reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 10 - Toplam 50 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Bulunan 136 den 150 - Toplam 739

2015 İletişim Fakültesi Kadro Tahminleri ve Puan Paylaşımı :)

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2015 İletişim Fakültesi Kadro Tahminleri ve Puan Paylaşımı :) Konusunu İncelemektesiniz

Mustafa Hocam benim aklıma yapacak tek şey bimer'e dilekçe göndermek geliyor. onun dışında evet bu ...

 1. #136
  Akademik Forum
  Misafir
  Mustafa Hocam benim aklıma yapacak tek şey bimer'e dilekçe göndermek geliyor. onun dışında evet bu adamlar nereden alıyor bu özgüveni diyordum şimdi buldum cevabını yapılan her türlü saçma uygulamayı koyun gibi kabul eden bir kitle varsa karşımda ben de böyle canımın istediği gibi hareket ederdim.. neden yapmayın..
  5-6 sene evvel Yunanistan öğretmen adalarına kpss tarzı bir sınav yapmak istedi.. ve sonuç yapılmak istenen bu sınava 1 kişi bile başvurmadı, yetmedi öğrenciler 2 gece parlamentonun önünde sabahladı. ve hükümet bu sınavdan vazgeçme zorunda kaldı.. bizde de kpss nin geldiği yıl hatırlıyorum insanlar kös kös gidip kpss kursuna yazıldı.. Yunanistan 2 seneye şimdiki kötü durumundan kurtulur alır başını gider.. biz ise yerimizde saymaya devam ederim.. Nazım'ın dediği gibi kabahat sende demeye dilim varmıyor ama kabahatin çoğu sende canım kardeşim...
  Mustafa A. ve Gunes Gorgulu bunu beğendiler.

 2. #137
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  28
  Mustafa Hocam, şöyle belirtmeliyim ki aynı safta yer alıyoruz. Kendimiz gibi olanlara kendimiz gibi olmayanlar için (şu akademisyen olmasın bu akademisyen olmasın gibisinden) yüklenmenin bir anlamı yok. Dayanışma içinde olmak elbette önemli. Yalnız belirli bir amacın gerçekleştirilmesi için örgütlü yer ve zamanda güç ilişkilerinde belirli bir pozisyonda olmak gerekir. Burada öyle bir yapının olduğunu düşünmüyorum. Benim söylemim sadece bir düşünce belirtmedir, realist bir insanım. Bu zamana kadar olan süreçten ve genel bir çok süreçten benim tahminim bu yöndedir. Süreç sonunda senin haklı olmanı diliyorum.
  Son düzenleyen eagleeyes, 25-09-2015 saat 20:00.

 3. #138
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  Alıntı eagleeyes Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Mustafa Hocam, şöyle belirtmeliyim ki aynı safta yer alıyoruz. Kendimiz gibi olanlara kendimiz gibi olmayanlar için (şu akademisyen olmasın bu akademisyen olmasın gibisinden) yüklenmenin bir anlamı yok. Dayanışma içinde olmak elbette önemli. Yalnız belirli bir amacın gerçekleştirilmesi için örgütlü yer ve zamanda güç ilişkilerinde belirli bir pozisyonda olmak gerekir. Burada öyle bir yapının olduğunu düşünmüyorum. Benim söylemim sadece bir düşünce belirtmedir, realist bir insanım. Bu zamana kadar olan süreçten ve genel bir çok süreçten benim tahminim bu yöndedir. Süreç sonunda senin haklı olmanı diliyorum.
  Hocam kusura bakmayın. Çok çabuk parlıyorum. Bunun farkındayım. Son dönemde olan bütün olaylar, yıpratıcı olmaya başladı. Hem de fazlasıyla

  Haddimi aşmadığımı umuyorum?

  Elbette, realist bir düşünce yapısı ile olayları okumakta olduğunuz anlaşılıyor. Fakat yine de, biraz da olsa, bu sorunların çözümü için mücadele edemez miyiz? Makro yapıdan olayları incelemeyin lütfen. Burada devrim inşa etmiyoruz neticede Micro düzeyde, bireysel olarak ortaya koyacağımız tepkiler dahi, göl içerisindeki damlalara eşlik edebilir, arkadaşlık bağlarını güçlendirerek birbirlerine kenetlenmesini kolaylaştırabilir

  Ama nihayetinde siz de haklısınız. Öngörülü olmak ve durumun gidişatı itibari ile bu duruma beyhude bakmak da bir düşüncedir. Saygı duyarım. Umarım daha da uzayıp dallanıp budaklanmaz bu süreç Yoksa, yandık ki ne yandık

