reklam

Sonuçları Görüntülenen Anket: Sizce Ales İptal Edilmeli mi?

Oy
96. Sizin bu ankete oy verme yetkiniz yok
 • Evet

  67 69,79%
 • Hayır

  29 30,21%
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
Bulunan 46 den 60 - Toplam 169

Ales iptal edilmeli....

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız Forumunda Ales iptal edilmeli.... Konusunu İncelemektesiniz

onların ne kadar düşündüğünü biz uzun süredir kaygıyla izliyoruz zaten.. düşündükçe zihinleri açılacağına kapanıyor daha....

 1. #46
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  onların ne kadar düşündüğünü biz uzun süredir kaygıyla izliyoruz zaten.. düşündükçe zihinleri açılacağına kapanıyor daha.

 2. #47
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  sistem çökmüş durumda, altında kalan kimler?
  konumuz alesin iptali ama, ales-yök-ösym-üniversite yönetimleri-vs. hepsi birbiriyle bağlantılı.
  bir sınav kaldırılır, bir başkası konur, bir başkan gider-yenisi gelir. fakat şöyle bir gerçek de var, biz şikayetlerimizi ve taleplerimizi dile getirmezsek böyle sürer gider. biz paçayı kurtaralım, gerisi ne olursa ,bana ne dememek gerekir. nesnellik budur.
  GERÇEKÇİ OLALIM, İMKANSIZI İSTEYELİM böyle başlıyor değişimler zaten. bu konuları şimdi, böyle bir platformda konuşmayacağız da ne zaman konuşacaz?

  alesin iptali için dilekçe gönderebiliriz. sınava giren binlerce öğrenciye kulak tıkayamazlar.
  böyle abuk bir sınavla nereye kadar yürütülebilir ki, belki bunu da düşündürür bu olay.umut dünyası-herşeye rağmen

 3. #48
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  223
  Alıntı çinekop Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sistem çökmüş durumda, altında kalan kimler?
  Konumuz alesin iptali ama, ales-yök-ösym-üniversite yönetimleri-vs. Hepsi birbiriyle bağlantılı.
  Bir sınav kaldırılır, bir başkası konur, bir başkan gider-yenisi gelir. Fakat şöyle bir gerçek de var, biz şikayetlerimizi ve taleplerimizi dile getirmezsek böyle sürer gider. Biz paçayı kurtaralım, gerisi ne olursa ,bana ne dememek gerekir. Nesnellik budur.
  Gerçekçi olalım, imkansızı isteyelim böyle başlıyor değişimler zaten. Bu konuları şimdi, böyle bir platformda konuşmayacağız da ne zaman konuşacaz?

  Alesin iptali için dilekçe gönderebiliriz. Sınava giren binlerce öğrenciye kulak tıkayamazlar.
  Böyle abuk bir sınavla nereye kadar yürütülebilir ki, belki bunu da düşündürür bu olay.umut dünyası-herşeye rağmen
  ÖYP-Arş. Gör.

 4. #49
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  270
  Alıntı CELLULA Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  sence de bi çelişki yok mu çinekop...gerçekçi olmak ve imkansızı istemeK....ve de bunun nesnellik olması....

  Susup oturalım demiyorum.dün bozdurumuş bir çek....bugün; nakit para....gelecek ise tahvil yada bono....biz ilk önce nakit paramızı değelendirelim de...bono muza ne olur sonra bakarız....umarım ales de kalkar.....

  SEVGİLERİMLE.....
  Sevgili Cellula,
  Bugünün dün, dünün bugün, geleceğin ise şimdi olduğunu düşünürsek, ben bono mu alıp gitmek istiyorum. Böyle bir tahvil olamaz, olmamalı, olursa oladabilir. Ben buraya neden çıktım, niçin çıktım? Beni buraya kim çıkardı? Gördün cellula, yürüdüm, çıktım  şaka bir yana gece yatmadan bir bakım dedim ve yazın yüzümü güldürdü. Alınma, kırılma lütfen. Sağlıcakla.

  Not: Ali Demir videodaki gibi bir açıklama yapsa her şeyin nedeni anlaşılır diye düşünüyorum.

