+ Konuyu Cevapla
Sayfa 15 - Toplam 209 İlkİlk ... 513141516172565115 ... SonSon
Bulunan 141 den 150 - Toplam 2083

ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'lilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye Geçişi Konusunu İncelemektesiniz

svmbsl Demiş ki: kafalarına göre ilişik kesmemeleri gerek sonuçta kazanılmış haklarımız var. yani biz 50 ...


 1. #141
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı svmbsl Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  kafalarına göre ilişik kesmemeleri gerek sonuçta kazanılmış haklarımız var. yani biz 50 d olarak başlamadık ki bu işe.
  Evet ya 33a alınacaksa nasıl alınacak?

 2. #142
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  17
  Olağanüstü hal diyosun hocam, inşAllah hakkımızda hayırlısı olur

 3. #143
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  231
  bölümdeki hoca ile konuştum. hiçbir şey bilmiyor adam. şaşırmadım. avukat bir arkadaş ile de konuştum. onun söylediklerinin bir kısmını aktarayım.

  mesela kadronun bulunduğu okul çağırdı ve biz gitmedik dolayısıyla ilişiğimiz kesildiği durumda senetleri ödüyorsunuz diyor. istifa ettik yine senedi ödüyoruz, doktorayı vaktinde bitiremedik yine senedi ödüyoruz, 65'i geçemedik evet doğru bildiniz yine senedi ödüyoruz.

  saçma mı bence son derece saçma çünkü 50d'liyiz ve bu kadroda senet olamaz. ama yurttaşını mağdur etmeyi ilke edinmiş bu ülke yöneticileri işlerine gelen maddeleri kendilerinde saklı tutuyor işlerine gelmeyenleri saklı tutmuyor.

  50d mücadelesi veren arkadaşlara burun kıvıran öyp'li asistanlar (arkadaş diyemiyorum) belki bu boktan durumla o mücadeleye destek vereceklerdir.

  zorunlu hizmeti farklı okullarda olan arkadaşlarla yaptığım konuşmalardan anladığıma göre çağırıp çağırmama durumu tamamen keyfi olacak gibi görünüyor.

  son olarak devletin sözüne güven olmazmış. daha önceki bir konuya girdiğim yazıyı kopyalayacağım ki nereden nereye geldik görün.


  "Bu meselenin ne kadar hayati olduğunun farkına varılmak istenmediğini düşünüyorum. evvela bir öyp tarihçesi yapayım.

  ben bu sisteme girdiğimde (zaten a sınıfı devlet memuru idim. bu sisteme geçme nedenim devletin vermeyi taahhüt ettiği haklardı) bize vaat edilenleri bir hatırlatmak isterim.

  1- Yurtdışında araştırma yapmak için burs aramak zorunda kalmadan 1 yıl bulunma hakkı (öyp kaynakları ile gidecektik yani)
  2- Yabancı dili geliştirmek için 6 ay yurtdışı dil eğitimi
  3- Y.Lisans için 20bin doktora için 30 bin lira ödenek
  4- Kadromuzun bulunduğu üniversiteye döndüğümüzde 6 ay için de yrd.doç olma hakkı
  5- Ders aşaması da dahil olmak üzere tez hocasının da onayı ile kadronun bulunduğu okula dönüldüğünde zorunlu hizmete saydırabilme hakkı
  6- doktorasını zamanında bitiremeyip sistemden çıkanlar doktoraya devam edebiliyordu (bunu bile iptal ettiler. ve bir sendika dava açarak bu kanunsuzluğu yedirtti)

  bu hakların hepsi vardı. Bu hakların hepsi alındı ve bunlar alınırken ses çıkarmayan, buna karşın bırakın tüm öyp'lileri ben bütün akademik camiyayı temsil ediyorum diyen bir oluşumun (Ögesen) ciddiye alınacak bir yanını göremiyorum.

  Yukarıdaki hakların hepsi alındı (ödenekler tırpanlandı ve bu halini bile kullandırtmıyorlar) bu da yetmiyormuş gibi bu süreç içerisinde evlenen, çocuğu olan, hayatının 10 yılını bir takvime oturtan, koca koca insanları ben karar değiştirdim istediğim zaman ayağıma geleceksin diyen rektörler ve yök zor durumda bırakmanın da ötesine geçmiştir. Dahası bir oldu bitti ile hak, hayat gaspı yapmaktadırlar. Buna rağmen halen ne şiş yansın ne kebap diye kendi networkleri için çalışanlar, sayıları 11bini bulan bir topluluk için herhangi bir vizyon sunamamaktadırlar. bunca hak gaspı yapılırken neredeydiniz canlar? öyp'lilerin tek bir hakkının alınması için ikili ilişki dışında ne yaptınız?

  dil sert oldu diye düşünüyorsanız. öyp'yi hiç anlamamış demektir. bir ben girdiğim zamanki duruma bakın bir de şu anki duruma bakın.

  son olarak şunu demek isterim. hangi sendikanın şu son saçmalık için kimin dava açtığına bakmadan hakkımız için kim mücadele ediyorsa (kulis değil mücadele) başımın üstünde yeri var."


  üniversiteler saçma sapan bir şekilde doktora dersleri devam edenleri dahi çağırıyor. yani 11000 insanı mağdur etme tehlikesi olan ve bir gün ansızın (bu gibi konular için mağdur olan bizlere hiçbir zaman soru sorulmuyor) kendi koydukları kuralı bile uygulamaktan imtina ediyorlar. neden mi? umurlarında değiliz


  ezcümle, devlete güvenmiş olduğum için pişmanım, kızgınım ve mağdurum. henüz çağrılmamış olmam mağdur olmadığım anlamına gelmiyor. yukarıdaki maddeleri okumanız kafidir. maaşımın düşmesi pahasına bu kararı almış olduğum için madden de mağdurum.
  Son düzenleyen asaasa, 02-04-2016 saat 23:27.

