reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 16 den 24 - Toplam 24

35. Madde Eş Durumu-Sağlık Mazereti

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda 35. Madde Eş Durumu-Sağlık Mazereti Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba, Eş durumundan zorunlu görev taşım,a 35. madde ile görevlendirilme esnasında gerçekleştirilebiliyor mu? Yoksa zorunlu ...


 1. #16
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhaba,
  Eş durumundan zorunlu görev taşım,a 35. madde ile görevlendirilme esnasında gerçekleştirilebiliyor mu?
  Yoksa zorunlu görevimin olduğu üniversiteye gidip orda göreve (zorunlu görevime) başladıktan sonra, eşimin olduğu şehirde kadro bulup atanmam mı gerekiyor?
  Lütfen bilen hocalarım yazabilir mi?

 2. #17
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  21
  Merhaba, ÖYP'liyim. 35. madde ile görevli olduğumuz kurumda çalışırken (yani merkez kadromuzun olduğu üniversiteye dönmeden) eş durumu ile kadro nakli yapmamız mümkün müdür?

 3. #18
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2016
  Mesaj
  1
  Alıntı atlantis Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba, ÖYP'liyim. 35. madde ile görevli olduğumuz kurumda çalışırken (yani merkez kadromuzun olduğu üniversiteye dönmeden) eş durumu ile kadro nakli yapmamız mümkün müdür?
  Ben de bu sorunun cevabını öğrenmek istiyorum. Bilen ya da eş durumundan kadro nakli yaptıran varsa yol gösterebilir mi?

 4. #19
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  5.056
  Alıntı atlantis Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba, ÖYP'liyim. 35. madde ile görevli olduğumuz kurumda çalışırken (yani merkez kadromuzun olduğu üniversiteye dönmeden) eş durumu ile kadro nakli yapmamız mümkün müdür?
  Yapanlar doktoraları bittiğinde yapmışlardı. 35. madde ile görevli iken YÖK'ün onay vereceğini sanmıyorum. Ayrıca eş durumu ile başka bir yere gitmek için orada kadro bulmanız gerekiyor, pat diye gidemiyorsunuz.
  --------------------------------------
  #akademikzam

 5. #20
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2016
  Mesaj
  1
  Alıntı tgctrtn Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba,
  Sağlık durumu nedeniyle zorunlu hizmet aktarımına başvuran ya da sonuca ulaşan var mı? Hangi durum ve hastalıklarda il sağlık müdürlüğü tedavinin o ilde yapılamayacağını onaylıyor? Benim rahatsızlığımda ayda iki kez hastanede günlük yatış yapılıyor ve ilaç alıyorum. Zorunlu hizmetimin olduğu ilde romatoloji bölümü yok. Bu gerekçe olabilir mi? Bilen bu yola giren arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
  Hocam merhaba,
  Ben de romatoloji hastasıyım, henüz çok yeni, hastaneye gidiş sıklığım da değişiyor bu nedenle. Siz bu konuda bir bilgiye ulaştınız mı? Sağlık durumu konusunda bize herhangi bir esneklik sağlanabilecek mi? Biraz araştırdım ama birşey bulamadım.

 6. #21
  Phys-0644
  Misafir

  Eş durumu 35. Madde öyp

  Eş durumundan faydalanabilmek için öncelikle doktoranın bitmesi ve gitmek istediğiniz üniversitede kadronun size açılması ve bu kadroyu kazanmış olmanız gerekiyor. Daha sonra üniversiteniz izin verecek. muaf belgenizin altına eşinizin çalıştığına dair belge. Sonra YÖK'e gider YÖK'te uygun görürse gideceğiniz üniversiteye yazar. Oda onayladımı geçiş başlar.

 7. #22
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2016
  Mesaj
  3
  Merhabalar,
  Yurtdışı doktoradan dolayı halen kadromun bulunduğu üniversiteye mecburi hizmetim doğdu (hal-i hazırda 1 senesi gitti).Ünv de halen Ar Gör kadrosundayım. Eşimse 3 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak başka bir ilde kolejde öğretmen. Eşimin bulunduğu ilde Yar Doç kadrosu açtırdık,atanmaya hak kazandım. YÖK'e eş durumundan mecburi hizmet devrinin buraya aktarılması için başvurduk. Kadromun bulunduğu üniversite doğal olarak olumsuz görüş bildirdi. Görev'de yükselme ve başvurduğum kadroda öğretim görevlisi açığı (öğrenci alamıyacaklar seneye) söz konusu olmasına rağmen Yürütme Kurulu ilk başvuruda red verdi. Başvurduğum üniversite üst yazıyla adıma tekrardan başvuru yaptı fakat ikincisinde de red kararı verdiler. Yani arkadaşlar eş durumundan mecburi hizmet devri genelgesindeki bütün şartları taşımanız, kadro bulmaniz yeterli değil. Yürütme kurulu kararı nihai oluyor. Sonuç olarak, dava açmayı düşünüyoruz. Bu konuda hangi adımları takip etmemiz gerekir? Davayı Ankara'da mı açmak gerekir (YÖK Ankara'da)? Eş durumu (aile birliğinin sağlanması), görevde yükselme (Ar Gör'den Yar Doç'lüga) ve Kamu yararı (hoca ihtiyacı vs) gibi gerekçeler yeterli mi? İdare mahkemesine mi gitmeliyiz? Emsal kararları vs yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Gelişmeleri diğer arkadaşlara da örnek olması açısından buradan paylaşmayı düşünüyorum. Saygılar
  Nosce te Ipsum bunu beğendi.

 8. #23
  Akademik Forum
  Misafir

  Eş durumu

  Arkadaşlar merhaba. Ben bakanlık merkez uzman yardımcısıyım. Benim kadromdan dolayı hiç bir yere gidemiyorum. Nişanlım öyp araştırma görevlisi.Evlendiğimiz zaman nişanlımın benim yanıma gelmesi mümkün mü? Nasıl bir yol izlenmesi gerekiyor?

 9. #24
  Gizemli
  Misafir

  Öyp-35. Madde Eş durumu tayin

  Eş durumu mazeretini kullanarak doktorayı bitirdiği ile yada sınır illere geçiş yapan varmı? Bir örnek arıyorum şu ana kadar ben bulamadım. Bende Ankarada doktoramı bitirdim bağlı olduğum üniversiteye atamam yapıldı ve eşim ankara da bir müdürlükte 6 senedir memur olarak çalışmakta. Çalıştığı birim uzmanlık gerektiren bir birim. Dolayısıyla kendisine ihyiyaç var ayrıca benim bağlı olduğum üniversitede bölüm kapalı. Öğrenci alınmıyor. Ve yönetim bölüm kapalı olduğu için başka bir üniversiteye gitmeme sıcak bakıyor. Bu nedenle gitme durumum nedir diye merak ediyorum.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 39. Madde ile Geçici Görevlendirme Durumu
  ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan halbert
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 06-05-2016, 20:55
 2. 35.madde ile görevlendirilme durumlarında eş durumu
  ÖYP 2014- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan B.eren
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-02-2015, 14:25
 3. 35. madde görevlendirmesindeyken, Öğretmen eş durumu ataması
  Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan the_lebran
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 08-09-2014, 13:49
 4. 35. Madde ile Görevlendirilmiş ÖYP Araştırma Görevlisi Eş Durumu
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bratko
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 11-12-2013, 18:20
 5. 39. madde ve yolluk isteme durumu?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sskon
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 23-09-2011, 11:56

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git