reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 4 İlkİlk ... 234
Bulunan 46 den 59 - Toplam 59

ÖYP Yurtdışı Dil Eğitimi Talep Toplama

ÖYP - Yurtdışı Dil Merkezleri Forumunda ÖYP Yurtdışı Dil Eğitimi Talep Toplama Konusunu İncelemektesiniz

Soğuk su içebiliriz. Tüm haklarımız elimizden alındı biz hala uyumaya devam edelim....

 1. #46
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  5.041
  Soğuk su içebiliriz. Tüm haklarımız elimizden alındı biz hala uyumaya devam edelim.
  Nazmi bunu beğendi.
  --------------------------------------
  #akademikzam

 2. #47
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.863
  Ödenekler de düşürüldü hatta kuşa çevrilmiş hali bile yatmadı hiç bir yere gidemiyoruz sağolsunlar. O yüzden bu dil kursu da tam yalan oldu diyebiliriz.
  Mr December bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 3. #48
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  231
  Alıntı diferansiyel Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Birilerinin dava açmasını bekliyorlar. Ayrıca dikkat ettim yönetmelikte "gönderilebilir" ifadesi var. Daha önce "gönderilir" şeklindeydi. Yani artık itiraz etsek diyecekler ki biz kesin göndereceğiz demiyoruz zaten, gönderebiliriz demiştik ama şartlar uygun değil vs.. Yine de davalık bir durum yoksa bunlar haklarımızı elimizden almaya devam edecekler. Dava açmayı düşünenler varsa birlikte hareket edebiliriz.
  Dava açmak lazım ama bu işlerden cidden yıldım. Bunu geçtim başka konularda (çift diploma programı mesela) da YÖK haklarımızı elimizden almaya devam ediyor
  Mr December bunu beğendi.

 4. #49
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  83
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  26.12.2014'te yayınlanan Öyp usul ve esaslarında;

  Yurtdışında yabancı dil eğitimi
  MADDE 8-(1) ÖYP araştırma görevlilerinden aşağıdaki şartları taşıyanlar, istekleri halinde yabancı dil eğitimi için en fazla altı ay süreyle 2547 sayılı Kanunun 39 uncu maddesinin birinci fıkrası kapsamında yurtdışına gönderilebilir.(2) Araştırma görevlilerinin yurt dışında yabancı dil eğitimi alabilmeleri için;a) Başvurutarihinden önceki beş yıl içinde alınmış olmak kaydıyla, eğitim almak istedikleri yabancı dile ilişkin yabancı dil sınavından en az 65 puan almışolmak ya da eşdeğerliği ÖSYM tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarından eşdeğer puan almış olmak,b) Yurtdışındakibir yükseköğretim kurumundan yabancı dil eğitimi için antetli ve imzalı kabul belgesi almak,gereklidir.(3) Yabancı Dil Eğitimi için yurtdışına gönderilecek araştırma görevlilerinden belirlenenşartları sağlayanlar, bağlı bulunduğu fakülte veya enstitüye başvurularını yaparlar. Enstitü/Fakülte yönetim kurulunda değerlendirilerek yurtdışınagönderilmesi uygun bulunan başvurular ilgili rektörlük aracılığıyla YÖK'e teklif edilir. Rektörlüklerce YÖK'e gönderilen teklifler Yürütme Kurulundagörüşülerek karara bağlanır.(4) Yabancı DilEğitimi almak için yurtdışına gönderilecek araştırma görevlilerine yol masrafı,yevmiye ve zorunlu sağlık sigortası, yabancı dil eğitim giderleri olarakyapılacak ödemeler ülke ve ödeme unsurları itibarıyla Yürütme Kurulu tarafındanbir liste halinde belirlenir ve ilgililere duyurulur. YÖK Strateji GeliştirmeDairesi Başkanlığı tarafından araştırma görevlisi için kadrolarının bulunduğuyükseköğretim kurumuna aktarılacak kaynağın tutarı, kaynak aktarımı tarihindekiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası döviz satış kuru esas alınarak hesaplananTürk Lirası tutarını geçemez. Kaynak aktarılma tarihinden sonra meydana gelecekkur farkları hiçbir şekilde dikkate alınmaz. Bu ödemeler dışında ilgililereherhangi bir ad altında ödeme yapılamaz.


  şeklinde yayınlanmıştır. Peki bu durumda yurt dışı dil eğitimlerine nasıl gideceğiz ???
  Tesekkurler bilgi icin yalniz su kabul mektubu vs gereklimi? Yok bu konuda da cok doyurucu degil Sadece basvuru yeterlimi? Son zamanlarda kabul olunan yada gidip donen vs varmi arkadaslar yazabilirmi lutfen

  GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

 5. #50
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2015
  Mesaj
  8
  Ben İngilizce öğretmeniyim ve İrlanda Dublin'de Erasmus + KA1 projesi kapsamında öğretmenlere yönelik verilen bir metot eğitimi aldım. Geçen sene İngiltere'ye de aynı sebeple gitmiştim, ama açıkçası İrlanda'dan daha çok memnun kaldım. Hem İrlanda hem de Dublin beni büyüledi. İnsanları çok sıcak, kolay iletişim kurabiliyorsunuz. Katıldığım kursta gözlemlediğim dil öğretimi de oldukça profesyonel ve etkileyiciydi. Ben dil ve hizmetiçi eğitimi alacaklara Dublin'i öneririm.