  Akademik Forum

  Hocam Bimer'e dilekçe verilebilir. YÖK'ün kendi bilgi talep ve şikayet formları doldurulabilir. Belli koltuklarda oturan eş dost akraba, hiç olmazsa bir kerelik de olsa yardıma çağırılabilir. En olmadı, iletişimcileriz Haber kanalları açık. Tanıdıklarımıza gündemi aktif tutması ve görünür kalmamız isteği fısıldanabilir. En olmadı, yine de mecbur bırakılırsak da, sınava paşa paşa girer, haksız yere elenir, atanma hakkımızı kaybedecek olursak da, Danıştay'ın içtihatları kayıt altına alınmayan sözlü mülakatların iptalini şart koşar. Yani pes edip havlu atmaktansa, karınca kararınca, elden ne gelirse tepkimizi ortaya koyabiliriz
  Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

 4. #139
  Akademik Forum
  Misafir
  bu memleketin insan hamuru kötü. artık iyice inandım buna.. umdum ki hani sahiden safım yaa umdum bu saçma sapan alan sınavı hiç kimse başvuru yapmaz, sonra açıklandı ilk alan sınavına girecekler listesi bi umut 480i bulamamışlardır diye saydım yoo gayet 480 kişi her iki alan içinde.. sonradan anladım ki insanlar zaten birileri şu sınava başvurmasın da biz başvuralım, sadece biz başvuralım derdinde.. yuh olsun böyle ülkeye, böyle insanlara..
  Gunes Gorgulu bunu beğendi.

 5. #140
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  28
  Yok estagfirullah Mustafa Hocam. Beni böyle karamsarlığa düşüren kitaplar ve dünya tarihi sağ olsun diyelim. Forumda karşılaşıyordum daha önceden de mesajlarına hırslı ve mücadeleci bir yapın var. Tebrik ediyorum. Mücadeleye devam etmek, pes etmemek lazım!
  Mustafa A. bunu beğendi.

 6. #141
  İletişimcii
  Misafir
  Merhaba arkadaşlar gerçekten tepkimizi göstermeliyiz. Bu saatten sonra alan sınavı gibi bir saçmalığın yapılmaması gerekir. Haksızlıktan başka bir şey değil.
  Gunes Gorgulu bunu beğendi.

 7. #142
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  @eagleeyes

  Hocam bütün bu sorunları yaşayanlar ve sistemin dişlileri arasında öğütülerek bir kenara fırlatılanlar ya da yıldırılanlar ne yazık ki bizleriz.

  Merak ediyorum; bir çok konuda sistemin daha iyi nasıl işletilebileceğine dair oldukça yapıcı ve etkin fikirler ortaya atılıyor, bunlar değerlendirilemez mi? ÖGEDER'in bu konuda oldukça zayıf olduğunu itiraf etmemiz gerekiyor. Bu forum, fazlasıyla kucaklayıcı ve her ne kadar eksikleri bulunsa dahi, tüm kesimlerden akademik camia ile ilgilenen bireyleri içerisinde barındırabilecek kadar etkin ve aktif bir alan izlenimini yaratıyor.

  Madem bu kadar şikayetçiyiz, madem bu kadar değersiz görüldüğümüzün farkındayız; sorunları yaşayanlar olarak, şikayetlerimizi, taleplerimizi, mevcut sistemin noksanlıklarını belli bir dosya altında toplayarak, başvurabildiğimiz karar alıcılara, özellikle de iletişim halinde bulunduğumuz ve son Yüksek Öğretim Bakanlığı söylemlerinin ayyuka çıktığı şu felaketvari zamanlarda, etkin makamlara iletsek nasıl olur?

  Gerçekten de siz iletişimci arkadaşlarımın fikirlerini merak ediyorum. Bu konuda fazlasıyla iyimser mi düşünüyorum? Bu çabalarımız da beyhude mi olacaktır? Yoksa en azından iyi yolda atılmış bir adımın, hiç yoktan vicdanen çabalarımızın sağladığı bir rahatlamanın etkisine sığınamaz mıyız?
  Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

 8. #143
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2015
  Mesaj
  28
  Mustafa Hocam, kesinlikle haklısın. Öyp sistemini üniversiteler istemiyordu açıkcası ve sistem yine bu yıl sistematik bir şekilde bir algı yönetimiyle güzel bir şekilde kaldırıldığını düşünüyorum. İlk önce alan sınavı getirildi sonra bir suskunluk içine bürünüldü en sonunda sistem işlemiyor denilerek o kadar süre bekletilip dirençleri kırılan bizlere bildirildi. Şuanda forumun yarısı öyp kalktı ne yapacağız diğer yarısı son kez alan sınavı yapmadan acaba bizi alırlar mı derdinde. Yani kendi derdinde.

