+ Konuyu Cevapla
Sayfa 50 - Toplam 155 İlkİlk ... 40484950515260100150 ... SonSon
Bulunan 491 den 500 - Toplam 1546
Ağaç Şeklinde Aç18Beğeni

2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları Konusunu İncelemektesiniz

Gunef hocam selam. Doktorayı dil yüzünden bırakmanızı anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. Dili yeterli gelmeyen pek ...


 1. #491
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  87
  Gunef hocam selam. Doktorayı dil yüzünden bırakmanızı anlamakta güçlük çekiyorum doğrusu. Dili yeterli gelmeyen pek çok doktorant var ve sistemde yüzer gezer halde olmaları da, dil biliyorum diyen pek çoklarıyla kıyaslandığında anormal bir durum olmasa gerektir. Bu bakımdan doktoraya dönme şansınız varsa, ki gerekçeleri hocalara söyleyerek mesele halledilebilir, girdiğiniz bölümde devam etmenizi öneririm. Naçizane bir öneri elbette. Buna karşılık, bulunmaz Hint kumaşlığı algısına sahip gibi görünseler ve hatta iddia etseler de, pek çokları (bölüm) bulunmaz değildir. Böylelikle, bulunduğunuz şehire göre değerlendirmek lazım gelir elbette, başvuracabileceğiniz yakın üniversitelerde de şans ve hakkınızı denersiniz. Dolayısıyla Günef Hocam, şu ahval karşısında size önerim, akademisyenliği idealden ötürü icra edebilmek üzere yola çıkanlara tekrar eklenmenizdir. Bu hakkı talep etmeniz gerekiyor ki, yolları görebileseniz. Aksi takdirde, tez çevirisi yapmakla iktifa etmeniz geleceğinizi şekillendirecek kararsızlığınızın olumsuz yüzü olarak karşınıza yine yeniden çıkıp duracaktır. Hayal kırıklıkları bahsiyle sonlandırayım, sizin için olduğu kadar niceleri için de geçerli bu medcezirler en fazla güçlenmenize yardımcı olacaklardır. NŞA'daki diyalektik de böyle söylüyor olabilir mi? diye sormaya gerek kalmadan, siz yola adımınızı atın naçiz kanaatimce... Sevgiler...

 2. #492
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  ankara , Turkey, Turkey
  Mesaj
  163
  Merhaba arkadaşlar yazılanlara baktığımda karamsarlıklar olmakla birlikte umudun da halen var olduğunu görüyorum. bircoğumuz istediğimiz yerlere ne yazık ki yerleşemedik. alesleri ,dilleri düşük olup giren onlarca kişi var. Gbo cok yüksek sadeceokul puanlarının yüzdelikleri de farkli olduğu için onlar su an öğretim görevlisi oldular , ancak bu durum onların girdikleri alanda başarılı olacakları anlamına da gelmiyor! ben şundan eminim hiçbir bilgisi olmadiği halde farkli abd lere yerleşen kişiler en fazla 2 yıl sonra bu camiada olmayacaklar. Yüksek lisans, doktora kolay işler değil ve bana göre sadece para hırsıyla da olacak işler değil. ben 81 oyp puanıyla yerleşemedim cok iyi ingilizce biliyorum ama bu şartlarda pek de birsey ifade etmiyor. şunu unutmayalim inanan insanlar başarıyı kucaklayanlardır, yenilgiyi kabul etmişseniz o zaten ruhunuza sindiği için ne yaparsanız yapın kaybebdenlerden olursunuz. kendine güvenen , yetiştiren insanlar gerçekten iyi yerlerde olacaklardır ben buna bütün kalbimle innaıyorum. süreç zor olsa da başarılar bu insanların olacaktır. bende özel sektörde (dershanede) calişiyorum cok da iyi durumlar söz konusu değil ama bu bir süreç ve bitecektir. dil puanları iyi olan arkadaşların normal araştırma görevlisi olamalrı cok daha kolay. orada dilin %40 alınmaktadır. ve elenmeniz pek de mümkün olmuyor. ben şansımı oralarda da deneceğim. öyp tek cıkar yol olarak görmekte bana yanlış geliyor , eğer bir kişi birkaç dil biliyorsa gerçekten cok farkli alanlarda işler yapabilir ta ki hedefine ulaşincaya kadar . Gelecek aleste herkese başarılar diliyorum. herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

