reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
Bulunan 31 den 45 - Toplam 82

2014 Aralık ÖYP Resim-İş Eğitimi Bilgi ve Puan Paylaşımı

ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı Forumunda 2014 Aralık ÖYP Resim-İş Eğitimi Bilgi ve Puan Paylaşımı Konusunu İncelemektesiniz

worldisblack Demiş ki: Siz yine yazın yazabildiğinizi. Belli olmaz bu işler. Bu kadar rahat bilip ...

 1. #31
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  13
  Alıntı worldisblack Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Siz yine yazın yazabildiğinizi. Belli olmaz bu işler.
  Bu kadar rahat bilip bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar. Diyelim ki Resim-iş öğretmenliği mezunu resim bölümüne başvurup atandı üniversiteside alan dışı olduğu için reddetti yanan kadroya yazık değil mi? o kadro için yıllarca bekleyen arkadaşara yazık günah değil mi? Artık ceza alacak arkadaşa ise hiç üzülmüyorm herkes bas bas usül ve esasları bağırıyor.
  ressam bunu beğendi.

 2. #32
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı SanFrancisco Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu kadar rahat bilip bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar. Diyelim ki Resim-iş öğretmenliği mezunu resim bölümüne başvurup atandı üniversiteside alan dışı olduğu için reddetti yanan kadroya yazık değil mi? o kadro için yıllarca bekleyen arkadaşara yazık günah değil mi? Artık ceza alacak arkadaşa ise hiç üzülmüyorm herkes bas bas usül ve esasları bağırıyor.
  Çok haklısın SanFrancisco arkadaşım.
  Zaten öyle yazan birisi ya gerçekten öyp hakkında hiç bir şey bilmiyor demektir ya da kötü niyetle insanları alanından başka tercihlere yönlendirip 3+1 yıl boyunca öyp'ye asla başvuramamasını istiyor ve bölümden gelen biri için de o kadronun yanmasına sebep olmak istiyor demektir. Unutmayalım zaten Güzel Sanatlar bölümlerine çok çok az kadro açılmakta.

  Arkadaşlar ilanın özel şartında yazan "Resim Bölümü Lisans Mezunu Olmak" yazan kadro tartışmasız Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Resim Bölümü lisans mezunu için demektir. Asla Resim-İş Eğitimi veya Resim-İş Öğretmenliği için değildir. Buna ek olarak da ilanın özel şartı "ve" ile devam ediyorsa; "ve"den sonra gelen özelliğe de kesinlikle sahip olmalısınız. Örneğin: "Resim bölümü lisans mezunu olmak ve yüksek lisans yapıyor olmak" özel şartlı bir ilana: sadece Resim Bölümü'den lisans mezunu olmuş ve halen Resim Bölümü'nde yüksek lisans yapmakta olan bir kişi başvurabilir.

  Tercihlerimizi çok dikkatli yapalım arkadaşlar. Kendimizin ve başkalarının hakkı yanmasın.
  ressam bunu beğendi.

 3. #33
  resimci
  Misafir
  gerçekten umursamaz insanları gördükçe özellikle aynı bölümü paylaştığıma inanmıyorum,inşallah bu kadroları emeğini bu yola harcayanlar o kadroların değerini bilen insanlar yerleşir

 4. #34
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı resimci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  gerçekten umursamaz insanları gördükçe özellikle aynı bölümü paylaştığıma inanmıyorum,inşallah bu kadroları emeğini bu yola harcayanlar o kadroların değerini bilen insanlar yerleşir
  İnşallah dediğin gibi hak eden insanlar yerleşir arkadaşım, sana da başarılar dilerim.

  Çok önemli bir husus var arkadaşlar: ÖYP'nin yeni usul ve esaslarında bildirilmiştir: Yanlış beyanda bulunan aday kesinlikle bir daha öyp'ye başvuramaz yazılı.
  En çok yapılan hatalı beyanlar: özel şartları sağlamamak, başka bir bölümü isim benzerliği olsa dahi tercih etmek, ilanda var ise "ve" "veya" dikkat etmemek, yanlış puan beyanı vb.

  Arkadaşlar özel ilan şartlarını çok dikkatli bir şekilde ve özel ilan şartlarına yorum getirmeden okuyalım. Şartlarını karşılamadığımız bölümleri seçmeyelim. Burada herkesin iyiliği için yazılan yazıları sonuna kada okuyun. Kadro sayıları malum.
  Gamze bunu beğendi.

 5. #35
  resimci
  Misafir
  Kesinlikle katılıyorum hocam size inşallah herkes böyle duyarli olur

 6. #36
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhaba arkadaşlar, herkese iyi seneler

  Resim-İş Eğitimi ///// Resim-İş Öğretmenliği ///// Resim Bölümü ; bu 3'ü birbirinden tamamen farklı bölümlerdir (üçünde de resim kelimesi geçse de). Resim bölümü demek: Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Resim bölümü demektir. Eğer ilanın özel şartında: "RESİM BÖLÜMÜ LİSANS MEZUNU OLMAK." yazıyor ise. Bu ilana: sadece Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü lisans mezunu bir kişi başvurabilir demektir. Bu ilana Resim-İş Eğitimi veya Resim-İş Öğretmenliği'den lisans mezunu olmuş birisi başvuramaz. Mesela; EĞİTİM FAKÜLTESİ--->GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ BÖLÜMÜ--->RESİM-İŞ EĞİTİMİ ANASANAT DALI demek, Güzel Sanatlar Fakültesi--->Resim Bölümü veya Resim Anasanat dalı demek değildir. Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş bölümlerinin başvurabileceği bu dönemde 3 kadro ilanı vardır: Yüzüncü Yıl Üni., Fırat Üni. ve Dicle Üni. Lütfen bu ilanların da özel şartlarını kendi iyiliğiniz için dikkatlice okuyun. Unutmayın beyanda ve tercihlerde yapılacak hatadan, sadece aday sorumludur.
  Umarım herkes hakkıyla dilediği kadroyu elde eder.

