reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
Bulunan 31 den 45 - Toplam 45

2015 ÖYP Yazılım Mühendisliği Puan Paylaşımı

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2015 ÖYP Yazılım Mühendisliği Puan Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

mustafatufan Demiş ki: Fırat mezunuyum, tanıdıklar da öyle. bu çok güzel hocam, rica etsem anlatır ...

 1. #31
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  5
  Alıntı mustafatufan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Fırat mezunuyum, tanıdıklar da öyle.
  bu çok güzel hocam, rica etsem anlatır mısınız şehri ve üniversiteyi. Tercih yapacak arkadaşlar da bilgilenmiş olurlar. Aslında sorulacak çok soru var da cevaplarsanız seviniriz.

 2. #32
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  19
  Alıntı attila Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  bu çok güzel hocam, rica etsem anlatır mısınız şehri ve üniversiteyi. Tercih yapacak arkadaşlar da bilgilenmiş olurlar. Aslında sorulacak çok soru var da cevaplarsanız seviniriz.
  Ben Elazığ'a gitmeden önce hayatımda hiç üniversite görmemiştim, herhangi bir kampüse girmemiştim. Tabi güzel bir deneyimdi Fırat Üniversitesi. Ancak ne zamanki ODTÜ'ye Dumlupınar Üniversitesi'ne gittim o zaman biraz üzülmüştüm, "bizimki de üniversite miymiş be" demiştim içimden. Çimiyle yeşilliğiyle son derece ortalama bir yer.

  Hocalar çok çeşitli, alimi de var kör cahili de. Bir çan eğrisi diyebilirim. Çok iyi hoca çok az var, çok kötü hoca da öyle, geneli ortalama.

  Şehir güzel, trafik keşmekeş, batıdan gidecek arkadaşlar dikkatli olsunlar. İnsanları genellemeyi hiç sevmem ama genel ekseriyeti iyi insanlar. Şimdiye kadar bir Elazığlı'dan bana bir zarar gelmedi. Aksine yemeyi içmeyi yedirmeyi içirmeyi çok seven insanlar. Şimdilik bu kadar, aklıma pek birşey gelmiyor yazacak.

  - - - Güncellendi - - -

  Listede RTE'yi birinci tercih yapacak arkadaşların yanına kalp işareti koyuyorum. Lütfen herkes belirtsin.

  mustafaozturk'ün tanıdığı 88
  mustafaozturk'ün arkadaşı 1 85
  naytmeyr 82.317
  mustafaozturk 82.23
  attila 78.15
  mustafaozturk'ün arkadaşı 2 77.6
  abayraktar92'nin arkadaşı 76.2
  hazerfan 76.2
  abayraktar92 75
  Akademik Forum 70
  attila bunu beğendi.
  www.mustafatufan.com.tr

 3. #33
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  2
  Selam arkadaşlar bende Fırat Üniversitesi mezunuyum. Kadrolarda rize hariç diğer iller için yüksek lisans doktora eğitimleri Fırat Üniversitesinde gerçekleştirilecek. Ancak Rize için durum farklı bu ilin özel şartını inceledim muhtemelen bu il için eğitimler İstanbul Teknik Üniversitesinde yada Kocaeli Üniversitesinde verilecek. Biliyorsunuzdur sanırım öyp kadrolarına zorunlu hizmeti eş veya sağlık durumları sebebi ile farklı illerde yapabiliyoruz. Aslında tercihlerde dikkat edilmesi gereken bir hususta yıllarca başvuru yaptığımız illerde yaşamak isteyip istememiz ile alakalı. Elazığ standart bir şehir. Kazanırsanız beklentilere kapılarak gelmemenizi öneririm. Bizde öyp ile gelen arkadaşlarda cari ile atananlar gibi lab derslerine girer ve gereksiz uğraşlarda fazladır. Atandım yüksek lisansa geldim sadece çalışmalarımı gerçekleştircem düşüncesine kapılmayın. Farklı bölümlerdede araştırma görevlilerinin en büyük sıkıntısı bu. Girdikleri derslerden dolayı akademik çalışmalarına çok fazla zaman ayıramıyorlar. Yayın çalışma konuları tamamen size bağlı bir konu. Eğer çalışırsanız her üniversitede olduğu gibi burdada yayın kısmında sıkıntı yaşamayabilirsiniz. Şehir ile ve eğitim ile ilgili başka sorularınız olursa cevaplandırabiliriz.
  mustafatufan ve attila bunu beğendiler.

 4. #34
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2013
  Mesaj
  11
  Alıntı naytmeyr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet, 82.317.
  Rize'yi başa yazmayı düşünüyor musunuz peki?

