buna benzer onlarca örnek varken
  bunları savunmak çok ama çok kafa karıştırıcı....

 16. #55
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  dostum ısrarla yazdıklarımı çarpıtma ve söylemediğim sözleri söylemişim gibi gösterme gayreti içinde olmanı söyleyebilecek sözün olmamasına bağlıyorum.
  SON KEZ ve TEKRAR söylüyorum! benim bu başlık altında ve senin yazdıklarına ilişkin tüm değinmelerim senin akademisyen, akademisyenlik ve akademia'ya ilişkin sorunlu bakış açına dair olup; bahsettiğin "haksızlık" gibi diğer konuları dikkate değer bulmadığım, o konularla ilgilenmediğim ve onlar üzerine fikir belirtmediğim net olarak görülmektedir.

  yukarıda alıntıladığım cümlene gelirsek birincil olarak bilim ve bilimsel çalışma, dolayısıyla da bu çalışmanın pratisyeni olan akademisyenin tüm faaliyetleri, deontolojik olarak var olmayan ve geçerliği olmayan, senin bahsettiğin "idealist (idaelist değil, bu arada) akademisyenlik" kavramının geçerli ve bilimsel olarak kabul edilebilir bir kavram olduğunun BİR AN İÇİN KABULÜ HALİNDE BİLE senin söylediğin şekilde "bizim ülke için söylenilesi (? bu da her ne demekse?)" bir çerçevede ele alınamaz.

  zira bilim lokal yani yerel değil ve fakat üniversal yani evrenseldir. evrensellik iddiası olan bir çalışma ve pratik disiplini için "ülkelere özgü" istisnalar söz konusu olamaz.

  akademisyen her yerde akademisyendir, akademisyenlik de her yerde akademisyenliktir. bilimsel disiplinler ve bunlara dair deontolojik kurallar evrensel dışı olamaz, çünkü aksi halde aynı zamanda akıl dışı olmaya mahkumdurlar.

  bilimin ve bilimsel çalışmanın yerel istisnaları olamaz. olduğunu iddia edenler kendi yetersiz, başarısız ve bilim ve akademi dışı faaliyetlerini diğerlerini aldatmak maksadıyla bilim ve akademik çalışma diye yutturmaya çalışıyor demektir.

  yorumlarımı dikkat edersen an itibari ile düşüncelerim ve bilgilerim doğrultsunda yazıyorum,,
  1 saat kelime ve bilgi toplayarak değil....

  Sen Türkiye de yaşadığın gerçeğini kabul etmiyorsun öncelikle,

  Üye kadrosundan dil barajını geçmek için hiç uğraşmayarak -amaan görevli kadrosuna geçiyim diyip; göbek büyüten binlerce adam var bu ülkede
  sonra akademisyen heryerde akademisyendir filan hamasetlerine girerek bana itaf ettiğin küçüklüğe sen düşüyorsun çelişkilerindne biriside bu...

  Okadar meslek ahlakı olan binlercee adamı barındıran 150 e yakın üniversite Dünya sıralamısında nasıl olurdailk 500'e giremiyor
  bu lafları geçelim Üniversiteler Evrensel olabilir Türkiye şartlarını göz önüne alman gerekir Yorumlarımızıda bu denli yapmamız şart
  Rektörlerini Cumhurbaşkanın seçtiği,Kendince Özerk olan ancak Ekol adı altında kadrolaştıkça kadrolaşan bunlarca okulda ki bütün Ünvanlı insalarınve olmak isteyen kişilerin
  prof-doç vs olacağı ve dergilerde, seminerlerde, bilim çalışmalarında ülkeyi kalkındırcağı rüyasından da uyanmanı dilerim.


  ayrıca bu konu başlığı hakkıdan fikir vermek istemiyorsan düşüncelerini özel msj kutusundan yazabilirdin, algı problemi var galiba ki buraya yazıytorsun....

