reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 14 - Toplam 104 İlkİlk ... 412131415162464 ... SonSon
Bulunan 196 den 210 - Toplam 1546
Ağaç Şeklinde Aç18Beğeni

2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2012 ÖYP Tarih Bölümü Mezunları Konusunu İncelemektesiniz

Emre, verdiğin bilgilere göre YÖK'le görüşelim; ancak sanırım sen de aynı şekilde düşünüyorsun. Ben başvuramazsınız; ...

 1. #196
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  87
  Emre, verdiğin bilgilere göre YÖK'le görüşelim; ancak sanırım sen de aynı şekilde düşünüyorsun. Ben başvuramazsınız; başvurursanız da hakkınız yanar diyip kestirip atacaklarını düşünüyorum. Doğrusu şanslısınız, tekrar yazmak istedim zira bu pek çok defa denenecektir. YÖK'le görüşüldüğünde en fazla topu Üniversitelere atabilirler ki, bu da bana inandırıcı gelmiyor. Umarım düşündüğünüz gibi olur. Tabii ki aramalı, sormalı...

 2. #197
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  soykumeli, Yl mezunu olup herhangi bi anabilim dalı belirtmeyen veya kendi anabilim dalımda lisans mezunu olmak diyen ilanlara başvurabilir miyim?

 3. #198
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  87
  Amonre selam, bildiğim kadarıyla söyleyeyim. Lisansınız Tarih bölümünden değil. Ancak -benim gibi, ben de sayısaldan Tarihe kaymıştım- Yüksek lisansınız, Yeni Çağ alanında. Bu şartlar altında size soracaklar, bana soracakları gibi. "Sen, Lisansta Tarih Bölümünden başvurmamışsın, ne gerekçeyle bu ilanlara başvurdun" diye. Ben bu konuda, İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde size uyan ilan dışında diğerlerine başvuru kararının size ait olduğunu söyleyebilirim. ÖYP başvuru hakkınızın yanma riski bulunuyor, eklemesiyle tabii. Forumda yanılcıtıcı, manipülatif şekilde yazanlar olduğunu iddia edebilirler ancak kendi adıma bu eleştiriden münezzeh olduğumu eklemek isterim. Ben, bir Sayısal bölümü mezunu olarak ve Tarih alanında, yakın dönem Yüksek Lisans mezunu olarak, kendi gücüm yetttiğince Tarih lisans mezuniyeti isteyen yerlere ana bilim dalı uygun olan ilanlara göre başvurmayı planlıyorum. Dolayısıyla riski göze alıyorum. Sizin için de Muğla Sosyal Bilimler Enstitüsü gibi bir ilana başvurma koşulunu teyit etmek üzere YÖK ve Üniversiteyle görüşmenizi önerebilirim. Açıkçası lisans uygun olmadığı için elendiğinizde üzülmemelisiniz. Ancak kazanıp da, YÖK ya da Üniversite tarafından başkasının hakkına mani oldun denilerek tabir caizse paçavra gibi atılma riski var. Ne yazık ki, korktuğum bu. Sistem böyle acımasız olmaz umarım.

 4. #199
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  soykumeli cevabınıza teşekkür ediyorum.lakin ben tarih bölümü mezunuyum yüksek lisansımı da yeniçağ anabilimdalında yaptım.ben başka bir forumda nazmi hocayla görüşüyorum.kendisi YL mezun oluşumun lisans mezunu olmak şartı diyen yerlere engel olmadığını söyledi.dolayısıyla benim tek sorunum anabilimdalında değişiklik yapıp yapamayacağıma kalıyo.çok acayip karmaşık bi durum.umarım herşey gönlümüzce olur.

 5. #200
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  87
  Pardon, yanlış anlamışım. Lisans mezuniyetiniz Tarih alanındaysa, tabii ki, Tarih lisans mezuniyeti Yeni Çağ ana bilim dallarında daha avantajlı olursunuz. Ancak diğer alanlara kayınca en fazla Doktorada yeni alanda devam etmenizi isteyebilirler diye düşünüyorum. Bu da çalışarak olabilir. Fakat alan değiştirme konusunda iyi düşünmek lazım gelir zannediyorum. Bunu, hakkını vermek açısından dile getiriyorum. Lisansta Muğla yazmıştım. Muğla'da böyle bir ilan var, sadece Tarih lisans mezunu olsun diye ilan koşulu görülüyor. Temennilerinizi paylaşıyorum. Ancak tarih lisans mezunu olmak bence fazlasıyla avantaj sağlıyor. Ne mutlu size.

