reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 10 - Toplam 21 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Bulunan 136 den 150 - Toplam 315
Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni

ÖYP 2012 Eğitim Bilimleri / Eğitim Fakültesi Mezunları

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda ÖYP 2012 Eğitim Bilimleri / Eğitim Fakültesi Mezunları Konusunu İncelemektesiniz

Geçen sene alım azdı. Tercih sınırlaması yoktu. İsteyen istediği kadar yere başvurabiliyordu. Her bölümde benzer ...

 1. #136
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  7
  Geçen sene alım azdı. Tercih sınırlaması yoktu. İsteyen istediği kadar yere başvurabiliyordu. Her bölümde benzer isimler farklı yerlerde dereceye girebiliyordu. Adıyaman cogu batı ilinden iyi. Ek alımlardaki puanlara aldanmayın. Cunku ek alımda alımlar iyice azalmıştı.

 2. #137
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  peki meçhul,Dikkat: yerleşemeyen 7.sıradaki Alime Şahinin not ort.100 8.Mehmet Tunaz Dil puanı 99 bu puanları ölene dek kullanabiliyorlar. Bu tür arkadaşların ALES SINAVLARına da tekrar girdiğini düşünürsek 90ın üzerinde aday sayısının o kadar da az olmadığını mantıklı tercih yapmak gerektiğini düşünüyorum.

 3. #138
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  119
  puanları bahsettiğiniz kadar yükselten arkdaşlar neden öyp tercihi yapsınkı senetti sepetti git gel 5 yıl bir yerde 5 yıl bir yerde hatta hakkaride.
  istediği ünide yl başlar araş gör de olur o puanlarla... kafasıda rahat olur.
  manipulasyona gerek yok... öyp puanım 86 olduğu halde hakkari siirt yazmadım yazmamda gelecek planı yapıyoruz. uzaktan hoş geliyor davulun sesi. hakkari nin sosyal sosyokütürel durumu iklimi ve sosyopolitik durumu ortada.puanım 70 olsada yazmam hakkariyi.
  6ay 1 sene bekler 12 senemi mahvetmem. bu arada inşallah 86 ile açıkta kalmayacağıma inanıyorum kastamonu olur gibi geliyor bana.
  var tecrübe, yok zarar.

 4. #139
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  inşallah hocam hakkımızda hayırlısı olsun ama 2 yıldır bu işleri takip ediyorum matematikte 98 ales 92 dil ile cari usul_süzlükten bir çok üniversiteye bunlar arasında Yüzüncüyıl-Elazığ gibi ünv. başvurup ilk sıradan sözlü mülakata gidip elenenleri görünce y.lisans yapsam Tübitak gibi bir garantim de olsa tek şansım Öyp olduğunu düşünmeye başladım.Çünkü 2 Yıl sonrada bir şey değişmeyeceğini yükseklisansı yapıp puanlarımı daha da artırsam elimde fen ed. fak .y.lisans diploması da olsa alım şartı "matematik bölümü Lİsans Mezunu olmak"Ben çok para kazanmak değil, branşımda uzmanlaşmak istiyrdum.Ama bu sistem bizi çok para kazandıracak alana yöneltiyor.Dershanelerde program gel. hocası bulunmuyor.Saati 50 tlden ayda 10bin tl para kazanan hocalarım var.
  Demek istediğim şu ki puanı yüksek olan öyp de ne işi var değil aksine öyp kadar sağlam kadro + geliştirme ödeneği nerede var? Tercih listenizi geniş tutun ne keşke istanbul gelirmiş ,ne de tühh doğu yazsaydım demeyin İstanbul Medeniyetten tutun da doğu da burası gelse ona bile giderim diyeceğiniz yerleri yazın.İlk 9 tercihte zorlanmadım ama 10 gündür 10.tercihe ne yazsam kara kara düşünüyorum .İşimiz zor.KPSS ADAYLARI 26.tercihi gözünüz kapalı seçmektense Hakkari merkezde görev yapmak daha caziptir Uykusuz son 13 gün

