+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 53

Öyp Eğitim fakültesi mezunu eşit mi Teknik eğitim fakültesi?

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Öyp Eğitim fakültesi mezunu eşit mi Teknik eğitim fakültesi? Konusunu İncelemektesiniz

perfect_phi'den Değerli arkadaşlar; Öss de 30-40 puan farkıyla yerleştiğimiz bölümleri 4-5 yılda derecelerle bitirip bölümüzde ...


 1. #11
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  7
  perfect_phi'den
  Değerli arkadaşlar;
  Öss de 30-40 puan farkıyla yerleştiğimiz bölümleri 4-5 yılda derecelerle bitirip bölümüzde uzmanlaşmak istediğimizde FEN Ed. Bölümü mezun olma koşuluyla karşılaşıyoruz.Fen ed. mezunlarının öğretmen olabildiği bir Türkiye de örneğin 65 matematik öyp ilanından sadece 6 tanesine başvuru hakkımız var 30 a yakın istediğim bölüm varken hiçbirine başvuru yapamıyorum.Bu ADALETLİ mi sizce ???
  Öğretmenlikte de öğretim üyeliğinde de artık Fen ed. -eğitim-teknik eğim ayrımı yapılmadan isteyen istediği alana başvurup puanı yetiyorsa yerleşebilmelidir. Cari usul/süzlüğü kısmen kalktı sıra bu adaletsizliğin düzeltilmesi ümidiyle...
  Lütfen arkadaşler duyarsız kalmayalım.
  YÖK-AKİM-BAŞBAKANLIK-CUMHURBAŞKANLIĞIna bu adaletsizliğin düzeltilmesi için mail gönderelim.
  http://www.yok.gov.tr/content/view/346/145/
  http://basvuru.akim.***arti.org.tr/v...s/default.aspx
  http://bilgibasvuru.basbakanlik.gov....me.aspx?beId=1
  http://www.tccb.gov.tr/sayfa/bilgi_e...svuruFormu.pdf
  Teşekkürler...
  Evet fakülte ayrımı yapılmadan başvurulan alanla ilgili alım yapılmalı, örneğin: Fizik, fizik mühendisliği ve fizik öğretmenliği mezunları istediği 3 bölümden birinde yl, doktora yapıp öğretim üyesi olabiliyorsa öyp'de de ilgili kadroları tercih edebilmeli.

 2. #12
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  bugün, planladığım gibi "eğitim fakültesi mezunu olmak" koşuluyla ilana çıkan üniversitelerin 6 tanesiyle (hakkari, erzincan, çomü, kafkas, ktü, eskişehir osmangazi) telefonda görüştüm, size de aktarayım istedim..

  önce şunu söylemeliyim.. kimi görevliler konuyu not alıp ilgili yerlerden net bilgi edinip hatta tlf numarası alıp tekrar bilgi verme nezaketini gösterirken bazı görevliler ise "eğt.fak. dediysek eğt.fak. başvurur!" noktasında.. bu da genel olarak yükseköğretim sistemimizin kurumsallaşmaktan hala ne kadar uzak olduğunun küçük bir göstergesi galiba.. bir ikinci saptama da uzun zamandır sahip olduğum bir gözlemimi pekiştirdi: idari personel genellikle daha ilgisiz oluyorken akademik personel sorunlara daha çözüm odaklı yaklaşıyor.. neyse, konudan sapıp bu tür çıkarımlarımla başınızı daha fazla ağrıtmayayım..

  görüştüğüm üniversitelerden birkaçı "biz orada öğretmen yetiştiren kurumu kast ediyoruz, dolayısıyla tef mezunu olarak da başvurabilirsiniz" diyor.. yök'ün "yanlış beyan" yaptırımını aktardığımda ise çekincelerini belirtiyorlar ama yine de başvurulabileceği konusunda görüş bildiriyorlar.. bazılarıysa dediğim gibi, sorunu dinler dinlemez "koşulda eğt.fak mezunu olmak yazıyorsa yalnızca onlar başvurabilir" diyor.. hatta "mesela ank üniv'de eğt. fak yok, eğt.bil.fak. var, onlar bile başvuramayacak mı?" diye sorduğumda "evet, onlar da başvuramaz" cevabını veriyor.. birinci türde cevap veren üniversitelerin kadrolarına başvurabilme durumunu, yani şu "yanlış beyan" ihtimalini yök'e sormak için yök'ü de yoğun olarak aradım ama cevap alamadım malesef..

