+ Konuyu Cevapla
Sayfa 23 - Toplam 41 İlkİlk ... 13212223242533 ... SonSon
Bulunan 221 den 230 - Toplam 403

Tez Aşamasındaki ÖYP'liler Geri Çağırılıyor

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda Tez Aşamasındaki ÖYP'liler Geri Çağırılıyor Konusunu İncelemektesiniz

Bartın Üniversiteside geri çağırıyor. Bölüm başkanı arayıp hangi aşamada olduğumu sordu....


 1. #221
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  14
  Bartın Üniversiteside geri çağırıyor. Bölüm başkanı arayıp hangi aşamada olduğumu sordu.

 2. #222
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  14
  Kadromun olduğu üniversitede(Bartın Üni) bölümüm kapandığı halde beni çağırıyorlar.

 3. #223
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam bölümüz yoksa bence sizin yazınız yökten döner. Yeterli akademik ve teknik destek varsa çağırın diye düzenleme yapıldı çünkü.

 4. #224
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  14
  Umarım öyle olur

 5. #225
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2016
  Mesaj
  7
  benim bölümüm yok ve nolursa olsun biz öyp'liyi göndermek istemiyoruz diyip çıkmış olan 39'umu iptal ettiler ve 35'in durdurulması için derhal yazı yazdılar ben atandığım okuldayken, hiçbir yere gidemedim bölümüm de yok, bir oda verdiler, orada tezimi yazıyorum.

 6. #226
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  231
  şu başlıkta birileri sanki böyle bir şey yokmuş, saçma sapan bir şekilde yönetmelik değişmemiş gibi kanıt göster kanıt diyor. kanıt gösterene daha bekle yök ne diyecek diye "ortamı sakinleştirmeye" çalışıyor. bu başlıkta ilk yazığım metni olduğu gibi kopyalamak istiyorum.

  "Bu meselenin ne kadar hayati olduğunun farkına varılmak istenmediğini düşünüyorum. evvela bir öyp tarihçesi yapayım.

  ben bu sisteme girdiğimde (zaten a sınıfı devlet memuru idim. bu sisteme geçme nedenim devletin vermeyi taahhüt ettiği haklardı) bize vaat edilenleri bir hatırlatmak isterim.

  1- Yurtdışında araştırma yapmak için burs aramak zorunda kalmadan 1 yıl bulunma hakkı (öyp kaynakları ile gidecektik yani)
  2- Yabancı dili geliştirmek için 6 ay yurtdışı dil eğitimi
  3- Y.Lisans için 20bin doktora için 30 bin lira ödenek
  4- Kadromuzun bulunduğu üniversiteye döndüğümüzde 6 ay için de yrd.doç olma hakkı
  5- Ders aşaması da dahil olmak üzere tez hocasının da onayı ile kadronun bulunduğu okula dönüldüğünde zorunlu hizmete saydırabilme hakkı
  6- doktorasını zamanında bitiremeyip sistemden çıkanlar doktoraya devam edebiliyordu (bunu bile iptal ettiler. ve bir sendika dava açarak bu kanunsuzluğu yedirtti)

  bu hakların hepsi vardı. Bu hakların hepsi alındı ve bunlar alınırken ses çıkarmayan, buna karşın bırakın tüm öyp'lileri ben bütün akademik camiyayı temsil ediyorum diyen bir oluşumun (Ögesen) ciddiye alınacak bir yanını göremiyorum.

  Yukarıdaki hakların hepsi alındı (ödenekler tırpanlandı ve bu halini bile kullandırtmıyorlar) bu da yetmiyormuş gibi bu süreç içerisinde evlenen, çocuğu olan, hayatının 10 yılını bir takvime oturtan, koca koca insanları ben karar değiştirdim istediğim zaman ayağıma geleceksin diyen rektörler ve yök zor durumda bırakmanın da ötesine geçmiştir. Dahası bir oldu bitti ile hak, hayat gaspı yapmaktadırlar. Buna rağmen halen ne şiş yansın ne kebap diye kendi networkleri için çalışanlar, sayıları 11bini bulan bir topluluk için herhangi bir vizyon sunamamaktadırlar. bunca hak gaspı yapılırken neredeydiniz canlar? öyp'lilerin tek bir hakkının alınması için ikili ilişki dışında ne yaptınız?

  dil sert oldu diye düşünüyorsanız. öyp'yi hiç anlamamış demektir. bir ben girdiğim zamanki duruma bakın bir de şu anki duruma bakın.

  son olarak şunu demek isterim. hangi sendikanın şu son saçmalık için kimin dava açtığına bakmadan hakkımız için kim mücadele ediyorsa (kulis değil mücadele) başımın üstünde yeri var."


