reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 4 İlkİlk 1234 SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 54
Ağaç Şeklinde Aç13Beğeni

Araştırma Görevlilerinin Sıkıntıları

Araştırma Görevlisi Forumunda Araştırma Görevlilerinin Sıkıntıları Konusunu İncelemektesiniz

Bana ilk günlerimi hatırlattın , umarım en kisa zamanda hayır demeyi öğrenirsin .Maalesef bu ortamlarda ...

 1. #31
  Akademik Forum
  Misafir
  Bana ilk günlerimi hatırlattın , umarım en kisa zamanda hayır demeyi öğrenirsin .Maalesef bu ortamlarda teşekkür etmeyi bilen hoşgörülü pek fazla insan bulamıyoruz.Hocalarimiz ! Ben yaşadım yeniler yasamasin diye düşünmek yerine geçmişte yaşadıklarının acısını çıkarıp egolarını tatmin etmeye çalışıyorlar.Üzülme sadece sana bunu yapan insana acı o statüye gelmiş ama yeterli olgunluğa ulaşamamış o insana sadece acı ve içinden şunu tekrar et bu insan bana ilerde nasıl olmamam gerektiğini gösteriyor. Öğrencilere de takılma öğrenci olabilirler ama çocuk değiller her şeyin farkindadirlar ve inan o öğrencilerin gözünde küçülen sen değilsin vazgeçme kendine inan

 2. #32
  Akademik Forum
  Misafir
  Aç mobbing davasını, öğrenciler de şahit. Sürüm sürüm süründür onu.
  Hakkınızı arayın, ezdirmeyin kendinizi lütfen.

 3. #33
  Akademik Forum
  Misafir

  ..

  Alıntı daydreamer Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Dayanılır gibi değil. İş yükü ağır olsa çalışır bitirirsin, bu öyle bir şey de değil. Nasıl katlanacağımı bilmiyorum. Başladığımdan beri bir denileni iki etmedim, okula en erken gelip en geç çıkan benim. Yine de bu muameleye maruz kalıyorum. Delirmek üzereyim. Canı sıkılıyor sen gir derse diyor, derse girince o çocukların yüzüne nasıl bakayım?
  Kardeşim değmez hem de hiç değmez onlar için bırakıp gitmene bizimde okulda aynı durumu yaşayan bir araştırma görevlisi hoca dediğimiz biri vardı başına getirmedik bırakmıyorlardı ama biz hep ona öyle davrananları küçümsedik o sustukça saygısını korudukça ona olan saygımız büyüyordu.

 4. #34
  PDRCİİ
  Misafir
  sayın hocam yapmayın sizin yerinizde olmak isteyen binlerce insan var. insanlar bir yerlere kolay gelmiyor, yarın beş on yıl sonra siz de olursunuz bir yar doç o zaman yeri gelince resti çekersiniz o günler de gelir..

 5. #35
  Akademik Forum
  Misafir
  Özelde çalıştığım için kamudaki kötü şeyler bana vız gelir tırs gider.
  Hocam sen gurur yapma. Hırsızlık yapmadın tecavüz etmedin başın öne eğilmesin milletin dolduruşuna gelme. Yeri gelince de lafını esirgeme ama öğrencilerden utanmana gerek yok çünkü kötü bişey yapmadın. Dalga geçen olursa çıkart dışarı. Yeri gelince harakiri yapacaksın.
  Ah o öğrenciler ne yalanlar söylüyolarda yalanları ortaya çıkınca yüzleri bile kızarmıyor
  Ah o hocalar. Kendilerine yapılanı şikayet eder ama kendisi bizzat yapar

 6. #36
  sedanurb
  Misafir
  size yapılanın adına mobing denir. amaç zaten yıldırma, sindirme, baskı uygulama, küçük düşürme. mobing ile ilgili dava açabilir ve bir kaç öğrenciyi de şahit gösterebilirsiniz.