  yani açıkçası karmakarışık bir durum söz konusu.. esasında ankara'da olsaydım yök'e gidip ilgili birimle görüşmeyi denerdim sanırım.. çünkü aslında yapılacak işlem o kadar basit ki: yök per. daire başkanlığında öyp ile ilgilenen görevlilerden birisi birazcık vakit ayırıp bu tür ilan veren üniversitelerdeki ilgili birimlerle (yani kadro talep eden fakülte ya da enstitü yönetimiyle) kısa sürede görüşüp "evet, başvurabilirler" yönünde görüş bildiren üniversitelerin ilanlarını ona göre hızlıca değiştirebilir.. diğerleri ise o haliyle kalır.. bizim durumumuzdaki adaylar da hem hangilerine başvurabileceğini bilir hem de tek tek üniversitelerle görüşmek zorunda kalmazlar..

  takip ettiğim kadarıyla forumda yök'le irtibat halinde olan üyeler/yöneticiler mevcut.. vakit ayırıp onlar ilgilenebilirler mi acaba? ya da ankara'da bu durumda olan adaylardan birisi ilgilenebilir mi konuyla? yoksa yine ankara yolu mu görünüyor..

  ayrıca konuyla ilgili başka fikri, önerisi olan ya da ulaştığı yeni bilgiler olan arkadaşlar da bunları forumda paylaşırsa sonuca daha hızlı ulaşabiliriz sanırım..

 3. #13
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  4
  Forum yöneticilerinin yök le bağlantısı var. Ama yöneticilerin bu konudan haberi olmayabilir. Bence Yöneticilerden yardım isteyelim.

 4. #14
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  özel mesajla bildirmeyi deniyorum o halde..


  "Ömür", "Nazmi" ve "SEFER" nickli üye/yöneticilere özel mesajla bildirdim konuyu.. vakit ayırabilmelerini beklemeleyiz sanırım.. malum, yoğunluk..
  Son düzenleyen academia, 22-06-2011 saat 13:58. Sebep: durum değişikliği

 5. #15
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  999
  Alıntı academia Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  özel mesajla bildirmeyi deniyorum o halde..


  "Ömür", "Nazmi" ve "SEFER" nickli üye/yöneticilere özel mesajla bildirdim konuyu.. vakit ayırabilmelerini beklemeleyiz sanırım.. malum, yoğunluk..
  academia mesajını aldım ben şuan yozgattayım ama ankaraya gitme durum söz konusu olabilir bir kaç gün sonra gidersem söz veriyorum burdaki tüm sıkıntıları sizinki başta olmak üzere bildireceğim yöke . Nazmi hoca da pazartesi ankarada olacak o da uğrayabilir ben nazmiyle irtibata geçeyim onada iletelim haberi olsun. Ben bugün bir liste hazırlayayım forumun genel sıkıntısı olan konuları yazayım sizde açıkça anlaşılır bir dille bana mesaj atarsanız sıkıntınızı özet şeklinde bende bildireyim gerekli yerlere.
  Bozok Üniversitesi Radyo Televizyon Anabilim Dalı

 6. #16
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  Teşekkürler SEFER Hocam ilginiz için.. Nazmi Hoca ve Ömür Hoca da özel mesaja yanıt vererek durumun YÖK'e bildirilmeye çalışılacağını aktardı.. problemi özet olarak belirtmeye çalışıyorum.. aşağıdaki ilk paragraf problemi dile getirmesi açısından yeterli sanırım ama ek bilgiye ihtiyaç olabileceğini düşünerek şu ana kadar yaptığımız girişimleri ve diğer detayları da altına yazıp başlıkta paylaşayım istedim, bu nedenle de yine epey uzadı gerek görürseniz onlara da göz atabilirsiniz..


