reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 21 İlkİlk 123412 ... SonSon
Bulunan 16 den 30 - Toplam 306
Ağaç Şeklinde Aç14Beğeni

Kapatılan üniversiteler??Ne olacağız?

Araştırma Görevlisi Forumunda Kapatılan üniversiteler??Ne olacağız? Konusunu İncelemektesiniz

Sevgili hocalarım merhaba, aynı dertten kafayı yemek üzereyim. Tıp fak de öğr.gör. Dim. Hiçbir bağım ...


 1. #16
  Akademik Forum
  Misafir

  Magduriyet

  Sevgili hocalarım merhaba, aynı dertten kafayı yemek üzereyim. Tıp fak de öğr.gör. Dim. Hiçbir bağım yokken resmen etiketlendik doktora tezimin son aşamasındaydım oda mullakda ne olacağı belli değil. Ben ak partiye diğer partilere yöke ve bazı millet vekillerine yazdım. Tek isteğim soruşturma açsınlar hakkımızda açsınlaki akanıp işimize devam edelim. Bence sizlerde yazın. Işin kötüsü tazminat ve son maaşlarımızıda alamadık. Allah hepimizin yardımcısı olsun.sağlıcakla..

 2. #17
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  O üniversiteye girerken FETÖ cü olduklarını biliyordunuz. Girmeyecektiniz.
  Senin gibi insan müsvettelerini de not ediyoruz. Bu devlet senin gibileri de halledecek. Merak etme.

 3. #18
  Akademik Forum
  Misafir
  Vur deyince öldürmekte üstümüze yok, Devlet olarak el koyduğun 15 üniversitenin tapusunu üstüne aldın mı, aldın, güvendiğin yeni bir Rektör atayıp, çalışanları bir güvenlik soruşturmasından geçirip, gerçekten fetocularla işbiriliği içindeki çalışanlarının görevine son verip , kalan çalışanlarla üniversiteyi devam ettirmek çok mu zordu, hem çalışanlar , hem de öğrenciler mağdur edilmemiş olurdu, benim kızım da 3 ay önce izmir'de kapatılan üniversitelerinden birinde okutman olarak çalışmaya başlamıştı, bizim ne ilgimiz var fetocu metocu ile, hem işsiz kaldı hem
  de damgalandı , hak adalet bunun neresinde , muhalefet partilerinin bu konuyu gündeme getirmesi gerekiyor,

 4. #19
  Akademik Forum
  Misafir
  Kapatılan bu 15 üniversite kendiliğinden mi kuruldu , Devlet olarak bu üniversitelerin kurulmasına neden izin verdin, YÖK olarak onayladın, Mecliste onayladın, şimdi de fetöcülerle hiçbir ilgisi olmayan sadece ekmek parası için çalışanları damgalayıp kapı önüne koyuyorsun, Türkiye bir akıl tutulması yaşıyor, umarım tez zamanda aklı başında düşünmeye başlarız, yoksa işimiz çok zor,

 5. #20
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  O üniversiteye girerken FETÖ cü olduklarını biliyordunuz. Girmeyecektiniz.
  Hayatta herkes senin kadar şanslı değil maalesef çokbilmiş arkadaş. Empati kuramadığın için inşallah empati kuramadığın insanların durumuna düşersin. İş bulmanın bu kadar zor olduğu ülkende, zar zor bu vakıf üniversitesine girmiş olan adamın ne suçu var? Hadi o biliyordu da girdi, onu zaten gömdün diyelim. Üniversiteye kayyum atandıktan sonra giren insalar ne olacak? Onlar devletin elinde diye girdi üniversiteye mesela. 1 kişinin bile günahını almamak için uğraşırken biz, siz nasıl binlerce insanın, binlerce ailenin günahını alabiliyorsunuz? Nasıl göremiyorsunuz? Nasıl düşünemiyorsunuz maymundan az gelişmiş arkadaşım? Nasıl bu kadar bencil olabiliyorsunuz? Hala böyle düşünmeye devam ediyorsan ve senin gibi düşünmeye devam edecek olanlar varsa, Allah onları daha zor durumlara düşürsün inşallah.

 6. #21
  Akademik Forum
  Misafir
  Öğrencilerle ilgili bilgi de geldi bizle ilgili hiçbir şey yok. Artık damgalı ve işsiz olduğumuza ilişkin genel bir kabul oluşuyor gibi. Diyecek hiçbir şey yok

 7. #22
  Misafir23425
  Misafir

  çözüm ; suçsuz insanlar göreve iade

  bu okullarda çalışan akademik personel için bir açıklama olur mu sizce? mesela paralel yapı ile alakası olmayan suçsuz, sadece mesleğini icra etmek isteyen mevlana üniversitesinde görev yapan bir öğretim üyesi selçuk üniversitesine yerleştirilebilir mi? ya da o ilde bir başka devlet üniversitesine..mağduriyet bu şekilde giderilemez mi?

