+ Konuyu Cevapla
Sayfa 59 - Toplam 155 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon
Bulunan 581 den 590 - Toplam 1546
Ağaç Şeklinde Aç18Beğeni

2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları Konusunu İncelemektesiniz

inşallah benim de tek umudum cari usul zonguldak açmiş bitane basvurmayi düşünüyorum bakalım...


 1. #581
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  44
  inşallah benim de tek umudum cari usul zonguldak açmiş bitane basvurmayi düşünüyorum bakalım
  Bir kemiğin ardında saatlerce yol giden itler bile gülecek kimsesizliğimize

 2. #582
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  60
  Alıntı gunef Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bitlis Eren yine burda.
  ve malesef benim şartlarıma uygun kadro yok. Bitlis dışında.
  Herhangi bir değişiklik olmadığı takdirde tercih yapmayacağım arkadaşlar.
  Başvuru yapmayı düşünen bütün arkadaşların Allah yardımcısı olsun.

  Bu arada Emel hocam sizde puanınızı yükseltmişsiniz. tebrik ederim. İnanıyorum ki bu alımlarda çoktan hak ettiğinizi düşündüğüm akademisyenliğe başlayabileceksiniz.
  Ancak siz açıklanan kadrolar için üç beş adım ileridesiniz bence. mevcut donanımınızla açıklanan kadrolardan çok daha iyi yerlerde başarılı olacağınızı düşünüyorum.
  Bu arada çalışmalarınızı görmeyi, onlardan faydalanmayı çok isterim.
  Merhaba değerli akademisyenler, gün boyu netten ulaşamayınca yok olduğunu düşünüp sevindiğim kurumun sitesine henüz ulaşabildim maalesef Yök yerli yerinde duruyor anlaşılan yok olan sadece, öyp'i umutla bekleyen tarihçilerin umutlarıymış( maalesef gittikçe çürüyen bir sistem görmekteyim, 81 ili olan bir ülkede 165 üniversitemiz olmuş ama dış dünyada akademik saygınlığımız gittikçe puan kaybetmekte, yazık çok yazık... pek çok genç akademisyen adayını saçma sapan engellerle ilmî çalışmalardan ve hatta canından bezdiren sistemler.
  İşte böyle bir ortamda hepten karışıyor kafam, tercih yapıp yapmamak konusunda o kadar çok nedenim var ki... hayırlısı olur inşallah