 6. #201
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  53
  merhaba arkadaşlar ..bende tarih bölümü mezunuyum ama maalesef öyp puanım 70 şansımı deniyeceğim fakat olurmu biryer bilmiyorum ist. medeniyete bayağı yoğunluk var gördüğüm kadarıyla....ayrıca bu yl ve lisan mezuniyeti bayağı soru işaretlerini getirmiş....umarım herkesin gönlünden geçen olur

 7. #202
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  74
  amonre arkadaşım ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyosun ya da anlamak istemiyosun. "tarih bölümü mezunu olmak" şartını taşıyan alanlara nasıl başvurabilceksin, Tarih bölümü lisans mezunumusun? hayır o zaman başvuramazsın. Sadece ve sadece lisans "yeniçağ tarihinde yl yapmış olmak" şartı arayanlara başvurabilirsin. Yalnış hatırlamıyosam ist. medeniyette var "tarih bölümü mezunu olmak veya yeniçağ tarihinde yüksek lisans yapmış olmak" "veya" dediği için sen de başvurabilirsin... Bu arada ben de başvuracağım ist. medeniyete.Puanın kaç?

 8. #203
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  tarihciece,özür dilerim ama ben sizinle bu konular hakkında konuştuğumu hatırlayamadım.ayrıca ben tarih bölümü mezunuyum ve tercihler konusunda birebir hocalarla görüşmeler yapıyorum.bu konularda evet bilgisi olan arkadaşlar var ve ben onlarlada gereken görüşmeleri yapıyorum.sanırım ben sizin anlattığınız kişi değilim.

 9. #204
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  74
  evet birebir benle görüşme yapmadın sadece senin lisans alanın farklı yükseği yeniçağdan yaptığını düşünerek cevap vermeye çalıştım. Ben yalnış anlamışım demek ki....

 10. #205
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  yanlış anlamayın ben sadece sormak maksaydıyla dedim sizinle görüştüm mü diye.yani o kadar görüşüyorum ama hala bazı şeyler belirsiz.şöle tamam bu budur diyemiyorum.

 11. #206
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  74
  evet baya karışık gibi görünüyor çünkü tüm sayfaları okumama rağmen problemin tam olarak ne olduğunu anlayamamışım. Lisansınız tarihse problem nedir?

 12. #207
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  aslında çok basit bir soru sordum ama herkes birbirine attı topu.yl mezunuyum ama lisans mezunu olmak şartı olan ilanlara başvurabiliyorum.bu tamam.ama ilanı açınca karşımıza farklı anbilimdalları çıkıyo,kendii anabilimdalımdan başka bunlarıda tercih edebiliyo muyum?diye sordum ama net bişey söylenmiyo.

 13. #208
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  ısparta
  Mesaj
  77
  amonre bildiğim kadarıyla kendi alanınız dşında tercih yaparsanız takrar yüksek lisans yapacaksınız.ilan hangi alan ise o alanda.çünkü üninin o bölümde hocaya ihtiyacı var.

 14. #209
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  74
  kesinlikle başvurabilirsin bu net ama sen yeniçağdansın atıyorum eskiçağdan tercih yaptın problem bundan sonraki süreç.Mesela sıfırdan eskiçağda yl'a başlarmısın ya da ünv.deki hocaların tutumuna bağlı olarak direk doktoradan mı eskiçağ a başlarsın orası karışık sadece. Ben de yeniçağda yüksek lisans yapıyorum mesela ama başka alanları da yazacağım artık tezim iptal mi olur yoksa yine hocaların tutumuna bağlı olarak tezini bitir gel, doktorada başlarsın (hangi alanı kazandıysam) derler mi orası muallak. Ama sen en azından yl'ı bitirmişsin ben tez aşamasındayım benim durum iyice muallak kendi alanımı kazansam bile sıfırdan başlatma ihtimalleri var.Bakalım görcez artık...

 15. #210
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  31
  eyvallah yani şükür biri ne demek istediğimi anladı.dün nazmi hocada dekanlığa kalmış dedi.ama bu bile ayrı bir tedirginlik yarattı bende.yani tekrardan yl yaptırma hakları oluyomuki.o zaman yazmam ben başka alan.ne bu ya.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP 2012 İşletme Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Doğuş
  Cevap: 251
  Son Mesaj: 12-06-2013, 13:58
 2. ÖYP 2012 İktisat Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan devran
  Cevap: 457
  Son Mesaj: 05-01-2013, 11:47
 3. 2012 Başvuracak Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan renasedat
  Cevap: 36
  Son Mesaj: 02-08-2012, 17:22
 4. ÖYP 2012 Maliye Bölümü Mezunları Buraya
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan president
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-08-2012, 12:19
 5. Tarih bölüm ve öğretmenliği mezunları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan senackn
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 04-07-2011, 13:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git