reklam

Sonuçları Görüntülenen Anket: Sizce Ales İptal Edilmeli mi?

Oy
96. Sizin bu ankete oy verme yetkiniz yok
 • Evet

  67 69,79%
 • Hayır

  29 30,21%
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 10 - Toplam 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
Bulunan 136 den 150 - Toplam 169

Ales iptal edilmeli....

ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız Forumunda Ales iptal edilmeli.... Konusunu İncelemektesiniz

bayan yanı Demiş ki: 6114 Sayılı ”Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri ...

 1. #136
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  270
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  6114 Sayılı ”Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un” verdiği eşdeğer sınav yetkisine dayanılarak... bunu nasıl çürüttünüz dava dilekçesinde?
  Alıntı CELLULA Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  al sana dilekçeden bi bölüm...............

  ......Şubat ayında Meclis'ten çıkan 6114 Sayılı Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun'un 7 maddesi'nin 3'üncü fıkrasında yer alan "sınavların aynı anda ve eş zamanlı" ibaresine dayanılarak, "Kitapçık basılan bir sınavın eş zamanlı, aynı zamanlı sorulması lazım. Bozarsanız bu hukuka aykırı olur. Yapılan bu sınavda da bozdular. Eşiklik ilkesine aykırılık olayı ortaya çıktı. Maddi hukuk kuralına ayırımcılık olmaz"....
  ve daha buna benzer hukuki terimler......
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bence bu yazdıkların aynı kanunun verdiği kısmi iptal ve eşdeğer sınav yetkisine dayanılarak sınavın iptal edilmesini haksız kılmıyor. eğer ösym kitapçık eksikliğinden değil de kendince mesela istanbuldaki sınavı öğleden sonra yapsaydı ya da başka bir gün o zaman bu dilekçe haklı olabilirdi. ama ösym sınavı bütün merkezlerde aynı anda yaptı tahmin edilmeyen sorun ortaya çıktığı için kısmi iptal verdi. yani kısacası bu dilekçe bu davayı kesmez.
  Alıntı CELLULA Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yaa arkadaş ımm..bak artık benim yazdıklarıma yorum yapma...yazdıkların sinirlerimi bozuyor artık...saçma sapan şeyleri savunup duruyorsun...ben sendeki zihniyeti anladım.ok..kapişşş...ben ne kadar sana birşeyleri anlatmaya çalışsam da ''senin anlayabildiklerin, tıpkı ösym nin sınırlı sayıdaki hatalı kitapçığı gibi, sınırlı''...sadece anlamak istediklerini anlıyor ve de bunu saçma sapan şeylerle savunuyorsun....artık iş yargı da...boşa konuşma...yapılan haksızlık sana yapılsa idi, acaba ne yapardın...
  ösym nin yaptıkları ortada...daha nesini savunuyorsun, anlamak mümkün değil yaaa.....bende artık sana laf anlatacak söz kalmadı...başka sözlerinde bu form yeri değil...hadi işine bak sende....selametle
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  prensip olarak bana hakaret edildiği zaman aynı şekilde cevap vermem o yüzden o kısmı geçiyorum senin terbiye düzeyini öğrendim iyi oldu.

  birisi senin haksız olduğunu yanlış yaptığını söylediğinde karşı tarafın dedikleri açısından kendine bir bak derim belki haklı olduğu noktalar olabilir. zira ösym'ye duyduğun öfke nedeniyle sağlıklı düşünemiyorsun.

  ben de dokuz eylül ünide. girdim sınava ama şansıma benim kitapçığım tamdı ve bir sorun yaşamadım. ama kısmi iptalin yanlış olduğunu belki ellinci kez söylüyorum ösym yanlış yaptı.