 3. #493
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Mesaj
  20
  soyukümeli hocam pek çok kişi güçlük çekti bende bunu anlamayanları anlamakta güçlük çekiyorum açıkcası.
  bilirsiniz bir yerlere birileri vasıtasıyla gelenlere sürekli kötü yakıştırmalar yapılır. ben bazı şeyleri elde etmek için çok çaba gösterdim ancak tabiykide doktoraya başlayabilmem de yl danışmanımın çok büyük bir katkısı vardı. ve dediğim gibi özel öğrenci olarak alınmıştım. şartlarını yerine getirmeden devam talebinde bulunmam yüzsüzlük olacak üstüne hocamın samimiyetini de suistimal etmiş olacaktım. vicdanım çok rahat bırakmış olmaktan dolayı pişman olmadım lakin girmek istediğim tek üniversite orasıydı Allah bana tekrar dönebilmeyi nasip etsin.
  çalışıp emek veren bütün arkadaşlarda umarım hak ettiklerini elde edebilirler.

 4. #494
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  87
  Gunef hocam selam. Kastettiklerimin yanlış anlaşılmadığını sanıyorum. Bu bakımdan olumsuz bir kanaat bırakmamak üzere, malum öneriyi sunmuştum. Nobranca bir ibare gibi göründüyse kusuruma bakmayın tabii; ancak doktoraya girdikten sonra artık mazeretlere sığınmayacak kadar donanımlı olduğunuzu varsayıyorum. Anlattıklarınızı bu temelde değerlendirince, olumsuzluk atfettiğiniz koşulları dikkate almadan ya da asgari düzeyde dikkate alarak, doktora planına geri dönmenizi öneriyorum. Bu hocalara sadakat ve vefa duygusu konusunda da benzer bir bağlanma temayülüne rağmen, kendi adıma söyleyebileceğim okula bağlanma diye bir şeyin mantıklı olmadığıdır. Hocanıza saygı duymaya devam edersiniz ancak okullar sadece ve sadece birer kurumdurlar. Mühim olan insan olduğuna göre, sizin taleplerinizin de önemli olmadığını kim söyleyebilir ki? O halde, sizin anlamakta güçlük çekerken (!) kastettiğimi de vurgulamış oluyorum zannederim. Sevgiler.

 5. #495
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  60
  Merhaba değerli arkadaşlar, ben de hiçbir emeğin boşa gitmeyeceğine yürekten inanıyorum.
  Gunef hocam, şehir tarihi çalışmak iyi bir seçim olmuş, bizde önemi geç kavranan ve bilhassa kaynak kıtlığı ve interdisipliner birikim gerektirmesi nedeniyle tereddütlü yaklaşılan bir çalışma alanı, tebrik ederim. Hocalar yayın konusunda doktora sürecinden de sonrasını, doktor unvanının alınmasından sonraki aşamayı beklemeyi salık verirler. Bunun kendi içinde haklı veya anlamsız bir dizi nedeni vardır, İlber hocanın "18 yaşındaki çocuğa tarih yazdırmak cinayettir" felsefesinden puan yoksa üretim de yok anlayışlarına kadar. Biz bu konuda epey takıntılı bir ülkeyiz, bir bilimsel çalışmayı unvansız gönderdiğinizde reddedilmesi, aynı çalışmanın sadece başına bir unvan eklediğinizde kabul edilmesinin mantığını kimse açıklayamaz. Ben yüksek lisans tezimde "Türkiye Selçuklu-Altın Orda İlişkileri" çalıştım, benim danışman hocam da bekle şimdi yayınlarsan puan alamazsın diye tezden bazı bölümleri çıkarttırdı, bu konuda başkaları da çalışsın konuyu geliştirsin diye tezimi Yök'te kullanıma açmıştım ama baktım ki içinden parça parça gidiyor atıf bile yapılmadan, üzerine eklemelerde bulunmadan alınıyor Yök sistemde açık olması için tekrar izin istediğinde vermedim, halen de kapalı. Ben henüz doktoramı bitirmedim ama çeşitli konularda yayınlarım var, puan gelmezmiş, canı cehenneme puanların, bence bilimadamı üretken olduğu sürece vardır. Bakıyorsunuz yurtdışında birçok akademisyenin böyle takıntıları yok. Yayın yapmak sizi biraz değil fazlasıyla motive edecektir.
  Özel öğrencilik konusunda fazla bilgim yok ama daha önceden vermiş olduğunuz dersler sayılabilir, bence bunu doktora yaptığınız üniversiteye danışarak kaldığınız yerden başlayabilirsiniz. Benim Arapçam temel düzeydir, sizin kadar bilemem ama dil probleminden kastınız İngilizce ise Arapça benim bilebildiğim kadarıyla İngilizceden çok daha zor, siz daha zor olanı başarmışsınız, İngilizceyi haydi haydi yaparsınız kanaatindeyim. Rusça dünyanın en zor 4. diliymiş, isteyince o bile öğrenilebiliyor.
  Ben de tüm tarihçi arkadaşlara başarılar dilerim, saygılarımla...

