reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 43

Akademisyenin Özel Sektörden Eş Durumu

Atama Sorunları Forumunda Akademisyenin Özel Sektörden Eş Durumu Konusunu İncelemektesiniz

asaasa Demiş ki: - - - Güncellendi - - - Gerçekten mi? Çünkü benim okulum ...


  1. #11
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı asaasa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    - - - Güncellendi - - -



    Gerçekten mi? Çünkü benim okulum bırakmak istemediğini açıkça belirtmişti. Ayrıca eski bir forum konusunda muvafakat şart denildiği aklımda kalmış.
    Alıntı Kaddo Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar benim bildiğim, akademisyenler öğretmenler gibi yer değiştirme yapamıyorlar. Akademisyenin kadrosu çakılı kadrodur, öğretmen akademisyenin yanına gider, akdemisyen özel sektörde çalışanın değil.
    Artık değişti o durumlar, öğretmenin yanına giden akademisyen de var ve muvafakat şart değil artık bu yönetmeliğe göre.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  2. #12
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2014
    Mesaj
    78
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Mecburi hizmet başlamadan mecburi hizmet seneti nasıl aktarılacak hocam? Ayrıca tabiki konuyu YÖK ile konuştuktan sonra size aktarıyoruz, bir de biz burda kadro aktarımı değil senet aktarımından bahsediyoruz yani zorunlu hizmetin aktarımıdır sizin örneğiniz başka bir duruma ait olabilir belki 35. madde ile eğitimini aktarmıştır.
    Hayır hocam, eğitim aktarması değil. Şöyle oldu: İki arkadaş da ÖYPli ve aynı yerde eğitim görüyor. Biri 35'li diğeri değil. 35'li olan kadrosunun bulunduğu yerden eş durumundan yararlanarak eğitim gördüğü yere kadrosunu aktardı. Durum bu.

  3. #13
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı snrgkts Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Hayır hocam, eğitim aktarması değil. Şöyle oldu: İki arkadaş da ÖYPli ve aynı yerde eğitim görüyor. Biri 35'li diğeri değil. 35'li olan kadrosunun bulunduğu yerden eş durumundan yararlanarak eğitim gördüğü yere kadrosunu aktardı. Durum bu.
    35. madde bitmeden böyle işlemi yapamaz, önce geri dönmesi lazım hatta onu geçtim eğitim aldığı yerde ona kadro açılması ve onun da o sınavı kazanması lazım hocam eş durumundan kadro aktarılması diye bir durum yok maalesef belirttiğim gibi sadece senet aktarılıyor yönetmelik de o şekilde. Zaten ÖYP'lilerin doktorası bitmeden zorunlu hizmetleri de başlayamıyor YÖK kararına göre.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  4. #14
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    231
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Artık değişti o durumlar, öğretmenin yanına giden akademisyen de var ve muvafakat şart değil artık bu yönetmeliğe göre.
    hocam bizim durum şöyle: şu an aynı yerdeyiz ama kadrolarımızın bulunduğu okullar farklı kentlerde yer alıyor. aslında doktora bitmeden (eşimin 1.5 benim 2.5 yıl var) kadronun bulunduğu bir kente gitmek istiyoruz. çocuk olacak ve istanbul'da ciddi bir ek masraf demek bu. acaba doktora devam ederken senedi taşıma durumu olabiliyor mu?

  5. #15
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı asaasa Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    hocam bizim durum şöyle: şu an aynı yerdeyiz ama kadrolarımızın bulunduğu okullar farklı kentlerde yer alıyor. aslında doktora bitmeden (eşimin 1.5 benim 2.5 yıl var) kadronun bulunduğu bir kente gitmek istiyoruz. çocuk olacak ve istanbul'da ciddi bir ek masraf demek bu. acaba doktora devam ederken senedi taşıma durumu olabiliyor mu?
    Hocam maalesef doktora bitmeden sıkıntı olacağını belirtiyorlar dilerseniz eşinizle YÖK'e gidip bir görüşün önemli bir konu olduğu için yönetim kurulunda karara bağlanacaktır.
    asaasa bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #16
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2010
    Mesaj
    6
    merhaba hocam, bu 3 yıllık sürenin 1 yıla indirilmesi ile ilgili yönetmeliğin bizi kapsamadığı ile ilgili bir belge veya yazı var mı acaba