  Devam eden ÖYP başvurularındaki ilanların bazılarında “eğitim fakültesi mezunu olmak” türünde koşullar yer alıyor (yanlış saymadıysam bu türde 30 ilan yürürlükte).. Çözmeye çalıştığımız problem ise “Teknik Eğitim Fakültesi” mezunu olarak bu ilanlara başvurup vuramayacağımız.. Aslında yalnızca biz değil, mesleki eğt. fak., endüstriyel sanatlar eğt. fak. gibi öğretmen yetiştiren benzeri kurumlar için de aynı problem söz konusu.. Düşündüğümüz şey ise, adı geçen tüm fakültelerin öğretmen yetiştirmek amacıyla kurulduğu, mezunlarının meb tarafından öğretmen olarak istihdam edildiği ve lisans aşamasında öğretmenlik alan derslerini alıyor olmaları gerekçeleriyle ilgili kadrolara başvurabilmemiz gerektiği.. Zaten bahsettiğimiz ilanlardaki kadrolar ya eğitim fakültelerinin eğitim bilimleri bölümüne ya da eğitim bilimleri enstitülerine tahsis edilmiş durumda; program geliştirme, eğitim yönetimi, ölçme değerlendirme gibi eğitim bilimleri anabilim dalları.. Beklentimiz ise, bu ilanlardaki koşulların, “eğitim fakültesi mezunu olmak” yerine üniversitelerin de kast ettikleri gibi “herhangi bir öğretmenlik programından mezun olmak” şeklinde daha kapsayıcı bir ifadeyle değiştirilmesi..

  YÖK’le bir arkadaşımızın yaptığı görüşmede, bu ilanlara başvuramayacağımız bildirilmiş.. Ne yapabileceğimiz sorulduğunda da bilgi edinme yazısı vs. ile durumu bildirmemiz gerektiği söylenmiş.. Şahsen hem bilgi edinme başvurusunda bulundum hem de oyptercih@yok.gov.tr adresine mail ile durumu bildirdim.. Sanırım diğer arkadaşlar da benzer şekilde durumu Yök’e bildiriyorlar..

  Ayrıca bazı üniversitelerle de (ilgili fak. ya da enst. ile) yaptığım görüşmelerde, birkaç üniv. bu ilanlara başvurabileceğimizi söyledi.. Başvuramayacağımızı belirten üniversiteler de var ama şahsen onların da, ilanların bir kez “eğitim fakültesi mezunu olmak” ifadesiyle çıktığı için yök tarafından bu durumun probleme yol açacağı çekincesiyle olumsuz yanıt verdiklerini zannediyorum.. Olumlu yanıt veren üniversitelerin ilanlarına başvurabilmemizde ise yök’ün sayfasında yer alan “yanlış beyanda bulunmak” konulu yaptırım riski gündeme geliyor; acaba bu durumdayken başvurmamız “yanlış beyan” sınıfında mı değerlendirilip işlem yapılır? Burada inisiyatif yök’te değil de üniversitedeyse ve başvurularımız “yanlış beyan” olarak değerlendirilmese bile konuya birkaç üniversite düzeyinde ve şahsi çözüm bulunmuş olacak.. Önerdiğimiz çözüm ise problemi genel olarak çözecek..

  Sorunun boyutunu gösteren bir başka örnekse, Ankara Üniversitesi’nde olduğu gibi eğitim fakültesi değil de eğitim bilimleri fakültesi mezunlarının durumu.. Bahsi geçen 30 ilandan dört tanesi “eğitim fakültesi ya da eğitim bilimleri fakültesi mezunu olmak” koşulunu belirterek bu ayrımı gözetmiş (örn: 23995 nolu ilan - https://personel.yok.gov.tr/OypDuyur...f231153ee3d0c2).. Ama geri kalan 26 ilanda (örn: 23925 nolu ilan - https://personel.yok.gov.tr/OypDuyur...57ca2b37cc1b47) bu ayrım da gözetilmemiş.. Dolayısıyla içerikleri baştan sona aynı olan fakülte mezunlarının başvurularında bile problem yaşanma olasılığı mevcut..

