reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 9 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 123

Kazandıktan sonra ya kefil bulamazsak, o zaman ne olacak?

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Kazandıktan sonra ya kefil bulamazsak, o zaman ne olacak? Konusunu İncelemektesiniz

alpertunga84 Demiş ki: soykumeli, burda bazı arkadaşlara illaki pembe tablo çizeceksin. Olumsuz yanlarından hiç bahsetmeyeceksin. ...

 1. #31
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İst.
  Mesaj
  647
  Alıntı alpertunga84 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  soykumeli, burda bazı arkadaşlara illaki pembe tablo çizeceksin. Olumsuz yanlarından hiç bahsetmeyeceksin. Eleştiremeyecsin de..Yoksa benim durumuma düşersin..yani ben burda felaket tellalığı yapıyormuşum..hatta birçok takma isim de açıp kendi başlığıma destek oluyormuşum imalara bak sen. Ben dikkat çekmesem, kimse de çıkıp ÖYP esas ve usullerinin 9. maddesinin 2. fıkrasına dikkat çekmeyecek belklikötü yaptık buna işaret etmekle..neyse ya sadece gülelim bu arkadaşlara.
  Böyle bir ima yaptığım tek bir cümle ortaya koyarsan bir daha bu foruma girmeyeceğim.
  "Swedish man caught trying to split atoms at home."

 2. #32
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Ben kimseye başvurma dedim mi? hayır. ben diyorum ki insanlar gireceklerce neyin ne olduğunu bilsinler..kötü mü yapıyoruz arkadaşım..adam girdikten sonra, "aaa böyle birşey mi varmış" dese daha mı iyi? sonra da imzalamayıp programa başlamasın ve o kadro da yansın bir dahaki döneme kalsın. Siz bazılarınız beni burada art niyetli kişi olarak görüyorsunuz..Ben burda kimse: "hemşerin sakın başvurma haa, yanarsın" demişim. Olumsuz yanlarını dile getiren kişi ÖYP başvurmamalı gibi bir mantık ne kadar doğru? bu programa şuan dahil olan ÖYPliler bile eleştiriken, bırakın bizler de bu programın sakat olan yanlarını ortaya dökelim. insanlara hemen etiket yapıştırmayın...

 3. #33
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Alper a. o zaman imaya mahal veren ifadeler kullanma, laf cambazlığı yapma.öyle sağdan soldan deyişler yapıştırıp durma. birşey varsa dosdoğru öyle.ben öyle anladım.o zaman sen de öyle olmadığını düzgün bir şekilde yazarsın olur biter..

 4. #34
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İst.
  Mesaj
  647
  Geri vites yok.Delikanlı gibi.Bir iddia ortaya attın.İspatla.O kadar.
  "Swedish man caught trying to split atoms at home."

 5. #35
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Mesaj
  175
  arkadaşlar gerginliğe gerek yok sonuçta olumsuz taraflarının konuşulması olumlu taraflarının konuşulması kadar doğal bir şeydir..

 6. #36
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  68
  ancak şöyle bir durum var siz olumsuz yanlarını dile getirerek bazı kişilerin ÖYP'ye başvurmaktan vazgeçirmeyi amaçlıyorsunuz. Amacınız bu ise ve bu uğurda mücadele ediyorsanız siz başvurmayacaksınız ilk önce. Yoksa mantığa aykırı bir durum ortaya çıkıyor. Sigara içen birisi başkasına desin ki sigara sağlığa zararlı sakın içmeyin ee demezler mi adama sen niye içiyorsun o zman diye. Biz de ÖYP mükemmel bir sistem demiyoruz zaten. Sizin yaptığınız "ele verir talkını kendi yutar salkımı" atasözüne benziyor. Şu an ÖYP de olanlar bile eleştiriyor diyorsunuz ama kendiniz başvuracağınızı söylüyorsunuz. Ben size etiket yapıştırmıyorum sadece insanların söyledikleriyle yaptıklarının aynı olması gerektiğini belirtiyorum. Yoksa inandırıcılığınız kalmaz dikkate alınmazsınız yarın bir gün gelir birisi yanınıza noldu alper bize diyordun kendin başvurmuşsun der siz zor duruma düşersiniz. Yani kendinizle çelişen noktalarınız var. Eğer diğer arkadaşlarınızı uyarmak istiyorsanız şöyle demeniz gerekir " Arkadaşlar ben ÖYP'ye başvurmayı düşünmüyorum çünkü senet ve kefil olayı kafamı karıştırıyor sizlerde bu konuya dikkat edin iyice araştırıp öyle başvurun" işte bunu deseniz kimse size itiraz edemez burada.