 5. #35
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  19
  Lütfen yarın herkes tercihlerinin sıralamasını veya ekran görüntüsünü yayınlasın. Misafir arkadaşlar da üşenmeyip üye olup yorum yazsınlar. Böylece herkes kendi durumunu bilebilir.
  www.mustafatufan.com.tr

 6. #36
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2015
  Mesaj
  450
  Alıntı naytmeyr Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet, 82.317.
  Puaniniz çok guzelmis hocam

 7. #37
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2015
  Mesaj
  7
  Tercih işlemlerine saatler kala birkaç açıklamada bulunmak istiyorum...

  Yazılım kadrosundan hangi üniversiteye atanırsanız atanın yüksek lisans ve doktora eğitimi için 300.000 tl ve 6 yıl süreyle ELAZIĞ(TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ)'a gönderileceksiniz.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  Rize(RTE Üniversitesi) bölümünün yüksek lisans ve doktora eğitiminin İstanbul ve Kocaeli'de olduğunu bende forumdan öğrendim.

  Daha öncede belirttiğim gibi önce ortak ilanları erittikten sonra yazılım kadrolarını yazmanızı rica ediyorum.

  Lütfen ama lütfen ileride karşılaşacağımız tüm durumlardan haberdar olarak kadroları yakmamaya özen gösterelim.
  mustafatufan bunu beğendi.

 8. #38
  pcmuh
  Misafir

  Exclamation Bilgilendirme

  mustafatufan bunu beğendi.

 9. #39
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  2
  Merhaba arkadaşlar, size yardımcı olabilmek adına belirtmek istediğim bir kaç konu var;tercih yapacak arkadaşlar özellikle büyük şehirde yaşayan arkadaşları bu kararı vermeden önce iyi düşünmesini tavsiye ederim çünkü Elazığ küçük ve herkesin birbirini tanıdığı bir şehir üniversiteyi Elazığ da okudum insanları genel olarak iyiler diyebilirim.Benim arkadaşım Fırat Üniversitesine araştırma görevlisi olarak atandı fakat şehri görmeye gittiğinde vazgeçip geri geldi sizlerde biliyorsunuzdur ki belirli süre bir daha tercih yapamadı ama senet imzalamadığı için tazminattan kurtardı hayatının en büyük hatasını ve zaman kaybını yaşadığını düşünüyor. iş arkadaşım yazılım mühendisi ve sırf Elazığ da 6 yıl kalma ve tazminat gibi büyük şartları olduğu için ve diğer arkadaşımızın yaşadığı sorundan dolayı tercih yapmıyor. Öyp puanıda 85 küsür ve Bahçeşehir mezunu. 80 altı notu olanlar bu işi severek yapacaklar ve her zorluğa katlanacaklar ise tercih yapmalarını tavsiye ederim ama 80 üstü puanı olan arkadaşların muhtemelen dil puanları yüksektir istedikleri ve daha iyi yerde cari alımla başlama imkanı olacaklarını düşünüyorum çünkü yeni açılan bir bölüm ve alımlarının dahada olacağını düşünüyorum. Herkese başarılar ve bol şans. Umarım faydalı olabilmişimdir.

  Unutmayın;
  ilk yıl 50'yi ikinci yıl ise 65'i geçemezseniz,
  Yabancı dil eğitimi almak istemezseniz,
  Yabancı dil eğitimini yarıda bırakmak isterseniz,
  Kadro ile ilişiğiniz kesilecektir!

  ÖYP'yi Kazandım ama evrakları verdim/evrakları vermedim sonra vazgeçtim ne olur? Cezası var mı?
  3 yıl boyunca yapılacak olan atamalara katılamazsınız ve sonraki ilk atamada ÖYP puanınız %10 kesilir.

  Mecburi hizmetimizi sadece ilk atandığımız Üniversitede mi yapabiliriz? Yer değiştirebilir miyiz?
  Mecburi hizmeti sadece ilk atandığınız üniversitede yapabilirsiniz.
  İmzalayacağımız senetler için kefil durumları nedir?
  Normalde üniversiteler 2 tane devlet memuru isterler ama uygulamada birlik yoktur eğer devlet memuru bulamıyorsanız personel dairesi ile görüşünüz bazı üniversiteler emekli veya SGK'lıları da kabul etmektedir. Eğer senetlerinizi imzalayacak kefilleri bulamazsanız ilişiğiniz kesilecek ve görevlendirmeniz yapılmayacaktır.


  başvuru ve sonrası için 2015 Aralık ÖYP Tercihlerinde Kadro Yakmamaya Özen Gösterelim!!! incelemenizi tavsiye ederim
  Son düzenleyen pcmuh, 04-01-2016 saat 11:46.
  abayraktar92 ve mustafatufan bunu beğendiler.