  Hatta bu konuda bilgilendirici biri Türkçe diğeri İngilizce iki blog yazım bulunmaktadır:

  https://donmezbulent89blog.wordpress...ublin-ireland/

  https://donmezbulent89blog.wordpress...lin-irlanda-4/

 6. #51
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  23
  Yurt dışında herhangi bir dil eğitim merkezinden antetli ve imzalı kabul belgesi alıp YÖK e başvuruda bulunup şansımı deneyeceğim. Olumlu ya da olumsuz sonucu burada sizlerle de paylaşırım.

 7. #52
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  220
  Alıntı tolga.besyo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Yurt dışında herhangi bir dil eğitim merkezinden antetli ve imzalı kabul belgesi alıp YÖK e başvuruda bulunup şansımı deneyeceğim. Olumlu ya da olumsuz sonucu burada sizlerle de paylaşırım.
  Acaba ÖYP yurt dışı dil eğitimi devam ediyor mu? ben uzun süredir kimse gidemiyor diye biliyorum. Ve hatta bu imkanda yararlanamadan yüksek lisansım bitti, doktoram da bitecek diye endişe ediyorum. Lütfen bir gelişme olursa, öyp yurtdışı dil eğitiminden yararlanan olursa buradan bilgilendiriniz.

 8. #53
  Akademik Forum
  Misafir
  Biraz zor gibi ama imkansız değil. Umarım yok ten olumlu bir dönüş olur.

 9. #54
  Akademik Forum
  Misafir
  olumlu dönüş alan arkadaşlar varsa haberdar olmak isteriz.

 10. #55
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  157
  yurtdışı dil eğitimi için niye biz başvuruyoruz yök yerleştirmiyor mu?üniversitelere tek tek mail mi atacağız kabul ediyomusunuz diye çok saçma, ben de şansımı deneyeceğim bakalım inşallah olur

 11. #56
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Eskişehir
  Mesaj
  220
  Alıntı veterinarius Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yurtdışı dil eğitimi için niye biz başvuruyoruz yök yerleştirmiyor mu?üniversitelere tek tek mail mi atacağız kabul ediyomusunuz diye çok saçma, ben de şansımı deneyeceğim bakalım inşallah olur
  Hocam ne zamandır, uzun süre YÖK bu sözünü tutmuyor diye biliyorum. Yani, uzun süre ÖYP kapsamında yurtdışı dile eğitimi alabilen yok diye biliyorum. Ya da benim haberim yok. Lütfen, son zamanlarda 1 yıl içerisinde giden varsa buraya yazsın.

 12. #57
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  157
  kendi çabalarımızla başvuru yapıp kabul alsak ve de yöke bildirsek yine de mi kabul etmeyecekler acaba?
  verilmiş bir hak ve üzerine yatıyorlar her şeyde olduğu gibi,adaletsizlik bu,giden arkadaşlar varsa paylaşırlarsa bize de yol gösterici olacak

 13. #58
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  184
  Ben YÖK' ü aradım. Şimdiye kadar kimseyi göndermemişler. En azından üniversiteye aktarılan seyahat ve proje ödeneklerini dil eğitimi için kullanmak isteyenlere bir kolaylık yapılsa bari. Çünkü bir çok kişi ödeneğini üniversitelerin beceriksizliği nedeniyle kullanamadığından yada kullanmadığından geri YÖK'e iade ediliyor

  - - - Güncellendi - - -

  Önceden YÖK' de Şennur Hanım la görüşüp bilgi alıyorduk. Onunla görüşme şansı olan var mı?

  - - - Güncellendi - - -

  Biraz önce kendisiyle de görüştüm. Kaynak yokmuş ve aktarılmayacakmış. Başvursanızda çıkmaz dedi. Hayırlı olsun

 14. #59
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2013
  Mesaj
  157
  bu ülkede zaten eğitime ne zaman doğru düzgün kaynak ayrıldığı görülmüş ki,hiç şaşırmadım bu bilgiye. kimbilir eğitim haricinde nelere kaynak ayırıyorlardır yazık ya..


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Yurtdışı Dil Eğitimi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sibell
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 18-07-2012, 21:55
 2. Cevap: 39
  Son Mesaj: 16-08-2011, 08:22
 3. Makale: ÖYP Yurt Dışı Dil Eğitimi Talep Toplama (ÖNEMLİ)
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 25
  Son Mesaj: 13-06-2011, 10:26
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-02-2011, 19:01
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-02-2011, 11:18

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git