+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 21 den 30 - Toplam 54

Ülkemizin İçinde Bulunduğu Tablo

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Ülkemizin İçinde Bulunduğu Tablo Konusunu İncelemektesiniz

Sadakat Demiş ki: Bilim için maddi olanakların da önemli olduğunu unutmamak lazım. Dünyada ilk sırada ...


 1. #21
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  236
  Alıntı Sadakat Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bilim için maddi olanakların da önemli olduğunu unutmamak lazım. Dünyada ilk sırada bulunan üniversitelerin bütçeleri, bizim üniversitelerin bütçelerinden kıyaslanmayacak derecede yüksektir.

  Hocaların kalitesini sorgulamak da bir yere kadar... Öğrencilerin kalitesinde büyük bir problem söz konusuysa hocalardan çok kaliteli olmasını beklemek de haksızlık olur. Hatta bütün hocaları ÖYP veya benzeri programlarla alın, yine de kalitede büyük çaplı bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Sistemi olan bir ülke değiliz ne yazık ki. Umarım sistemli-programlı bir ülke haline geliriz bir gün...
  İnsanlara ölü yıkamanın öğretiidiği bir sistemde yetişen öğrencinin kalitesi ne olabilir? Ayrıca üniversitelere neden diyanet işlerinden daha az bütçe veriliyor? Sistemi olan bir ülke olmadığımız doğru değil.Sistem bu ülkede var olan her canlıyı, her kurumu bir önce gasilhaneye göndermek.

  - - - Güncellendi - - -

  Tübitak projesinde burslu doktora yapıyordum. Hoca delinin biriydi. Bursumu kesti. Ailemden uzakta kalamadım. Mecburen döndüm. Ve konuya, aklı başında ve insaflı bir hoca ile çalışarak, iki yılımı vererek hakim oldum. Hoca, deliyse, hocalık bakımından kalitesizse,insanlık kriterlerinden yoksunsa öğrenci ne yapsın. Ülkenin bugünkü durumuna bakıyorum da ahım tuttu diyorum. Ama bu ülke nasıl bir yönetime ve üniversiteye layık olduğunu göstermişti zaten. Milletimizin ortalama IQ seviyesinin 90 olduğu ve artık 85 olarak ölçülmeye başlandığı bu günlerde yaşananlar, bu seviyenin doğruluğunu göstermektedir.
  Son düzenleyen nanofly, 01-10-2015 saat 16:38.

 2. #22
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  665
  Diyanete bir yıl için ayrılan para yetmedi, 52 tane cuma hutbesinin 32 tanesinde iktidar metinlerini okudular.
  Mars'ta su bulundu, biz ölü yıkamayı olay yaptık, ülke o kadar dengesizleşti ki, bu bilim olayını tivitır'da eğlence konusu yaptık.
  13 yaşındaki Amerikalı kızı uzaya göndermek için 6 yıl eğittiler, bizde ilkokulda türban haktır diye savaş çıktı.
  Atanamayan bir tane imam gördünüz mü?
  Klasiktir, kaç cami var, kaç hastane?
  Dua okununca üç kat daha fazla büyüyen(?) fasülye projesine Tübitak ödül verdi bu ülkede.
  Hangi kurumdaki müdür, diplomat, bürokrat o işin ehli, kaç tanesinin alakası bile yokken oraya atanmış?
  İktidar partisinin kurucusu söyledi, ne zaman ki sırf imam hatip diploması var diye birini bir yerlere getirdik, bizim çöküşümüz o zaman başladı diye.
  Aile Bakanı kendi aile birliğini koruyamamış, kalkıp börek yapmayı bilmezsen o aile yıkılmaya mahkumdur diyor.
  Malum şahıstan; normal memur, diplomat veya devlet adamı olup korkmayan, çekinmeyen bir Allah'ın kulunu gösterin.
  Bir şeylerin yanlış gittiğini, böyle olmayacağını söyleyen hangi insan din düşmanı olmakla suçlanmadı? Daha dün gece fikrini her gün ifade eden bir yazar hastanelik olmadı mı?
  İslamın değil, İslam ülkelerinin geri olduğunu söylüyoruz, toplumdan dışlanıyoruz.
  Her şeyi bilmek zorunda değiliz, bilmemiz gerekeni tam olarak bilip uyguladıktan sonra gereken başarıyı sağlayabiliriz.
  Türk İnsanının çok zeki olduğunu da düşünmüyorum. İster vatan hainliği deyin, ister başka şeyle suçlayın ama benim gibi ideali olan ama arkasında bir destek olmayan insanlar gidip dönmek istemiyor buraya bir daha. Kalıp bir şeyleri değiştirmek lazım değil mi? "Isırırım, yalarım bir de" diyen adam için mi, öz kardeşine tecavüz eden imam için mi yoksa "hüloğğğ" için mi?
  Yahu akademisyenleri korkuttular akademisyenleri. Bölümüm siyaset bilimi, feysbuk'ta arkadaşım olan profesör paylaşım yaparken bazı şeylere dikkat ediyor.
  Son olarak şunu söylemek istiyorum: Bizim insanımızda sürekli bir geçmişe özlem vardır, nerede o eski bayramlar, ah bizim zamanımızda gibi, niye biliyor musunuz? Çünkü her gelen yıl öncekini aratıyor, her gelen siyasetçi öncekinin ruhuna rahmet okutuyor.
  Yorumum kesinlikle siyaset yapmak için değildir, zira siyaset aşka ihanettir.
  qpuro bunu beğendi.
  …biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

