+ Konuyu Cevapla
Sayfa 14 - Toplam 48 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Bulunan 131 den 140 - Toplam 477
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

ÖYP Turizm Mezunları

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda ÖYP Turizm Mezunları Konusunu İncelemektesiniz

gıcık mısın nesin, senlen uğraşamayacağım. ne halin varsa gör!!!...


 1. #131
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  24
  gıcık mısın nesin, senlen uğraşamayacağım. ne halin varsa gör!!!

 2. #132
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  553
  arkadaşlar sakin olun lütfen hepimiz süreçten ötürü gerginiz birbirimizi kırmayalım

 3. #133
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  selam akdeniz üni konaklama mezunuyum ales puanım 81 dıploma notu 3.58 ve üds dil puanı 54 bu puanlarla gectıgımız öyp de yerleşemedim. Fakat bu öyp için ümitliyim.

 4. #134
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  hocam fakulte - yuksek okulu ayrımı neden gereklı?

 5. #135
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  Alıntı mervemku Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  nasıl haksızlık oluyo anlamdım her halde puanı yüksek olan kadroyu alıyor.tercıh sırasının bı onemı yok... o kadro ıcın yapılan basvurular arasında kım en yuksek puana sahipse kadro onundur
  aslında kişisel özelliklere uygun tercih yapılması daha iyi olmaz mıydı hocam?

 6. #136
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  olmadı şimdi bu puanlar uçmuş ama

 7. #137
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  turizm ölüm mezunları iktisat fakülteleri kadrolarına başvuramaz mı ? başvurması gerekmez mi arkadaşlar?

 8. #138
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21

  Exclamation

  arkadaşlar tercih yaparken sorun yaşayanlar var mı???

 9. #139
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  ÖYP puanı ile yapılacak yerleştirmelerde ise "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in geçici 2.maddesinde belirtilen puan oranları dikkate alınacaktır.

  ÖYP PUANI:

  GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen kontenjanlara başvuran adayların, araştırma görevlisi kadrolarına, istekleri halinde ilgili Yükseköğretim Kurumlarının Senato Kararı ile lisans genel not ortalamasının % 35'i, ALES puanının %50'si, varsa yabancı dil puanının %15'i esas alınarak, atama yapılabilir.

  CARİ USUL:

  Ön değerlendirme
  MADDE 10 – (1) Sınav jürisi; müracaat eden adaylar arasından ilan edilen kadro sayısının dört katına kadar adayı, ALES puanının %60’ını (merkezi sınavdan muaf olan adayların son iki yıla ait ALES notunun bulunmaması halinde, ALES puanı 70 olarak kabul edilir) ve yabancı dil puanının %40’ını; meslek yüksekokullarına müracaatlarda ise ALES puanının %70’ini ve lisans mezuniyet notunun %30’unu dikkate alarak belirler ve kurumun web sitesinde ilan eder. Bu sıralamaya göre son sırada aynı puna sahip birden fazla adayın olması halinde, bu kişilerin tamamı sınava çağrılır. Başvuru sayısının ilan edilen kadronun dört katından az olması halinde, adayların tamamı giriş sınavına alınır.

  Giriş sınavları
  MADDE 11 – (1) Giriş sınavları bu Yönetmelikte belirtilen jüri tarafından yazılı olarak yapılır.Sınavda adayın mesleki ifade becerisi, analitik düşünme ve akademik yeteneği, genel kültür düzeyi ve başvurduğu alanla ilgili beceri ve ilgi düzeyi değerlendirilir.
  (2) Raportör olarak belirlenen üye, giriş sınavının soru ve cevaplarını tutanak altına alır.

  Değerlendirme
  MADDE 12 – (1) Sınav jürisi değerlendirmesinde; ALES notunun %30’unu (merkezi sınavdan muaf tutulacak adayların değerlendirilmesinde; son iki yıla ait merkezi sınav notunun bulunmaması halinde ALES puanı 70 olarak kabul edilir), lisans mezuniyet notunun %30’unu, yabancı dil puanının %10’unu ve giriş sınavı notunun %30’unu; meslek yüksekokullarında ise ALES notunun %35’ini (merkezi sınavdan muaf tutulacak adayların değerlendirilmesinde; son iki yıla ait merkezi sınav notunun bulunmaması halinde ALES puanı 70 olarak kabul edilir), lisans mezuniyet notunun %30’unu ve giriş sınavı notunun %35’ini hesaplayarak ilan edilen kadro sayısı kadar adayı başarı sırasına göre belirler.

