reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 24 - Toplam 24
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda ÖYPyi kazandığımız üniversite VS yl yaptığımız üniversite Konusunu İncelemektesiniz

b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere ...

 1. #16
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  354
  b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere üniversitelerince belirli sürelerde izinli sayılabilmeleri,  Ben bu madde ile git-gel yapmak istedim, yolum 1,5 saat sürüyor ve dekanlığım da bunu onayladı. Dilekçemi yazdım sonucunu bekliyorum. Ancak personel daire yine de senet imzalatacağız diyor. Böyle bir hakları var mı? 35. madde yok ise senet de olmaz değil mi? Hem 35. madde olmaksızın git gel yaptırıp hem senet imzalatamazlar diye düşünüyorum. YÖK'ün bu kararlarını gösterdiğimde "Bunlar senin sanrıların" diye de çirkin bir ifadeyle yanıt verdiler bana ama... Lütfen bir bilen yazıversin.

 2. #17
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  318
  Hocam ÖYP ile atandığı bölümden farklı bir bölümde Y.Lisansa devam edenler için lisansüstü ders süresince devamsızlık sorunu çözmek amacıyla atandığımız kurum bu b maddesi gereğince farklı bir bölümde y.lisans yapmama rağmen izin albilecek miyim?
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  T.C.
  YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI
  YÜRÜTME KURULU KARARLARI
  KARAR 2010.28.5443

  547 sayılı Kanun'un 33/a maddesi uyarınca, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna atanmaya hak kazananlar hakkında uygulamada birliği sağlamak amacıyla;

  1- ÖYP Araştırma görevlisi, halen bir devlet üniversitesinde lisansüstü (yüksek lisans, doktora veya bütünleşik doktora) eğitimine devam ediyor ve devam ettiği anabilim dalı Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında yer alıyorsa, bu araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimlerine ÖYP kapsamına dahil olarak devam edebilmeleri,

  2- ÖYP araştırma görevlilerinin devam ettikleri lisansüstü eğitim programı söz konusu Kurul Kararı ile ilan edilecek ÖYP kapsamındaki lisansüstü eğitim yapılabilecek anabilim dalları arasında değilse ÖYP kapsamındaki desteklerden faydalanmamaları kaydıyla;

  a) Araştırma Görevlisi kadrolarının, 2547 sayılı Kanun'un 35. maddesi uyarınca lisansüstü eğitime devam ettikleri üniversiteye geçici olarak tahsis edilebilmesi,

  b) Lisansüstü eğitiminin ders aşamasındaysa haftanın belirli günlerinde, tez aşamasındaysa tez izleme komitelerine katılmak üzere üniversitelerince belirli sürelerde izinli sayılabilmeleri,


  Yukarıda gördüğünüz gibi size "b" maddesi vurmuş ne yazık ki.. Yani atandığınız üniversite yetkilidir. ÖYP araştırma görevlisi olmanız farketmez, yolluksuz yevmiyesiz git gel deme hakları vardır. Eğer ki yüksek lisansınızı ÖYP üniversitesinde yapıyorsanız bunlar geçersizdir tabi.. Siz önceden kazandığınızda yaptığınız için ÖYP haklarından yararlanamıyorsunuz.

 3. #18
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  15
  nazmi hocam size bi kaç sorum olacak;
  1-şimdi bu öyp üniversitelerinin ilan ettiği kadroda İÜ de benim bölümüme doktora alımı var. yüksek lisans alımı yok. şimdi ben yüksek lisans yapıcam. ben bu tercihlerde İÜ yü tercih etsem, eğer doktora kontenjanı dolmazsa benim yerleşme imkanım varmı dır_?
  2- benim anabilimdalım İÜ deki ve marmara daki öyp alımı olacak anailimdallarından farklı. ben şimdi İÜ veya MARAMARA yı tercih ettiğim vakit ,anabilimdalı değişikliği için atandığım üniversiteye dilekçe vermem gerekir mi?
  3-, benim atandığım üniversitede yüksek lisans programı var fakat alımlar askıya alınmış,yani şu anda alım yok.üniversite bana şunu diyebilir mi; biz sömestr döneminde yeni yüksek lisans programı açıcaz veya açık olan programa alımlara başlıcaz.sen öyp ile yerleş, seneye buraya yatay geçiş yaptırırız sana.
  4. sü ben normal İÜ de kendi bölümümde normal yüksek lisansa kabul edildim, bu öyp tercihlerinde tercih yapmasam, İÜ de normal yüksek lisansa başlasam, atandığım üniversiteye haftanın belli günlerinde gitsem. sonra ben kayıtlı olduğum İÜ deki yüksek lisans programında öyp kapsamına girebilirmiyim. girmem nasıl oluyor.ayrıca ben yüksek lisans programında öyp kapsamına girdikten sonra, atandığım üniversite beni 35. madde ile İÜ ye görevlendirmek zorunda mı?
  şimdiden teşekkür ederim

 4. #19
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Nerden
  Ankara, Turkey, Turkey
  Mesaj
  6
  herkese kolay gelsin arkadaşlar...ben de istatistik bölümünde yl yaparken, aynı üniversitenin ekonometri bölümüne öyp ile yerleştim..orada görüştüğüm hoca, gidip gelmemi söyledi..ama bildiğim, istatistik bölümünde görevlendirilmem gerekmiyor mu? yoksa aynı üniversite ya da şehir diye falan mı bu şekilde oluyor? bu arada iki bölüm de öyp de mevcut zaten... Bir bilgi veren olabilirse çok memnun olurum...Şimdiden teşekkürler herkese

 5. #20
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  27
  merhaba, öyp kapsamında yüksek lisansa ya da doktoraya kayıtlı olduğumuz üniversiteyi tercih edebiliyor muyuz? ikinci sorum, öyp tercihi yapabilmek için mutlaka bir üniversitede YL ya da doktoraya kayıtlı olma şartı var mıdır?

 6. #21
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Atandığınız üniversite yükseğinizi ya da doktoranızı sayarsa orada devam edebilirsiniz. Hayır, kayıtlı olma şartı yok, hatta sadece lisans mezunu arayan ilanlar çoğunlukta.

 7. #22
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  27
  Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Atandığınız üniversite yükseğinizi ya da doktoranızı sayarsa orada devam edebilirsiniz. Hayır, kayıtlı olma şartı yok, hatta sadece lisans mezunu arayan ilanlar çoğunlukta.
  ben şu an ege de yüksek lisans yapıyorum, öypde egede kadro açılması durumunda egeyi tercih edebiliyor muyum? çünkü çoğu kişi kayıtlı olunan üniversitenin tercih edilemeyeceğini söylüyor.

 8. #23
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Tercih edebilirsiniz tabii, neden edemeyeceksiniz?

 9. #24
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  27
  teşekkür ederim. öyp ile yerleşmiş çoğu kişi kayıtlı olunan üniversitenin kadro tercih işlemlerinde tercih edilemeyeceğini sadece yüksek lisans ya da doktorayı tamamlamak için kalınabileceğini söylüyorlardı.bilgi için tekrar teşekkür ederim.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Öğretim Görevlisiyken Başka Yerde Kadroyu Kazanında Süreç Nasıl Olur?
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan History of Art
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 09-12-2013, 14:38
 2. Cevap: 12
  Son Mesaj: 05-08-2012, 20:22
 3. Sınavsız üniversite!
  Güncel Eğitim Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-07-2012, 14:25
 4. Yetiştirici üniversite?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Tywe
  Cevap: 31
  Son Mesaj: 24-08-2011, 16:53
 5. oyp üniversite tercihi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cexman
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 27-01-2011, 12:01

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git