 3. #23
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  970
  Bu zihniyet değişmedikçe neden bir arpa boyu yol alamayacağımızı tek bir örnekle kanıtlayayım.


  Celal Şengör ile konuşan şahıs İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Yavuz Altun'dur. Üç saatlik söyleşide bu arkadaş gibi niceleri mevcuttur, kendi hocaları da dahil, ama ben sadece bir örnek üzerinden gideceğim.

  İstanbul ve Marmara İlahiyat Fakülteleri Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan, yani en başarılı(!) ilahiyat öğrencilerini barındıran fakültelerdir. Bu fakülteden mezun olmuş ve videosu yukarıda bulunan Yavuz Altun İstanbul'da bir ilçede VAİZ olarak göreve başlamıştır.

  Vaiz Ataması Yapıldı

  Peki VAİZ kimdir? https://tr.wikipedia.org/wiki/Vaiz_(İslam)
  Cami, mescit ve benzeri yerlerde Kur'an'dan, hadis kitaplarından örnek getirerek halka dini öğüt veren kimsedir.

  Şimdi biraz soru sormak istiyorum.

  1) Bu kişinin ve bunlar gibilerinin eline Kur'an kursu adı altında sübyanları teslim ederseniz o nesilin zeki ve aklını kullanan bireyler olmasını nasıl beklersiniz?

  2) Cahil gariban halkı eğitmek, bilimi göstermek, düşünmeye sevk etmek yerine bu tarz insanlardan medet umar hale getirip ve bu tarz insanları halkın gözünde yücelterek yapılmak istenen nedir?

  3) Zaten fakir bir ülkeyiz ve kısıtlı imkanlarımız ile mümkün olabilenin en iyisini yapmamız yani üretmemiz gerekirken, 1 tane Genetik Mühendisi istihdam ettiğiniz yerde bu videodaki arkadaştan daha bile mantıksızlarını 120'şer 120'şer üniversitelere akademisyen olarak atamanın mantığı ve amacı nedir?

  4) Ülkenin en yüksek puanla yerleşen başarılı(!) öğrencilerini ve en donanımlı (!) akademik personelini bulunduran bu iki okuldan çıkan sonuçlar ortadayken, ülkedeki her üniversiteye ilahiyat fakültesi açılmasının amacı nedir?

  Tribünlere oynayan X veya Y partileri yüzünden bu zihniyet 1960'dan beri Türkiye'de ivmelenerek yükselmiştir. Atatürk gibi devrimci ve eğitici bir lider tarafından yönetilmediği müddetçe de bu ülke asla gelişemeyecektir. Gelişmek senede %5 büyümek değildir. Gelişmek sanatta, sporda, bilimde, insanlıkta başka memleketlerin gıpta ile bakabileceği konuma gelmektir. Bu zihniyet ile de bırakın gelişmeyi olduğunuz pozisyonu korumanız bile imkansızdır...
  Son düzenleyen qpuro, 01-10-2015 saat 16:54.
  nanofly bunu beğendi.

