reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 4 - Toplam 4 İlkİlk ... 234
Bulunan 46 den 54 - Toplam 54
Ağaç Şeklinde Aç13Beğeni

Araştırma Görevlilerinin Sıkıntıları

Araştırma Görevlisi Forumunda Araştırma Görevlilerinin Sıkıntıları Konusunu İncelemektesiniz

elcinturhan Demiş ki: Arş. gör. üm. Dr burda Doktora Yeterlik sözlüsünde büyük hakaret yedim. Yazılıyı ...

 1. #46
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  51
  Alıntı elcinturhan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Arş. gör. üm. Dr burda Doktora Yeterlik sözlüsünde büyük hakaret yedim. Yazılıyı en yüksek notla geçtim ancak sözlüye 3. g,r,ş,m ama hem geçirilmedim hem de 3 ders almam isteniyor + beni odalarından bağırarak kovdu daışmanım ( aynı zamanda bölüm başkanı) . Stresten boynum ve sırtım tutuldu. Çalılştığım üniversitede de ciddi mobbing altındayım zaten. benden önceki 2 arş gör istifa etmiş. bir de dr yaptığım yer de öyle olunca, 1 aydır boyunluk takıyorum. Ameliyat olmam lazımmış. Birikmiş aşırı stres var diyor doktorlar.. Ve yola çıkmam mümkün değil o yeniverilen dersleri almak için. Hatta sözlüye 4. kez çalışacak bile halim yok. Danışmanıma o dersleri alamayacağımı söyledim. 2 tanesini uzaktan eğitimli olanlara çevirmiş , yola çıkamıyorum bu durumda diye. Ama bunları en az BA ile geçmemi istiyor. İyi de bu durumda ben nasıl ders çalışayım. Ben de artık cevap vermedim 2 aydır. O benim uzaktan eğitimli olan dersleri aldığımı sanıyor sanırım. İçimden cevap vermek gelmiyor. Ben artık herşeyi bıraktım ve normal öğretmenliğe geçmeye karar verdim. zaten alanımı hiç sevmiyorum artık. Bilmiyorum yaşadıklarımdan mı oldu, ama alanımdan nefret ediyorum. Siz olsanız ne yaparsınız?
  branşınız nedir bilmiyorum hocam ama normal öğretmenliğe geçme şansınız varsa hiç durmayın derim. hiç bir şey sağlıktan önemli değil gerçekten kısacık hayatımız var onu da başkalarının heba etmesine izin vermeyin. haksızlık yapanların elbet yanına kalmaz ama sağlık bu.. milli eğitime geçme şansım olsa geçerdim ben. sizin varsa öyle bir şansınız geçin derim. hakkınızda hayırlısı

 2. #47
  Akademik Forum
  Misafir
  Aslında zoraki durumda hissettiğin yapılanlara karşılık veremiyorsun. Ama sen bir akademisyensin ister araştırma görevlisi ol ister profesör ol. Senin görevlerin bellidir. Görevlerin dışında davranış olarak ta yapılması gerekenler bellidir. Gerektiğinde cevabını vermezsen daha çok ezilirsin ki buda seni ileri ki yıllarda intikam gücünü arttıracak ce masum başka insanlar üzerinde hakkını arayacaksın. Eğer ki sen yapılan yanlışa göz yummayıp hakkını ararsan her zaman sen haklı çıkacaksın. Bende bir doçent hocamın mail uslubundaki emri baki yazışmaları üzerine rahatsızlığını yazısal dile getirdim. İkincide sonra durum düzeldi. Eğer düzelmeseydi olay farklı gelişebilirdi. Ama belki de benim hakkımı arayan bir kişi olduğunu görünce ezemeyeceğini anladı. Bence akademisyen olan insan sorunlarını çözmeli hakkını aramalı ve varsa problemlerini direk dile getirmeli. Çünkü o üniversite sana zulm eden hocanın yeri değil. Kendine sahip çıkmayı denemelisin.

 3. #48
  Akademik Forum
  Misafir

  Arş. Gör.

  Sessiz kalma bence,,, öğrencilerin yanında sürekli azarlıyorsa dekana güzel bir şekilde cevap verebilirsin..
  Ciddi olma bence, senle dalga geçiyorsa sende gülümse onlar gibi, o zaman alındığın belli olmaz. Dekan der ki; o kadar alay ettim; ama o da gülüp geçti, hiç üzerine alınıp morali bozulmadı, diyecektir.