  Gunef hocam hakkımdaki olumlu düşünceleriniz ve iltifatlarınız için teşekkür ederim, estağfurullah ben henüz ilerlemiş görmüyorum kendimi, Sokratesvarî bir felsefeyle ben sadece haddimi bilmeye çalışıyorum, henüz yapmak isteyip de başaramadığım çok şey var, öğrenmeyi, ilimle uğraşmayı ve özellikle alanıma yönelik çalışmalar yapmayı çok seviyorum.Ömür vefa ederse üzerinde çalışmayı sürdüreceğim epeyce bir konu var. Kültür tarihi üzerine de çalışmalarım olmakla beraber doktora ve sonrasında uzmanlık alanı olarak ortaçağ iktisadî tarihini belirlemiş bulunmaktayım. Şu ana dek nacizane yaptığım çalışmaların yayınlanmış ve yayın aşamasında olanlarını yazayım. Tam bibliyoğrafik künye yazmıyorum, zaten farklı kitaplar içindeler, içlerinden okumak istedikleriniz olursa sizi uğraştırmadan mail ortamında gönderebilirim, eleştirilmekten hoşlanan, eleştiriler aldıkça ve bunlara dikkat ettikçe gelişeceğine inanan akademisyelerdenim. Eğer çalışmalarımı okursanız sizden kıyasıya eleştiriler rica edeceğim.
  -Kırım Topraklarında Ahiliğin İzleri (ilk akademik yayınım, Mikâil Bayram'a Armağan Kitabı'nda yayınlanmış makale)
  -Baciyân-ı Rum: Türk Kültür ve Ekonomi Tarihinde Kadının Rolüne Örnek Bir Teşkilat (hakemsiz TESK Vitrin Dergisi'nde, halk için tarih anlayışı ile yazılmış yazı)
  -Hacı Bektaş Veli ve Bektaşî Öğretilerinin Çepni Türkmenleri İle Bağlantısı (Uluslararası Hacı Bektaş Veli Sempozyumu'nda sunulmuş ve basılmış bildiri)
  -Yunus Emre’nin XIII-XIV. Yüzyıl Anadolu Kültür Çevreleri İle Etkileşimi (X. Yunus Emre Sevgi ve Bilgi Şöleni'nde sunulmuş ve basılmış bildiri)
  -Kültür Tarihimiz Açısından Geç Ortaçağ’da Cizre (Uluslararası Şırnak Sempozyumu'nda sunulmuş ve basılmış bildiri)
  -Ortaçağ’da Zaman Ölçüm Çalışmalarına Artuklu Ülkesinden Örnekler: El-Cezerî’nin Saatleri (Safranbolu Saat Kulesi ve Zaman Ölçerler Sempozyumu'nda sunulmuş ve basılmış bildiri)
  -Меха и рабы: в торговых отношениях между Золотой Ордой и Анатолией (Uluslararası Altın Orda Konferansında sunulmuş ve basılmış bildiri)
  -Tarih Turizminde Yeni Yöntemler (Living History& Historical Reenactment) (Kültür ve Turizm Uzmanlık tezim)
  -Tarih Turizminde Yeni Bir Yaklaşım: Yaşayan Tarih Anlayışı (Milli Kütüphane'de Kültür ve Turizm Uzmanları Paylaşım Sempozyumunda sunulmuş bildiri)
  -Kırım’da Selçuklu Kültür Mirası (yayın aşamasında)
  -İktisadî Tarih Kavramını Yeniden Düşünmek: Menteşe Beyliği'nin İktisadî Siyaseti Örneği (sunulmak üzere kabul edilmiş bildiri, nasipse 2012 nisan ayında Muğla'da sunacağım)
  -XIII-XIV.Yüzyıl Anadolu'sunda Eğlence Anlayışı (VIII. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi sunulmuş baskı aşamasındaki bildiri)
  -Ortaçağ'dan Günümüze Ankara'da Ahi Yerleşimlerinin Adlandırılması Meselesi
  -ارزشیابی از سیستمهای مدیریت مالیه عمومی و و کنترل اقتصادی دولتی دوران سلجوقیان (sunulmak üzere kabul edilmiş bildiri-nasipse 2012'de İran'da sunacağım)
  Öğrenme sonsuz bir süreç, hâlen iktisat tarihi hocalarımdan dersler alıyorum, yurtdışında ekonomi tarihi enstitüleri ile bağlantı halindeyim,ömrümün kalan kısmı iktisadî tarih (doktora konum Altın Orda Devleti'nin iktisadî tarihi) ağırlıklı çalışmaya devam edeceğim. İtalya ve Moskova'da bir dönem arşiv ve tedkik eser çalışması yapmayı planlıyorum, Allah ömür verirse daha çok çalışmam lazım çooook...
  Ben de sizin şehir tarihi üzerine çalışmalar yaptığınızı anımsıyorum, çok önemli ve gerçekten ortaçağda çok ihtiyaç duyulan bir alan. Kaynak dilinizi ile ilgili yurtdışı çalışmaları yaptığınızı da unutmuş değilim, tebrik ederim. Eğer bir sakıncası yoksa ben de sizin çalışmalarınızdan faydalanmak isterim. Saygılarımla...

 3. #583
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  60
  forumun en uzun yazısını yazdığımı gönderince farkettim, inşallah siteden atılmamışsam yazmak istediğim birşey daha var son durumda ortaçağcılardan kimse Bitlis'i istemiyor mu? Kimsenin önünü tıkamayım diye düşünüp duruyordum ben

 4. #584
  Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  980
  Alıntı Emel0679 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  forumun en uzun yazısını yazdığımı gönderince farkettim, inşallah siteden atılmamışsam yazmak istediğim birşey daha var son durumda ortaçağcılardan kimse Bitlis'i istemiyor mu? Kimsenin önünü tıkamayım diye düşünüp duruyordum ben

  ellerinize sağlık hocam

 5. #585
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  20
  Emel Hocam ben doktora tezini başkasına yazdıran yard. doç. ların bulunduğu bir fakülteden mezun oldum. yayın sayılarının artmamasına şaşırmamayı kısa süre sonra öğrenebildim. Ellerinde kitap bulundurmadan ders işleyemeyen hocalarden dört sene ders almak durumundaydım.
  Malesef bu hocalar (ki sözüm meclisten dışarı, hakkını dil problemi yüzünden alamayan çok başarılı sadece iki akademisyenin bulunduğu bir bölümdü malesef) kendi başarısızlıkları yüzünden içimizdeki son umudu bile sömürme peşindeydiler. öyle ki okuduğumuz bölümdense pazarcılık yapmamızın hayrımıza olduğunu dahi işitmiştim. Bu nedendendir ki bölüm birincimiz azmini akademisyenlik için kullanmayı asla düşünmedi. bunun yerine bizim için hayli zor görünen kpss den oldukça yüksek bir not alarak öğretmen olarak atandı. kalanlarımızın çoğu ise malumdur ki polis oldu.