 7. #17
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  999
  Alıntı academia Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  teşekkürler sefer hocam ilginiz için.. Nazmi hoca ve ömür hoca da özel mesaja yanıt vererek durumun yök'e bildirilmeye çalışılacağını aktardı.. Problemi özet olarak belirtmeye çalışıyorum.. Aşağıdaki ilk paragraf problemi dile getirmesi açısından yeterli sanırım ama ek bilgiye ihtiyaç olabileceğini düşünerek şu ana kadar yaptığımız girişimleri ve diğer detayları da altına yazıp başlıkta paylaşayım istedim, bu nedenle de yine epey uzadı gerek görürseniz onlara da göz atabilirsiniz..


  Devam eden öyp başvurularındaki ilanların bazılarında “eğitim fakültesi mezunu olmak” türünde koşullar yer alıyor (yanlış saymadıysam bu türde 30 ilan yürürlükte).. çözmeye çalıştığımız problem ise “teknik eğitim fakültesi” mezunu olarak bu ilanlara başvurup vuramayacağımız.. Aslında yalnızca biz değil, mesleki eğt. Fak., endüstriyel sanatlar eğt. Fak. Gibi öğretmen yetiştiren benzeri kurumlar için de aynı problem söz konusu.. Düşündüğümüz şey ise, adı geçen tüm fakültelerin öğretmen yetiştirmek amacıyla kurulduğu, mezunlarının meb tarafından öğretmen olarak istihdam edildiği ve lisans aşamasında öğretmenlik alan derslerini alıyor olmaları gerekçeleriyle ilgili kadrolara başvurabilmemiz gerektiği.. Zaten bahsettiğimiz ilanlardaki kadrolar ya eğitim fakültelerinin eğitim bilimleri bölümüne ya da eğitim bilimleri enstitülerine tahsis edilmiş durumda; program geliştirme, eğitim yönetimi, ölçme değerlendirme gibi eğitim bilimleri anabilim dalları.. Beklentimiz ise, bu ilanlardaki koşulların, “eğitim fakültesi mezunu olmak” yerine üniversitelerin de kast ettikleri gibi “herhangi bir öğretmenlik programından mezun olmak” şeklinde daha kapsayıcı bir ifadeyle değiştirilmesi..

  Yök’le bir arkadaşımızın yaptığı görüşmede, bu ilanlara başvuramayacağımız bildirilmiş.. Ne yapabileceğimiz sorulduğunda da bilgi edinme yazısı vs. Ile durumu bildirmemiz gerektiği söylenmiş.. şahsen hem bilgi edinme başvurusunda bulundum hem de oyptercih@yok.gov.tr adresine mail ile durumu bildirdim.. Sanırım diğer arkadaşlar da benzer şekilde durumu yök’e bildiriyorlar..

  Ayrıca bazı üniversitelerle de (ilgili fak. Ya da enst. Ile) yaptığım görüşmelerde, birkaç üniv. Bu ilanlara başvurabileceğimizi söyledi.. Başvuramayacağımızı belirten üniversiteler de var ama şahsen onların da, ilanların bir kez “eğitim fakültesi mezunu olmak” ifadesiyle çıktığı için yök tarafından bu durumun probleme yol açacağı çekincesiyle olumsuz yanıt verdiklerini zannediyorum.. Olumlu yanıt veren üniversitelerin ilanlarına başvurabilmemizde ise yök’ün sayfasında yer alan “yanlış beyanda bulunmak” konulu yaptırım riski gündeme geliyor; acaba bu durumdayken başvurmamız “yanlış beyan” sınıfında mı değerlendirilip işlem yapılır? Burada inisiyatif yök’te değil de üniversitedeyse ve başvurularımız “yanlış beyan” olarak değerlendirilmese bile konuya birkaç üniversite düzeyinde ve şahsi çözüm bulunmuş olacak.. önerdiğimiz çözüm ise problemi genel olarak çözecek..