  üniversiteler saçma sapan bir şekilde doktora dersleri devam edenleri dahi çağırıyor. yani 11000 insanı mağdur etme tehlikesi olan ve bir gün ansızın (bu gibi konular için mağdur olan bizlere hiçbir zaman soru sorulmuyor) kendi koydukları kuralı bile uygulamaktan imtina ediyorlar. neden mi? umurlarında değiliz


  ezcümle, devlete güvenmiş olduğum için pişmanım, kızgınım ve mağdurum. henüz çağrılmamış olmam mağdur olmadığım anlamına gelmiyor. yukarıdaki maddeleri okumanız kafidir. maaşımın düşmesi pahasına bu kararı almış olduğum için madden de mağdurum.
  Son düzenleyen asaasa, 02-04-2016 saat 23:27.
  smilll, papirus, pepsiadam ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

 7. #227
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  7
  Doktora tezinin 2. senesinde olan bir ÖYP araştırma görevlisiyim. Üniversitem telefonla bilgi vererek beni geri çağıracağını ve işlemleri başlattığını bildirdi. Doktora tezime kısa süreli geçici izinler ile devam edebileceğimi söylediler. Bu işlemin benim tez sürecime zarar vereceğini, öngörülen sürede tezimi bitirip dönmek için çalıştığımı anlattıysam da zaten geçici izin ile bunu yapabileceğimi ve bu açıdan beni mağdur etmek de istemediklerini anlattılar. Ayrıca YÖK'ün bu yönetmelik değişikliğinden sonra yaptığı ilave açıklamada belirttiği fen ve mühendislik alanlarından birinde doktora yapıyorum ve gerçekten de burada laboratuvarda bulunmam ve cihazları kullanarak deneyler yapmam gerekiyor. Bunun bu şekilde, yolluk ve yevmiyenin ödenmediği, izinlerin verilip verilmeyeceğinin belli olmadığı ve taahhütname koşullarının da hala geçerli olduğu bir ortamda öngörülen sürede bitmesi nasıl mümkün olabilir ki?

  Bu geri çağırma gerçekleşirse (ki olağan yollardan gerçekleşmemesi için tek olanak YÖK'ün alanımda aldığım eğitim için kadro transferinin uygun olmadığına dair karar vermesi), bu işten kimin tam olarak ne gibi bir fayda sağlayacağını anlamak mümkün değil. Binlerce diğer mağdur ÖYP'li gibi ben de müthiş bir hayal kırıklığı içerisindeyim.

 8. #228
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  9
  Merhaba arkadaşlar

  Bende şu an doktora ders aşamasındayım ve 2 dönem daha ders almam gerekiyor. Kadromun oldugu gümüşhane üniversitesinde bölüm yok hoca yok ders yok hatta bina bile yok. Ama üniversitem acil ihtiyac var diyerek YÖK'e başvurmuş YÖK'de yememiş içmemiş onaylamış ve gecen hafta elime tebligat ulaştı. Ayrıca şanslı olanlarınız var en azından sizi arayıp durumunuzu soruyorlar bütün bu süreçte benim hiçbirşeyden haberim yoktu ve şimdi ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Gümüşhaneden benden başka çağrılan varmı acaba????

 9. #229
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  1.250
  Alıntı orhankaya Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba arkadaşlar

  Bende şu an doktora ders aşamasındayım ve 2 dönem daha ders almam gerekiyor. Kadromun oldugu gümüşhane üniversitesinde bölüm yok hoca yok ders yok hatta bina bile yok. Ama üniversitem acil ihtiyac var diyerek YÖK'e başvurmuş YÖK'de yememiş içmemiş onaylamış ve gecen hafta elime tebligat ulaştı. Ayrıca şanslı olanlarınız var en azından sizi arayıp durumunuzu soruyorlar bütün bu süreçte benim hiçbirşeyden haberim yoktu ve şimdi ne yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Gümüşhaneden benden başka çağrılan varmı acaba????
  Ders asamasinda oldugunuz halde onay mi verilmis? Usul ve Esaslar'daki maddeyi gostererek hemen itiraz edin bence. Vahdet hocaya ulasirsaniz o size yol gosterebilir.

  Sent from my SM-N920T using Tapatalk
  ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

  Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

 10. #230
  Akademik Forum
  Misafir
  Hangi üniversiteler çağırdı, hangileri çağırmayı düşünüyor, nereden öğrenebilir?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Akademik Kadro Sınavlarına Kaç Kişi Çağırılıyor?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan masterof34
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-07-2014, 00:03
 2. Okuldan Atılma ve ÖYP'liler
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan omarta
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 21-01-2014, 20:05
 3. Müzisyen ÖYP'liler
  Müzik/Klip forum içinde, yazan renasedat
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-07-2013, 14:56
 4. Ataması hala yapılmayan ÖYP'liler
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan tnt216
  Cevap: 15
  Son Mesaj: 09-03-2013, 21:44
 5. 2010 ÖYP liler
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Emr
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-08-2012, 10:06

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git