reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 27 - Toplam 133 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Bulunan 391 den 405 - Toplam 1986

ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi Konusunu İncelemektesiniz

Bu konuda bir kampanya yürütülmesi gerekiyor. Organize olunmalı. Karşı çıkmalıyız, sesimizi daha çok yükseltmeliyiz...Yani böyle ...


 1. #391
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Nerden
  Erzincan
  Mesaj
  231
  Bu konuda bir kampanya yürütülmesi gerekiyor. Organize olunmalı. Karşı çıkmalıyız, sesimizi daha çok yükseltmeliyiz...Yani böyle saçmalık olamaz. İnsanlar OYP'yi tercih etti,50d'yi değil,sen bana önce tamam sen OYPyi hakkettin diyip sonra tutup da biz vazgeçtik sen artık 50d'lisin diyemezsin,böyle bir şey yok. Buna göre planlar yapıldı,düzen kuruldu,bu kadar basit mi her şey? Sen 1 günde hayatımı değiştirebilesin diye mi ben uğraştım bu kadar bunun için?
  Bu arada nerede sözüm ona her daim muhalif kalacağını söyleyen basın? Bu düzenlemelerle bir sürü mağdur insan yaratıldı, Fetöcü diye yapılanlara destek veren basın neden mağdurlar için sesini yükseltmiyor,hükümeti eleştirmez,uyarmaz?
  dpd06, mavihayalci ve HHS bunu beğendiler.

 2. #392
  Akademik Forum
  Misafir
  Insanlar korkuyor sesini çıkarmıyor. Milletin derdi senet olmuş. Adam elinden helal yoldan kazandığın ekmeğini alıyor, hakkını gasp ediyor. Yarın aynı şey diğer arastırma görevlilerinin ve yard doclarin başına da gelir. Ekmekle oynamak devletimize, hele hele aydın diye hitap ettiğimiz yöneticilerimize hiç yakışmıyor. Vatandaşına bunu yaparsan nasıl bir vatandaş olmamızı bekliyorsun bundan sonra.

 3. #393
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2012
  Nerden
  Kars
  Mesaj
  175
  kafkas üni ile görüştüm. siz ne biliyorsanız bizde o kadar biliyoruz dedi. yökten görüş istedik gelen cevaba göre işlem yapacağız dedi.

 4. #394
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  30
  xeriko ben de kafkas ünideyim, doktora geçişi aşamasındayım, sizin durum nedir hocam?

 5. #395
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  877
  -img_8201.jpg
  -img_8200.jpg

  Arkadaşlar tivitlerde bu iki grafiği kullanalım, oldukça sade ve açıklayıcı.
  Mr December, mavihayalci ve gaga73 bunu beğendiler.
  2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

 6. #396
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2015
  Mesaj
  47
  Alıntı chilecAsh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Acikcasi evet. Profesoru, ogretmeni, mustesar yardimcisini aciga alip sorusturma neticesinde ihrac ederken bize neden toplu çuval muamelesi yapıldı diye soruyorum soruyorum buna cikiyor. Amaç fetö diyemiyorum, desem de bu amacın bir araç gibi kullanıldığını dusunmeden edemiyorum.
  çünkü senet,mecburi hizmet yükümlülükleri sadece bizim için bağlayıcı değil devlet için de bağlayıcı oluyor.33/a ile çalışan herkesin mecburi hizmet yükümlülüğü yok biliyorsunuz ki.
  edimvar bunu beğendi.

 7. #397
  Akademik Forum
  Misafir
  Senedi dusunen arkadaslar mezun olup isten atilma tehlikesiyle karsi karsiya kaldiklarinda keske senedim olsaydi da is guvencem elimden alinmasaydi diycek. 3 yildir buyuk bi universitede kadro bekleyen arkadasim senedim olsa kucuk bi yerde olsaydim da kadro gelseydi boyle surunuyorum diyor. Bence anlik degil gelecege yonelik dusunmek de onemli. Lutfen birlik olalim

 8. #398
  Akademik Forum
  Misafir
  YÖK açıklama yapacaktı ne oldu? Olay soğusun kızgınlık azalsın diye mi bekliyorlar anlamadım.
  Arkadaşlar bir de sponsor üniversitemizde bize ders verdirebilirler mi?Yani 50 d'li olup git gel o sırada da bizde ders ver diyebilirler mi yasal engel var mı?

  - - - Güncellendi - - -

  İyi niyetli bir şekilde tazminat hakkımızın doğacağını düşünüyordum. Bir avukatla görüştüm. Ohal'in sonrasında dahi, devletin verdiği bu kararın yürütmesini durduracak, ya da sizlere bu nedenle tazminat ödenmesine hükmedecek bir mahkeme ve hakim bulamazsınız. Anında açığa alınıp hakkında işlem başlatılır, kimse böyle bir karar almaya cesaret edemez dedi.

  Anladığım kadarıyla, danıştay'ın geri çağrılmaların yürütmesini durdurma kararı gibi bir şey değil bu. Daha ciddi bir durumla karşı karşıyayız.

 9. #399
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  107
  Herkes kendini kurtarmaya baksin, yeni universitelere imam hatip den hoca bulurlar nasil olsa milletimiz de alkislar.