  sen ve diğer dava macerasına atılan arkadaşlar kendilerine biraz dışarıdan bakabilseler açtıkları davadan bir şey çıkmayacağını görecekler. ama eğer öyp süreci bu dava yüzünden aksarsa o zaman birçok insandan küfür yiyeceğin açık onu da söyliyeyim.
  Sana ne bayan yanı! Sana ne! Sana n'oluyor anlamadım. Bu ne saçma bir düşünce. Cellula'ya hak vermemek elde değil. Belli ki Cellula arkadaşımız kollektif bir düşüncenin gereği olan bir şeyi yapıyor ve sonuna kadar iyi de yapıyor. Sana ne! "Küfür" yermiş. Denilecek şey mi bu! Gerekçe ne, ÖYP'de sorun çıkarmış. Çıkarsa çıksın arkadaşım. Bu ne sağlamcılık. Zaten bu düşünce tarzından olmuyor mu her şey? Senin bildiri dağıtan gençleri döven esnaftan ne farkın var şimdi. Cellula ne de güzel bir şey için mücadele ediyor. Varsın ÖYP'de, ÖSYM'de batsın. Farklı hayatlar her zaman mümkündür, farklı kuruluşlarda. Lakin sığ bir zihniyetle olayları ele almanın mahiyeti yok.

  Sen bu işlerle uğraşmak kolay mı sanıyorsun? Cellula dilekçesini yazmış, araştırmış, belki birkaç vasıta değişmiş millet kafelerde kesişirken; ne için? Tanımadığı, bilmediği arkadaşları haksızlığa uğradığı için. Biraz insanların hassasiyetlerine saygı. Şu ülke biraz daha çekilir kılınıyorsa, Cellula ve onun gibi hassasiyetlere sahip arkadaşların, büyüklerimizin tanımasalar dahi sürüden ayrılan, nüans dolu dokunuşları sayesindedir. Burada önemli olan zaten davayı kazanıp kazanması kesinlikle değildir. Bizde az çok tahmin etmiyor muyuz sanki. Kaldı ki, "burası Türkiye, bir şey değişmez" tavrını tek değişmez, karşı çıkılamaz ve boyun eğmemiz gereken bir gerçeklik gibi nasıl sunarsın?! Önemli olan arkadaşımızın buradaki küçücük ışığa kayıtsız kalmayarak, "bir umut" diyerek yola koyulmasında ki inceliktir.

  Ayrıca ne demek "küfür yiyeceğin açık"? Eeeee? Yesin! Sana ne? Mahalle kafası değil de nedir bu? "Bak küfür yersin; adamı kınarlar" kafasını, bu ikaz etme, uyarma kafasını ne çok seviyorlar bu ülkede. "Devletin bekası" için dilekçe verme deseydin keşke. Hiiiiç "laflarımı çarpıtma" gibi bir köylü kurnazlığına girişme, ideoloji kavramına dair algın olmadığını da böylelikle öğrenmeyelim.
  Bu ne bencillik! Artık bireycilik de değil bu, bencillik resmen. Ortaokul değil bu ülke. Öyle kimse kimseyi yaptığı "iyi, güzel, takdir-e şayan" davranışları için kınayıp ikaz edemez, etmemelidir de. Çocuk gibi bir de, "küfür yersin" demiş. Nerelere geldik! Sen bence bir eyleme falan git. Gitmemişsin belli. Git de, insanların nasıl tek tek hepimizi ilgilendiren arketiplerle bir bütün oluşturduğunu gör; o damarlarındaki kanın nasıl daha hızlı aktığını hisset. Öyle kırık gerdanla konuşur gibi, "ben kimseyle bir olmam, hakaretlere karşılık vermem" tavrın nasıl değişiyor görürsün.

  Öte yandan Cellula, sonuna kadar, sonuna kadar destek veriyorum ve inan saygım sonsuz yaptığın şeye. Değişiklikleri ve eyleminin gidişatını, sonuçları bizimle paylaşırsan çok mutlu olurum. Adını bilmesem de, tanımasam da - ki dediğim gibi güzel yanı bu - teşekkürler sana ve senin gibi "macera"lara atılan arkadaşlara!!

