reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 10 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 21 den 30 - Toplam 92
Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni

Öğretim Görevlilerine Ait 2547 Sayılı Kanunun 31. Maddesi

Öğretim Görevlisi Forumunda Öğretim Görevlilerine Ait 2547 Sayılı Kanunun 31. Maddesi Konusunu İncelemektesiniz

KPDS ve ÜDS zorunlu değil. Hemen yukarıda navbar'da akademik ilanlar var ordan öğretim görevlisi ilanlarını ...


  1. #21
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    KPDS ve ÜDS zorunlu değil. Hemen yukarıda navbar'da akademik ilanlar var ordan öğretim görevlisi ilanlarını takip edebilirsiniz açıklama içlerinde mevcut kapılarına dayanmakla olmaz
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  2. #22
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2011
    Mesaj
    10
    Nazmi hocam merhaba.. ben ocak ayında öğretim görevlisi olarak myo ya atandım. şimdi başka bir üniversiteye başvurup şayet sınavı aşarsam istifa edip hemen atanabiliyorum. dolayısıyla istifa ettiğim kadro yanmış olacak, sormak istediğim yök aynı yıl içinde aynı kişinin ayrı üniversitelere de olsa iki kere atanmasına karşı sorun çıkarabilirmi ya da reddeder mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim.Teşekkürler

  3. #23
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2011
    Mesaj
    10
    Nazmi Hocam yukardaki soruma yanıt alamadım.. Böyle bi durumda sorun yaşar mıyım acaba? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler...

  4. #24
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    11-2011
    Mesaj
    1
    arkadaşlar meslek lisesinde öğretmenım. universiteden 8 gündüz ve 4 saat gece olmak üzere 12 saat derse giriyorum fakat ucret olarak 10 saat alıyorum acaba 12 saat ucretın tamamını alabılırmıyım

  5. #25
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı karadeniz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam merhaba.. ben ocak ayında öğretim görevlisi olarak myo ya atandım. şimdi başka bir üniversiteye başvurup şayet sınavı aşarsam istifa edip hemen atanabiliyorum. dolayısıyla istifa ettiğim kadro yanmış olacak, sormak istediğim yök aynı yıl içinde aynı kişinin ayrı üniversitelere de olsa iki kere atanmasına karşı sorun çıkarabilirmi ya da reddeder mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim.Teşekkürler
    hayır hiç bir sorun çıkmıyor arkadaşım 3 ay içinde iki kadroya atandı.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #26
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    02-2011
    Mesaj
    472
    merhabalar.
    benim bir sorum olacaktı ilgili ve bilgili arkadaşlarca cevap gelirse çok memnun olurum.

    Bazı M.Y.O. öğretim görecvlisi alımlarında ales puanı ile ilgili sıkıntılar gördüm.
    Mesela grafik yada müzik bölümü gibi g.s.f. yada konservatuar lisans çıkışlı bir adayın başvuru yapabileceği bir kadro için; başvuru ön değerlendirme snuçlarında ales (ea) yada ales (say) koşulu sağlamıyor. gibi sonuçlarla adaylar bilim mülakat sınavına çağırılmıyor.
    Oysaki.
    Yökün. Öğretim Göevlisi alımı genel şatları 2. maddesinde.

    2. Öğretim görevlisi, okutman ve uzman kadroları için lisans öğreniminde mezun olunan alanda, araştırma görevlisi kadroları için ise atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi ÖSS puanı ile öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ ten en az 70 puan almış olmak.(Özel yetenek sınavı ile lisans öğrenimi yapanlar hangi puan türünde ALES’ten en az 70 puan sağlıyorsa o alan dikkate alınacaktır.)

    gibi açık ve yoruma pek gerek burakmayan bir maddesi var.

    yani birilerine bu alım sürecinde haksızlık yapılıyor. ve 2 gündür incelediğim (son bir yıl içinde yapılan alımlarda ulaşabildiklerim ) yaklaşık 54 kadro için yaklaşık 148 kişi bu şekilde ön değelendirme sonucunda bilim mülakat sınavına çağırılmamış.
    sizce bu yasalmıdır.
    yada uygulamada sorun yokmudur.?

  7. #27
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    02-2011
    Mesaj
    472
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hayır hiç bir sorun çıkmıyor arkadaşım 3 ay içinde iki kadroya atandı.
    merhabalar.
    benim bir sorum olacaktı ilgili ve bilgili arkadaşlarca cevap gelirse çok memnun olurum.

    Bazı M.Y.O. öğretim görecvlisi alımlarında ales puanı ile ilgili sıkıntılar gördüm.
    Mesela grafik yada müzik bölümü gibi g.s.f. yada konservatuar lisans çıkışlı bir adayın başvuru yapabileceği bir kadro için; başvuru ön değerlendirme snuçlarında ales (ea) yada ales (say) koşulu sağlamıyor. gibi sonuçlarla adaylar bilim mülakat sınavına çağırılmıyor.
    Oysaki.
    Yökün. Öğretim Göevlisi alımı genel şatları 2. maddesinde.