 10. #400
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  6
  Arkadaşlar bizim programımıza neden bu kadar yüklenildiğini anlayamıyorum açıkçası. YLSY gibi bir programa neredeyse pek bir şey yapmayıp (sadece 158 kişinin atılması dışında) bize yükleniyorlar. Biz mülakatsız, sınavla girdik. YLSY' ye başvuranlar 'mülakat' tan geçince kabul alabiliyordu. O mülakatların nasıl olduğunu çoğumuz biliyoruz. Ben sadece bu yüzden YLSY'ye başvurmamıştım. Sınavdan en yüksek puanları almış olsan da mülakatta seni çok kolay harcayabiliyorlardı. Böyle 'mülakat' sisteminin olduğu bir yerde binlerce kişi içerisinden 'sadece' 158 kişinin FETÖ yandaşı olarak damgalanıp ilişiklerinin kesilmesi pek mantıklı görünmüyor . Eminim bu örgüte yakın daha çok insan vardır YLSY'nin içinde. Hele bizim gibi 'mülakatsız' sınavla giren insanları bu şekilde yargılayıp, toplu bir şekilde FETÖCÜ kimliği giydirdikten sonra, YLSY'ye dokunulmaması kusura bakmayın ama adil görünmüyor hatta şüpheli duruyor. Ayrıca bu adamlar seçildikten sonra Amerika'ya ya da diğer ülkelere gittiler. Orada eminim bu insanlarla daha rahat iletişimde kalabiliyorlar, belki de çoğu FETÖ ile yakın temaslarda bulunuyor, sohbetlerine katılıyor, görevlendiriliyorlardı. YLSY öncesi örgütle bağlantısı olmayan insanlar bile yurt dışında bu sistemin içerisine çok kolay çekilebilirler. Yurt dışında insan kendini yalnız ve kendinden olana daha yakın hissettiğinden bu örgüt bu duygusal açığı kullanabilir, insanlara daha rahat yaklaşabilir ve kendi düşüncelerini çok kolay empoze edebilir.Böyle düşününce o ÖYP'nin %80-90'ı FETÖ'ye bağlıdır diyen insanların YLSY hakkında hiç bir fikir yürütmemesi ve bir şey söylememesi garip bir durum.
  Bu arada yanlış anlaşılmasın ben YLSY'nin içinde bulunanların hepsini suçlamıyorum. Sadece bu kadar istismara açık bir program varken ve örgütün kendi adamlarını rahatça sokabileceği bir program varken, YLSY'den sadece 158 kişiyi çıkarıp, ÖYP'de ise herkesi mahvetmenin adil bir davranış olduğuna inanmıyorum. Mesela ÖYP ile yurt dışına çıkanlar geri çağırıldı. YLSY ile çıkanların da geri çağırılması gereklidir bu durumda. Ben kimseye ya da hiç bir programa bir etiket yapıştırmak istemiyorum sadece istediğim hepimizin zor günler geçirdiği şu zorlu süreçte daha adil bir tutum sergilenmesi. Umarım kimse daha fazla mağdur olmaz.

 11. #401
  Akademik Forum
  Misafir
  arkadaşlar devir birlik devri , hakkımızla aldığımız kadroyu elimizden aldılar..

 12. #402
  Akademik Forum
  Misafir

  ciddiyetsiz

  Bugünün de yarısı bitti hala ciddiye alıp bir açıklama yapan yok...

 13. #403
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Mesaj
  24
  Bu işin fetö ile alakası yok. öyle olsa memur ve öğretmenlere yaptığı muameleyi yaparlar. gerekli olanları işten atarlardı.
  bu olay tamamıyle okullardan gelen öyp li şikayetlerin sonucu yapıldı. eğitim alan öyp liler okulu uzattıkça uzattı. doğudaki okullar boş batı aşırı kalabalık oldu. şikayetler aldı başını gitti. çözüm bunu buldular maalesef.
  ama elimizde verilmiş haklarımız vardı.
  ben devlet memuru iken istifa edip öyp li oldum tek nedeni 33a lı olmaktı. 50d li olacağımı bilsem asla istifa etmezdim. kimsenin elini eteğini öpmemek için bu yolu denedim. şu başıma gelene bak.
  hakkımızı aramaya sesimizi duyurmaya devam etmek zorundayız.
  resmen bir gece de tüm haklarımız elimizden alındı.
  Hande, VİGGOMORTENSEN, f_rhythm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 14. #404
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  117
  Arkadaşlar elimizden alınan herşey için mücadele vermeli ve alınan özlük haklarımızı geri kazanmalıyız.Bu işe artık olan oldu, senet işine bakalım ya da daha mezuniyete var 50d oluverelim napalım artık zihniyetiyle yaklaşırsak sonu çoooook büyük hüsran olur.

  Akademisyenler ve hatta genç araştırmacılar olarak saksı yada piyon olmadığımızı herkese göstermeliyiz.Bizim hayatlarımız oyuncak değil, şaka değil.Hepimizin eşi,dostu,ailesi,ekonomik durumu ve en önemlisi onuru gururu var.Kimse bunlarla dalga geçemez.Bu nedenle sonuna kadar mücadelemiz ÖYP'nin ilk kuruluşundan bu yana elimizden alınan tüm haklarımızı geri almak olmalıdır.Bunu sendikalarla ve bu forum tarzı platformlarla birlikte somut hareket planları ile yapabiliriz.Zaten en kötü ihtimalle hepimiz yargıya gideriz eğer tatmin edici bir olumlu düzenleme olmaz ise.
  mavihayalci ve chilecAsh bunu beğendiler.

 15. #405
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  neverland
  Mesaj
  190
  YÖK açıklama yapmayacağını açıkladı deniyor ama üniversiteler de YÖK'ten ikinci açıklama bekliyoruz diyorlar...

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversiteye Geçişi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ozkan_0712
  Cevap: 54
  Son Mesaj: 18-01-2016, 12:34
 2. Uzmanların Başka Üniversiteye Geçişi
  Uzman forum içinde, yazan landon
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 08-06-2015, 12:28
 3. 50/D - ÖYP Geçişi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan taketeasy
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 24-01-2014, 13:43
 4. Yüksek Lisans Geçişi
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan fatih.okr
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 23-12-2011, 23:53
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-06-2011, 10:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git