reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 18 - Toplam 18

ÖYP Doktora Azami Süre

ÖYP Yönetmelikleri Forumunda ÖYP Doktora Azami Süre Konusunu İncelemektesiniz

Nazmi Demiş ki: Ek süre eğitim için veriliyor kadro için maalesef geçerli değil, 6 yıl ...


 1. #16
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Mesaj
  6
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ek süre eğitim için veriliyor kadro için maalesef geçerli değil, 6 yıl sonunda ilişiği keserek kadronuzun bulunduğu üni.ye gönderiyorlar (en azından marmara sbe olarak bizler bu şekilde yapıyoruz) ve bu durumda YÖK kararına göre doktoradan da ilişiğiniz kesiliyor.
  Alıntı Gamze Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Azami sürede doktorayı bitirdiğimde diye okumuşum kusura bakmayın. Azami süreyi aştığınız için kadronuz atandığınız okula iade edilecek evet. Ancak süresinde bitiremediğiniz için ÖYP programıyla tamamen ilişiğiniz kesiliyor yani araştırma görevliliği yapamıyorsunuz. Kadro iadeniz olan okulda da kadroyla ilişiğiniz kesilecek. Atanmadan önce doktoraya başladığınız için öğrenciliğinize devam edebilirsiniz dediğiniz gibi. Dava açılmadan ilişik kesiliyor ancak 35. madde ile görevlendirildiğiniz için senet sorunu ortaya çıkacak, siz senet için dava açabilirsiniz.

  Ek süre alınabilir mi konusu için okulunuz bir yazı yollayabilir YÖK'e. Yukarıda bahsettiğiniz durum gibi belki ek süre ile ilgili bir yazı gönderebilir YÖK.

  Benim azami süre konusunda önemli bir sorum var, cevaplarsanız çok sevinirim.
  Doktora sırasında ÖYP desteğiyle yurt dışına araştırma amaçlı gidersek, yurt dışında kaldığımız süre azami süreye eklenir mi? Örneğin 1 yıl yurt dışında kalırsak, azami süre doktora başlangıcından itibaren 7 yıl mı olur yoksa yine 6 yılda mezun olmak zorunda mıyız?

 2. #17
  Akademik Forum
  Misafir

  Question Soru

  Merhaba,
  2009 yılında Doktora eğitimime başladım.35. maddeye istinaden geçici görevle başka bir üniversiteye atandım ve yüksek lisansım bittikten sonra doktoraya başladım. Bağlı olduğum kurum tarafından doktora eğitimim için bana, 8 yıl (96 ay) içinde eğitimimi tamamlayıp geri dönmem hususunda senet imzalattılar. Bu süre temmuz 2016da doluyor. Ancak 2015Mayıs ayında doktora için tanınan 6 yıllık sürenin dolduğuna dair enstitü tarafından bilgi verildi ve ilişiğimin kesileceğini söylediler. Ancak vermiş olduğum bir dilekçenin yazışması devam ettiği için işlem yapılamadı. Kasım 2016da süremin dolduğuna dair Yok'e bilgi verildi ve ilişiğimin kesilmesi için yazı geldi. Ancak ilişiğimin kesilmesi yönündeki kararın alındı günden bir gün sonra Doktora mezuniyet jürisine çıktım ve 7 mart 2016 itibariyle doktoradan mezun olduğuma dair hem bağlı olduğum üniversiteye hem de Yok'e bilgi yazısı gitti. Şu anda bağlı olduğum üniversite başarısız mı yoksa başarılı mı olduğuma dair Yok'ten yazı beklemekte. Benim merak ettiğim şu: ben yasal sürede bitirmediğim için başarısız sayılıp tazminat mı ödeyeceğim yoksa yazışma sürerken mezun olduğum için başarılı mı sayılacağım. Verilecek olan cevap için şimdiden teşekkür ederi iyi günler dilerim.

  ferityazici13@gmail.com

 3. #18
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  38
  Merhaba arkadaşlar,
  Benzer konuları okudum ama aradığım cevabı bulamadım. ÖYP'de doktoranın azami süresi bazı sitelerde 6 yıl, bazılarında ise 12 yarıyıl olarak ifade edilmiş. Bunlardan hangisi geçerli? Ben 10 Ekim 2011'de ÖYPli olarak doktoraya başladım. Benim sürem 10 Ekim 2017'de mi yoksa 12. dönem sonununda (herhalde Haziran sonudur?) mı dolacak? Yani benim şu an maksimum kaç aylık sürem kaldı? Zira Haziran ile Ekim arasında 3 ay var, eğer imkanım varsa ben Ekim 2017'ye kadar uzatmak istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Yeni Yönetmelikte Azami Süre Sorunu
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan raul07
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 09-09-2015, 21:21
 2. Yüksek Lisans Azami Süre
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan gyd
  Cevap: 23
  Son Mesaj: 04-09-2015, 21:23
 3. Muvafakat Azami süre
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan taha_gokmen
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-02-2015, 10:41
 4. doktora azami süre
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan aykan
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 14-09-2014, 17:29
 5. Görevlendirme için azami süre nedir?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan öyp mühendisi
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 31-07-2014, 01:49

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git