reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 6 İlkİlk ... 23456 SonSon
Bulunan 31 den 40 - Toplam 53

Okutmanlara Ait 2547 Sayılı Kanunun 32. Maddesi

Okutman Forumunda Okutmanlara Ait 2547 Sayılı Kanunun 32. Maddesi Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba, Türk Dili meslek yüksek okulları okutmanlık başvurularını yapabilmek için de yüksek lisans bitirmiş olmak ...


  1. #31
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    4
    Merhaba, Türk Dili meslek yüksek okulları okutmanlık başvurularını yapabilmek için de yüksek lisans bitirmiş olmak şartı var mı????

  2. #32
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    11-2010
    Mesaj
    59
    merhaba.

    bu konudaki bilgisizliğimi mazur görün;ama şöyle bir sorum olacak:

    okutmanlar 35. madde ile görevlendirilebilir mi?
    yoksa bu maddeden sadece arş. gör.ler mi faydalanır?

    bildiğiniz,gördüğünüz,duyduğunuz bir örenek varsa paylaşın lütfen...

  3. #33
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Nerden
    Ankara
    Mesaj
    5
    Alıntı solidarius35 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhabalar hocam ben bir devlet üniversitesinde okutmanım. kpss puanım ile ilk atama yoluyla milli eğitime atandım. bulunduğum ildeki milli eğitime de atandığım ildeki milli eğitime de durumumu sordum. ancak daha önce karşılaşmadıkları bi durum olduğu için çok açıklayıcı bilgiler vermediler. izlememiz gereken yol nedir? istifa ettikten sonra sorun çıkabilir mi atamanın iptali gibi?
    siz okutmanlıktan MEB' e mi gecmek istiyorsunuz? Nedenini sorabilir miyim?

  4. #34
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    08-2011
    Mesaj
    20
    Nazmi hocam okutmanlar diğer devlet üniversitelerine okutman olarak istifa etmek kaydıyla toplamda kaç kez istifa edebilir? Bu konuda bir bilginiz varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim

  5. #35
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Akademik kardolarda istifa için süre ve sayı sınırı yoktur. İsterseniz her ay bir tanesinden istifa edin.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #36
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2012
    Mesaj
    8
    Nazmi Hocam benim bir sorum olacaktı, cevaplarsanız çok sevinirim. okutman olarak bir kadroya yerleştikten sonra askere gidersek kadromuz düşer mi yoksa askerden geldikten sonra kaldığımız yerden görevimize devam mi ederiz? şimdiden çok teşekkür ederim.

  7. #37
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Okutman ya da araştırma görevlisi farketmez, kamu görevlisi oluyorsunuz. Askere gidince haklarınız saklı kalır ve ücretsiz izinli olarak sayılırsınız. Döndüğünüzde aynı yerden devam edersiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  8. #38
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    2
    Merhabalar, Ben 8 yıldır GSF alanında kadrolu bir okutmanım,yüksek lisans ve askerliğim bitmiştir, başka bir üniversiteye okutman olarak geçiş yapmayı istemekteyim. Muvaffakat mı almam gerek ya da nasıl olur bu işler bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  9. #39
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    11-2012
    Mesaj
    570
    Muvaffakat alıp da giderseniz varsa izinleriniz sizinle birlikte gelir ve harcırah da alabilirsiniz, ama istafaya göre biraz zaman alır. İstifa ederseniz işleriniz daha çabuk hallolur, benim bildiklerim bunlar ...

  10. #40
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    1
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Kadro karşılığı sözleşmeli demek devlet memurlarının tüm ayrıcalıklarından yararlanır ama her yıl bir sözleşme yapılır demek. Otomatik olarak yenilenir sözleşme işten atılma duru 657 gibidir sadece yüz kızartıcı şuçişlenmedikçe devam edersiniz.
    Hocam bundan emin misiniz? Çünkü uygulamada nasıl oluyor bilmiyorum ancak iki gündür, nedensiz yere atamanın yenilenmemesinin hukuki boyutunu araştırıyorum ancak ulaştığım sonuca göre 2914 sayılı kanun 3/b'de sayılan öğretim görevlisi ve okutmanlar, 2547 sayılı kanun 31. ve 32. madde dolayısıyla daha çok sözleşmeli personel gibiler ve süre bitiminde gerekçesiz çıkarılabiliyorlar, buna mani bir şey yok, idarenin takdirinde. Hele ki vakıf üniversiteleri okutmanları ve öğretim görevlileri için kamu personeli gibi Devlet Memurları Kanun'a tabi olmak da söz konusu değil onlar belirli süreli hizmet sözleşmesine göre çalışan iş güvencesi olmayan çalışanlar. Sizin söylediğiniz şekilde güvencede olanlar yalnızca devlet üniversitelerinin kadrolu olanları ki onlar da öğretim üyeleri yani profesör ve doçentler. Okutmanlar ve öğretim görevlileri değil. Eğer bu söylediğiniz şeyin yasal bir dayanağı varsa lütfen söyleyin ben de bir çıkış yolu bulayım. Şimdiden teşekkürler.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Öğretim Görevlilerine Ait 2547 Sayılı Kanunun 31. Maddesi
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 92
    Son Mesaj: 29-06-2017, 14:04
  2. Araştırma Görevlilerine Ait 2547 Sayılı Kanunun 33. Maddesi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Nazmi
    Cevap: 45
    Son Mesaj: 24-11-2014, 09:47
  3. Cevap: 0
    Son Mesaj: 05-01-2011, 11:28
  4. Cevap: 0
    Son Mesaj: 11-11-2010, 17:16
  5. Cevap: 0
    Son Mesaj: 11-11-2010, 17:15

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git