 2. #137
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  270
  [QUOTE=love_freedom;10824]bende dava açacam ama yardıma ihtiyacım var hukukçu yok mu forumda.
  ayrıca dava açmak isteyen başka arkadaşlar var. yardımlaşalım.  Sizin davada durum nedir acaba. Lütfen tüm dava açan arkadaşlar süreçleri vs. konusunda bildirebilirlerse buradan sevinirim.
  Son düzenleyen Nazmi, 27-06-2011 saat 14:01.

 3. #138
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  112
  @bayanyanı
  Dava açılması konusundaki düşüncelerinizi bir yere kadar anlıyorum, siz de bir yere kadar haklı olabilirsiniz ama o bir yer ne yazık ki hiç etik değil. Diyorsunuz ki OSYM herşeyi kuralına uydurdu sizin çabalarınız boşuna üstelik bi de ekliyorsunuz sizin bu boşuna dava açmanız OYP sürecini etkileyecek o zaman birçok insandan tepki göreceksiniz. Tepki gösterecek olan gene siz olacaksınız biz değil. Hakkıyla bir iş olmadıktan sonra çok mu önemli birkaç ay daha erken birkaç ay geç onu anlamıyorum. Kusura bakmayın ama ben bir akademisyen adayına da bunu yakıştıramıyorum. Akademisyen bence bir çok şeyin temsilcisi olacak ve birçok genç tarafından örnek alınacak. Bir bilim adamı olacak yeri geldiğindeyse dava adamı. Ve davasından "aman zaten bunun sonucu belli boşu boşuna hem kendimi yoracağım hem de kıymetli zamanım boşa gidecek" diye vazgeçmemeli.. Ben haksızlığa karşı çıkan arkadaşlarımla gurur duyuyorum ve çok mutlu oluyorum artık bilinçli gençler var en azından birilerini rahatsız edebiliyoruz diye. Yani sonuç istediğimiz gibi olmasa dahi, sınav tamamen iptal olmasa dahi en azından birilerinin kulağında sinek vızıltısı kadar bir ses çıkartabilmişsek bu da gayet iyi bir başarıdır, hatta çok şaşıracaksınız ama ÖYP süreci uzasa dahi bu büyük bir başarıdır! Çünkü bizler size göre kafasızız, çıkarlarımızı düşünemiyoruz, devletin bu düzenine ayak uyduramıyoruz ve size de ayak bağı oluyoruz.. E özür dileriz napalım haksızlığa susup oturmayı öğrenemedik bir türlü!

 4. #139
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  45
  büyük olasılıkla yaşım birçoğunuzdan büyük. yirmilerin sonundayım. üniversite bittikten sonra yurtdışına gittim. bir iki sene evvel döndüm. toplamda 20 sene okul hayatım var ve okulla ilgili bir davaya da ben karıştım. yani zamanında biz de uğraştık bazı davalarla. hem de hukuk sistemi türkiyeden çok daha iyi durumda olan ülkelerde. kanınızın kaynadığının farkındayım dava adamı olduğunu sanmanın ne demek olduğunu bilirim. hep haklısınızdır. yalnız şunu unutmayın bu çıkardığınız vızıltı sesinizi duyurmak istediğiniz insanların zerre umrunda değil.

 5. #140
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  223
  ..................
  ÖYP-Arş. Gör.

 6. #141
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  Basın açıklaması için tarih:3 Mayıs 2011 Salı Yer:İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lokali Saat:10.00

  http://www.facebook.com/#!/home.php?...321715515&ap=1

 7. #142
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  223
  ...............
  ÖYP-Arş. Gör.