 8. #23
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Öğrencilerle ilgili bilgi de geldi bizle ilgili hiçbir şey yok. Artık damgalı ve işsiz olduğumuza ilişkin genel bir kabul oluşuyor gibi. Diyecek hiçbir şey yok
  Hakkinizda yurutulen yasal bir islem yok ise (ki olsa da bu basvurulara engel olmamali) yeni kadrolara basvurmanizda bir engel oldugunu dusunmuyorum. Sonucta sozlesmeler feshedildi ve kapatilan universitelerin yasal olarak baglayiciligi kalmadi.

  Ama bu universitelerdeki calisma sureleri ya da eski isverenler vs. gibi faktorlere bakilarak (ki burda insan faktoru devreye giriyor) onyargili bir tutum izlenmesi soz konusu olabilir. Belki de olmaz.

  Cok karamsar olmamak gerek bence. Sonucta bu universitedeki insanlarin hepsinin feto ya bagli olmasi gercekci bir durum degil.

 9. #24
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2013
  Mesaj
  36
  Arkadaşlar hepimiz yerden göğe kadar haklıyız bu kadar haklı olup bu kadar zor ve karmaşık bi durumda kalmamıştık..Bu nedir böyle.Aallah kitap inandığınız ne varsa onun aşkına bi cevap verin.Yok mu Ada'm gibi biri şu kocaaaaaa hükümette aklı başında biri hiç mi yok.Bugün dünyaca ünlü cerrahlarıda aldılar içeri!!!bu ne hal ya...HERGÜN ONLARCA AKADEMİSYEN SAVCI HAKİM!!!BENİM İKİ KUZENİM ALAKASININ ALAKASI BİLE YOK FETÖYLE!!
  BİRİ SAVCI KUZENİMİN HEPİMİZ ŞOKTAYIZ...Nasıl ya NE ALAKA!!NE FETÖ NE BAŞKA CEMAAT NE SİYASET KENDİ HALİNDE BİRYDİ..BİRİ DESE İNANMAM GÖZÜMÜN ÖNÜNDEKİ İNSANI BOŞ YERE YOK YERE SAFSATALARLA İÇERİ ALDILAR.ATATÜRKCÜ YDÜ VE İNANILMAZ HOŞGÖRÜLÜ BİRİ.TERÖR ŞUBESİNE GÖTÜRÜP HAPSE ATTILAR .TERÖRLE MÜCADELE !!NE BU NE SAÇMALIK BU!!ne terörü be..Bu NE SAÇMALIK.BİZİM AİLEDE KİMSE YOK ORADAN BURADAN EVLERDE KALAN YOK CEMAATCİ YOK SÜKEYMANCI ..şuan kuzenim içerde.Kac yıllık savcı..Ortada bi sebep yok..KENDİ AĞLIYOR ÇOCUKLARI AĞLIYOR..YOKMU AKLI BAŞINDA BİRİ DUR DİYECEK..YA BEN KENDİMİ UNUTTUM ARTIK ..BU CEKTİĞİMİZİ KİM DUYACAK..kim ..

  - - - Güncellendi - - -

  Gercekten ülkEcek bunalımdayız..UMARIM AKLANIR İŞLERİMİZE GERİ DÖNERİZ.İçeri alınan masumlar tez zamanda cıkar umarım...Gercekten bu ülkede yaşam Hakkı'mızı elimizden aldılar..Masumları niye yakıyorsunuz neden ???NEDEN!!!BORCU MU VAR EVLİ Mİ??derdi mi HASTA SIMI VAR!!!kimsenin umrunda değil.Hepimiz kıclarımıza tekmeyi yedik????ve kimse işe almaya yanaşmıyor..iş mülakatında geri çekildiler hemen.
  hastaneye gidiyorum ayda bir rahatsızlığım var.Şuan cebimde 5kuruşum yok.Aileme de bakıyorum.ALLAHIM SESİMİ DUY.Benim gibi masumları yakma

  - - - Güncellendi - - -

  Kayyum atandı diye atılmayız bizim ne günahımız var dedik sevindik!!Kayyum atadıktan sonra neden kapattın!!!!İLŞKİSİ OLANLARI ATSAYDIN YA!!!BUNCA PERSONELİN SUCU NE!!!???