 5. #50
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  4
  benım ıyı yada kötu gecmesı önemlı degıl, sınavı iptal etsınler! çünkü ortada ufak bir şaibe olsa sadece 500 kişiyi veya 10 kişiyi ilgilendiren bir husus değil sınava giren herkesin hakkına girerler.bunun vebalinden kimsede kalkamaz, bunun yanında bazı arkadaşlar ıyı gecenlerın hakkı ne olacak dıyorlar, o zaman hangı sınavda yuksek aldıysa (eger bır sınav olursa,) hangısınden yuksek aldıysa o kabul görsün.Bu duruma nasıl müdahale yapacaklar merkla beklıyorum.

 6. #51
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  peki ya ilk sınava giremeyen de aslında o sınavdan daha yüksek alabilecek durumdaysa?
  ayrıca öyle bir durumda zaten ilki yüksek diyenler gevşeklik gösterebilir.

 7. #52
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  Osymden hala cıt yok bu yaza kalmaz umarım yonetımsızlık kurulunu toplamaları !

 8. #53
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Nerden
  taŞra
  Mesaj
  2
  sevgili arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba diyerek hoşbulduk diyorum. Ben doğuda ki bir üniversitede yardımcı doçent olarak görev yapıyorum. Sizlerin aklına gelecek soruyu cevaplandırayım. neden ALES sınavıyla ilgili formda bulunduğumu. Çünkü kuzenim de ALES mağduru. hatta daha doğrusu bir ÖSYM kazazedesi. Aylarca (sizler gibi) bu sınava çalışıp, aldığı harçlıkları ALES soru kitaplarına yatıran ve benim gibi akademisyen olmak isteyen ve artık umudunu-motivasyonunu kaybetmeye başlayan bir genç insan.
  Bu ülkede bir yerlere gelebilmek zor arkadaşlar.Gelebilmek için ya kendi doğrularından ve gururundan ödün vereceksin ya da üç maymunu oynayacaksın. Üç maymundan hangisi olacağınıza da siz karar verin...Yoksa birbirine kenetlenmiş bu sistem içinde un ufak olmak çok kolay...Kimi kime şikayet edeceksin, eğer protesto edip sesini duyarmaya çalışırsan da provokatif ilan edilip damgalanacaksın. Karşına yandaşlarının helal süt emmiş evlatlarını çıkartacaklar. Meydan muharebesine girer gibi onlarla çatışmanı isteyecekler.Bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir yangına körükle gitme olayı....Şu an ÖSYM nin acınası haline güleyim mi, ağlayayım mı ya da kızayım mı bilmiyorum.Gerçek olan şu ki onca emeklerin heba olması...hakların heba olması...Ey sayın yöneticiler siz ki hak hukuk kulluk hakkı haram helal deyip yaradana sığınırsınız. Ama tövbe haşa kendi yaradınıza..peki ne olcak onca gencin kulluk hakkı onca emeği....Onların da yaradanı var. Onlar da analarının babalarının yakınlarının ve kendisinin dualarıyla ÖSYM sınavlarına giriyorlar....Söylenecek çok şey yok aslında arkadaşlar...Olay sadece yandaş yerleştirme sınavından ibaret....Sanmayın ki akademisyen olucağınız üniversitelerde durum farklı.....hepinize ve kendime iyi şanslar diliyorum. Allah sonumuzu hayır etsin....ve o muhteşem ilahi adaletini en yakın zamanda göstersin....
  zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim
  Yrd.Doç.Dr
  Akademisyen

 9. #54
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  282
  250 kişiye yeni sınav yapılcak diye bir şey söyleniyor.e peki standat sapmalar ve ortalamalar nasıl hesaplanacak.eşit düzeyde soru hazırlama durumu yok ki.haksızlık bu.iptal edilmesi gerekir.cumhurbaşkanına mail atalım arkadaşlar.

  http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisi...skanina_yazin/

 10. #55
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  Twıtterdan yazalım cumhurbaskanına daha cabuk ulasır

 11. #56
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  1
  Alıntı nirvana Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Var. Bence Ales kalkmalı. Sadece ÜDS ve not ortalamasının olduğu bir sistemle ilerlemeliyiz. %75 not ortalaması, %25 dil. Şu bir gerçek ki Ales insanların işine geliyor. Kalksın diyenini duymadım. Kolay tabi 4 sene yırtınmak yerine 5-6 ay kasıp puan almak. Hem dünyada bile eşi benzeri olmayan, güzel ülkemize has bir sınav. Açın bakın. Anlatım bozukluğu, hangi cümle 3'üncü olurlarla akademisyen, lisansüstü eğitimci belirlenmez.
  Öte yandan ben Alesin siyasi bir tarafı olduğuna da hep inanmışımdır. Çok çok önceleri sizin istemediğiniz o mülakatlarda "konuşamayan, konuşamayacak", "kendini ifade edemeyen" tiplerin kadrolaşması için ortaya çıkmış bir sistem olduğu da işin bir diğer tarafı bence.
  Ben not ortalamasından ziyade alan sıralaması taraftarıyım.