  işte bu nedenle Emel Hocam siz akademisyensiniz. Akademisyen olmayan onlardı.
  Ancak dediğiniz gibi yürünecek yol uzun. Ve yürümeden varılmıyor.
  Umarım yolunuz hiç bitmesin.

  Bitlis'e gelince ben hiç bir yer için tercih yapmayacağım.

 6. #586
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  78
  Arkadaşlar tercih yapacak birileri yok mu?Biraz fikir edinebilsek iyi olur.Ordu'daki kadroya başvuracak olanlar var mı?Varsa puanlarını yazsınlar lütfen...

 7. #587
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  292
  ben de her yeri yazacağım arkadaşlar dediğim gibi puanım 81.777 o yüzden yerleşemeyeceğimi biliyorum.sanırım en az 83 olur yerleşme puanı.kadro sayısı çok az.yüksek puanlı arkadaşlarıma şimdiden hayırlı olsun

 8. 20-12-2011, 22:06

  Lisansüstü


 9. #588
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  60
  Gunef hocam, teşekkür ederim ne güzel bir dilek, ben de size sonsuz bir akademik yol diliyorum. Sözünü ettiğiniz sorunlara maalesef ben de epeyce kez çeşitli üniversitelerimizde şahit oldum. "Akademik bedenlerdeki kanser hücreleri" olarak gördüğüm bu durum çoğu üniversitemizi salgın hastalık gibi sarmış.Bu nedenledir ki akademik kurumlarımızı köklü ve yeni (toy) üniversiteler/enstitüler diye kategorize edenlere itibar edemiyorum. Başka pek çok ülkeye göre acayip kalabalık bir akademik kadroya sahibiz, hocalar içinde çok iyileri de var çok kötüleri de. Bazen, adı etiketleşmiş-köklü üniversitelerimizde, geçmişin olumlu izlerini hızla tüketen "hocalar" da görebiliyorum, yeni kurulan üniversitelerde çok ideal akademisyenler de. Çoğu kez kim hoca kim öğrenci, kim kime ne öğretebilecek yetkinlikte karışıyor, akademi çatısında ne işi var dediğim çok hoca da tanıdım harika lisans öğrencileri de. Bu konuda en güzel açıklama bir hocama aittir, özetle felsefesi şuydu. "üniversite adama hiçbir şey öğretmez, kendin istersen öğrenirsin istemezsen sana tek harf öğretemem, 4 yıl boyunca oradan mezun olduğunda ne olmak istediğini ve ne olmak istemediğini görürsün, hocalar en çok bu işe yarar iyi veya kötü örneklerindir onlar, ekolleri olmalıdır fakülte ve hocaların, alıp almamayı seçtiğin bu yaklaşım tarzlarıdır, bakış açılarıdır, bilimsel yöntemleri, düşünüş biçimleridir". İşte bu açıdan bakınca kötü örneklere de ihtiyaç olduğunu anlıyorum. kötü örneklerin iyi öğrencileri yılma/ma testinden geçirmesi de güzel, lisans sonrası karşılaşılacak gerçek dünyaya hazırlayıcıdır. Eğer genç akademisyen adayımız 4 yıl boyunca tüm bunlardan yılmamış ve ideallerine sahip çıkabilmişse artık yolunda ona bir şeycik engel olamaz Ösym, Yök... vb. sinir harpleri için teçhizatlanmış demektir.İyi-kötü tüm tarihçilerimizin tarihin testinden bizzat geçeceklerini ve günün birinde gerçekten hak ettikleri unvan ne ise o olarak anılacaklarını düşünmekteyim. Bu yüzden benim ilkokul mezunu prof.larım da vardır prof. okumaz-yazmaz-düşünmezlerim de...