 17. #56
  shockhan
  Misafir
  son kez tekrar söylüyorum:
  "idealist akademisyenlik" diye bir kavram/olgu mevcut değildir.
  tek bir ayırım vardır:
  "başarılı akademisyen" ve "başarısız akademisyen".  Size göre DEONTOLOJİK bir hata olması anlam ve kavram olarak yanlışta olsa Ülkenin ve Üniversitlerin gereksinimi olan bu olgunun ihtiyaçsızlığını göstermez.

  Bu ülkede başarı için Akademisyen İdaelist olmak zorunda,, ama sen ya akademisyen onlar başarısızda olsa olur dersen,
  bu mantık -hele bi deniyelim ucunda ölüm yok ya mantığına sürükler
  böyleki 2012 için ayrılan 4000 KONTENJAN için beklenen başvuru sayısı 150 bin olduğunu düşünürsek haklılığım ortayaçıkar.

  Şimdide -E sana mı sorcaklar akademisyen olmak için? diyeceksin.
  hemen cevabımı veriyim Akademisyen olmak için mi Üniversitelere kayıt yaptırıyorlar

  20-30 bin başvuru varken neden birden bu kadar arttı bu başvurular?
  onudan cevabını veriyim ; -işsiz kalıcağıma okulda dururum bi şansımı deniyim bakayım belki olur(genel olarak bundan başka yorum yapılırsa sadece gülünmesi gerekir)

 18. 08-02-2012, 04:19

  Lisansüstü


 19. #57
  shockhan
  Misafir
  Alıntı streamline Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  shockhan arkadaş
  bana özel mesaj göndererek, üstelik de hiçbir gerçekliği, geçerliği ve dayanağı olmamasına rağmen, türk ceza kanunundan bahisle hakaret ve tehdit iddialarıyla yasal yollara başvurmaktan bahsetmiş olmana rağmen, ki benim mesajlarımın tamamı hem etik hem genel ahlak, örf ve adet, hem görgü hem de hukuk kuralları dairesinde olup hiçbir suça konu olabilecek unsur içermemekle, mesajlarında hakaret anlamında anlaşılmaya son derece müsait "algı problemi" ve benzeri sözleri sarfetmen en baştan bir çelişki olmakla birlikte, ülkemizdeki binlerce akademisyene, üstelik tanımadığın ve bilmediğin halde hakaret oluşturacak şekilde haksız şekilde o mevkilere geldiler ithamını elindeki hangi resmi belge, bilgi ve kanıta dayanarak ileri sürüyorsun anlamak imkansız.

  eğer gerçekten haksız ve hukuksuz yere bir kamu görevine gelmiş veya atanmış, herhangi bir kamu görevini haksız ve hukuksuz yere icraa eden, herhangi bir mevki veya makamı haKsız ve hukuksuz olarak işgal eden birileri olduğu bilgisine sahipsen, yapman gereken burada forumda insanları itham etmek değil (mesajında belirttiği özellikle şu bölüme istinaden: "Rektörlerini Cumhurbaşkanın seçtiği,Kendince Özerk olan ancak Ekol adı altında kadrolaştıkça kadrolaşan bunlarca okulda ki bütün Ünvanlı insalarınve olmak isteyen kişilerin
  prof-doç vs olacağı ve dergilerde, seminerlerde, bilim çalışmalarında ülkeyi kalkındırcağı rüyasından da uyanmanı dilerim."), bu durumda yapman gereken durumu yargıya taşımak, savcılığa suç duyurusunda bulunmaktır.
  öyleyse kolay gelsin.
  eğer bir haksızlılığı ve hukuksuzluğu kanıtlayacaksan, bu forumdaki herkesle birlikte arkanda olur, destek veririz.
  sağlıcakla kal
  gelecek kariyerinde başarılar
  Özel msjım daha önce uyarılara rağmen dikkat etmeyen arkadaşların örnekleridir, aynı bir durumda bulunmanız için bir uyarı niteliğindedir,