 4. #24
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  99
  Alıntı horozigo Demiş ki: Mesajı Görüntüle

  Yahu akademisyenleri korkuttular akademisyenleri. Bölümüm siyaset bilimi, feysbuk'ta arkadaşım olan profesör paylaşım yaparken bazı şeylere dikkat ediyor.
  Son olarak şunu söylemek istiyorum: Bizim insanımızda sürekli bir geçmişe özlem vardır, nerede o eski bayramlar, ah bizim zamanımızda gibi, niye biliyor musunuz? Çünkü her gelen yıl öncekini aratıyor, her gelen siyasetçi öncekinin ruhuna rahmet okutuyor.
  Yorumum kesinlikle siyaset yapmak için değildir, zira siyaset aşka ihanettir.
  Bu yoruma çok katılıyorum. Gerçekten çok güzel tespit ve yerinde bir saptama. Zaten ülkemin halinden nefret ediyorum. Bunun yanında özel yaşamımda aynı. Size önerim, kültürünüze uymayan bir kızla asla evlenmeyin. Kız iyi olsa da evlenmeyin.

  Eşimin tarafı Karadenizin küçük bir ilinde yaşamakta. Bende ilk bayram ziyareti faslıyla el öpmeye gittim. Dedesi, dayısı, amcaları v.s. Hepsi göya imamlar. Sofraya oturduk ve bismillah dedim çorbaya el attım. İlk soru dededen "ne kadar kredi borcun kaldı?" Dayıdan ikinci soru "evin küçük diyorlardı, ama baktım o kadar küçük değilmiş." Dededen ikinci salvo "araba ne zaman alcanız? Böyle otobüsle olmaz. Kızları züğürt damatlara verdik, şöyle zengin bulamadılar." Bayram ziyaretimin içine edildi. Ne yemek tadım kaldı, ne başka birşey. 30 yaşında adam olarak onlara cevap vermeyi kendime yakıştıramadım. Ben çerkes terbiyesi gördüm, ailemde asla böyle şeyler görmedim. Kaynatam sonradan bana açıklama yaptı ve onlara aldırma diye" geçiştirdi. Ama yinede tatmin edemediler beni. Sen o namazı niye kılıyorsun. Dindar adamın ne işi olur parayla pulla. Midemi bulandırıyorlar..

 5. #25
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2015
  Mesaj
  21
  Evet arkadaslar dunyadaki ileri gelen universitelerde hakkaten bilim yapilir, arastirma olanaklari sinirsizdir. Dunyadaki ileri gelen tum universitelerin butceleri turkiye universitelerinden fazladir. Bunun devlet ve sistemle alakasi yok. Ingilterede ortalama bir yillik universite harci Ingilizler icin 8 bin, yabanci ogrenciler icin 16 bin pound, amerikada bir yillik ortalama universite harci 40 bin dolar, bazi master programlari 50 bin dolar. Peki turkiyede? Ucretsiz. Bedava.

  Ulkemizi bu kadar kotulemeyelim bence arkadaslar. Ben ingilterede yasiyorum. Ingilterede devlet baskani ve kilise baskani kralicedir. Odedigimiz vergilerden aldiklari odenekler bizim diyanetin aldigin belki 100 katidir. Diyanetlede bir alakasi oldugunu dusunmuyorum.

  Sunan tr ye keson donus yapiyorum ve doktoraya basvurucam isallah ikinci donemde. Ben bilmiyordum doktora ucretsiz mis. Bunu ogrendigim de bir an afalladim. Ben belli bir harc odiycegimi dusunmusdum. O harclarda kalkmis.

  Olu yikamayi ogrenmenin nesi kotu anlayamadim. Herkes kendi dinin dogrultusunda gerekli gordugu seyleri ogrenebilir bence. Onemli olan birbirimize saygi duymak degil mi?