 10. #25
  Akademik Forum
  Misafir

  Yazıklar olsun

  Merhaba arkadaşlar. Sizlerle aynı durumda olan bir öğretim görevlisiyim. Kendini bilmez birinin yazdığı 'gitmeseydiniz' sözü üzerine bir iki şey yazmak istedim. Bu gerzek hangi ülkede yaşıyor. Vakıf üniversitelerini devlet açmadı mı? Programını YÖK açmadı mı? Bizim başlamamıza onay vermedi mi? Şimdi hiçbir açıklama yapmadan, ne sözleşme feshi yapılmış, ne tazminat ödenmiş, ne içerideki maaş verilmiş ne de devlete geçme hakkı hakkında bir açıklama yapılmış. Bu kadar zaman geçti ve vebali de ağırdır. Yazık günahtır. Devletimiz büyüktür inşallah herkesi aynı kefeye koymaz ve bir an önce gerekeni yapar. Ama bu belirsizlik çok kötü bir durumdur. YÖK E yazmak lazım. Basına vermek lazım ve gündeme gelmek lazım. Bu medyada eğitim haberi yapan sözde gazeteci ve yazarlara da yazıklar olsun.

 11. #26
  Akademik Forum
  Misafir

  göreve iade

  bu nasıl adalettir.bu üniversitelerde görev yapan akademisyenler sesimizi duyurmamız lazım. o zaman yök bizler için birşeyler yapabilir. ama bakıyorum burada hiç yorum yok !!!herkes bekleyelim görelim modunda galiba.. içeride kalan tazminatımızdan, son maaşımızdan, yıllık izinlerimizden, proje alacaklarımızdan....hepsinden vazgeçtim sadece işimi-görevimi geri istiyorum...aynı ilde ya da başka bir ilde üniversitede göreve iademi istiyorum...

 12. #27
  Akademik Forum
  Misafir
  Sözleşmelerimizin feshedildiğini dair bile bir açıklama yok şuan. YÖK e ve Bimer e durumumuzu açıklamaları yaşadığımız mağduriyeti gidermeleri için dilekçeyle başvurmaktan başka hiç bir çaremiz yok. Sessiz kalmak bu mağduriyeti kabullenmek demektir. Halbuki gerek Cumhurbaşkanı gerek Başbakan daha en başından itibaren suçsuz insanların mağduriyet yaşamayacağını söylemekte.

 13. #28
  Akademik Forum
  Misafir

  mahvolduk

  Arkadaşlar aynı fikirdeyim ve kafayı yemek üzerim tez im de kaldı benim hangi birine ağlayayım bilemedim. Her yere yazdım bimer, yök, cumhurbaşkanı, partiler, milletvekilleri lütfen sizde yazın.

 14. #29
  Akademik Forum
  Misafir
  Yaşayan bilir bu durumu uzaktan konuşmak yorum yapmak kolay devlet üniversitelerinde başvurularda hep mülakatlardan döndük torpilimiz yok diye veya kadro açılan kişi belli diye giremedik.hem yüksek lisans doktora yaptım hem çalıştım gece gündüz uyumadım doktora için başka bir şehre haftada bir gittim geldim aylık maaşımın çoğunu doktoraya akademisyenliğe harcadım. Her türlü hayatımdan ödün verdim. Bunca emeklerimin karşılığı bu mu olmalı. Lanet bir terör örgütü yapıyor ve cezasını fetö ile alakası olmayan biz akademisyenler çekiyoruz. Bir açıklama yapılmalı ve biz araştırılmalıyız bu damgayı yemek en kötüsü. Maaşlar ve diğer ödemeler içeride kaldı en kötüsü idealist insanlar olarak adaletsizliğe uğramak damga yemek ve işsiz kalmak. Bu noktada neler yapılabilir??? Bilgisi olan var mı??

 15. #30
  Akademik Forum
  Misafir
  Bende YÖK'e ve bimere mağduriyetimizi yazdım henüz yanıt alamadım. Benzer işlem yapanlar yazabilirler mi. Bence tüm akademisyenler yazmalı. Topluca mağduriyetimizi dile getirmemiz gerekmez mi. Hep öğrencilere ne olacak deniyor bizi düşünen kimse yok mu.Bazen tek ben mi bu durumu yaşadım diye sorgulamıyor değilim

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. oyp de yüksek lisansı kapatılan üninin sadece oypliere yuksek lisans programı acma
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hilal20
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 20-01-2016, 18:39
 2. öyp alımına çıkan üniversiteler..
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan let it be
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-12-2014, 16:04
 3. öyp dil eğitimi veren üniversiteler
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan eyüp19
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-01-2014, 00:26
 4. Üniversiteler ÖYP'den mi Kaçıyor ?
  Akademik Kadro İlanları 2013 forum içinde, yazan medre
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 08-06-2013, 10:37
 5. Üniversiteler Eşleşecek
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-02-2011, 23:56

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git