 7. #37
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2014
  Mesaj
  43
  Hocam, benzer dertten muzdaribiz. Ben de 3 yıldır araştırma görevlisiyim. Hocam 2 yıldır canı sıkılınca azarlıyor beni. İlk zamanlarda çok zoruma gidiyordu. Sonra hocanın samimiyetine de güvenerek bu duruma alıştım ve hiç takmamaya başladım. Takmayınca çok güzel oluyor ama onu belirtmeliyim. Ama asla bir başkasının yanında özellikle öğrenci yanında yapmazdı. Bu şekilde olunca biraz tolere edilebiliyor. Lakin ki geçenlerde başka hocaların yanında gereksiz bir şey yüzünden azarladı ve ben de tepkimi koydum. "Beni bu şekilde şamar oğlanı gibi azarlamaya hakkınız yok, yanlış yaptığım bir şey bile yok ki olsa bile azarlayamazsınız" dedim. Daha çok kızdı, "tamam" dedim çıktım. 1 hafta trip yaptım, günaydın bile demedim. Sonra "Bana trip mi yapıyorsun sen?" dedi, "Trip değil ama çok zoruma gitti, kaldıramam öyle şeyleri ben" dedim. Sonra " çok sinirliydim o gün" diyerek özür diledi. Aynı şekilde ben lisans öğrencisiyken asistanını yanımızda azarlayan bir hoca vardı, asistan hocanın görmeyeceği şekilde arkasından gülerdi, dalga geçerdi ve bizim gözümüzde saygınlığını yitiren asistan değil hep o hoca olurdu... bu da aklınızda bulunsun

 8. #38
  Akademik Forum
  Misafir
  Ülkemin acı gerçeği akademide her şey yavşaklıkla ilerliyor. Biraz kaba oldu belki ama öyle. Siz dekanı şikayet etseniz bu sefer sırf siz dekanı şikayet ettiniz diye birileri canınızı sıkacak. Birini şikayet ettim hem bölüm Başkan'ını hem de danışmanımı aradılar sonuçta yeterlikten kaldım belki gene bırakıp atacaklar beni

 9. #39
  Akademik Forum
  Misafir

  Ben de yaşadım

  Merhaba Hocam, Ben de 2 yıldır bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim. Öyp ile kazandım. Birinci ayımda hocanın teki, odasına özel gidip kendimi tanıtmadım diye başka bir asistan arkadaşımın yanında bana hakaret etti. İletişim eksikleri olduğumu söyledi. Sonra bölüm başkanı ile fiskos yapıp hakkımda iftira çıkardılar. Ajanmışım ... Sonra bölüm başkanı bir gün bana bölümdeki hocaların hepsinin bana sinir olduğunu söyledi ... Sonra danışman hocam danışmanlığımdan çıktı Yüksek Lisans Tezini kimle çalışırsan yap dedi ... Üst üste 1 sene boyunca bölüm olarak bana kombo mobbing yaptılar ... Sürekli istifayı düşündüm. Ama emeğime kıyamıyordum. Velhasıl kelam Bölüm başkanı ile aramı düzelttim. (Aslansınız, bitanesiniz, en anlayışlı hoca sizsiniz yağlama, cilalama faslı) Bölüm başkanı ile bir şekilde aramı düzeltince çok sıkıntı yaşamıyorsunuz diğer hocalarla da. Hocalar, eğer karakterleri olgun değilse acayip egoisttirler... yürüyen EGO' dur hatta... Size nacizane tavsiyem duygular tazeyken karar vermeyin. Aklı selim olmak için bekleyin ve uyumlu bir profil çizin. Zamanla direnciniz artacak ve her şey sıradanlaşmaya başlayacaktır. Bu benim tecrübem... Yenisiniz bir de.. Yeniyken ve bu tarz olaylar yaşamak çok yıpratıcı oluyor. Bir süre zaman verin yaşadıklarınıza...

 10. #40
  Akademik Forum
  Misafir

  Red face Rahat Olun

  Hocam ben de asistanken yanından geçerken selam vermedim diye hoca beni koridorda tuvalete kadar kovalamıştı,olur böyle şeyler,bir de özlük haklarınızı iyi öğrenin,özel sektör değil burası, sözleşme bitmeden durup dururken işten çıkarma vb. herhangi bir şey yapma yetkileri yok,ben yeni yrd.doç.um inanın yeni aldığımız asistanlara iş bile yaptıramıyoruz,yeminle en son üç ay önce gördüm, öyle rahatlar ki, siz de rahat olmayı deneyin.

 11. #41
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Nerden
  Bikini Kasabası
  Mesaj
  75
  ben olsam istifayı basardım. tek iş o mudur.. her allahın günü o öğrenciler ve yönetimle muhattap olunurmu be
  "Şüphe yok; Kibir, benim en sevdiğim günahtır."

 12. #42
  Akademik Forum
  Misafir
  Abi deli misin? Sakın hayallerinden vazgeçme. Dekan kim ya? Sen AR-GÖR'sün. Sana projektör falan açtırttamaz o ya. Senedin falan yoksa dert etme. En kötü çıkar düz memur olursun ya da başka bir iş tutup dışardan doktoranı bitirirsin. O mahlukat dekan olmuş ama insan olamamış. Boşver onu. Belli bir yaşa gelmiş insansın kimseye pabuç bırakma. İstifa ederim doktoramı da dışardan bitiririm diyorsan bile o dekana ağzının payını vermeden çıkma oradan, çünkü öyleleri ezecek insan arıyor. Senden sonra da başkasına aynını yapar o dengesiz. Fabrika ayarlarına döndür onu, resetle gitsin.