 7. #37
  resimci
  Misafir
  2011 yılından beri oyp kadrolarina başvuruyorm, bu kadar duyarlılık ,dikkat, uyari gormdm umarim bu dediklerimz önemsenir

 8. #38
  Akademik Forum
  Misafir
  Evet arkadaşım, haklısın bu uyarılar çok önemli çünkü; hemen yukarıdaki mesajda yazan 3 bölümü birbirine karıştıran insanların yazdıklarını forumlarda bir çok kez gördüm. Bu bölümler asla birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Bu hem kişinin kendisinin bir daha ÖYP'ye başvuramamasına hem de başka bir insanın hakkını çalmaya sebep olur. Zaten bu bölümlere az kontenjan açılmıştır. İlanın Özel şartları , lisansta mezun olunan fakülte ve bölüm, yüksek lisansta mezun olunan enstitü ve anasanat dalı çok önemlidir.

 9. #39
  wisblack
  Misafir
  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı SanFrancisco Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu kadar rahat bilip bilmeden yorum yapmayalım arkadaşlar.
  Ben onu Van ve Diyarbakırı kast ederek söyledim. Muhabbete ters girip yanlış anlam çıkartmışsın

 10. #40
  resimci
  Misafir
  hocam boşverin sonuçta bana cevap olarak söylediniz,ben ne demek istedğinizi anladım

 11. #41
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  13
  Alıntı wisblack Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  - - - Güncellendi - - -  Ben onu Van ve Diyarbakırı kast ederek söyledim. Muhabbete ters girip yanlış anlam çıkartmışsın
  O zaman kast ettiğin şeyi belirt ki doğu anlayalım
  ressam bunu beğendi.

 12. #42
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2014
  Nerden
  Earth
  Mesaj
  18
  Hayır, sen doğru anlamak için çaba göstereceksin. Burası bir forum. İnsanları kafana göre yargılama hakkın yok, burada değil hiç bir yerde yok. Kaldı ki insanları yanlış yönlendirme gibi bir derdim yok, kimsenin 4 yılını yakacak bir günahın altına imza atmak istemem. Şükür ki iletişim kurduğum kişi beni anlamış.

 13. #43
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  13
  Arkdaşım uzatma...

 14. #44
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  242
  resimci yökün atadığı kadroyu üniversitenin reddetme hakkı varmıki bekleyelim görelim demiş eğitimci olduğu halde resimde kadro yazıp ataması olmadığı için yanlış beyan yaptığı tespit edilemeyen arkadaş,sizde yazabildiğinizi yazın belli olmaz demişsiniz,vanla alakalı kadrolarınızdan fersahça uzak mesafede bi mesaj bu şimdi esas sen iyi oku :Aferin sana ,evet bak burası bir forum ve birçok kişi buraya girip yazıları okuyor değilmi,sen oraya siz genede deneyin ya tutarsa gibi saçma sapan şeyler yazarsan o beni anlıyor nasılsa diye herkese açık olan bir sitede kullandığın ifadelerin nelerle sonuçlanabileceğini düşünmeden yazarsan burda senelerce kadro beklemiş bu tarz yanlış beyanlar yüzünden hayatlarını oturtturamayan insanlar sana ne dese müstehaktır.Bi de akıl vermeye kalkışmışsın ,bu forumda kimse seni anlamaya çalışmayacak ,o seni anlayan kişiyle o zaman mesaj yoluyla yazışacaksın,ucu açık ne olduğu belli olmayan cümleler yazıyorsunuz bu ne sorumsuzluk ya,lafı sırf çevirmek için posta atmaya kalkışmayın çoluk çocuk gibi,insanlardan özür dileme erdemine sahip olunuz
  SanFrancisco bunu beğendi.
  Glow of the flames in my eyes

 15. #45
  resimci
  Misafir
  Tercihleri yapanlar var mi yoksa bnm gibi temmuzu mu bekleyeyeyim diyorsunuz


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. 2014 Aralık ÖYP Eczacılık Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan asetaminofen
  Cevap: 251
  Son Mesaj: 03-01-2016, 12:01
 2. ÖYP 2014 Aralık Sosyoloji Bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan aslan33
  Cevap: 19
  Son Mesaj: 13-12-2015, 20:24
 3. 2014 ÖYP - GSF Resim Bölümü için Puan, Bilgi ve Duyuru Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan sonerk
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 02-01-2015, 21:14
 4. 2014 Aralık dönemi öyp için Alman Dili ve Eğitimi Bölümü bilgi ve Puan Paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan arveay
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 26-12-2014, 14:41
 5. 2014 aralık turizm puan bilgi paylaşımı
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan haykopath
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-12-2014, 13:41

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git