    2. Öğretim görevlisi, okutman ve uzman kadroları için lisans öğreniminde mezun olunan alanda, araştırma görevlisi kadroları için ise atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi ÖSS puanı ile öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ ten en az 70 puan almış olmak.(Özel yetenek sınavı ile lisans öğrenimi yapanlar hangi puan türünde ALES’ten en az 70 puan sağlıyorsa o alan dikkate alınacaktır.)

    gibi açık ve yoruma pek gerek burakmayan bir maddesi var.

    yani birilerine bu alım sürecinde haksızlık yapılıyor. ve 2 gündür incelediğim (son bir yıl içinde yapılan alımlarda ulaşabildiklerim ) yaklaşık 54 kadro için yaklaşık 148 kişi bu şekilde ön değelendirme sonucunda bilim mülakat sınavına çağırılmamış.

  8. #28
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    10-2011
    Mesaj
    1
    iyi günler nazmi hocam ben 3 aydır öğretim görevlisiyim ve bir araştırma merkezine kurumlar arası geçiş yapmak istiyorum araştırma merkezi kabul etti ve bir dilekçe ile geçişinizi yapabiliriz dediler şimdi ben 2 yılımı doldurmadığım için geçiş yapamıyor muyum

  9. #29
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    02-2011
    Mesaj
    472
    Alıntı gizyl202 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhabalar.
    benim bir sorum olacaktı ilgili ve bilgili arkadaşlarca cevap gelirse çok memnun olurum.

    Bazı M.Y.O. öğretim görecvlisi alımlarında ales puanı ile ilgili sıkıntılar gördüm.
    Mesela grafik yada müzik bölümü gibi g.s.f. yada konservatuar lisans çıkışlı bir adayın başvuru yapabileceği bir kadro için; başvuru ön değerlendirme snuçlarında ales (ea) yada ales (say) koşulu sağlamıyor. gibi sonuçlarla adaylar bilim mülakat sınavına çağırılmıyor.
    Oysaki.
    Yökün. Öğretim Göevlisi alımı genel şatları 2. maddesinde.

    2. Öğretim görevlisi, okutman ve uzman kadroları için lisans öğreniminde mezun olunan alanda, araştırma görevlisi kadroları için ise atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi ÖSS puanı ile öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’ ten en az 70 puan almış olmak.(Özel yetenek sınavı ile lisans öğrenimi yapanlar hangi puan türünde ALES’ten en az 70 puan sağlıyorsa o alan dikkate alınacaktır.)

    gibi açık ve yoruma pek gerek burakmayan bir maddesi var.

    yani birilerine bu alım sürecinde haksızlık yapılıyor. ve 2 gündür incelediğim (son bir yıl içinde yapılan alımlarda ulaşabildiklerim ) yaklaşık 54 kadro için yaklaşık 148 kişi bu şekilde ön değelendirme sonucunda bilim mülakat sınavına çağırılmamış.
    Nazmi hocam bi cevap versen diyodum

  10. #30
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    1
    Ziraat Bankasında çalışıyorum ama kpss 2012/1 atamasıyla memur olarak bir üniv memur olarak atandım.Benim uzun zamandan beri hedefim öğretim görevlisi olmaktı. Y.lisansım bitmek üzereyim.İki yıllık bankacılık tecrübem var.Bu MYO'lara başvuru yapmamı sağlıyor.Doktora düşünüyorum fakat ingilizce sorununu aşamadım henüz.Bankadan ayrılıp üniv memur olmamın sebebi bankada ingilizcemi halletmek için yeterli vaktim olmaması.Bir kaç üniv öğr görv için başvuru yaptım sonuçlarını bekliyorm.Bu arada çeşitli şeyler duyuyuorum.Birbirine zıt olumlu olumsuz bir sürü şey.Sizi işin içinde olduğunuz için bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.Kafamdaki sorulara yanıt verebilirsiniz belki dedim.İlk sorum MYO'lardaki öğr görv özlük haklarının hiç sağlam olmdaığı yönündeki yorumlar.Denilenlere göre 1-2 yıllık sözleşmeler yapılıyormuş.Bu süre sonunda sözleşmenin yenilenmesi gerekiyormuş ve bu üniv taktirinde olduğundan en ufak bir durumda sözleşmeniz yenilenmeyip işsiz kalabiliyormuş kişiler bu konudaki yorumunuz nedir? Diğer sorum ilginç bişey duydum.Eğer öğrt görevlisiyken sözleşmeniz yenilenmezse bakanlıkların boş bir kadrosuna atanabilme gibi bir hakkı varmış öğretim görevlisinin bu doğru mudur?Bu çerçevede ben üniv memur olarak işe başlasam daha sonra MYO'lara yaptığım başvurulardan biri kabul edilse gitsem orda işe başlasm daha sonra sözleşmemin yenilenmememsi gibi bir durumla karşılaştığımda tekrar eski memuriyetime geri dönebiliyormuyum? Bir sorumda bir MYO'da göreve başladık daha sonra doktoraya falanda başladık.Başka üniv yayınladığı öğrt görevlisi kadrolarına başvurduğumuz zaman üniv ile problem oluyor mu?Geçiş için izin vermeme gibi durumlar oluyor mu? Yaa üniv çekişmeler kulağımıza sıkça geliyor bu yüzden tedbirli bir şekilde şuanki sağlam 657 memuriyetimden vazgeçip gelmek istiyorum.İlerde hadi sözleşmeni yenilemeyeceğiz hadi işsizsin şimdi derlerse ve en başa dönüp iş arama sitresine girmek istemiyorum bu yüzde araştırıyorum.Öğretim görevlisinin özlük hakları konusunda yardımcı olursanı sevinirim. Şimdiden teşekkürler...





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git