 13. #43
  Akademik Forum
  Misafir
  -Emrindeki personele hakaret eden memura ne ceza verilir-
  Emrindeki personele hakaret eden amire nasıl ceza verilir? - Memurlar.Net

 14. #44
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  5
  Arş. gör. üm. Dr burda Doktora Yeterlik sözlüsünde büyük hakaret yedim. Yazılıyı en yüksek notla geçtim ancak sözlüye 3. g,r,ş,m ama hem geçirilmedim hem de 3 ders almam isteniyor + beni odalarından bağırarak kovdu daışmanım ( aynı zamanda bölüm başkanı) . Stresten boynum ve sırtım tutuldu. Çalılştığım üniversitede de ciddi mobbing altındayım zaten. benden önceki 2 arş gör istifa etmiş. bir de dr yaptığım yer de öyle olunca, 1 aydır boyunluk takıyorum. Ameliyat olmam lazımmış. Birikmiş aşırı stres var diyor doktorlar.. Ve yola çıkmam mümkün değil o yeniverilen dersleri almak için. Hatta sözlüye 4. kez çalışacak bile halim yok. Danışmanıma o dersleri alamayacağımı söyledim. 2 tanesini uzaktan eğitimli olanlara çevirmiş , yola çıkamıyorum bu durumda diye. Ama bunları en az BA ile geçmemi istiyor. İyi de bu durumda ben nasıl ders çalışayım. Ben de artık cevap vermedim 2 aydır. O benim uzaktan eğitimli olan dersleri aldığımı sanıyor sanırım. İçimden cevap vermek gelmiyor. Ben artık herşeyi bıraktım ve normal öğretmenliğe geçmeye karar verdim. zaten alanımı hiç sevmiyorum artık. Bilmiyorum yaşadıklarımdan mı oldu, ama alanımdan nefret ediyorum. Siz olsanız ne yaparsınız?

 15. #45
  Akademik Forum
  Misafir

  bZ9FRX

  Alıntı Tanrı Misafiri Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  şaka bir yana özel sektörden bahseden arkadaşın dediği gibi bu durumun çok daha kötüleri var. dünya ütopik bir yer değil. benim de çalıştığım her yerde problemlerim oldu. özellikle yetki sahibi insanların ego sahibi de olmaları ile ilgili. ama savaşmak gerekiyor. dekan kim köpek yahu, ünvanlara takılma dostum, arkadaş ortamındaki dalga geçilen adamdır kendisi muhtemelen. şu hayat bana şunu gösterdi ki bilgi arttıkça mütevazilik ve kibarlık artıyor. bir kazma için de meslek hayatını değiştirmen, özellikle türkiye de ve bu şartlarda hiç mantıklı değil. dekanın muhtemelen bu davranışları bir süre devam edecektir. sana çok net ve işe yarar bir tavsiyem var. adamı gördüğünde ayağa kalk sürekli, konuşurken yüksek sesle ve net konuş, mıymıylama sesini titretme kelimeleri harfleri yutma, projeksiyonu unuttun mu dedi, nerdeyse bağırarak "haklısınız hocam bir daha olmaz afedersiniz" de. konuşurken ellerini kullan ve avuç içlerini göster. dik dur. gözlerini kaçırma. bunu yapabilmek için o an hayatındaki komik anılara odaklan. bak bunu 1 hafta yap, durum değişmezse gel beni bul maaşını ben vericem.

  ayrıca millet hayatta kalmaya çabalıyor bir adamın sözleriyle yıkılmak nedir yahu!
  teşekkürler. Tanrı misafirisiniz gerçekten..


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ÖYP Araştırma Görevlilerinin İzin Durumları?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ERMAN
  Cevap: 27
  Son Mesaj: 27-04-2016, 23:29
 2. Cevap: 6
  Son Mesaj: 27-05-2015, 10:24
 3. ÖYP li araştırma görevlilerinin çalışma koşulları
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan nurcihan
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 05-10-2013, 07:07
 4. Araştırma Görevlilerinin Mesai Durumları
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan economist101
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 24-05-2013, 21:01
 5. Araştırma Görevlilerinin Yılda Kaç Gün Tatilleri Var?
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan oceanada
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 16-05-2013, 09:54

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git