  Sorunun boyutunu gösteren bir başka örnekse, ankara üniversitesi’nde olduğu gibi eğitim fakültesi değil de eğitim bilimleri fakültesi mezunlarının durumu.. Bahsi geçen 30 ilandan dört tanesi “eğitim fakültesi ya da eğitim bilimleri fakültesi mezunu olmak” koşulunu belirterek bu ayrımı gözetmiş (örn: 23995 nolu ilan - https://personel.yok.gov.tr/oypduyur...f231153ee3d0c2).. Ama geri kalan 26 ilanda (örn: 23925 nolu ilan - https://personel.yok.gov.tr/oypduyur...57ca2b37cc1b47) bu ayrım da gözetilmemiş.. Dolayısıyla içerikleri baştan sona aynı olan fakülte mezunlarının başvurularında bile problem yaşanma olasılığı mevcut..
  öyp adaylarının istek ve sorunları adı altında bir liste oluşturuyorum sizin isteğinizi ve sorununuzu ekledim listeyi bitirince nazmiyle istişare edip gerekeni yapıcaz inşallah kardeşim.
  Bozok Üniversitesi Radyo Televizyon Anabilim Dalı

 8. #18
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  8
  arkadaşlar ben de mesleki eğitim fakültesi mezunuyum. öypye başvurmak bizimde hakkımız diye düşünüyorum. umarım yökten olumlu bir cevap gelir de mağduriyetimiz giderilir.

 9. #19
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  291
  Alıntı academia Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bugün, planladığım gibi "eğitim fakültesi mezunu olmak" koşuluyla ilana çıkan üniversitelerin 6 tanesiyle (hakkari, erzincan, çomü, kafkas, ktü, eskişehir osmangazi) telefonda görüştüm, size de aktarayım istedim..

  önce şunu söylemeliyim.. kimi görevliler konuyu not alıp ilgili yerlerden net bilgi edinip hatta tlf numarası alıp tekrar bilgi verme nezaketini gösterirken bazı görevliler ise "eğt.fak. dediysek eğt.fak. başvurur!" noktasında.. bu da genel olarak yükseköğretim sistemimizin kurumsallaşmaktan hala ne kadar uzak olduğunun küçük bir göstergesi galiba.. bir ikinci saptama da uzun zamandır sahip olduğum bir gözlemimi pekiştirdi: idari personel genellikle daha ilgisiz oluyorken akademik personel sorunlara daha çözüm odaklı yaklaşıyor.. neyse, konudan sapıp bu tür çıkarımlarımla başınızı daha fazla ağrıtmayayım..

  görüştüğüm üniversitelerden birkaçı "biz orada öğretmen yetiştiren kurumu kast ediyoruz, dolayısıyla tef mezunu olarak da başvurabilirsiniz" diyor.. yök'ün "yanlış beyan" yaptırımını aktardığımda ise çekincelerini belirtiyorlar ama yine de başvurulabileceği konusunda görüş bildiriyorlar.. bazılarıysa dediğim gibi, sorunu dinler dinlemez "koşulda eğt.fak mezunu olmak yazıyorsa yalnızca onlar başvurabilir" diyor.. hatta "mesela ank üniv'de eğt. fak yok, eğt.bil.fak. var, onlar bile başvuramayacak mı?" diye sorduğumda "evet, onlar da başvuramaz" cevabını veriyor.. birinci türde cevap veren üniversitelerin kadrolarına başvurabilme durumunu, yani şu "yanlış beyan" ihtimalini yök'e sormak için yök'ü de yoğun olarak aradım ama cevap alamadım malesef..

  yani açıkçası karmakarışık bir durum söz konusu.. esasında ankara'da olsaydım yök'e gidip ilgili birimle görüşmeyi denerdim sanırım.. çünkü aslında yapılacak işlem o kadar basit ki: yök per. daire başkanlığında öyp ile ilgilenen görevlilerden birisi birazcık vakit ayırıp bu tür ilan veren üniversitelerdeki ilgili birimlerle (yani kadro talep eden fakülte ya da enstitü yönetimiyle) kısa sürede görüşüp "evet, başvurabilirler" yönünde görüş bildiren üniversitelerin ilanlarını ona göre hızlıca değiştirebilir.. diğerleri ise o haliyle kalır.. bizim durumumuzdaki adaylar da hem hangilerine başvurabileceğini bilir hem de tek tek üniversitelerle görüşmek zorunda kalmazlar..

