+ Konuyu Cevapla
Sayfa 25 - Toplam 209 İlkİlk ... 1523242526273575125 ... SonSon
Bulunan 241 den 250 - Toplam 2083

ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi Konusunu İncelemektesiniz

twitterda #öyp50d hashtagine hiç destek yok. burda kendi kendimize çalıp söyleyerek olmaz bu işler..büyüklerin dikkatini ...


 1. #241
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  40
  twitterda #öyp50d hashtagine hiç destek yok. burda kendi kendimize çalıp söyleyerek olmaz bu işler..büyüklerin dikkatini çekecek şekilde sesimizi duyurmak lazım. twitterda da destek atın arkadaşlar lütfen
  geigerinnen, turhan56 ve hsyncmsn bunu beğendiler.

 2. #242
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  104
  Alıntı akademisyenaday Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  twitterda #öyp50d hashtagine hiç destek yok. burda kendi kendimize çalıp söyleyerek olmaz bu işler..büyüklerin dikkatini çekecek şekilde sesimizi duyurmak lazım. twitterda da destek atın arkadaşlar lütfen
  AYNEN ARKADAŞIM öyp50d hashtagine lütfen twitterde destek olun arkadaşları
  turhan56 bunu beğendi.

 3. #243
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  173
  Alıntı beyin_bedava Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  burası çok açık değil tam olarak ne denmek istemiş ?
  Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Çok kritik durumda olan tezini vermiş vermek üzere olan arkadaşlarımızın zaman kazanmasından bahsetmiştim. Daha çok yargı yoluna başvuracakları ilgilendirir tabi.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı dpd06 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu yorum çok önemli ve değerli, herkes okumalı. Fakat hocam davayı ne zaman açabiliriz, benim sendikam ve avukatım hazır? Hemen mi OHAL bitiminde mi?
  Ohal kapsamında yürütmeyi durdurma istemiyle dava açamazsınız yukarıda da belirttiğim üzere yalnızca tazminat davası açabilirsiniz, geç cevap yazdığım için de özür dilerim.

 4. #244
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  04-2016
  Mesaj
  14
  #öyp50d hastagine çok az insan yükleniyor tt olamıyoruz. Lütfen destek verin.
  geigerinnen, turhan56 ve hsyncmsn bunu beğendiler.

 5. #245
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  104
  Alıntı evinsa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  #öyp50d hastagine çok az insan yükleniyor tt olamıyoruz. Lütfen destek verin.
  ARKADAŞLAR ÖYPYE DESTEK #öyp50d HASTAGİNE LÜTFEN DESTEK. TT OLALIM
  hsyncmsn bunu beğendi.

 6. #246
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2016
  Mesaj
  1
  Bu kadar üzücü bir ülke gündeminde öyp kadrolarının elimizden alınması sadece haksızlık değil ahmak yerine konmaktır.Geç saatlere kadar tezlerimizi hazırlamaya çalışırken bizimde huzura ihtiyacımız var. Bu karardan sonra değişiklik olmaz bulunmuş fıstık gibi bir gündem kaçırılır mı böyle fırsat. Kim suçluysa çıkar at vatanımıza canımız feda. Fakat haksız yere mağdur olursak unutmayacağız. Allah emeklerimizi boşa çıkarmasın.

 7. #247
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  34
  Alıntı fasttornado Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu senet işine kafa çok takılmış. Geçen gün yazdım ama dikkat edilmemiş. Senet işi son derece basit arkadaşlar. Madde madde izah edeyim.
  1-İmzalanan Taahhütnameler geçerlidir.

  2-Bu Taahhütnameler 2547 Sayılı Yasanın 35.maddesi ile 657 Sayılı Yasanın ilgili maddeleri "Bir Üniversite Adına Bir Diğer Üniversitede Lisansüstü Eğitim Gören Araştırma Görevlileri Hakkında Yönetmelik" hükümleri, "Yurtiçinde Mecburi Hizmet Karşılığı Öğrenci Okutma ve İhtisas Yaptırma Yönetmeliğe ve Yurt içinde ve Yurt Dışında Görevlendirilmelerde Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin hükümlerine dayanır.

  3- Şimdi herkes şunu düşünüyor, ÖYP bitti ise Taahhütname de bitti. HAYIR. Esasen Taahhüt ile ÖYP arasında organik bir bağlantı yok. Siz başka üniversitelere gönderildiğiniz için ilgili üniversiteye sen beni okuttun ben da sana hizmet edeceğim diyorsunuz.

  4-Her ne kadar fark edilmese de senedi imzalayan kişinin yükümlülüğü olduğu kadar, ilgili üniversitenin de sizi çalıştırma yükümlülüğü vardır. Yani o üniversite ben seni istemiyorum DİYEMEZ.

