+ Konuyu Cevapla
Sayfa 48 - Toplam 209 İlkİlk ... 3846474849505898148 ... SonSon
Bulunan 471 den 480 - Toplam 2083

ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar; kararda yazan 15 gün khk'nın çıktığı tarih değildir herhalde değil mi? Üniversitenin bizi çağırması ...


 1. #471
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  121
  Arkadaşlar; kararda yazan 15 gün khk'nın çıktığı tarih değildir herhalde değil mi? Üniversitenin bizi çağırması gerekiyor resmi ve yazılı bir şekilde? O tarihten itibaren 15 gün.

 2. #472
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  16
  Alıntı Selen Coskuner Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar, benim de sorunum 50/d li olununca doktoraya mülakatsız sınavsız beni alamayacakları. Kendi atandığım üniversite. Şuan 35. madde ile yüksek lisansımı bitirmek üzereyim, cuma günü mezunum ve kadromun oldugu üni.de kayıtların son günü. ÖYP de doktoraya direkt devam edebiliyorduk, şimdi sınavları da kaçırdığım için devam edemeyecek miyim ve atılacak mıyım?
  Şuanda görevde olduğum üni. ÖYP koordinatörlüğü beni bilgilendirdi. ÖYP usul ve esaslarına gore davranılacağından, doktoraya kaydımı sınavsız mülakatsız yapabilirlermiş. Kadromun olduğu üni.yi de bilgilendirdim, kabul edeceklerini söylediler. Şimdilik eğitimime devam edebileceğim. Benim durumumda olan arkadaşlar faydalanabilir.

  Ben her akşam twitterdayım #Öyp50d
  edimvar ve Mr December bunu beğendiler.

 3. #473
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  09-2011
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  382
  Mevcut durumda eğitimleri biten arkadaşların ilişklerinin kesildiğine dair duyumları ben de aldım. bayrama işsiz giriyorlar ne yazık ki gerçekten içim burkuluyor.

  Bir diğer konu da 50d li iken kadromuzun olduğu üniversitede doktora yoksa atılacağımız yönünde! Arkadaşlar böyle saçmalık mı olur, 50d li olup başka üniversitede doktora yapan bir sürü arkadaşım var benim. 50 d sizin getirdiğiniz öğrenci belgesiyle ilgilenir sadece.

  Bir de görevlendirme mevzusu var, senetler zorunlu hizmet karşılığı imzalatılır, dolayısıyla 35. madde de senedi imzalayıp dönünce işsiz de kalabiliriz. bu riski kim göze alır? Tez döneminde olanlar için sorun yok (tabii uygulamalı alanları dışında tutuyorum) ders döneminde olanlar için ise ne yazık ki çok sıkıntılı bir süreç. Kolaylıklar dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor..

  Son olarak bu haksızlığı sindirmek yerine, tıpkı akademikzam konusunda olduğu gibi birarada durabilirsek başaracağımızı düşünüyorum. #benimhalaumudumvar #öyp50d olmayacak. Bugüne kadar hiçbir şekilde torpil kullanmamış biri olarak doğunun ücra bir köşesine atandım, bunu dahi elimden almaya kalkıyorlar. Yanlış hesap bağdattan döner, elbet hakettiğimiz bize geri dönecek, bu zor günlerde lütfen moral bozmayalım. Herkese sabır ve bol şans..
  edimvar bunu beğendi.
  Eğer anlamıyorlarsa boşver tatlım

 4. #474
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  5.090
  Alıntı Cicero Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  O çok şükür yarabbi diyenler benim çevremde yok, kişi kendinden bilir işi derler. Sataşmalarını görmezden gelip devam ediyorum:

  Tabii ki alternatif fikirlerim var. Birincisi, her şeyden önce size bunu yaşatan partiyi bir daha iktidara getirmeyin. Oy vermeyin. İkincisi bu işler öyle Twitter'dan yazmakla falan olmaz, BİMER'e yazmakla hiç olmaz, gidip meclisin önünde eylem yapmakla olur. Gidelim eylem yapalım diyorum cesaret edebilen çıkmıyor. Üçüncüsü de OHAL biter bitmez dava açmak ki onu ben şahsen açacağım zaten.