  takip ettiğim kadarıyla forumda yök'le irtibat halinde olan üyeler/yöneticiler mevcut.. vakit ayırıp onlar ilgilenebilirler mi acaba? ya da ankara'da bu durumda olan adaylardan birisi ilgilenebilir mi konuyla? yoksa yine ankara yolu mu görünüyor..

  ayrıca konuyla ilgili başka fikri, önerisi olan ya da ulaştığı yeni bilgiler olan arkadaşlar da bunları forumda paylaşırsa sonuca daha hızlı ulaşabiliriz sanırım..
  academia ben de ilanla ilgili bi sorun nedeniyle yök e gittim.Oradaki yetkililerde okulu arayıp görüşüyorlar.Yök ten arandığı için teyid ettirmek daha kolay oluyor tabiiAma şu da var ilan düzeltilebilir mi diye sorduğumda maalesef ilan değiştirilemiyor denildi.

 10. #20
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  30
  Alıntı sevil_ay Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  arkadaşlar ben de mesleki eğitim fakültesi mezunuyum. öypye başvurmak bizimde hakkımız diye düşünüyorum. umarım yökten olumlu bir cevap gelir de mağduriyetimiz giderilir.
  ortada bir hak kaybı olduğu açık ama umursayacaklar mı bakalım..

  Alıntı stolenlife Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  academia ben de ilanla ilgili bi sorun nedeniyle yök e gittim.Oradaki yetkililerde okulu arayıp görüşüyorlar.Yök ten arandığı için teyid ettirmek daha kolay oluyor tabiiAma şu da var ilan düzeltilebilir mi diye sorduğumda maalesef ilan değiştirilemiyor denildi.
  Teşekkürler stolenlife bilgi için.. Sefer ya da Nazmi hocanın yök'le yapacağı görüşmede de yök'ten benzer bir yanıt gelirse -ki sizin deneyiminizden sonra bu ihtimal kuvvetleniyor- şu "yanlış beyan" riskini göze alıp başvurmamız gerekecek sanırım.. tabi bu durumda da bu 30 ilanı veren üniversitelerin hepsiyle tek tek görüşmek gerekecek.. yine de bekleyelim yök'ün yanıtını.. en kötü ihtimalde bile, yetkililerin durumdan haberdar olmaları, kasım döneminde planlanan alımlarda benzer bir yanlışa düşülmesini önleyebilir..

  Bir de konuyla ilgili şöyle bir görüş öne sürülebilir.. komik olacağının farkındayım ama yine de söyleyeyim.. şimdi bazı üniversitelerde doğrudan "eğitim fakültesi" adında bir fakülte mevcut örneğin "On Dokuz Mayıs Üniversitesi - Eğitim Fakültesi".. Ama bazı başka üniversitelerde de bu fakülteler şöyle isimlendirilebiliyor: "Marmara Üniversitesi - Atatürk Eğitim Fakültesi" ya da mesela "İstanbul Üniversitesi - Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi" şimdi bu tür fak. mezunları başvurabilecekler mi? tabi ki başvurabilecekler, çünkü fakülte isimlerinde "Eğitim Fakültesi" ibaresi geçiyor.. e o zaman istenen şey fakülte adında "eğitim fakültesi" ibaresinin geçmesiyse sorun kendiliğinden çözülmüş olmuyor mu? Yök insanı ne hale getiriyor görüyorsunuz.. neyse.. 78,86 Öyp puanla çok da beklenti içerisinde değilim zaten ama yine de problemin çözüldüğüne tanık olabiliriz umarım..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği veya Teknik Eğitim Fakültesi Talaşlı Üretimi Eğitimi mezunu olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19-07-2012, 06:44
 2. BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Eğitimi mezunu olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 19-07-2012, 06:33
 3. Cevap: 4
  Son Mesaj: 02-08-2011, 01:46
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-12-2010, 17:50
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-10-2010, 13:40

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git