 8. #143
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  45
  o kanunu okuduğum için davanın saçma olduğunu söylüyorum zaten. daha önceki yazdıklarıma bak altı çizili ve bolt olması bir cümlenin daha dikkatli okunması gerektiği anlamına gelir. gençlik zor tabi heyecan dünyayı kurtarma isteği falan. bakalım daha nereye toslayacaksın. eğer benim akademisyen olma hayallerimi geciktirecekse ben senin davana neden karşı çıkmıyayım ki? ayrıca cümlelerinin sonuna gülücük koyunca sana artı puan kazandırmaz sadece yazacak doğru dürüst birşey bulamadığın anlamına gelir. forumda beni destekleyen arkadaşlar balıklama buraya atlıyor bana destek verenler özel mesaj atıyor sanırım daha düşünceli oldukları için.

  bence sen ileride ne diyceksin biliyor musun: ne kadar gaza gelen birisiymişim ben ya atlamışım sazan gibi diyceksin
  ben de diycem ki: bi cellula vardı ne oldu ona? gülücük gülücük iki nokta üstüste sola açık parantez

 9. #144
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  270
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  o kanunu okuduğum için davanın saçma olduğunu söylüyorum zaten. daha önceki yazdıklarıma bak altı çizili ve bolt olması bir cümlenin daha dikkatli okunması gerektiği anlamına gelir. gençlik zor tabi heyecan dünyayı kurtarma isteği falan. bakalım daha nereye toslayacaksın. eğer benim akademisyen olma hayallerimi geciktirecekse ben senin davana neden karşı çıkmıyayım ki? ayrıca cümlelerinin sonuna gülücük koyunca sana artı puan kazandırmaz sadece yazacak doğru dürüst birşey bulamadığın anlamına gelir. forumda beni destekleyen arkadaşlar balıklama buraya atlıyor bana destek verenler özel mesaj atıyor sanırım daha düşünceli oldukları için.

  bence sen ileride ne diyceksin biliyor musun: ne kadar gaza gelen birisiymişim ben ya atlamışım sazan gibi diyceksin
  ben de diycem ki: bi cellula vardı ne oldu ona? gülücük gülücük iki nokta üstüste sola açık parantez
  O arkadaşlar "düşünceli" değil, düşüncelerinin kamusallaşmasından korktukları için özel mesaj atıyorlar. Diğer bir deyişle tepkiden korkuyorlar. Sinmiş, sindirilmişler haberleri olsun. Yazsınlar buradan düşüncelerini bu akademisyen adayı arkadaşlarda, o "mantıklı" ve "toplumsalcı" görüşlerini de görelim.

  Ayrıca bu "genç" kelimesini ne kadar aşağılayıcı, olumsuz bir anlamda kullanmışsın. Sen bu kafayla akademisyenim zannederken ilkokul müdürlüğü yaparsın, söyleyeyim. Hem sen yaşlı mısın? 20'li yaşların sonu demişsin. Ne ara büyüdün, geliştin bu kadar. Keşke gelişmeseymişsin, başkalaşmasaymışsın bu kadar. Tüm yüklediğin olumsuz anlamlarıyla "genç" olsaymışsın, kalsaymışsın. Kaldı ki, bizim yaşımızı eğitim durumumuzu nereden biliyorsun da öyle 20 yıl falan yazıyorsun. Bu niceliklerinden bize ne. Diğer bir deyişle; o nicelikler ve alt metinde dile getirdiğin "ben biliyorum bu sistemi" nidalarından çıkardığın ders şu an bulunduğun "haklı" konum mu? Edindiğin nitelik, kimlik bu mu?

  "Benim akademisyen olmamı geciktirecekse" gibi saçma sapan cümleleri de yazma lütfen artık. Bu söylediğin salt seni ilgilendiren bir şey. O yüzden özel olan düşünceleri kendine sakla ve daha kamusal bir algıyla düşün, veriler sun, yazılar yaz.