 10. #589
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  60
  Ben de bölüm birincisiydim ama bu konuda özel bir puan çabam olmadı, sınav çalışmayı hiç beceremem zaten, 96 mezuniyet notumu çocukluğumdan beri sürekli sorgulayan ve düşünen aykırı beynime, araştırma ve keşfetme merakıma, kütüphaneleri çok sevmeme ve belki de en baskın neden "eğer derslerde çakarsam işçi emeklisi babacığımın harç parasını ödemekte zorlanacağına" dair kaygılarıma borçluyum.Ben akademi kavramının boyutlarını ve üniversite binalarını ayrı şeyler olarak görürüm. Ben araştırmayı, öğrenmeyi ve becerebilirsem öğretmeyi severim, sevgilim 2 yıldır sen akademisyen değil bürokratsın, maaşını Yök vermiyor der durur ki TDK'na göre o haklı: kurum sözlüğü akademisyen sadece "üniversite binasının içinde yaşayan ve YÖK'ten maaş alanlardır" der,ben "akademi" nin çoğu kez binanın dışındakiler tarafından pratiğe döküldüğünü görürüm, akademik çalışmalara yetecek maddi kaynağı Yök çatısı dışında kalanlar daha rahat sağlar... ilginç tüm bunlar,tüm bunları anlayabilecek kadar zeki değilim galiba. Kpss'den yüksek not almak kolay ama öğretmenlerimiz de az kazanıyor maalesef ilerde tekrar öğrencilerim olursa korkarım ben de onlara şunu demek zorunda kalacağım:"akademik çalışmalar yapmak istiyorsanız önce gidin tüccar olun, polis olun... ki bu masraflı ideal için para sorununuz kalmasın".Yurt dışında da durum benzer: iktisat tarihi üzerine çalışan çoğu enstitüyü ekonomik kriz vurdu, İtalya'da öğrenime gideceğim enstitüde hocalar bu yüzden beklemeye alınmış demek ki akademik çalışmalar dünyanın pek çok yerinde, akademi binalarının dışında kazanılan paralarla yürütülebiliyor ?? Platon akademia'yı kurduğunda, 2011 yılında bilimin parasız mümkün olamayacağını tahmin edebilseydi belki de isim telif haklarını üniversite dışında bir yerlere verirdi ya da bilimi bir süre sonra tekrar hocası Sokrates'in yaptığı gibi sokak ve pazar yerlerine taşırdı.Bunlara rağmen umuda hep yer vardır, sağ olsun Polyanna 32 yaşımda halen işime yarıyor ve ben akademik kurumlarımızın geleceğine dair umutlarımı inadına taze tutuyorum. "Akademia"yı her türlü mekâna taşıyabilenlere saygılarımla...

 11. #590
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  3
  Merhabalar arkadaşlar.. madem bir forumumuz var, bilgi alışverişinde bulunalım ve ben de belirteyim puanlarımı. Yakınçağda yüksek lisans tez aşamasındayım. öyp puanım, 84 ales, 75 kpds, 100'lük sistemde 85 puana tekabül eden ortalamam ile 83.267.

  Puanların yüksekliğini gördükten sonra tercih yapıp yapmamak noktasında tereddütteyim. bununla beraber tercih yapmak noktasında beni düşündüren bir takım özel nedenlere de sahibim. pek ihtimal vermesem de olası bir yerleşme durumunda kadroyu redderek hiç bir arkadaşımızın hakkını yemek niyetinde de değilim. daha açık bir ifade ile "uzun vadede" yaşamamın hayli zor olacağı bir şehri tercih etmekten kaçınıyorum. dolayısıyla birkaç gün daha düşündükten sonra tercih yapmak noktasında nihai kararımı vermiş olacağım. ancak tercih yaparsam da, bu yalnızca Trakya Üniv. Yakınçağ anabilim dalına olacaktır. (yakınçağ yüksek lisansımı korumak adına)

  son olarak, her birinize başarılar diliyorum. çok iyi puanı olan arkadaşlarımız var, onları da tebrik ediyorum. Rabbim hakkımızda en hayırlı olanı nasip etsin ve emeklerimizi boşa çıkarmasın hayırlı geceler.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 İşletme Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Doğuş
  Cevap: 251
  Son Mesaj: 12-06-2013, 14:58
 2. ÖYP 2012 İktisat Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan devran
  Cevap: 457
  Son Mesaj: 05-01-2013, 11:47
 3. 2012 Başvuracak Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan renasedat
  Cevap: 36
  Son Mesaj: 02-08-2012, 18:22
 4. ÖYP 2012 Maliye Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan president
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-08-2012, 13:19
 5. Tarih bölüm ve öğretmenliği mezunları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan senackn
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 04-07-2011, 14:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git