  Elbette yapılacak bir sürü şey vardı hala yapılabilir fakat bunun için azim ve istek gerekli. Önceden söylediğim gibi böyle makamlarda güç dengeleri işin içine giriyor yani üniversitelerden gelen şikayet yoğun talep ve kadro isetmeme furyasının sonunda bizleri düşünmeyerek böyle bir karar alındı. Gerçekten bizler düşünülseydi böyle olmazdı. Sayımız malesef az ve tikel bir grubuz akademisyen olan veya olmak isteyenler de bize destek olması lazım ama herkes dediğim gibi kendini düşünme derdinde.

  Forumda başka bir yerde daha yazmıştım. İletişimciler olarak bize elbette çok şeyler düşüyor. Hele hele insanları koordine etmek bizim görevimiz olması lazım. O yazımda devlet kadrolarında iletişimcilere çok az yer veriliyor o kadar gazetecilik, kampanya, lobicilik dersi alıyoruz hala kendi icraatlarımız kadroları artırmaya yönelik değil diye yazmıştım. Böyle durumda herkes bilinçlendirilmeli ve bencillik bir kenara bırakılıp diğerkamlık artırılmalı. Gerçekten o zaman bir şeyler başarılır. Bizim amacımız son kez sınavsız kadrolara yerleşmek değil sürecin hatalı yerleri düzeltilip devam etmesini istemek olmalıdır.

 9. #144
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  Benim de ifade etmek istediğim tam olarak da buydu hocam. Yakın bir zamanda, bir vekilimizin basın danışmanı ile sohbet ederken, YÖK sorununu gündeme getirdim. Durumun aciliyeti ve öneminden bahsettim. Gerekli iletişim kanalını açabileceğini, talepler, istekler ve genel durumun iz düşümünü de barındıran bir dosya hazırlayarak, kendisine sunabileceğimi, ifade ettiler. Ve eminim, meclis içerisinde, bu konuda gerekli çabaların gösterilmesi hususunda da ellerinden geleni yapacaklardır.

  Fakat durum, sizin de belirttiğiniz gibi, ne yazık ki bireysellikte kilitleniyor. Arkadaşlarımız, YÖK veya diğer iktidar kurumları tarafından kayıt altına alınmaktan çekinmelerinden ötürüdür ki, çoğu fikirlerini kendilerine saklamayı tercih ediyorlar. Ya da daha kötüsü, küçük bir fırsatım olabilir, bunu kaybetmeyi göze alamam, mantığı neticesinde, mücadele etmekten dahi kaçınıyorlar. Kötülük içerisinden iyi niyet çıkarmak gibi dursa dahi, dilerim son durum göz önünde bulundurulacak olursa, bir başka atama hakkımızın olmadığı bilinci ile belki de bu kilit durumu kendileri de kırılabileceklerdir.

  Nasıl bir yöntem izlememiz gerektiğini, doğrusu tam olarak kestiremiyorum. Fakat küçük bir çaba ile, baştan bir Yüksek Öğretim Yönetmeliği yazmamız tabii ki mümkün olmamakla birlikte, en azından bizlerin yaşadığı sorunları dile getirebilir, karar alıcıların bu konuda yetkilerini kullanmalarını sağlayabiliriz. Ne yazık ki üniversiteler bu konuda bir başka taraf oldukları için, objektif yakalaşamayacaklardır. Ben, o sebeple, yalnızca bizlerin konu dahilinde olmamız, en azından küçük vadede ÖYP olduğu kadar cari usul alımlarının yanı sıra yüksek lisans ve doktora eğitim yönetmeliklerinde barınan kökleşmiş, kemikleşmiş haksızlıkların önemini ifade edebileceğimize inanıyorum.
  Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

 10. #145
  Akademik Forum
  Misafir
  yapılabilecek bir şey varsa sahiden yapalım. tek sefer için Ankara'ya gidilmez. yapmasınlar şu alan sınavlarını artık!

 11. #146
  İletişimcii
  Misafir
  yapılabilecek bir şey varsa sahiden yapalım. tek sefer için Ankara'ya gidilmez. yapmasınlar şu alan sınavlarını artık!

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yapılabilecek bir şey varsa sahiden yapalım. tek sefer için Ankara'ya gidilmez. yapmasınlar şu alan sınavlarını artık!
  Aynen öyle alan sınavı saçmalığının bu saatten sonra olmasının hiç bir anlamı yok. Tam bir fiyasko olur ki oldu da. İki yıl geçerli olacak dedikleri alan sınavı tek sefer yapıldı ve kaldırıldı bu kadar kurumsal bu kadar kararlı bu kadar mantıklı bir kurum olur çünkü kendileri.