 10. #145
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  850
  yani ales iptal olursa ve oypler bu surecten gecikirse ki gecikmez sonbahar ales puanlariyla alirlar gene, bu dava eden arkadaslari bizleri baglamaz ales ilkbahar donemine bel baglayan arkadaslar-bende onlardan biriyim- alesin iptal olmasindan ve oyp surecine yetisememekten endise etmekte haklilar fakat sorumlu olarak dava acan bizleri degil vurdumduymaz,beceriksiz,bilimsellikten bihaber,badem biyikli,takunyali osym yi sorumlu tutsunlar,birilerinin kulagina bu ses simdi sinek viziltisi olarak gelebilir ama gun olur bu ciglikta bogulurlar...
  insanlar kufur yiyecem diye hakkini aramasin mi?forumlarda dahi birbini kontrol mekanizmasi bir 'mahalle baskisimi ' yaratilmak isteniyor?hakkinda ne soylerler bak dava acma sus,sin mi diyelim?bu elalem ne dusunur mantigiyla hareket eden insan zaten akedemisyen olmasin,olamazda zaten ancak ogretmen olur ki burda amacim ogretmenleri asagilamak degildir,ancak hazir bilgiyi karsidaki alicaya aktaran aracilar durumunda olur.yani bu konuda bir ton sey soylenebilir ama daha fazla soylemeye gerek duymuyorum...

 11. #146
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Nerden
  ANKARA
  Mesaj
  223
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  o kanunu okuduğum için davanın saçma olduğunu söylüyorum zaten. daha önceki yazdıklarıma bak altı çizili ve bolt olması bir cümlenin daha dikkatli okunması gerektiği anlamına gelir. gençlik zor tabi heyecan dünyayı kurtarma isteği falan. bakalım daha nereye toslayacaksın. eğer benim akademisyen olma hayallerimi geciktirecekse ben senin davana neden karşı çıkmıyayım ki? ayrıca cümlelerinin sonuna gülücük koyunca sana artı puan kazandırmaz sadece yazacak doğru dürüst birşey bulamadığın anlamına gelir. forumda beni destekleyen arkadaşlar balıklama buraya atlıyor bana destek verenler özel mesaj atıyor sanırım daha düşünceli oldukları için.

  bence sen ileride ne diyceksin biliyor musun: ne kadar gaza gelen birisiymişim ben ya atlamışım sazan gibi diyceksin
  ben de diycem ki: bi cellula vardı ne oldu ona? gülücük gülücük iki nokta üstüste sola açık parantez
  ÖYP-Arş. Gör.

 12. #147
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  45
  bazı insanlar bazen öyle inanarak boş konuşuyorlar ki etkilenmemek elde değil. benim küfürle ilgili sözlerimi mahalle baskısı zannetmeler, beni hiç tanımadan etmeden uluslararası yayınlarımı bilmeden akademisyen olamaz diye yaftalayanlar. kısacası bu forumda seviye yerlerdeymiş ben boşuna uğramışım buralara. düşüncesizce dava açmalar. başka bir forum bulayım kendime ben.

  he arkadaşlar he dav süper oldu tabi geç bile kalındı hee hee

 13. #148
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  11-2010
  Mesaj
  270
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bazı insanlar bazen öyle inanarak boş konuşuyorlar ki etkilenmemek elde değil. benim küfürle ilgili sözlerimi mahalle baskısı zannetmeler, beni hiç tanımadan etmeden uluslararası yayınlarımı bilmeden akademisyen olamaz diye yaftalayanlar. kısacası bu forumda seviye yerlerdeymiş ben boşuna uğramışım buralara. düşüncesizce dava açmalar. başka bir forum bulayım kendime ben.