  Siz rahat koltuklarınızda ''sayın başbakanım bizi mağdur ettiniz (('' yazmakla hak elde edilebileceğini sanıp kendinizi rahatlatmayı sürdürebilirsiniz.

  - - - Güncellendi - - -  Bunun cevabını bir önceki mesajımda verdim.

  BİMER'e yazmayı saçma bulmam başka hiçbir şey yapmayın dediğim anlamına nasıl geliyor anlamıyorum doğrusu. Aynı dili konuştuğumuza emin miyiz?
  Perşembe 12:30'da YÖK'ün önünde görüşmek üzere o zaman hocam.
  edimvar bunu beğendi.
  --------------------------------------
  #akademikzam

 5. #475
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2012
  Mesaj
  16
  Vahdet hoca Ulusal kanal'da

 6. #476
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  24
  Kamuoyuna,
  bizler öyp (öğretim üyesi yetiştirme programı) ile üniversitelerin 33a kadrosuna ales+yds+okul ortalaması+mülakat (bazı öyp alımları mülakatsız da olmuştur.) ile getirilmiş araştırma görevlileriyiz.
  Bizler bu program ile (öyp) küçük üniversitelerdeki akademisyen ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak hazırlandık.
  Devlet ile yaptığımız anlaşmaya göre önce bir üniversite de yüksek lisans ve doktoramızı bitirecek sonrasında asıl kurumlarımız olan yeni açılan üniversite ve bölümlerimizde yardımcı doçent kadrosu ile göreve başlayacaktık.
  Ancak son yayımlanan khk ile bir gece de yaklaşık 17bin öyp li akademisyenin tüm hakları elinden alındı.
  Bizler kalıcı kadro vaadi ile yüksek meblalı senetlere imza attık. Arkasından yüksek lisans ve doktora eğitimimizi almak için farklı üniversitelerde eğitim aldık.
  Dahası ailemizi yuvamızı hayallerimizi ve hedeflerimizi bu programa göre şekillendirdik.
  Ancak tüm haklarımız elimizden alındı.
  Maalesef bu konu ile ilgili 5 gündür hiçbir yetkili tarafından bir açıklama yapılmadı. 17bin araştırma görevlisi yok yere mağdur edildik.
  [sıze=5][sıze=7]arkadaşlar kamuoyuna böyle bir yazı yazalım ancak kafam o kadar dağınık ki cümleleri toplamakta zorlanıyorum hepimiz bu metine bir şeyler ekleyip çıkararak durum hakkında tv programları gazete vb. Yayın kuruluşlarını ve devletten bulabileceğimiz her türlü yetkiliyi bilgilendirelim. Bizi mağdur etmemeleri gerektiğini bildirelim. üniversitelerin adaletsiz ve farklı uygulama yapabileceklerini ifade edelim[/u][/u]
  [/sıze][/sıze]