 6. #496
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  3
  Selamlar, bu iletiyi arkadaşımdan bugün duydum ve sözkonusu kadroya yerleşen kişi olarak en azından kendi bildiğim kısmı yadınlatayım dedim. İlan da Tarih Lisans mezunu olmak ibaresi yoktu, Ortaçağ Tarihi alanında Yüksek Lisans yapmış olmak ibaresi vardı. Benim de başvuru yapabildiğim tek Tarih kadrosu burasıydı. Dil puanları onusunda duyduğum da bir karışıklık olmuş, benzeri bir durum İngilizi Edebiyatı'nda da olmuştu ve arkadaşım şikayette bulununca yeniden sıralama yapılmıştı. Ben başvurumdan sonra ilanı YÖK'teki yetkililere de göstererek danıştım ve başvurumun şartlara uygun olduğunu belirtmişlerdi, bu anlamda en azından hakkınızın yenmediğini söyleyebilirim. Kısmet değilmilş. Umarım bu yılki yerleştirmelerde istediğiniz gibi bir sonuç alırsınız. Bugün arkadaşımdan bu iletiyi duyunca en azından içinizi rahatlatmak istedim, sandığınız gibi torpili olan birisi de değilim, ben de eski ALES ile 86 puan ve dilden de 98 puan almama rağmen 2 ıl boyunca kadro bulmaya uğraştım... Emin olun şu anda çok daha düşük puanlarla çok daha iyi yerlere yerleşen insanları görünce ben de hakkımın yendiğini düşünüyorum...

 7. #497
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  78
  Arkadaşlar öyp puanım 82.750 bu ek yerleştirmelerde atanma ihtimalim var mı?

 8. #498
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  18
  Tarih bölümü için ne kadar kadro açıklancak acaba çok merak ediyorum. Şu an Tezli Yüksek Lisans öğrencisiyim ancak ÖYP ile atamamı gerçekleştirebilirsem, bırakmayı düşünüyorum. Herkesin hakkında hayırlısı olur inşallah!

 9. #499
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  44
  Alıntı tarihçinihal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar öyp puanım 82.750 bu ek yerleştirmelerde atanma ihtimalim var mı?
  rahat yerleşirsin
  Bir kemiğin ardında saatlerce yol giden itler bile gülecek kimsesizliğimize

 10. #500
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  292
  Alıntı tarihçinihal Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar öyp puanım 82.750 bu ek yerleştirmelerde atanma ihtimalim var mı?
  hocam atanma biraz da tercih yapacağınız abd ile ilgili.tc mi yeni ya da yakın çağ mı vs...umarım yerleşirsiniz.benim öyp puanım 81.777 kontenjanlarda varsa gtt veya ortaçağ istiyorum.siz hocam

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 İşletme Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Doğuş
  Cevap: 251
  Son Mesaj: 12-06-2013, 14:58
 2. ÖYP 2012 İktisat Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan devran
  Cevap: 457
  Son Mesaj: 05-01-2013, 11:47
 3. 2012 Başvuracak Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan renasedat
  Cevap: 36
  Son Mesaj: 02-08-2012, 18:22
 4. ÖYP 2012 Maliye Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan president
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-08-2012, 13:19
 5. Tarih bölüm ve öğretmenliği mezunları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan senackn
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 04-07-2011, 14:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git