 5. #140
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  35
  ben de tercihleri geniş tuttum ve yaşayamayacağımı düşünmediğim yerleri yazmadım. 6 yıl kalacağız diye bişey yok sonuçta faklı bi üniversiteye geçiş zor o saatten sonra...yazacağımız yer çocuklarımızı yetiştirceğimiz yer bi anlamda. bozok ve maraş yazıp noktayı koydum. tutar tutmaz bilmem ama puanların sdc hakkari hariç en az 85-88civarı kapatacağını düşünüyorum.ben öğrencilik dönemlerimde odtü öyp sini bilip takip ederdim herkes bilmezdi. şimdi yök devralınca işleri akademisyenliğe yalnızca maaş gözüyle bakan herkes başvurur oldu.
  perfect bence ilk yılınsa ve puanın iyiyse bekle derim hakkari yazmaktansa...tübitak bursiyeriyim ben de o insanın 1yılda puanlarını yükseltmesi için bir fırsat veriyor resmen bunu iyi kullanırsın derim ben...tabi bekleyen ve beklemekten usanan kesimdeysen insanın gözü dönebiliyor ve her yere gidebiliyor...

 6. #141
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  Tubitakın hangi kodlu burstan faydalanıyorsunuz? Tübitakta da sorun var ben onlara sayısal ales puanımı verdim eğitimde yerleşir ve YÖK E.A.tan y.lisansa gönderirse alamayacağım.Şimdi matematik y.lisans ilanlarına başvurup yerleşsem Tübitak'agöndersem,sonra e.a. Yökün göndereceği lisansüstü öğrenci belgemi yollasam sıkıntı olur mu?Çünkü ekimde öğrenci belgesi yollamam gerkiyory.lisansa ne zaman yollayacakları bellisiz eylülden sonra y.lisansa başvurcak ünv.de bulamam.9.tercihim:Erzincan 10:?

 7. #142
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  35
  2210 yurtiçi yükseklisans burs prog. benimkisi sizinki de son sınıf öğrencilerine yönelik sanırım...ama farketmez,,,bu yıl değişiklik oldu EA puanı yerine herkes kendi alanına ait puanı yazıyor. Ben bu sistemle yerleşmediğimden tam olarak cevap vermem. Ancak öyp de ekimde yükseklisansa başlama olayı biraz zor. Siz atanın yeter iptal olsun gitsin. sonra doktora bursuna başvurursunuz. Sonuçta bütünleşik yapacağız böylece sorun olmaz. Ben de fizik öğrt. yükseklisans yapıyorum. Eğitimden yerleşirsem bırakmak zorundayım. Bölüm değişkiliği vardı senette ama kesin bilgi almak için ankaraya gidiyorum yarın. sorunuzu net bir şekilde bana mesaj atarsanız adınıza sorarım.
  Erzincan'da takılı kalmışınız puanınızı bilmiyorum ama 85üstü ise tam orda takılın kalın olmazsa da olmasın daha erken yeni mezunsun heba etme

 8. #143
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  teşekkürler hocam özel mesaj da cevap atarım forum da konu dışına çıkıp bireysel mesajlaşmanın doğru olmadığını düşünüyorum.
  Puanım kaç konusuna gelince "Ben burayı yazdım sizin puanınız kaç benden yüksekse yazmayayım"Akademisyen adayları öss mantığında atama yapılacağını bile bile nasıl bunları yazar şaşırıyorum - Bir başlıkta 80 diğerinde 92 yazanları görünce tüm sinir oluyorum özellikle "puanım 92 küsür ben öyp düşünmüyorum kpss de atanmayı planlıyorum"şeklinde Yazıp öyp sitelerinde gezip milletin kuyusunu kazanlara sinir olduğum için puanımı yazıp etki altında kalmama veya bırakmamaya karar verdim İnşallah yerleşirsem 19 temmuzda yerleştiğimiz yerleri direkt yazar çelişkili cevaplara yer bırakmayız

 9. #144
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  35
  sana puanını sormadım perfect...zaten yazılack yerler şehir açısından sınırlı kim ne yaparsa yapar..sana 85 üstü ise hakkari ile heba etme dedim. Forum sayfasını karşılıklı konuşmayla kirletmemek adına sorunu yaz tübitak a sorayım dedim. sonuçta konu dışı bişey yazdığımız için forum dışına çıkmalıyız demi ben senetimi imzaladım bana öyp ile atanacak olsam da koyuyor ödemek. senin de durumun imzaladığın için böyle olabilir hele de sistem değiştiğine göre... önemli olduğunu düşündüğüm için ben 8 saatlik yol çekip tübitaka gideceğim...sen de bulursun umarım cevabını

