reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 30 - Toplam 84 İlkİlk ... 2028293031324080 ... SonSon
Bulunan 436 den 450 - Toplam 1253

ÖYP'den İstifa Etmek

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda ÖYP'den İstifa Etmek Konusunu İncelemektesiniz

ellibir Demiş ki: Merhaba hocalarım 39.madde ile görevli iken (yani 39.madde görevlendirmesi bitmeden) istifa edebilir ...

  1. #436
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.517
    Alıntı ellibir Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba hocalarım 39.madde ile görevli iken (yani 39.madde görevlendirmesi bitmeden) istifa edebilir miyiz?Herhangi bir bekleme süresi olur mu?
    İstifa edebilirsiniz.Herhangi bir bekleme süresi olmaz. 39. madde ile giderken -dil eğitimi hariç- senet imzalamadığınız için mali bir yaptırımı da olmaz.

  2. #437
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    30
    Hocam, Ocak ayında muvafakatla MEB'den ÖYP'ye geçtim ama hiç beklediğim gibi çıkmadı. KPSS'ye girmeden geri dönebilir miyim? Bu imkanım var mı?

  3. #438
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.517
    Alıntı hüseyin_serdar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam, Ocak ayında muvafakatla MEB'den ÖYP'ye geçtim ama hiç beklediğim gibi çıkmadı. KPSS'ye girmeden geri dönebilir miyim? Bu imkanım var mı?
    Hayır yok maalesef. MEB geçişi kaldırdı. KPSS'ye girip tekrar başvuru yapmanız gerekiyor.

  4. #439
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    30
    Hocam, emin misiniz? Kurumlar arası ilk atama kaldırıldı, ama yeniden atama kaldırılmadı diye biliyorum. Hatta 147'yi aradım, onlar da aynısını dediler.

  5. #440
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.517
    Alıntı hüseyin_serdar Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hocam, emin misiniz? Kurumlar arası ilk atama kaldırıldı, ama yeniden atama kaldırılmadı diye biliyorum. Hatta 147'yi aradım, onlar da aynısını dediler.

    İlgili haberi paylaşayım: Kurumlar Arası Geçiş Kaldılırdı Tüm öğretmen atamalarında KPSS puanı kullanılacak.

    Yeniden atamaların yüzdesi %1'e indirildi. Zaten değişiklikler içerisinde de yayınlamış durumda. Ancak değişiklikler içerisinde tüm öğretmen atamalarında KPSS puanı kullanılacak ibaresi de geçtiği için size KPSS'ye yeniden girmeniz şeklinde bilgi verdim. Değişiklikleri yukarıdaki linkten okuyun yorumunu siz yapın daha sağlıklı olur.

  6. #441
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    27
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ÖYP kadrosu ile ilişik kesilmesi lisansüstü eğitimle de ilişik kesilmesi neticesini doğurmaz.
    Bu durum hala gecerli mi acaba? Ben OYP kontenjanından doktora yapıyorum. OYP den ayrılma durumunda doktora kaydımda silinir diye biliyorum. ??? Simdiden tesekkurler.

  7. #442
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    23
    Merhaba,

    Ben ÖYP araştırma görevlisi olarak bir yüksek öğretim kurumunda çalışmaktayım. 2011 temmuz ayında atandım ve yüksek lisans eğitimim için 2011 kasım ayında 35. madde ile görevlendirmem yapıldı. Yüksek lisans eğitimimi bitirerek 2012 kasım ayında kadromun bulunduğu üniversiteye geri geldim. 2012-2013 bahar yarıyılında doktoraya başladım ancak kadromun bulunduğu üniversitemle yaşadığım bazı problemlerden dolayı doktora eğitimimi sonlandırmak zorunda kaldım. Şu an ise kadromun bulunduğu üniversitedeyim.

    Benim sorum şöyle;

    Ağustos 2011 yılında göreve başladım ve kasım 2011 yılında YÖK 35. madde görevlendirme yazımı gönderdi. Yüksek lisansı bitirince Kasım 2012 yılında ise kadromun bulunduğu üniversitede tekrar göreve başladım. Şu an 5 aydır buradayım. Ağustos 2011 ayından görevlendirmemin gerçekleştirildiği kasım 2011 arsındaki 3 aylık süreç mecburi hizmetten düşer mi? Eğer düşerse ben şuan, 3+5=8 aylık mecburi hizmetimi yapmış ve 4 aylık süreçten sonra özgür mü oluyorum?