  he arkadaşlar he dav süper oldu tabi geç bile kalındı hee hee
  Bu yayın işini insanların "penis boyu" gibi konuşmalarından inanılmaz rahatsızım. Benimde yayınlarım var. Ne maaşım var ne bir şey. Yayın yapıyorum beri yandan. Eeee? Marx gibi bir dehayı üniversitede barındırmamışlar. Yazdıkları da "akademik" amaçlı değil esasen. Bir yandan da Türkiye'nin her yerinde yayın yapan hanzo proflar var ama. Onların yayınları var ama di mi(!)? Ulusal, uluslararası. Napıcaz şimdi? Her gün sığır bir yığın prof konuşuyor tv'de. Üniversitelerin tam manasıyla içine edilmesinin nedeni onların omurgasızlığı değil mi? Siyasal rüzgara ve bencilce tercihlerine, belli koltuklara göre konum değiştiriyorlar. Tonla yayınları var. "Beden dili" vb. konularda kitap yazan bir yığın prof. "Maaş artsında..." Kaçını biliyoruz? Ne değişiyor? Bu proflar neyi dönüştürebiliyor onu söyle sen?
  Ayrıca gerekçe olarak hala kendini öne sürmen akıl alır gibi değil. Senin kendin dışında öne sürebileceğin kuramsal bir şeyler, hepsini geçtim bu "dava, ösym, ali demir, cemaat" ile ilgili kendin dışında daha makro düzeyde söyleyebileceğin bir şey yok mu? İyice serbest piyasa bilimine geçmişiz. Niceliği alan Üsküdarı geçiyor. Kendinden yola çıkarak bilim yapan bir güruh. "Ben" düşündüm, "bence", "benim" yayınlarım, "bana" göre... Konferansların çoğunda bunlardan geçilmiyor. Sen o uluslararası yayınları 1. tekille mi yazıyorsun? Neredeymiş o dergi, adı neymiş? Merak ettim şimdi. Sen aç Selçuk Üniversitesinin uluslararası hakemlisine bak istersen. Ne rezil yazılar var gör. Biliyoruz biz bu "bilim kankalık"larını, postmodern medrese kafalarını. Haa dediğim gibi yok ben "daha bilimsel" dergilerde yazdım diyorsan, dergilerin adını söylersen sevinirim. Eğer Routledge falan dersen düşer bayılırım bilesin!

 14. 04-05-2011, 00:51

  Doktora


 15. #149
  aeales
  Misafir
  Alıntı bayan yanı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  büyük olasılıkla yaşım birçoğunuzdan büyük. yirmilerin sonundayım. üniversite bittikten sonra yurtdışına gittim. bir iki sene evvel döndüm. toplamda 20 sene okul hayatım var ve okulla ilgili bir davaya da ben karıştım. yani zamanında biz de uğraştık bazı davalarla. hem de hukuk sistemi türkiyeden çok daha iyi durumda olan ülkelerde. kanınızın kaynadığının farkındayım dava adamı olduğunu sanmanın ne demek olduğunu bilirim. hep haklısınızdır. yalnız şunu unutmayın bu çıkardığınız vızıltı sesinizi duyurmak istediğiniz insanların zerre umrunda değil.
  o zman kısa yoldan KADER dıyelım bu nasıl olur ? bumudur yanı ? olayın ozunu su 3 Durum mu acıklıyor : KAN KAYNAMASI, DAVA ADAMI OLDUGUNU SANMAK VE VIZILTI CIKARMAK !!!!!

 16. #150
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  138
  dün akşam mirgün cabas'ın programında ygs'liler vardı (bu arada biz "okumuşlardan" çok daha iyi kendilerini ifade ettiklerini söylemeliyim). İçlerinden birinin puanı yanlış hesaplanmış, üstelik hergün farklı farklı puanlarla karşılaşıyormuş ve puanı giderek düşmekteymiş: Muhtemelen ek sınav yüzünden sıralamalar değişiyor. İşte 2.alesin ardından başımıza gelecek şey...


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Dil den 50 alamayanların kadrosu iptal oluyor mu?
  ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan konyalisdu
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 09-07-2014, 15:34
 2. Cevap: 1
  Son Mesaj: 20-07-2012, 04:27
 3. KPSS puanı düşük adaya sözlüde 100 puan verilmesine iptal kararı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-06-2012, 08:05
 4. yok mu üds'den 1 soru iptal ettirtecek delikanlı :)
  YDS / Yabancı Dil Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan biyofizik
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-10-2011, 10:54
 5. Senetler iptal edilsin!
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan love_freedom
  Cevap: 20
  Son Mesaj: 30-06-2011, 06:11

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git