  Hakaret içeren cümleler kulandın anlamında değil( msj direkt kopyalasan anlaşılır aslında okumayı bilen kişiler tarafından) tartışmanın bu denli bi yere gelememsi içindi,

  Hakaret ettiğimi düşünüyorsan da
  TCK 480-490: Hakaret ve Sövme Cürümleri
  TCK 426-427: Halkın ar ve haya duygularını inciten veya cinsi arzuları tahrik eden ve istismar eder nitelikte genel ahlaka aykırı: ve diğer anlatım araç ve gereçleri.
  idari mahkeme var, ceza mahkemelri var bilişim suçları bölümü var sana telefonunuda yolladım oralardan hakkını ve savunduğun kişilerin haklarınıda arayabilirsin.


  Hukuksuzluğa gelirsek forumdan o kadar bihabersin ki daha önce açılmış konuları,üye kadrolarında ki haksızlıkları,Öyp li bir arşgörevlisinin bütçesini kendine almak isteyen danışmaların konularını vb durumların hakkında hiçbir fikrin yok , bence daha fazla konuşmayalım....
  çünkü şuanda anladım ben herşeyi

  çok ama çok başarılar ve şanslar diliyorum allah kolaylık versin...

 20. 08-02-2012, 04:38

  Misafir


 21. #58
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  1
  Kimse kimsenin önünü kapatmıyor. Kesinlikle hak tanınmalı. Zaten ülkede şartlar zorken, senet sepetle elinizi tekbir yere mahkum ediyorlar üstelik orada da sonunuzun ne olacağı kesin değilken. En azından başka üniversiteye geçiş için hak tanınmalıdır. Başkası yerinize geçmesin istiyosanız puanınızı yüksek tutun kaptırmayın sıranızı.

 22. #59
  Yasaklı Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  147
  Alıntı yuki Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kimse kimsenin önünü kapatmıyor. Kesinlikle hak tanınmalı. Zaten ülkede şartlar zorken, senet sepetle elinizi tekbir yere mahkum ediyorlar üstelik orada da sonunuzun ne olacağı kesin değilken. En azından başka üniversiteye geçiş için hak tanınmalıdır. Başkası yerinize geçmesin istiyosanız puanınızı yüksek tutun kaptırmayın sıranızı.
  Puanım 90+ yanlış beyanlar yüzünden bekliyorum
  mantığında sınav mantığı, burada ki konu çok başka
  başka üniversiteye geçince kadron garantimi olucak sanki kendinle çelişiyorsun.
  Tekrar tekrar başvurmak istiyorsan elbet başvursun ama her tercihinde %3 puan cezası ile

 23. #60
  shockhan
  Misafir
  Alıntı yuki Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Kimse kimsenin önünü kapatmıyor. Kesinlikle hak tanınmalı. Zaten ülkede şartlar zorken, senet sepetle elinizi tekbir yere mahkum ediyorlar üstelik orada da sonunuzun ne olacağı kesin değilken. En azından başka üniversiteye geçiş için hak tanınmalıdır. Başkası yerinize geçmesin istiyosanız puanınızı yüksek tutun kaptırmayın sıranızı.

  bugün üyelik açıp direkt konuya muhalif olarak yorum yaparak amacını belli ediyorsun zaten ve diğer yorumlar ile aynı tarzda ki mesajların ile de kim olduğunu
  çok komik davranış durumları bunlar tartıştığıma üzülüyorum sadece


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Kpds veya üds'ye girmeden araştırma görevlisi kadrolarına başvuru
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan apturaman
  Cevap: 17
  Son Mesaj: 30-01-2014, 18:12
 2. Cevap: 5
  Son Mesaj: 02-01-2012, 11:14
 3. Cevap: 6
  Son Mesaj: 25-07-2011, 12:09
 4. Cevap: 6
  Son Mesaj: 16-06-2011, 11:42
 5. Başvuru Yapılmayan ve Açıkta Kalan Anabilim Dallarına Tekrar Başvuru
  ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri forum içinde, yazan halil
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 27-12-2010, 09:27

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git