  8. #443
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    194
    Peki siz doktoraya başladığınızda 35.md ile görevlendirilmediniz mi? anladığım kadarıyla senet devreye girmedi doktorayı bıraktığınız için.

  9. #444
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Doktora bırakıldığı için senet devreye girmez zaten. Hayır, o 3 ay zorunlu hizmetinizden düşmez, zorunlu hizmetiniz 35. madde görevlendirmesinden sonra başlar, şu an sadece 5 ayını yerine getirmiş bulunmaktasınız. Ancak ylniz bittikten sonra 2 dönem içinde doktoraya başlamak zorundasınız, aksi takdirde ilişiğiniz kesilir. Sizin ilk hakkınız bahar yarıyılıydı, güz alımları son hakkınız.
    marpheus bunu beğendi.

  10. #445
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    16.984
    Alıntı brcsnmz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bu durum hala gecerli mi acaba? Ben OYP kontenjanından doktora yapıyorum. OYP den ayrılma durumunda doktora kaydımda silinir diye biliyorum. ??? Simdiden tesekkurler.
    O zaten yeni eklendi özellikle de söylendi silinmez.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  11. #446
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2013
    Mesaj
    27
    ben eskisine bakmıs olmalıyım , tesekkur ederim.. bununla ilgili maddenin gectigi yonetmeligi nerede bulabilirim ? bırakmayı dusunmuyorum ama yine de bu tur konuları bilmekte yarar var

  12. #447
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.517
    Alıntı brcsnmz Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    ben eskisine bakmıs olmalıyım , tesekkur ederim.. bununla ilgili maddenin gectigi yonetmeligi nerede bulabilirim ? bırakmayı dusunmuyorum ama yine de bu tur konuları bilmekte yarar var
    ÖYP Usul ve Esaslarda ''Öğrenim Süresi'' başlığı altında madde 8'in 4. kısmında belirtilmiş;
    Bu Usul ve Esaslara göre ÖYP kadrosu ile ilişik kesilmesi lisansüstü eğitimle de ilişik kesilmesi neticesini doğurmaz.

    https://oyp.yok.gov.tr/?page=yazi&i=...0626e912a01cf3
    brcsnmz bunu beğendi.

  13. #448
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    23
    Şu an benim 5 aylık bir mecburi hizmetim var diyelim. İstifa edersem, bu kalan 5 aylık süreye göre mi para öderim yoksa mecburi hizmetim olan 12 aya göre mi ödemem gerekir?

  14. #449
    Baş Editör
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    3.517
    Alıntı marpheus Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Şu an benim 5 aylık bir mecburi hizmetim var diyelim. İstifa edersem, bu kalan 5 aylık süreye göre mi para öderim yoksa mecburi hizmetim olan 12 aya göre mi ödemem gerekir?
    Ne kadar kaldıysa ona göre ödersiniz.
    Mr December bunu beğendi.

  15. #450
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Mesaj
    23
    Cevabınız için teşekkürler. Anladığım kadarıyla aylık aldığım maaşımın (5 ay için) 1.5 katı katı ve artı faizleri ödeyeceğim.

    Ayrıca ben lisansüstü eğitimi yapmaya gittiğim üniversiteden ve döndüğümde de kadromun bulunduğu üniversiteden yolluk yevmiye aldım. Bunları 12 aya bölüp 5 aylık kısmını mı isterler benden yoksa verilen yolluk yevmiyenin tamamını mı?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Atandığın üniversitede göreve başlayıp İstifa etmek
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aslanbjk
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 27-10-2013, 16:48
  2. Diyelim ki Seneti İmzaladık ve İstifa Etmek İstiyoruz
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yassmin
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 22-10-2013, 15:40
  3. Uzmanlıktan istifa etmek
    Uzman forum içinde, yazan lxDeVILxl
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 01-03-2012, 17:11
  4. Bir y.lisansı dondurup diğerine devam etmek?
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan apollo2907
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 14-09-2011, 18:31
  5. Evrakları elden teslim etmek mecburi mi?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan 33mersin
    Cevap: 14
    Son Mesaj: 26-07-2011, 11:33

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git