 4. #144
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  neverland
  Mesaj
  191
  kadromuzun bulunduğu okula döndüğümüzde, 50d'den 33a'ya geri geçirilmeyi bizim terchimize mi bırakırlar dersiniz? yani muhtemelen kimi okul 33a'ya geçirmek üzere çağıracaktır, kimi 50d'de bırakacaktır. "ben 15 gün içinde dönmüyorum" dediğimizde, bu kadar katı bir programın hiçbir yaptırım uygulamaması mümkün değil gibi geliyor bana.
  ayrıca beşten fazla öyp'li araş. gör.e sahip çok fazla bölüm var ve öyp kadrosu dışında araştırma görevlileri yok. topyekun geri çağrılırsak bu üniversitelerdeki işler nasıl yürüyecek ki.

 5. #145
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  231
  aynı üniversiteden bir başkası ile konuştum. kendisi orada yrd.doç ama başka bir fakültede çalışıyor. naif naif 33'e geçmek için yayın şartı nedir diye sordum. cevap olarak torpil bulamazsan 33'e geçmen mümkün değil dedi.

 6. #146
  Akademik Forum
  Misafir
  Bu kararı alanlara hakkımı helal etmiyorum. Ahirette hesaplaşırız
  VİGGOMORTENSEN ve okyanus mektubu bunu beğendiler.

 7. #147
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2016
  Mesaj
  34
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arkadaşlar büyük üniversiteler yani doktora yaptığımız Üniversite'den ziyade atanılan üniversite geri çağırır bence ihtiyac var git gel yaptırırlar 50 d olarak senet de iptal olur ancak bitirdikten sonra iş aranır bence durum böyle
  Peki atanılan o üniversitede bölümün kendisi yoksa kime nasıl ne için hizmet edeceksin?????

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Ümit Bayırlı Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bölümünüz orada açık mı hocam eğitim veriliyor mu?
  o ünide bölüm olmadığı için eğitim verilmiyorsa ne olacak peki sizce

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı ezgideniz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  kadromuzun bulunduğu okula döndüğümüzde, 50d'den 33a'ya geri geçirilmeyi bizim terchimize mi bırakırlar dersiniz? yani muhtemelen kimi okul 33a'ya geçirmek üzere çağıracaktır, kimi 50d'de bırakacaktır. "ben 15 gün içinde dönmüyorum" dediğimizde, bu kadar katı bir programın hiçbir yaptırım uygulamaması mümkün değil gibi geliyor bana.
  ayrıca beşten fazla öyp'li araş. gör.e sahip çok fazla bölüm var ve öyp kadrosu dışında araştırma görevlileri yok. topyekun geri çağrılırsak bu üniversitelerdeki işler nasıl yürüyecek ki.
  hocam bu kadar şeyden sonra bize 33 mü istersin 50 mi diye tercıh sunacaklarını hiç sanmıyorum. Bizim isteğimiz diye bir şey oldugunu da sanmıyorum ben artık
  f_rhythm ve scienziato bunu beğendiler.

 8. #148
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Nerden
  neverland
  Mesaj
  191
  bu arada kadromun bulunduğu fakülte sekreterinden şöyle bir bilgi aldım, çağrılmasının istenip istenmediği fakültelere sorulmayacakmış. kararlar rektörlüklerden, üniversitenin tüm öyp'li araştırma görevlilerini bağlayacak şekilde çıkacakmış.

 9. #149
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  48
  Herkes farklı telden çalıyor anlamadım ben bu işi hocalarım. Şimdi doktora için 35 ile görevlendirme alanlar ve halen doktoraya devam edenler, asıl kadrolarının bağlı olduğu üniversitenin çağrısına uyarak 15 gün içinde işbaşı yaparsa mecburi hizmet yükümlülüğü kalkmıyor mu? Tekrar 33 e atanmadığı sürece de yeniden bir senet olmuyor diye anlamıştım ben. En azından senetten kurtulduk sanıyordum. Yanlış mı anlamışım??

  Ayrıca 33 ataması için bizim talepte bulunmamız gerekmiyor mu? Kafalarına göre mi atayacaklar?

 10. #150
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  949

  ÖYP'ilerin 674 sayılı KHK ile 33/a'dan 50/d'ye geçişi

  Arkadaşlar Twitter'da özellikle pro-akparti hesaplarda bu düzenlemeye karşı duyarlılık oluşmuş durumda, siyasi jargona bulaşmadan bu duyarlılığı arttırabiliriz. İnsani olarak yaşayacağımız sorunları, ev, aile, çocuk, gelecek kaygısı vb. dile getirelim. Hilal kaplan, Abdurrahim Boynukalın, Haşmet Babaoğlu şu ana kadar bu uygulamayı sert bir şekilde eleştirdiler, bu isimlere özellikle ak partili, MHP'li arkadaşlarımız durumu hatırlatan twitler atarsa iyi olur. Hiç değilse denemiş oluruz. Teşekkürler.
  Son düzenleyen Tarko, 02-09-2016 saat 22:07.
  dpd06 bunu beğendi.
  2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisinin Başka Bir Üniversiteye Geçişi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan ozkan_0712
  Cevap: 58
  Son Mesaj: 10-09-2017, 10:33
 2. Uzmanların Başka Üniversiteye Geçişi
  Uzman forum içinde, yazan landon
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 08-06-2015, 12:28
 3. 50/D - ÖYP Geçişi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan taketeasy
  Cevap: 22
  Son Mesaj: 24-01-2014, 12:43
 4. Yüksek Lisans Geçişi
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan fatih.okr
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 23-12-2011, 22:53
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-06-2011, 10:45

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git