  İstanbul Üni. Hukuk Fakültesi mezunuyum, geçen senelerde okul birincilerinin ortalama notu 3,50 idi. Yani okulumuzdan birincilikle mezun olan biri 88 puan almış oluyor. Bir de Doğuş Üni. gibi üniversitelerin Hukuklarına bakalım: Bir sürü 3,50nin üzerinde not, ki 3,50 bizde canını dişini takarak çalışanların bile bazen erişemediği bir not ve vakıf üni.lerinin Hukuk soruları gayet basit. Hatta bizim hocalarımızın aynı anda ders verdiği özel üniversitelerde, aynı hocanın bizim canımızı çıkartırken, gittiği vakıf üniversitesinde kanun açık sınav yaptığını söylediğini hatırlarım. Bu durumda özel üniversitede 100 alan öğrenci, yabancı dili de zaten burada hallettiği için, rahatlıkla akademik personel olacaktır, ancak hukukun h'sini bile bilmeden...

  Bu ALES'ten bile adaletsizcedir, zira bu öğrenciler ÖSS'yi kazanamamışlardır ve ALES'i de kazanamazlar. Dolayısıyla yüksek lisansa kabul edilemeyeceklerdir kolay kolay.

  Ben okul tarafından Alan sınavı yapılmasını ve sınavın çoktan seçmeli olmasını daha mantıklı buluyorum. ÖSYM'nin alan sınavını yapmasını ise niyeyse mantıklı bulmuyorum )

  Ayrıca sınavı iptal edilmesi gerektiğine ben de katılıyorum, çünkü zor bir sınavdı ve alacağımız puanı standart sapma belirleyecekti.
  Son düzenleyen Nazmi, 26-04-2011 saat 13:07.

 12. #57
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  başka bir forumda okuduğuma göre İzmir'de yaşananlar Muğla ve Rize'de de yaşanmış arkadaşlar. Aynı şeyi diğer illerde de yaşayanların susmaması gerekiyor. Herhangi bir şehirde 1 kitapçık bile sorun olduysa, duyurulmalı. Bu sınavda standart sapma çok önemli biliyorsunuz, 1000 kişinin mağdur olduğu bir sınav geçerli olamaz. Hepimizin hakkı yenmiş olur.
  ALES iptal edilmelidir.

 13. #58
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  223
  Alıntı çinekop Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  başka bir forumda okuduğuma göre İzmir'de yaşananlar Muğla ve Rize'de de yaşanmış arkadaşlar. Aynı şeyi diğer illerde de yaşayanların susmaması gerekiyor. Herhangi bir şehirde 1 kitapçık bile sorun olduysa, duyurulmalı. Bu sınavda standart sapma çok önemli biliyorsunuz, 1000 kişinin mağdur olduğu bir sınav geçerli olamaz. Hepimizin hakkı yenmiş olur.
  ALES iptal edilmelidir.
  ÖYP-Arş. Gör.

 14. #59
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  arkadaslar osym nezaman aciklama yapacak ales ile ilgili bilen varmi acaba?pazar gunu sali durum degerlendirilecek denmisti sanirim ama kimseden hala ses yok.

 15. #60
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  282
  http://www.abbasguclu.com.tr/sikayetimvar.aspx

  "ales iptal edilmeli" başlkli yazi
  arkadaşlar oylayalm abbas güçlü sesimizi düyürür.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Dil den 50 alamayanların kadrosu iptal oluyor mu?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan konyalisdu
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 09-07-2014, 15:34
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj: 20-07-2012, 04:27
 3. KPSS puanı düşük adaya sözlüde 100 puan verilmesine iptal kararı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-06-2012, 08:05
 4. yok mu üds'den 1 soru iptal ettirtecek delikanlı :)
  YDS / Yabancı Dil Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan biyofizik
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-10-2011, 10:54
 5. Senetler iptal edilsin!
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 20
  Son Mesaj: 30-06-2011, 06:11

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git