 4. #49
  Akademik Forum
  Misafir
  Aynen katılıyorum ben öğrenciyken çok sevdiğim hocanın biri asistanını azarladı diye nefret etmiştim kendisinden asistanını tanımama rağmen hocanın aşırı kompleksli bir insan olduğunu düşünmüştüm çok net hatırlıyorum.
  evet insan utanıyor zor duruma düşüyor ama bir süre sonra hem cevap vermeyi kendini savunmayı öğreniyor
  (Not: Kadın forumları yorumları gibi oldu

 5. #50
  Akademik Forum
  Misafir
  Arkadaşım sen neden azar yiyecekmişsin ya, bakma sen telkin vermeye çalışan arkadaşlara, hiç kimse kimseyi azarlayamaz, ona dekan ol demisler Allah ol dememisler, yapacağın şey gayet açık öyle bir laf söyleyeceksin ki o sınıfta öğrenciye karşı rezil olacak yetmedi yetmiyecek tabi tehdit edeceksin, sana bir bulaşmış sen on bulasacaksin ki ders olsun insan olduğunu hatirlasin. Ayrıca dekan denilen o adamın kim ne olduğunu paylasirsan bide rezil olsun bu platform aracılığıyla o seni 100 öğrenciye karşı rezil etti sen tüm ülkede ulasabildigine ulaş. Lütfen kendinizi ezdirmeyin, rica ederim Allah in kulu olduğunuzu o dekan denilen adamla beraber ayın 15 inde ATM önünde sırada beraber beklediğiniz sizden tek farkının sadece yaşının sizden büyük olduğunu biliniz. Ve unutmayınız ki bugün o yaptığına sustunuz ya o sizinle hep ezilmişlik ve vicdan azabı olarak gelecektir, dik dur eğilme başının dik olması seni kurt yapar, eğme başını koyun olma...

 6. #51
  Akademik Forum
  Misafir
  Bence en doğrusu mücadele etmek ve durumu anlamaya çalışmak. Ben yerinizde olsaydım o hocadan bir randevu isteyip kendimi tanıtırdım ve içtenlikle hedeflerimden bahsederdim. Kendisi başlangıç olarak hatalı davranış sergilemiş fakat siz bu davranışın hatalı olduğunu onun yüzüne bir şekilde vurmalısınız. Belki bir şey anlatırken benzer bir durumdan söz ederek dolaylı yoldan anlamasını sağlayabilirsiniz.

  Bir başka yöntem de hocanın çalıştığı konular sizin çalıştığınız alanla kesişiyorsa yayınlarına,tezine bakıp hocaya çalıştığı konularda danışmak olabilir. Sizi azarlamak yerine belki meslektaşı biri gibi görmeye başlayabilir zaman içerisinde.

  Bence mücadeleden vazgeçmeyin ve şuan gücünüzün yetmeyeceğine inandığınız durumlar varsa buna verilecek en güzel cevabın çalışmak ve akademik olarak ilerleme kaydetmek olduğunu düşünün. Geçici durumlarla kafanızı meşgul edip çalışma azminizi köreltmeyin.

 7. #52
  Akademik Forum
  Misafir

  Okaliptus

  Bence böyle düşünmeyin mucadele edin ne kadar guzel kazanmissiniz kac kisinin arasindan secilmissiniz bende sınavlara hazırlanıyorum ve çok istiyorum okulda kalmayı.

 8. #53
  Akademik Forum
  Misafir

  Pes etmeyin!

  Onurunuz kırılmış olabilir bu tür şeyler istifa nedeni değildir.Eğilmeyin bükülmeyin gerekirse dik başlı desinler. Akademik başarılar peşinde koşmaya bakın. Bırakın projektörünü başkasına açtırsın. Sabah 8 akşam 5 yapmak yerine farklı imkanları zorlayın..siz araştırmacısınız memur değilsiniz hocam. Saygılar

 9. #54
  Akademik Forum
  Misafir
  Ben bir üniversite öğrencisiyim, ister rektör ister dekan olsun kimsenin öğrencilerin önünde veya görmediği bir yerde araştırma görevlisini azarlama hakkı yoktur.Böyle bir durumla karşılaşan öğrencilerin tepkisini o esnada ortaya koyması ve gerekiyorsa amfiyi/sınıfı terk etmesi gerekir.Şahsen ben böylesine nezaket dışı bir harekete tesadüf etsem o dersten çıkardım.İşte bu ülkenin sorunu tam olarak budur.Onlarca öğrencinin bulunduğu bir ortamda tek kişinin dahi tepkisini ortaya koymaktan aciz olması kabul edilemez.Bir an için bütün öğrencilerin sınıfı terk ettiğini hayal edin. Dekanın hatasını anlamaması ve bu hareketini tekrarlaması mümkün olamaz.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP Araştırma Görevlilerinin İzin Durumları?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ERMAN
  Cevap: 27
  Son Mesaj: 27-04-2016, 23:29
 2. Cevap: 6
  Son Mesaj: 27-05-2015, 10:24
 3. ÖYP li araştırma görevlilerinin çalışma koşulları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nurcihan
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 05-10-2013, 07:07
 4. Araştırma Görevlilerinin Mesai Durumları
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan economist101
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 24-05-2013, 21:01
 5. Araştırma Görevlilerinin Yılda Kaç Gün Tatilleri Var?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan oceanada
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 16-05-2013, 09:54

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git