 10. 06-07-2011, 22:45

  Yüksek Lisans


 11. #145
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  119
  en mantıklısı bu her ikinizide katılıyorum : tercihleri geniş tutmak. istemediğiniz yeri yazmamak gerekirse beklemek.
  bir soru takıldı aklıma eğitim fakülteliler kendi alanlarınıda tercih ediyorlarmı yoksa sadece eğitim bilimlerimi.
  ben kendi alanımda 20 nin üstü kadro olmasına rağmen yazmadım ölçme de yazmadım ama bi arkadaşım 5 tane alanından 5 tane eğitim yazdı eğitimdede ölçmeyi tercih etti.
  eğtim olmaz kendi alanıma benden düşüklerin yerleşmesi ihtimalinide düşündüm sonuçta pişman olmam çünkü tercihlerimi yaparken kendi isteklerimi ön planda tuttum.
  var tecrübe, yok zarar.

 12. #146
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  pişman olmayacağınız tercih yaptysanz en güzelini yapmışnz ben de matematik eğitimi yazmadım ölçmeninde yüksek kapatacağını düşünüyorum ingilizceciler dil puanı iyi ales en az 85 alıyorlar +3,50 ort.da olanlar öyp 92 lerle genelde ölçmeye yerleşiyor

 13. #147
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Bursa
  Mesaj
  21
  tezsiz YL konusundaki cevaplar için teşekkürler Bir arkadaşım olduğunu söylemişti bende kararsız kaldım. En iyisi yazmamak YL. çünkü benimki hem tezsiz hemde lisansla birleştirilmiş. Zaten onu kullanarak yapacağım tercih marmara ortaöğretim matematik puanımda sanırım tutmaz orayı.

  Peki YL miz varsa yazmadığımızda bir sorun oluyormu? tabi YL şartı olmayan ilanlar için.

 14. #148
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  galiba lise öğretmenliği bölümü mezunusunuz.5 YILLIK mezunlar lisans+tezsiz y.l. mezunu diplomaya sahip olanlar "yüksek lisans mezunu olmak" koşululara başvuramyr .
  2.sorunuzu anlamadım ama eğitim bilgileri y.lisans anabilim dalı kısmına sadece mezun TEZLİ Y.Lisanslılar gerkli bilgileri yazıyor diğerleri boş bırakıyor tez aşamasında olsa dahi

 15. #149
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Bursa
  Mesaj
  21
  tamam cevabımı aldım teşekkürler evet lise matematik öğretmeliği mezunuyum. Hazır sizi bulmuşken birşey daha sorayım.
  İlanda şart olarak matematik eğitimi lisans mezunu olmak yazıyor ama ama bölüm ilköğretim ben şimdi bir lise matematik öğretmenliği mezunu olarak buna başvurabilirmiyim? Kadro trakya daki ilköğretim kadrosu link:
  https://personel.yok.gov.tr/OypDuyur...4b2e4ceec0045f

 16. #150
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  büyük ihtimalle başvuruyrz.Onlara da başvuramazsak diplomaları yırtıp gidip LYSye girip fen ed. matematik okuyalım transkripti göstersek %90 ndan muaf oluruz.Ama yinede siz TRAKYA BÖLÜM Başk. Yard.DOÇ.Dr.Yıldırım BAYAZİT hocayla irtibata geçin.Yanıltıcı bilgi vermk istemm


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 Özel Eğitim Mezunları
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan alpergulay
  Cevap: 93
  Son Mesaj: 04-01-2013, 01:49
 2. Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü 2011-2012 Bahar Yarıyılı Lisansüstü Eğitim Başvuruları
  Süresi Dolmuş Yüksek Lisans ve Doktora İlanları forum içinde, yazan fontamara
  Cevap: 100
  Son Mesaj: 20-06-2012, 12:15
 3. Cevap: 3
  Son Mesaj: 05-01-2012, 19:00
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2010, 18:26
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-10-2010, 19:47

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git