  5-Şimdi buradan nereye geliyorum, çıkan Kanun Hükmünde Kararname'de 33/a olamayanların senet yükümlülüğü biter diyor. Bu şu demek, eğer üniversiteler ilgili kişiyi akademisyen olarak artık tutmayacaksa bu akademisyen olarak tutulmayacak adaylarla ilişkisini rahat bir şekilde kesebilsin. Ve bunun yanında ilgili araştırma görevlisi de başka kadrolarda çalışmak zorunda kalınmasın.

  6-Çünkü daha önce, yurt dışına MEB'in bursiyeri olarak gönderilen öğrenciler aynı sizler gibi taahhüt verdi. Nedir o? Döndükten sonra yurt dışında geçirilen sürenin iki katı kadar MEB'e zorunlu hizmette bulunacaklar. Bunlar o zamanlar giderken üniversite seçmiyorlardı. Döndükten sonra seçiyorlardı ve direk MEB adına gönderiliyorlardı.

  7-Bu adamlar yurt dışındaki çalışmalarını bitirip döndü. Döndü ve MEB'e başvurdu. MEB bunları ilk aşamada ne yapacağını şaşırdı! Üniversitelere gönderemedi bir şekilde. Bunun sonunda MEB bunları ortada bırakamadı çünkü bu kişilerin mecburi hizmet yükümlülükleri vardı, tıpkı sizin gibi. MEB'de aldı bu şahıslar il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine memur kadrosu ile atadı. MEB bu atamayı yapmak zorundaydı çünkü bir aday için bu zorunlu hizmet borcu ise devlet için de bir ALACAK tır. O alacak tahsil edilmezse yarın öbür gün o atamayı yapmayanlar hukuki olarak sorumlu olurlar.

  8-Şimdi "sizler hem senet yok diye istifa etmeyin hem doktora yapmış adamlar bir şekilde zorunlu olarak memur gibi çalıştırılmasın hem de üniversiteler rahat ilişki kessin" diye son çıkan KHK'ya böyle bir madde koyulmuş. Tüm olay bundan ibaret.

  9-Kanun koyucu yada KHK yetkisini elinde bulunduran Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan bakanlar kurulu bir kanun ile zorunlu hizmetleri kaldırmadıkça bu zorunlu hizmetler KALKMAZ. Ancak son KHK'da söylendiği gibi eğitim sonunda 33/a kadrosuna atanamamanız durumunda zorunlu hizmet kalkacaktır.
  Burda yazdığınız 4 ve 5.maddeler çelişmiyor mu? Hem "üniversite ben seni istemiyorum DİYEMEZ." demişsiniz hem de "üniversite adaylarla ilişkisini rahat bir şekilde kesebilsin" ??

 8. #248
  Akademik Forum
  Misafir
  Senet zorunlu hizmet diye birşey kalmıyorsa süper, bu durumda akademiyi bırakıp özel sektöre de geçebilirim. Freedom rulz!

 9. #249
  Akademik Forum
  Misafir
  Arkadaşlar,

  Olur da YÖK'le üniversitesiyle görüşmüş olan çıkar diye 17 sayfanın tamamını okudum. Şu an hiç birşey belli değil, spekülasyon yapmanın, bu kesin böyle olur demenin gereksiz yere insanları daha da korkuttuğu düşüncesindeyim. Hepimize geçmiş olsun, dahil olduğum günden beri sürekli değişen ÖYP yönetmelikleri sayesinde zaten sistemden iyice tiksinmiş bir insan olarak, seneler boyunca sırf senedim var diye kaçırdığım fırsatları düşündükçe ben de sinirleniyorum. Fakat önümüzdeki günlerde bu konularda uygulamaya yönelik bir açıklama yapılır diye düşünüyorum, sağ duyulu olalım ve açıklamayı bekleyelim.

  Bazı arkadaşlar twittera yüklenin demiş, fakat twitter kullanan bir insan değilim. mesaj sayısının azlığına bakılırsa da en çok twitlenen başlıklar listesine girebilecek bir hashtag gibi durmuyor. Eğer anaakım medya kuruluşlarında tanıdığı olan varsa, haberi bu şekilde yaymak daha mantıklı bence. Hiçbir gazetede öyp'lilerin durumu ile ilgili bir haber yok ve insanlar ne ÖYP'nin ne olduğunu biliyor, ne de kadro değişikliğinin ne anlama geldiğini.

 10. #250
  Akademik Forum
  Misafir

  33-35 50-39

  bildiğim kadarıyla 50d kadrosundakiler max 89 gün süreyle 39. madde ile görevlendirilebilirler. yl ve doktoranın ders aşamasında olanlar kısa dönem görevlendirme ile derslerine devam edip bitireceklerdir zannederim.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversiteye Geçişi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ozkan_0712
  Cevap: 58
  Son Mesaj: 10-09-2017, 10:33
 2. Uzmanların Başka Üniversiteye Geçişi
  Uzman forum içinde, yazan landon
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 08-06-2015, 12:28
 3. 50/D - ÖYP Geçişi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan taketeasy
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 24-01-2014, 12:43
 4. Yüksek Lisans Geçişi
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan fatih.okr
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 23-12-2011, 22:53
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-06-2011, 10:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git