  Sınavlarda başarılı olanların atanması
  MADDE 13 – (1) Sınavlarda başarılı olan adaylar, başarı puanları esas alınarak ilan edilir. İlan edilen kadro sayısını geçmemek şartıyla yedek aday da ilan edilebilir. Atamalar yürürlükteki mevzuata göre yapılır.

 10. #140
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Nerden
  Isparta
  Mesaj
  21
  Alıntı GENÇFB Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  SEVGILI MUSTAFA AKYOL,
  YAZDIGINIZ USLUP HIC HOS DEGIL. AKADEMIK PERSONEL OLMAYA CALISAN KISILERIN BU SEKILDE BIRBIRINE HITAP ETMESINI EMINIM SIZDE YAKISTIRMAZSINIZ.
  DUN mervemku ARKADASIMIZIN YAZMIS OLDUGU SEYLER INSANLARI HATA YAPMAMALARI ACISINDAN, ARASTIRIP DOGRU KARAR VERMEYE YONELTMEK ICINDIR. BENDE BUGUN ARASTIRDIM VE UNIVERSITELERI ARADIM
  KONYA VE ÇANAKKALE HARIC DIGERLERINE TURIZM ISLETMECILIGI VE OTELCILIK BOLUMLERINDEN MEZUN (YUKSEKOKUL VE FAKULTE MEZUNLARI) BASVURABILIYORLARMIS. KONYA VE CANAKKALE OZEL SARTLAR BOLUMUNE TURIZM ISLETMECILIGI BOLUMU MEZUNU OLMAK SARTI YAZDIGI ICIN BU BOLUME SADECE TURIZM ISLETMECILIGI BOLUMUNDEN MEZUN KISILER BSVURABILIYOR.
  YANI FAKULTE VE YUKSEKOKUL AYRIMI YOK, SADECE BOLUMLER ONEMLI. HERKES MEZUN OLDUGU BOLUME DIKKAT ETSIN.

  KONAKLAMA,SEYAHAT ISLETMECILIGI VE TURIZM ISLETMECILIGI VE OTELCILIK KADROLARINA TURIZM ISLETMECILIGI VE OTELCILIK MEZUNLARI

  TURIZM ISLETMECILIGI OZEL SARTI BULUNAN KADROLARADA SADECE TURIZM ISLETMECILIGI LISANS BOLUMUNDEN MEZUN OLANLAR BASVURABILIYORLAR DIYE OGRENDIM.

  BUGUN YAPTIGIM ARASTIRMALAR SONUCUNDA PEK COK YER ILE TELEFONDA GORUSMELERDE BULUNDUM VE BU BILGILERE ULASTIM.

  LUTFEN BIRBIRIMIZE KARSI DAHA DUZGUN BIR USLUP KULLANALIM. VE ARASTIRMAKTAN CEKINMEYELIM. HERKES ELINDEN GELDIGINCE ARASTIRMA YAPSIN VE KAFASINDAKI SORU ISARETLERINI GIDERSIN. HERKESIN BILGI PAYLASIMINDA BULUNDUGU BU PLATFORMDA YAZILANLARI "SALLAMAYIN OTURDUGUNUZ YERDEN" DIYEREK ACIMISIZCA VE UYGUN OLMAYAN BIR DILLE ELESTIRMEK YERINE, SIZINDE EDINDIGINIZ BILGILERI BURADA PAYLASMIS OLDUGUNUZU GORMEK ISTERDIM.

  BUGUN YAZMIS OLDUGUM BILGILERIN DOGRULUGUNA INANIP INANMAMAK INSANLARIN KENDI KARARIDIR. ISTEYEN HERKES BENIM GIBI ARAYIP GORUSEBILIR ILGILI MAKAMLARLA... KOLAY GELSIN HERKESE...
  katılıyorum...

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-08-2012, 17:34
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-11-2011, 17:14
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-11-2011, 17:05
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2011, 10:52
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2011, 10:42

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git