  - - - Güncellendi - - -

  KAMUOYUNA,
  BİZLER ÖYP (ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI) İLE ÜNİVERSİTELERİN 33A KADROSUNA ALES+YDS+OKUL ORTALAMASI+MÜLAKAT (BAZI ÖYP ALIMLARI MÜLAKATSIZ DA OLMUŞTUR.) İLE GETİRİLMİŞ ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİYİZ.
  BİZLER BU PROGRAM İLE (ÖYP) KÜÇÜK ÜNİVERSİTELERDEKİ AKADEMİSYEN İHTİYACINI KARŞILAMAYA YÖNELİK OLARAK HAZIRLANDIK.
  DEVLET İLE YAPTIĞIMIZ ANLAŞMAYA GÖRE ÖNCE BİR ÜNİVERSİTE DE YÜKSEK LİSANS VE DOKTORAMIZI BİTİRECEK SONRASINDA ASIL KURUMLARIMIZ OLAN YENİ AÇILAN ÜNİVERSİTE VE BÖLÜMLERİMİZDE YARDIMCI DOÇENT KADROSU İLE GÖREVE BAŞLAYACAKTIK.
  ANCAK SON YAYIMLANAN KHK İLE BİR GECE DE YAKLAŞIK 17BİN ÖYP Lİ AKADEMİSYENİN TÜM HAKLARI ELİNDEN ALINDI.
  BİZLER KALICI KADRO VAADİ İLE YÜKSEK MEBLALI SENETLERE İMZA ATTIK. ARKASINDAN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMİMİZİ ALMAK İÇİN FARKLI ÜNİVERSİTELERDE EĞİTİM ALDIK.
  DAHASI AİLEMİZİ YUVAMIZI HAYALLERİMİZİ VE HEDEFLERİMİZİ BU PROGRAMA GÖRE ŞEKİLLENDİRDİK.
  ANCAK TÜM HAKLARIMIZ ELİMİZDEN ALINDI.
  MAALESEF BU KONU İLE İLGİLİ 5 GÜNDÜR HİÇBİR YETKİLİ TARAFINDAN BİR AÇIKLAMA YAPILMADI. 17BİN ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ YOK YERE MAĞDUR EDİLDİK.
  ARKADAŞLAR KAMUOYUNA BÖYLE BİR YAZI YAZALIM ANCAK KAFAM O KADAR DAĞINIK Kİ CÜMLELERİ TOPLAMAKTA ZORLANIYORUM HEPİMİZ BU METİNE BİR ŞEYLER EKLEYİP ÇIKARARAK DURUM HAKKINDA TV PROGRAMLARI GAZETE VB. YAYIN KURULUŞLARINI VE DEVLETTEN BULABİLECEĞİMİZ HER TÜRLÜ YETKİLİYİ BİLGİLENDİRELİM. BİZİ MAĞDUR ETMEMELERİ GEREKTİĞİNİ BİLDİRELİM. ÜNİVERSİTELERİN ADALETSİZ VE FARKLI UYGULAMA YAPABİLECEKLERİNİ İFADE EDELİM[/U][/U]

 7. #477
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Nerden
  uzay :)
  Mesaj
  140
  demekki öyplileri mülakat yapan komisyonlarda da fetöcüler varmış. yöke değil üniversitelerinize kızın

 8. #478
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı Selen Coskuner Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Şuanda görevde olduğum üni. ÖYP koordinatörlüğü beni bilgilendirdi. ÖYP usul ve esaslarına gore davranılacağından, doktoraya kaydımı sınavsız mülakatsız yapabilirlermiş. Kadromun olduğu üni.yi de bilgilendirdim, kabul edeceklerini söylediler. Şimdilik eğitimime devam edebileceğim. Benim durumumda olan arkadaşlar faydalanabilir.

  Ben her akşam twitterdayım #Öyp50d
  Hocam doktoraya baslayacaginiz kaydinizin yapilacagi universite hangisi?

 9. #479
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  338
  Birbirimizle didişmeyi bırakmalıyız. Şuan için Ankara'daki eyleme katılım önemli. İmkanı ve durumu olan herkes katılmalı. Bir diğer mevzuda twitter, en azından denemedik olmasın..

  Herkese sabır diliyorum.
  Mr December bunu beğendi.

 10. #480
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  107
  Topluca istifa etsek. O kadar kirginim ki ilk firsatta karimi cocugumu alip gitmek istiyorum bu ulkeden. fetocularin iltimasla giremedigi tek program olan öyp birilerini rahatsiz etti. Ylsy ye bir zamanlar sadece ama sadece feto cular giriyordu akp de bundan memnundu ben sahitim buna simdi kimse kalkip feto-pyd ile mucadele icin 50 d li yapildilar demesin, enayi degiliz hulooocu hic degiliz. Kimseye dert anlatamazsiniz karsinizda huloooo diye bagiranlar cikacaktir.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversiteye Geçişi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ozkan_0712
  Cevap: 58
  Son Mesaj: 10-09-2017, 10:33
 2. Uzmanların Başka Üniversiteye Geçişi
  Uzman forum içinde, yazan landon
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 08-06-2015, 12:28
 3. 50/D - ÖYP Geçişi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan taketeasy
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 24-01-2014, 12:43
 4. Yüksek Lisans Geçişi
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan fatih.okr
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 23-12-2011, 22:53
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-06-2011, 10:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git