  Marsta suyu nasa buldu. Yani amerika. Ingiltere degil, hollanda degil, almanya degil, japonya degil. Dolayisiyle turkiye de degil. Marsta su bulmamak geri kalmislik ise ozaman ingiltere almanyada geri kalmis ulkeler. Marsta su bulmak ile olu yikama arasinda bir baglanti ben goremiyorum arkadaslar. Boyle dusunuyorum. Tabi farkli dusunen arkadaslara saygi duyarim.

 6. #26
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  665
  Alıntı ysesen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu yoruma çok katılıyorum. Gerçekten çok güzel tespit ve yerinde bir saptama. Zaten ülkemin halinden nefret ediyorum. Bunun yanında özel yaşamımda aynı. Size önerim, kültürünüze uymayan bir kızla asla evlenmeyin. Kız iyi olsa da evlenmeyin.

  Eşimin tarafı Karadenizin küçük bir ilinde yaşamakta. Bende ilk bayram ziyareti faslıyla el öpmeye gittim. Dedesi, dayısı, amcaları v.s. Hepsi göya imamlar. Sofraya oturduk ve bismillah dedim çorbaya el attım. İlk soru dededen "ne kadar kredi borcun kaldı?" Dayıdan ikinci soru "evin küçük diyorlardı, ama baktım o kadar küçük değilmiş." Dededen ikinci salvo "araba ne zaman alcanız? Böyle otobüsle olmaz. Kızları züğürt damatlara verdik, şöyle zengin bulamadılar." Bayram ziyaretimin içine edildi. Ne yemek tadım kaldı, ne başka birşey. 30 yaşında adam olarak onlara cevap vermeyi kendime yakıştıramadım. Ben çerkes terbiyesi gördüm, ailemde asla böyle şeyler görmedim. Kaynatam sonradan bana açıklama yaptı ve onlara aldırma diye" geçiştirdi. Ama yinede tatmin edemediler beni. Sen o namazı niye kılıyorsun. Dindar adamın ne işi olur parayla pulla. Midemi bulandırıyorlar..
  Hocam önce evliliğinizde mutluluklar dilerim, belli ki mutluluğu maddiyatta arayan biri değilsiniz çok saygı duyarım. Bizim mücadelemizin hiçbir kimseye zarar vermeyeceğini, sadece ülkeye, aile kurumuna ve dostluk ilişkilerine olumlu yönde etki edeceğini anlamak istemiyorlar.

  Biz de istiyoruz ülkemizin din anlamında, bilim anlamında, sanatta ve ekonomide öncü olmasını. Ancak bunları başarmak için saçma sapan nedenlerden, yetkililerin sorumsuzluğu yüzünden ölen insanların ölümünü kutsamak yerine yaşatmayı ilke alıyoruz öyle düşünüyoruz.
  Asli sorumluluğu olmamasına karşın halat koptu diye gururuna yediremeyip intihar eden Japon mühendisin almış olduğu eğitim ve bilinci getirmelerini istiyorum insanların benliğine.
  Depremler ve sonrası incelensin, ateist Japonya'da deprem sonrası gelişen durum ile bizdeki 17 Ağustos sürecini bi kıyaslasınlar bakalım. Tüyden hafif çelikten kuvvetli madde üretti Çin, biz bunu görüp değerlendirebileceğimiz yerde kültürleri bize uymadığı için "ıyyk ne pis herifler" diyoruz.

  Yahu şehitlerin olduğu gün iktidarın televizyon kanalında "cünup asker cennete gider mi?" tartışıldı var mı ötesi. Şahsım adına; bilim dinim, dünya vatanımdır.


  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı pHd Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet arkadaslar dunyadaki ileri gelen universitelerde hakkaten bilim yapilir, arastirma olanaklari sinirsizdir. Dunyadaki ileri gelen tum universitelerin butceleri turkiye universitelerinden fazladir. Bunun devlet ve sistemle alakasi yok. Ingilterede ortalama bir yillik universite harci Ingilizler icin 8 bin, yabanci ogrenciler icin 16 bin pound, amerikada bir yillik ortalama universite harci 40 bin dolar, bazi master programlari 50 bin dolar. Peki turkiyede? Ucretsiz. Bedava.