 10. #40
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  2
  Alıntı hazerfan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Rize(RTE Üniversitesi) bölümünün yüksek lisans ve doktora eğitiminin İstanbul ve Kocaeli'de olduğunu bende forumdan öğrendim.
  Rizenin eğitiminin bu yerlerde olduğu sonucuna şu şekildede ulaşabilirsiniz. Bu mühendislik programı sadece belirttiğim iki üniversitede yer alıyor. Atandığımız anabilimdalında yüksek lisans ve doktora yapmamız gerektiğine göre bu iki seçenekten birisi olacaktır.

 11. #41
  Akademik Forum
  Misafir
  Yüksek puanlı arkadaşlar ortak alanları yazmaları çok iyi olacaktır. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah.

 12. #42
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  19
  Sistem düzeldi, tercih yapan var mı, sıralamalarınız nasıl? Herkes yazmış ama ben de bir kez daha hatırlatayım.

  RTE Üniversitesi'ne(Rize) gidenler dışındaki herkes Elazığ'a gidecek. Bunu lütfen göz önünde bulundurun, özellikle Batı'dan gidecek arkadaşların çok iyi araştırmasını tavsiye ediyorum. pcmuh zaten belirtmiş, benim de üniversite dönemimde bırakan veya kurumlararası yatay geçişle Elazığ'dan kaçan çok arkadaşım oldu. Bunu sizi kesinlikle korkutmak amaçlı, şehri kötülemek amaçlı veya tercihlerinizi etkilemek için söylemiyorum. İstediğiniz soruyu sorun, samimiyetle buradaki Elazığ'da okuyan arkadaşlarla birlikte cevaplayalım. Demek istediğim sadece yazıp da gitmezseniz veya gittikten sonra bırakırsanız herkes için kötü olur. "WIN-WIN"'in tam tersi, "LOSE-LOSE situation". Özellikle gece hayatına düşkün olan arkadaşlar var ise 6 yıl boyunca orada yapabilecekleri hiç birşey olmadığını söyleyebilirim. Şehirde bir tanecik cadde var, o da Gazi Caddesi, öğrenciler arasındaki adı Mecburiyet Caddesi, Facebook'tan aratıp rastgele bir Fırat Üniversitesi öğrencisine sorabilirsiniz.

  Diğer bir konu, yine daha önce söylenmiş, senet konusu. Lütfen senet imzalamak istemiyorsanız senetli kadroları yazmayın. Daha sonradan "ben senet işini bilmiyordum" deyip bir başkasının şansı olabilecek kadroyu yakmış olmayın.

  Sonuç olarak "ben özellikle Elazığ'a gitmek istiyorum" demiyorsanız sizin için en iyi kadro kesinlikle RTE Rize. Böylelikle hem hali hazırda Fırat Üniversitesi mezunu veya Fırat Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan arkadaşlara ufak da olsa bir şans bırakacaksınız hem de kendiniz de Elazığ'dan daha iyi bir yerde eğitim göreceksiniz.

  2016 herkesin dileklerine kavuştuğu bir yıl olsun. Herkese iyi tercihler.
  www.mustafatufan.com.tr

 13. #43
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Mesaj
  2
  Elazığ da yapılabilecek tek sosyal faaliyet 2 tane var olan küçük sinemasına gitmek zaten mustafatufan hocam
  mustafatufan bunu beğendi.

 14. #44
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2016
  Nerden
  İzmir
  Mesaj
  19
  Alıntı pcmuh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Elazığ da yapılabilecek tek sosyal faaliyet 2 tane var olan küçük sinemasına gitmek zaten mustafatufan hocam
  Eskiden Akgün'de gezerdik. Misland açıldı, tutunamadı kapandı. Akgün Misland'ı batırdı. Şimdi Park23 açılınca Akgün'deki dükkanlar kapanmış, Akgün de yavaş yavaş batıyor. Şehir 2 AVM'yi aynı anda kaldırabilecek güçte değil.
  www.mustafatufan.com.tr

 15. #45
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2015
  Mesaj
  183
  http://www.akademikpersonel.org/oyp-...tml#post419410 arkadaşlar bu konuya destek lütfen


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 2015 ÖYP Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan korozifortam
  Cevap: 264
  Son Mesaj: 31-01-2016, 19:05
 2. 2015 ÖYP Gıda Mühendisliği Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan fooder
  Cevap: 198
  Son Mesaj: 25-01-2016, 23:39
 3. 2015 ÖYP Endüstri Mühendisliği Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan meder
  Cevap: 31
  Son Mesaj: 24-01-2016, 01:18
 4. 2015 ÖYP Kimya Mühendisliği Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan tercan
  Cevap: 16
  Son Mesaj: 23-01-2016, 14:03
 5. Otomotiv mühendisliği 2015-aralık öyp bilgi ve puan paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan hsynbytt
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 04-01-2016, 13:56

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git