  Bir seferlik bir sınav için taa Ankara'ya gidilmez. Bu alan sınavına girecek kişilerin çoğunluğunun işsiz olduğu göz önüne alınırsa, hem maddi hem de manevi hüsrandan başka bir şey olmaz bu. Olmamalı alan sınavı ve bunun için elimizden ne geliyosa yapmalıyız hakkımızı aramalıyız !!!!1

 12. #147
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  341
  Alıntı Akademik Forum Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yapılabilecek bir şey varsa sahiden yapalım. tek sefer için Ankara'ya gidilmez. yapmasınlar şu alan sınavlarını artık!
  İlk önce https://www.change.org/p/%C3%B6yp-ni...imzalay%C4%B1n kampanyası imzalanabilir.

  Daha sonra sosyal medyadan hareket etmek isteyenler, bir tag bulup karar alıcıları da mention'larayak mesajlar atılabilir.

  Ve elbette ortak bir dilekçe metni BİMER ve YÖK siteleri üzerinden iletilebilir. Ama kim destek olacak, benim merak ettiğim bu
  Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

 13. #148
  Akademik Forum
  Misafir
  attım imzayı.dilekçe örneği arıyorum bulabilirsem yazacağım. sahiden bi el atın arkadaşlar tek seferlik, sonucunun ne olacağı aşağı yukarı belli bir sınav için ankara'ya gidilmez

  - - - Güncellendi - - -

  attım imzayı.dilekçe örneği arıyorum bulabilirsem yazacağım. sahiden bi el atın arkadaşlar tek seferlik, sonucunun ne olacağı aşağı yukarı belli bir sınav için ankara'ya gidilmez

  - - - Güncellendi - - -

  forumda az önce bir şey okudum beynim yandı.. arkadaşlar biri var burada tanıdığı varmış yökde araya onu sokacakmış alan sınavında, torpilden korunmak için yapacakmış bunu..şunu biriniz bana izah edebilir mi? torpillilerden korunmak için araya tanıdık sokmak?! bu torpil değil mi? beynim yandı yemin ediyorum

 14. #149
  İletişimcii
  Misafir
  Alıntı Mustafa A. Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  İlk önce https://www.change.org/p/%C3%B6yp-ni...imzalay%C4%B1n kampanyası imzalanabilir.

  Daha sonra sosyal medyadan hareket etmek isteyenler, bir tag bulup karar alıcıları da mention'larayak mesajlar atılabilir.

  Ve elbette ortak bir dilekçe metni BİMER ve YÖK siteleri üzerinden iletilebilir. Ama kim destek olacak, benim merak ettiğim bu
  Hocam biz ve bizler gibi mağdur arkadaşlarımıza ulaşarak çoğalabiliriz. Sessiz kalarak hiçbir yere varamayız. Tabii ki destekleyeceğiz bizler kendi geleceğimize sahip çıkmazsak kim çıkacak, artık bir şeyler yapma vakti geldi de geçiyor bile.

 15. #150
  Akademik Forum
  Misafir
  öyp'nin kaldırılma kararı 27 Ağustos'ta alınmış. geçen hafta Taraf Gazetesi'nin ortaya çıkarmasıyla açıklamak zorunda kaldılar. yani prd ve diğer bölümlerin alan sınavları yapıldıktan sonra. insanlar bu sınav 2 yıl geçerli diye girdiler sınava. şimdi atanamayanlar atanamadıkları ile kalacak. yahu bunlar bu açıklamadan sonra bu" 2 yıl geçerli" sınavı yapamazlar. nasıl açıklayacaklar bu sınavı şimdi gerçekten merak ediyorum; ama yapacaklar bu sınavı ondan da eminim. off salak oldum ben..

  - - - Güncellendi - - -

  arkadaşlar sizce alan sınavını yaparlar mı? fikirleriniz neler?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 2014 ÖYP İletişim Fakültesi Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan ahmedoff
  Cevap: 604
  Son Mesaj: 26-06-2015, 22:23
 2. İletişim Fakültesi 2014 RTS Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan selim2655
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 17-07-2014, 16:28
 3. ÖYP 2013/3 Aralık Atamaları İletişim Fakültesi Bölümleri Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan Tuana_90YL
  Cevap: 440
  Son Mesaj: 12-07-2014, 12:41
 4. PDR 2013/3 Puan Paylaşımı ve Kadro Tahminleri
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan burçaklı
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 25-03-2014, 22:18
 5. 2013 Ekim ÖYP İletişim Fakültesi Puan ve Bilgi Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan akdmka
  Cevap: 271
  Son Mesaj: 23-11-2013, 13:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git