  Ulkemizi bu kadar kotulemeyelim bence arkadaslar. Ben ingilterede yasiyorum. Ingilterede devlet baskani ve kilise baskani kralicedir. Odedigimiz vergilerden aldiklari odenekler bizim diyanetin aldigin belki 100 katidir. Diyanetlede bir alakasi oldugunu dusunmuyorum.

  Sunan tr ye keson donus yapiyorum ve doktoraya basvurucam isallah ikinci donemde. Ben bilmiyordum doktora ucretsiz mis. Bunu ogrendigim de bir an afalladim. Ben belli bir harc odiycegimi dusunmusdum. O harclarda kalkmis.

  Olu yikamayi ogrenmenin nesi kotu anlayamadim. Herkes kendi dinin dogrultusunda gerekli gordugu seyleri ogrenebilir bence. Onemli olan birbirimize saygi duymak degil mi?

  Marsta suyu nasa buldu. Yani amerika. Ingiltere degil, hollanda degil, almanya degil, japonya degil. Dolayisiyle turkiye de degil. Marsta su bulmamak geri kalmislik ise ozaman ingiltere almanyada geri kalmis ulkeler. Marsta su bulmak ile olu yikama arasinda bir baglanti ben goremiyorum arkadaslar. Boyle dusunuyorum. Tabi farkli dusunen arkadaslara saygi duyarim.
  Hocam ülke dediğimiz şey insan gibidir. Sanat, spor, eğitim, din, sosyal refah düzeyi gibi temel yaşam gereksinimleri de ayaklarıdır. Bir devlet sadece bir ayağına yatırım yaparken diğerleri olduğu yerde sayarsa topallamaya başlar. Ölü yıkamayı öğrenmede tabii ki sakınca yoktur, bu konudaki görüşümü ilk cümlelerimde belirtiyorum. Mars'ta suyu Nasa buldu tabii ki Nasa bulacak, yatırım var çünkü. Düşünün bir kere, ülkede Tübitak Başkanının adını bilen insanla Diyanet Başkanının adını bilen insan sayısı arasında ne kadar fark vardır.

  İneğe tapan Hindistan bile bugün uzaya uydu gönderiyorsa ve buna ayrılan bütçe bizim diyanete ayırdığımız bütçeden daha az ise ortada bir sorun var demektir. Mesele kimin neye inandığı değildir, mesele devlet dayatmasıdır. Ne yani, siyasal İslam iktidara gelene kadar din mi yoktu ülkede? Bahsettiğim şey, ülkedeki egemen grubun her tartışmada, her fikir ayrılığında ana fikri din zeminine çekerek asıl meseleyi deforme etmesidir.

  Bakın ne güzel belirtmişsiniz, Avrupa'da yüksek eğitim paralı, bizde parasız diye, ben Avrupa'daki eğitim sistemi konusuna hakim değilim ve dediklerinizin doğru olduğunu düşündüğüm için ülkemizi bu konuda tebrik ederim. Gördünüz mü, amaç haklı çıkmak değil, doğruyu bulmaktır, ortak, çağdaş ve evrensel doğruyu. Kimse dine laf etmiyor ki.

  Kaç çocuk yağacağımızdan, kürtajımızdan, tecavüz mağdurunun çocuğu aldırmaması çünkü gerektiğinde devletin bakacağından bahseden insanları konuşuyoruz.

  Konu din değildir hocam, her insan inancını veya inançsızlığını kendi içinde yaşamalı zaten. Ayrıca onca cümleden "Mars'ta su bulamamak geri kalmışlık" fikrini nasıl çıkarabildiğiniz bilmiyorum
  qpuro bunu beğendi.
  …biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

 7. #27
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  236
  Alıntı pHd Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet arkadaslar dunyadaki ileri gelen universitelerde hakkaten bilim yapilir, arastirma olanaklari sinirsizdir. Dunyadaki ileri gelen tum universitelerin butceleri turkiye universitelerinden fazladir. Bunun devlet ve sistemle alakasi yok. Ingilterede ortalama bir yillik universite harci Ingilizler icin 8 bin, yabanci ogrenciler icin 16 bin pound, amerikada bir yillik ortalama universite harci 40 bin dolar, bazi master programlari 50 bin dolar. Peki turkiyede? Ucretsiz. Bedava.