 7. #37
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  Alper A. önce bana "maskeni düşürmek lazım" dedin, yani bir nevi çamur attın..maskemi de düşüremedim çünkü benim tek giysim var..delikanlılıktan mı bahsediyorsun şimdi..peh..arkadaşım senin önceki sayfandaki o yazından ben o imayı çıkarttım diyorum sana..sen de öyle ollmadığını göster bana,açıkla hadi..benim vitesimin yeri belli..geride olmadığı kesin. denizzznehirr, burda olumsuz yanlarını okumaya tahammülü olmayan arkadaşlar var..ne söylesen suçlu çıkıyorsun.

 8. #38
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  kaan, o zaman ÖYPyi eleştiren herkes başvurmasın, diğerleri başvursun sadece..ben başvuru yapmazsan rahatalayacak mısın? Bir de benim ÖYP olsun olmasın endişem yokçzaten bir mesleğim var.o yüzden kimseyi elemeye de niyetim yok.olursa olur, olmazsa olmaz..sen de bunu bir anlasan..olumsuz yönelrini dile getşren ve önmeseyen arkadaşlara sesleniyrum: Bizler başvurmayalım arkadaşlar, bu arkadaşlar başvursun...

 9. #39
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İst.
  Mesaj
  647
  Maske sözüyle ne anlatmak istediğimi bu mesajı okuyarak daha iyi anlayabilirsin:
  http://www.akademikpersonel.org/thre...ll=1#post22847
  36 numaralı mesaj.

  Farklı hesaplar açmak suretiyle manipülasyon durumu ise tamamen senin hayal dünyanın eseri.Benim sözlerimden o anlamı çıkarmak imkansız.
  Şimdi yarası olan gocunur diyeceğim ondan da değişik imalar çıkarırsın maazallah.
  Bir daha bana yapmadığım şeyleri ve söylemediğim sözleri yakıştırma.Uyarıyorum seni.
  Söylediğim her sözün de arkasındayım.Ama benim açımdan mesele kapanmıştır.Söyleyebileceğim her şeyi söyledim ve gerekli eleştirileri yaptım.
  "Swedish man caught trying to split atoms at home."

 10. #40
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  hayrola Alper A. napıcaksın bana merak ediyorum. sanal alem delikanlılığına mı özendin.. benim için de mesele kapanmıştır. eğer bana "kardeş sen öyle diyorsun ama şöyle bir yönetmelik maddesi var.yanlışın var." de, canımı ye. ben kulaktan dolma sözlerle görüş ileri sürmüyorum. Bilimde de belge esas değil midir..neyse iyi geceler.

 11. #41
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  68
  arkadaş benim dediğim çok farklı ama sen yanlış yere çekiyorsun. sen toptan sisteme yönelik bir eleştiri yapıyorsun ama o sisteme girmek için başvuruda bulunacağını söylüyorsun yani ben bunu anlamıyorum. mesleğin varsa mesleğini yap o zaman bu kadar çok eleştirdiğin yere neden başvuruyosun ki..

 12. #42
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  kaas87, sana diyecek sözüm yok arkadaşım. sen de kendine göre yorumluyorsun sözlerimi çünkü.biz senle fizana kadar karşılıklı atışırız iyi geceler arkadaşım.

 13. #43
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  68
  ayrıca kim isterse başvurabilir ben kimseye başvurmasın demiyorum sonuçta ÖYP benim malım değil bana para gelmeyecek kimseden.. ben senin söylediklerinle yaptıklarının birbirini tutmadığını eleştiriyorum sadece.

 14. 25-06-2011, 00:10

  Lisansüstü


 15. #44
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  68
  atışmak değil mantık kurallarında konuşalım işte. teoriyle pratiğin birbirini tutması lazım arkadaşım. sen pratikte onu yapmıyorsan ne önemi var ki..

 16. #45
  Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  1.750
  kaan87, bir programı eleştiiryor olmak, eksik sakıncalı yönlerinin olduğunu ortaya koymak, o programa başvurmamayı gerektirmez. senin teori-pratik anlayışın benimle aynı değil. o yüzden bu konuda tartışmamıza da gerek yok. ben sadece lisansüstü durumundaki başarısızlıkta çıkarıılma ve tazminat olayı ile kefil zorunluluğuna karşıyım. Yoksa programın avantajları da mevcut.

  dionysos, haklısın. bu konuya YÖK açıklık getirmelidir. Özellikle 9. madde 2. Fıkraya açıklık getirmelidir.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP'yi Kazandıktan Sonra Yüksek Lisans Tercihleri ?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan omar
  Cevap: 72
  Son Mesaj: 31-01-2014, 01:36
 2. Cari Usul İle Kazandıktan Sonra Yapılacak İşlemler
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ic_mimar
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 04-06-2012, 22:26
 3. ÖYP yi kazandıktan sonra prosedürler neler?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan nurcihan
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 15-05-2012, 23:49
 4. ÖYP'yi kazandıktan sonra yüksek lisans ve doktora eğitimi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan İktisatçı 1907
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 23-04-2012, 16:41
 5. ÖYP'yi Kazandıktan Sonra
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan seray
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 11-01-2012, 00:20

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git