  7. #17
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı seyyah Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhaba hocam, bu 3 yıllık sürenin 1 yıla indirilmesi ile ilgili yönetmeliğin bizi kapsamadığı ile ilgili bir belge veya yazı var mı acaba
    Değiştirilen yönetmeliğe tabi olmadığımız için bizi kapsamıyor. Zaten kapmasamadığına dair bir yazı olmaz ki bizim için alınan karar farklı bir karar, o yönetmeliğe hiç bir zaman tabi olmadık ayrıca olsaydık önceden de bizler eş durumundan yer değiştirebilirdik.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  8. #18
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2010
    Mesaj
    6
    Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Değiştirilen yönetmeliğe tabi olmadığımız için bizi kapsamıyor. Zaten kapmasamadığına dair bir yazı olmaz ki bizim için alınan karar farklı bir karar, o yönetmeliğe hiç bir zaman tabi olmadık ayrıca olsaydık önceden de bizler eş durumundan yer değiştirebilirdik.
    teşekkür ederim hocam. burada eşitsizlik ortaya çıkmıyor mu o halde. daha önceki yönetmelikte 3 yıl kesintisiz olarak geçiyordu ve YÖK aynı kararı bize de uygulamıştı. Şimdi yeniden düzenleyebilir isterse.

  9. #19
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    10-2013
    Mesaj
    1

    Akademisyenlerin kurumlar arası geçişi

    Merhaba. Ben devlet üniversitesinde myo da öğretim görevlisiyim. Eş durumundan dolayı şehir değiştirmem gerekiyor. Eskiden meb ya da başka kuruma geçişler vardı. Bunların hepsi tamamen kalktı mı? Herhangi bir devlet kurumuna geçme şansım var mı?

  10. #20
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı seyyah Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    teşekkür ederim hocam. burada eşitsizlik ortaya çıkmıyor mu o halde. daha önceki yönetmelikte 3 yıl kesintisiz olarak geçiyordu ve YÖK aynı kararı bize de uygulamıştı. Şimdi yeniden düzenleyebilir isterse.
    Hocam neresindn tutsan elinde kalıyor zaten bizim 2914 sayılı kanun, bizim için de bir karar bile çıkartsalar düzenlenir dilerseniz YÖK bilgi edinmeye bir sorun bakalım durumunuzu anlatarak.
    Alıntı g.gozde Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhaba. Ben devlet üniversitesinde myo da öğretim görevlisiyim. Eş durumundan dolayı şehir değiştirmem gerekiyor. Eskiden meb ya da başka kuruma geçişler vardı. Bunların hepsi tamamen kalktı mı? Herhangi bir devlet kurumuna geçme şansım var mı?
    Kurumlararası geçiş bazı kurumlarda mevcut örneğin MEB'de devam ediyor ama kontenjanlar düşürüldü. Ancak bunu geçmek istediğiniz kurumun kurumlararası geçiş yönetmeliğine bakarak öğrenebilirsiniz.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Özel Sektörden Cari Usulle araştırma görevlisi olma SSK sorun?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan RaJ3V
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 14-12-2014, 13:28
  2. Özel Sektörden Akademik Uzmanlığa Geçiş
    Uzman forum içinde, yazan alazinko
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 21-12-2012, 18:38
  3. Özel Sektörden Öyp'ye Geçiş
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan Unaffiliated
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 21-12-2012, 17:21
  4. özel üniversitede kadro durumu!!!!
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan hamsi
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 02-12-2011, 16:21
  5. Özel bir Kuruluşta Çalışan Öyp yi kazananların durumu nedir?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan 32akkaya
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 25-07-2011, 14:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git