  Ulkemizi bu kadar kotulemeyelim bence arkadaslar. Ben ingilterede yasiyorum. Ingilterede devlet baskani ve kilise baskani kralicedir. Odedigimiz vergilerden aldiklari odenekler bizim diyanetin aldigin belki 100 katidir. Diyanetlede bir alakasi oldugunu dusunmuyorum.

  Sunan tr ye keson donus yapiyorum ve doktoraya basvurucam isallah ikinci donemde. Ben bilmiyordum doktora ucretsiz mis. Bunu ogrendigim de bir an afalladim. Ben belli bir harc odiycegimi dusunmusdum. O harclarda kalkmis.

  Olu yikamayi ogrenmenin nesi kotu anlayamadim. Herkes kendi dinin dogrultusunda gerekli gordugu seyleri ogrenebilir bence. Onemli olan birbirimize saygi duymak degil mi?

  Marsta suyu nasa buldu. Yani amerika. Ingiltere degil, hollanda degil, almanya degil, japonya degil. Dolayisiyle turkiye de degil. Marsta su bulmamak geri kalmislik ise ozaman ingiltere almanyada geri kalmis ulkeler. Marsta su bulmak ile olu yikama arasinda bir baglanti ben goremiyorum arkadaslar. Boyle dusunuyorum. Tabi farkli dusunen arkadaslara saygi duyarim.
  Kadroya oynuyorsun diye alay etmek istemiyorum ama çok uçtunuz. ?Koskoca İngiliz Kraliyeti 126 milyon lirayla idare ediliyor. Bizim Cumhurbaşkanının yanında Kraliçe Elizabeth fakir kalıyor.? - Doğruluk Payı
  Cumhuriyet Gazetesi - 'Kraliçe Elizabeth, Erdoğan'ın yanında fakir kalıyor'
  İngiltere Kraliçesi Elizabeth bu fotoğrafla dile düştü - kaanil - Blogcu.com
  Prens Charles yamalı ceket giydi

  Ölü yıkamayı öğrenmek kötü değil, bunu cumhurbaşkanlığı makamından duymak kötü. Ölü yıkamak için okula gitmek kötü. Yönetimin, halkın ufuklarını açamaması kötü. Ama milletin ortalama IQ seviyesi 85-90 arasında olunca size sadece idiokrasiye hoş geldiniz diyebilirim.
  Son düzenleyen nanofly, 01-10-2015 saat 18:47.

 8. #28
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  28
  Kıssadan hisse bir hikaye,

  bir yabancı ve bir Türk oturmuş sohbet ediyorlarmış. Bizimki başlamış yabancıya hava atmak için; "Osmanlı devleti şuraları aldı 3 kıtaya hükmetti", benim atalarım şöyle yaptı böyle etti diye. Sürekli eskiye atıf yaparak yabancıyı ezmeye çalışmış. En son yabancı şu soruyu sormuş "son zamanlarda ne yaptınız?".

 9. #29
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  970
  Alıntı pHd Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Evet arkadaslar dunyadaki ileri gelen universitelerde hakkaten bilim yapilir, arastirma olanaklari sinirsizdir. Dunyadaki ileri gelen tum universitelerin butceleri turkiye universitelerinden fazladir. Bunun devlet ve sistemle alakasi yok. Ingilterede ortalama bir yillik universite harci Ingilizler icin 8 bin, yabanci ogrenciler icin 16 bin pound, amerikada bir yillik ortalama universite harci 40 bin dolar, bazi master programlari 50 bin dolar. Peki turkiyede? Ucretsiz. Bedava.

  Ulkemizi bu kadar kotulemeyelim bence arkadaslar. Ben ingilterede yasiyorum. Ingilterede devlet baskani ve kilise baskani kralicedir. Odedigimiz vergilerden aldiklari odenekler bizim diyanetin aldigin belki 100 katidir. Diyanetlede bir alakasi oldugunu dusunmuyorum.

  Sunan tr ye keson donus yapiyorum ve doktoraya basvurucam isallah ikinci donemde. Ben bilmiyordum doktora ucretsiz mis. Bunu ogrendigim de bir an afalladim. Ben belli bir harc odiycegimi dusunmusdum. O harclarda kalkmis.

  Olu yikamayi ogrenmenin nesi kotu anlayamadim. Herkes kendi dinin dogrultusunda gerekli gordugu seyleri ogrenebilir bence. Onemli olan birbirimize saygi duymak degil mi?

  Marsta suyu nasa buldu. Yani amerika. Ingiltere degil, hollanda degil, almanya degil, japonya degil. Dolayisiyle turkiye de degil. Marsta su bulmamak geri kalmislik ise ozaman ingiltere almanyada geri kalmis ulkeler. Marsta su bulmak ile olu yikama arasinda bir baglanti ben goremiyorum arkadaslar. Boyle dusunuyorum. Tabi farkli dusunen arkadaslara saygi duyarim.
  Türkiye'de sadece diyanetin bütçesi 5.7 milyar TL iken, 100 katı olduğunu iddia ettiğiniz İngiliz Monarşisinin bütçesi 1.5 miyar TL'miş https://republic.org.uk/what-we-want/royal-finances

  Neyse ben İngiltere'nin iç işlerini bilmem de kalkıp Türkiye'de ne güzel bedava eğitim filan diyerek Türkiye hakkında hiç bir şey bilmediğinizi de göstermiş oldunuz. Genelde yurtdışında doğup büyüyen ama hiç bir zaman yaşadığı ortama tam olarak ayak uyduramayan Türkler sanıyorlar ki Türkiye'ye geldiklerinde kendilerini mutlu hissedecekler. Tanıdıklarım var böyle, Avustralya'da Sydney'de Melbourne'da yaşıyor ama Sivas'ın köyüne dönme hayalini kuruyor filan Tabi yazın gelince 1 ay anca dayanıp gerisin geri dönüyorlar ya orası ayrı..

  Arayan bulur hocam mevlasını da belasını da merak etmeyin.. Gelen de gideni aratır. Sonra Kraliçeyi özleyip geri döncem ben diye tutturmayın da
  Son düzenleyen qpuro, 01-10-2015 saat 18:55.

 10. #30
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2015
  Mesaj
  21
  Selam nanofly kadroya oynuyorsun derken ne demek istedin anlayamadim.

  Ben yazidigim seyde siyasi birseyden Bahsetmedim. Cumhurbaskaninin harcadigi miktari bilemem. Demek istedigim ingilterede de kiliseye para aktarilir ve bizde diyatene verilen paradan daha fazladir. Bu bir ulknin veya toplumun gelismislik duzeyini goatermez. Cumhurbaskani ile kraliceyi kiyaslamadim. zaten kralicenin sahsi serveti 45 milyar pound yani yaklasik 230 milyar tl yapar yanilmiyorsam. Bir ulke kralicesi ile baska bir ulke cumhurbaskanini kiyaslamak Anlamsizdir. Cumhuriyetin boyle bir haber yapmasi sacma olmus.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Ülkemizin Tv Fenomenleri
  Eğlence/Karikatür forum içinde, yazan 47
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 11-07-2014, 23:07
 2. 2013 YLSY Kılavuzu Tablo-8 de Düzeltmeler Yapıldı (27 Kasım)
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan lanetlibix
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 28-11-2013, 18:46
 3. 2013 YLSY Kılavuzu Tablo-1 ve Tablo-3 de Düzeltmeler Yapıldı
  YLSY - 2013 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan lanetlibix
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 27-11-2013, 11:41
 4. BÖTE bölümü için ALES te tablo 2 de hangi kod seçilecek?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı forum içinde, yazan zehra55
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 17-09-2013, 14:27
 5. Okul Öncesi Eğitimde Tablo Kötü
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 29-04-2013, 09:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git